Téma: Memento

offtopic
fotellako 2010 jan. 09. - 20:24:53
(58/218)
rapidpark blog, február
"google a barátod"
10/10
pingvincorpse 2010 jan. 06. - 10:43:51 10/10
(57/218)
Sziasztok!!!

Nagyon különleges hangulata van ennek a filmnek. Megírom a véleményemet a kritikámat, lesz benne SPOILER is.
Elõször is is sajnálom a fõszereplõt, hiszen az emlékei hamisak, illetve nem teljesen adják a valóságot. Natalie csak kihasználja, ugye, hiszen Leo megölte a barátját mert a csaj felismerte a kocsit, de mivel leo nem tudja az összefüggést a Leo és Jimmy, illetve Teddy között ezért meg öletteti vele Dedd-et aki a Jimmy üzletébõl keresi az anyagot és a Pénzt. Leo magára tetováltat mindent még ha rossz is csak egy John G-t keres. Meg is Találja Teddyben, felírja a rendszámát, és õt keresi csak, nem is tudja hogy vele beszél telefonon, és õ segített neki a felesége elleni ügyben. Nos mivel Leo eltünteti Doddot Leszáll a csajról illetve keresi tovább a gyilkost, és rájövünk arra hogy Sammy valójában maga LEO ezt be is bizonyítja a film ha egy kicsit odafigyelsz annál a jelenetnél mikor túladagoltatja az inzulint, akkor mikor az intézetben van Sammy, mutatják egyszer majd ujjra telefonál Leo majd ujjra Sammyt mutatják az elmegyógyintézetben és elmegy elõtte egy férfi és utána már Leo van ott egy pillanatig. légy szemfüles nézd meg 1:26:17-1:26:20. És akkor beszél arról ami igaz, hogy annak hiszed magad aminek, és lehet hamisak amiket állítasz.
tehát Teddy az egyetlen aki igazat mond neki, és mégis õt öli meg, megy kocsival a legvégén és visszagondol látja a felesége simogatja és a szívére ez van tetoválva, I 'VE DONE. Vagyis befejezte, megölte Teddyt, illetve Jimmyt de a képet amit róla csinált elégette, így nem emlékszik rá, ezért Teddy lehetett a célpont, aki vagy John G- volt vagy nem, de egy biztos a felesége él és ezt csak Teddy mondta neki, a többiek azt hogy halott. Mindenki csak kihasználta. És Jimmy is G-. teddy szerint azaz James M Grentz erõszakolta meg a csajt, és õt kereste Leo. Ketten voltak a fürdõszobában...................

Nekem nagyon tetszett a film a zenéje szép, volt benne egy két csúsztatás hogy éppen erre emlékszik vagy erre nem, és hogy egyszer 3 perc és elveszti az emléket, aztán 20 perc, és az egyik fontos jelenetnél nem emlékszik amikor ha még egy percet kibír akkor emlékezne, mikor a csaj visszajön mert megverte Leo.

A zenéje szép, a történet is, jó is. Mindenki eldönti hogy ki él és ki halott, de nekem ez a film Olyan DAVID LYNCH féle profizmussal van fûszerezve.
Zene:
http://www.youtube.com/watch?v=b-j07BRzq1g
10/10
ReignMan 2010 jan. 05. - 09:41:49 10/10
(56/218)
Egészen fantasztikus, hogy egy egyébként egyszerû történetet mennyire a feje tetejére lehet állítani, hogy a nézõ teljesen elvesszen a történetben, mintha nem is filmet nézne, hanem valamilyen fárasztó feladványt kellene megfejtenie a különálló kis részek összerakosgatásával.
A film közel 2 órás, de itt még közel sem ér véget, a nézõ fejében sokáig fognak motoszkálni a kérdések és a lehetséges válaszok...
10/10
horas 2009 nov. 17. - 22:57:41 10/10
(55/218)
Zseniális film és ötlet.Az egész film azért van így összerakva,hogy a nézõ teljesen azonosúlni tudjon a szereplõ helyzetével.Nagyon nehéz mondhati öncélú és mûvészi,de eredeti és zseniális film.Én mindig is nagyon szerettem és nagyra tartottam az ilyen bátor és innovatív alkotásokat,legyen szó bármirõl nem csak filmrõl.
11/10

(Egyébiránt nekem megvan müsöros dvd-n és rajta van idõrendi sorrendben a film,annyit elárúlhatok,hogy az elsõ kb 20 perc a fekete-fehér motel-szobás jelenetekbõl áll...)

(Aki még nem látta az ezt ne olvassa el:
Jól írta itt valaki,akire állandóan emlékezett "Remeber Sammy Jenkins",az õ példájával riogatta magát,hogy õ nem járhat úgy,hogy rendszerezettnek kell lenni...az vele történt meg,és a bosszú-hadjárat pedig csak egyszerûen az életének az értelmét adja amihez a végén már tudatosan ragaszkodik és manipulálja a jeleket amiket saját magának hagy...)

Több mint zseniális...
nusrath 2009 szept. 15. - 17:00:47 Előzmény pozsizsuzsi
(54/218)
ZURA nagyon ZURA film
nusrath 2009 szept. 15. - 17:00:19 Előzmény pozsizsuzsi
(53/218)
ZURA film
offtopic
pozsizsuzsi 2009 júl. 10. - 09:35:36
(52/218)
Nem fogod elhinni, kihúztam alvás nélkül megint az elejéig, de akkor feladta a szervezetem megint a harcot. :(
Újvállalkozó 2009 júl. 10. - 03:29:06 Előzmény synyster
(51/218)
a zene nagyon jó hozzá, kicsit olyan Twin Peaks-es, nyomasztó, szivbe markoló. Szerintem azaz eset vele történt meg,õ ölte meg a feleségét, csak megpróbálta elfelejteni és kondicionálta magának azt a történetet.
Újvállalkozó 2009 júl. 10. - 03:20:36 Előzmény pozsizsuzsi
(50/218)
Most megnézheted. :)
Egyébként számomra is ez a number one. :) Kevés olyan ötletes filmmel találkoztam eddig, mint a Memento. Moziban néztem meg és utána teljesen a film hatása alatt voltam. Hibákat nem keresek, ahhoz túlságosan össze vannak kuszálva a szálak. :)) Nem rég összevágtam a filmet rendes sorrendben, hátha úgy többet megértek belõle. :)))
offtopic
pozsizsuzsi 2009 júl. 04. - 09:12:48
(49/218)
Sikeresen elaludtam... :(
gretsy.zsombor 2009 júl. 03. - 23:14:58 Előzmény kisbogáncs
(48/218)
Elképesztõ!!! Nekem volt ilyen betegem! Korsakov-szindrómának hívják. Hátborzongató!!! Totális "új megjegyzési képtelenség". A páciensem is megforgatta velem a világot (meghalt: hisz semmi újat meg nem jegyzett, képtelen volt eligazodni a mi világunkban!!!...), de ez a film, bár nem lehet így igaz, még jobban megértette velem ezt a rettenetet...
Katarzis.
kisbogáncs 2009 júl. 03. - 19:58:08
(47/218)
Természetesen megint a legjobb filmet vetítik ilyen késõn..
irmagyurma 2009 jún. 28. - 14:16:34
(46/218)
Összvissz tízszer biztos láttam, és rengeteg dramaturgiai hibát találtam a filmben........de nem rossz.....
Egy a sokból.. 2009 jún. 22. - 23:14:53 Előzmény lajoscs
(45/218)
Egyértelmûen 10/10..sok ész kell hozzá vagy jó megfigyelõképesség, hogy már elsõ nézésre meg tudd érteni a filmet s követni tudd az eseményeket.
lajoscs 2009 jún. 21. - 21:52:04 Előzmény hostel
(44/218)
Ez itt a kérdés!!! Lenny vagy nem Lenny???!!
synyster 2008 dec. 25. - 20:36:44
(43/218)
Valaki elmondaná, hogy most a túladagolós dolog az tényleg megtörtént, tehát meghalt a felesége, vagy azt csak bemagyarázta magának?
Egyébként tényleg megható film,pedig direkt kerüli Nolan a nyálas jeleneteket-az nem az õ stílusa.
Szinte megõrülsz te is, ha átérzed a fõszereplõ érzéseit és emlékeit, illetve azok hiányát.
Minden reggel mikor fel kel,azt hiszi,hogy a felesége ott fekszik mellette,hogy boldogan élnek együtt,tervezik a közös jövõt.Aztán rádöbben a valóságra-azért hogy 5 perc múlva az egészet elfelejtse.Meghal a magánytól, de nem esik depresszióba, nem tud öngyilkos lenni,ahoz kevés pár perc,hiszen minden bánatát elfelejti,hogy aztán késõbb újra gyötörje õt.
synyster 2008 dec. 25. - 20:23:19
(42/218)
Ilyen filmet is csak egy zseni tud megrendezni.
Nolan 4ever:))
Valezius 2008 dec. 13. - 12:14:01
(41/218)
Annál sokkal jobb filmnek tartom, hogy 50hszben el lehessen intézni.
Bármikor szívesen újranézném, csak persze az a gond vele, hogy ezt nem lehet elkezdeni csak úgy nézni, muszáj leülni az elejére is :)

Én a tanulsággal is elégedett vagyok, lehet, hogy közhely, de mi nem az manapság? :)
hostel 2008 aug. 21. - 00:57:38 Előzmény Redfield
(40/218)
***SPOILER***
Nem Lenny ölte meg a feleségét.Illetve igen, mert ugyebár kiderült,hogy a srác skizofrén és Sammy története az övé, így õ adta be neki az injekciót,ami miatt kómába esett.A filmben elhangzott, hogy 2 narkós erõszakolta meg a feleségét. Legalábbis én így emlékszem a story-ra:).
10/10
agnessa88 2008 aug. 10. - 13:29:54 10/10
(39/218)
SPOILER

Én egymás után 2x néztem meg a filmet, nem hagyott nyugodni a sztori. Elõször Teddyt hittem a gyilkosnak, de másodszor jobban figyeltem a részletekre.
Teddy volt az egyetlen, aki végig ott volt Lenny mellett. Õ irányította a "nyomozást", ezért tudott mindenrõl. De félrevezette Lennyt: elhitette vele, hogy megölték a feleségét, rátetováltatta a szöveget, és rávette, hogy keresse meg a gyilkost. Pedig Lenny feleségét nem ölték meg. És cukorbeteg sem volt, Sammy története nem a Lennyé, az egészet Teddy találta ki. Tehát Lenny felesége nem halt meg, szerintem õ is benne volt az egészben, összejátszott Teddyvel. Elõször bosszút akart állni azon, aki megerõszakolta, és el is kapták a pasit, évekkel a történet elõtt (ezt Teddy mondja el a végén). De most Jimmy lett a célpont, a pénze miatt.
De amikor Lenny megölte Jimmyt, elbizonytalanodott, és mást kezdett keresni. És ekkor jött a képbe Teddy. Felírta fényképére, hogy ne higgyen a hazugságainak, és ezentúl mindig így tett. Teddy rájött, hogy õt gyanúsítja, ezért akarta elküldeni a városból, de már késõ volt, Lenny õt is megölte. És ekkor tetováltatta magára az utolsó sort, "I've done it". Az utolsó kép, amikor a feleségével fekszik az ágyban, tényleg a történet vége.
De ez csak az én verzióm, + lehet, ha még egyszer megnézném, megint máshogy látnám. És épp ez a jó ebben a filmben. Minél többet gondolkozol rajta, annál jobban átérzed Lenny helyzetét. Nem bízhat senkiben, önmagában sem, mert lehet, hogy épp a saját jegyzetei vezetik félre, amiket olyan pontosan próbált vezetni.