Téma: Memento

oregvejno80 2013 jún. 30. - 19:33:40 Előzmény bleedingsky
(157/217)
A film zseniális, tizedszeri nézés után is tartogat apró újdonságokat, amiket korábban nem vettél észre. Az igaz, hogy kell koncentrálni, gyerekzsivaly mellett hozzá sem szabad kezdeni.
bleedingsky 2013 jún. 22. - 14:13:42
(156/217)
Tegnap megnéztem ezt a filmet, de nagyon unatkoztam 2 órán át, sokszor hihetetlenül ellaposodik, és már fél óra múlva 10 percenként néztem az órát, mikor lesz már vége... de azért végignéztem hátha lesz a végén egy durva fordulat, de az sem volt, így a film számomra egyszernézõs, és értetlenkedem mire kapott ilyen sok pontot itt és imdb-n is!
10/10
Nira1900 2013 jún. 15. - 23:59:00 10/10
(155/217)
Jó, hogy a spoilert használja mindenki, így legalább rögtön tudtam, mire számíthatok. Kösz!
Superalonso 2013 ápr. 12. - 12:19:05
(154/217)
***SPOILER PÓTOLVA***

Egyértelmû, hogy Leonard Shelby ölte meg a saját feleségét (túladagolta az inzulinját), azért is mesélte el a Richard Jenkis-es story-t mert az valójában õ volt...Jenkis elmegyógyintézetben végezte....
A korrupt rendõr (Joe Pantoliano) segít neki (talán mert nem akarja, hogy dili-házba kerüljön Shelby vagy csak ki akarja használni) és felépítenek egy kamu-storyt és valami Johnny G.-t kerestet vele, hogy legyen értelme Leo életének hiszen az igazi Johnny G-t már 1 éve megölték õk ketten, de a zsaru elhiteti vele hogy a feleségét megölték és megerõszakolták, pedig nem így történt, mert a felesége túlélte a támadást, de így a bosszú élteti Leo-t, kvázi van értelme Leo életének...
Teddy üzletelni akar Jimmy Grantz-cel (Natalie pasasával) és át akarja verni a pénze miatt Grantz-et és ezért elhiteti Leo-val, hogy Grantz valójában Johnny G, pedig tudjuk hogy nem õ az, ezért Leo megöli Jimmy-t, majd lefényképezi a zsaru (Teddy) rendszámát (amit késõbb magára tetováltat) és elhajt Jimmy autójával, a droggal és pénzzel együtt....
Késõbb Megjelenik Dodd (aki egy drogdealer) az eltûnt drog és pénz miatt nyomoz (elõször Natalie-n keresi), aztán Natalie elmondja, hogy Leo-nál van Jimmy autója és Dodd ezért akarja õt elintézni, Natalie pedig hogy Dodd leszálljon róla elhiteti Leo-val hogy Dodd verte meg pedig valójában Leo ütötte meg egy vita után...
Natalie és Leo között szerelem szövõdik, Natalie ezért is segít Leo-nak és utánanézet az ismerõsével a rendszámnak (ami Leo-ra van tetoválva) és rájönnek hogy a zsaru nem Teddy, hanem Johnny G., majd Leo fejbelõvi Teddy-t (hiszen nem emlékezett rá, hogy mit mondott neki Teddy korábban)....a film is ezzel a jelenettel kezdõdik.
na kb ennyi a story....
tinkiwinki93 2013 ápr. 11. - 11:12:20
(153/217)
Jáj! Lehet, hogy én vagyok a csökkent elméjû, de nem értettem..:( Igaz az is közre játszhatott, hogy németül és álmosan néztem.
HA jól értettem, akkor a fõszereplõ fickó(neveket nem tudok megjegyezni, nincs rövidtávú memóriám:P) megölte a feleségét inzulin túladagolással és kialakította magának ezt a világot, hogy ne gyötörje bûntudat, vagy valami ilyesmi..
Most jön egy csomó dolog, amit nem értettem:
1, Miért veszi fel a film végén a férfi öltönyét és játszik az egész filmben abban?
2, Miért vereti meg magát a fekete/rövid hajú nõ ezzel a Loe-val(Leo?)? Mi volt ezzel a nõ célja? Az, hogy a Doni-t vagy kicsodát megveresse? És az miért volt neki jó?
3, Miért hagyja Teddy, hogy gyilkolássza itt a G. Jánosokat? Rendõr létére ennyire együtt érez vele? Szegény õrült, hadd nyírja ki a város Jimmy-jeit?
4, Komolyan én vagyok ennyire hülye, vagy ez a film tényleg bonyolult volt?

Amúgy tetszett pont azért, mert az egész filmnek egy furcsa számomra emésztõ légköre volt, de inkább szenvedek az ilyentõl, mint mondjuk egy Adam Sandler "alakítástól":)..
Nagyon megköszönöm, ha valaki világosságot ébreszt elmémben!:)
2/10
Imiii 2013 márc. 28. - 09:39:17 2/10 Előzmény szempilla
(152/217)
Nekem borzasztóan idegesítõ volt ez a film. Érteni lehet, de szerintem csapnivaló. Egyedül a logika jó, de nem biztos, hogy mindenki megértené.
Vagabundusz 2013 márc. 19. - 17:48:29 Előzmény Ozeinafo1
(151/217)
Az állkapcsa elõreugrik?? Karakteres szögletes arcéle van, de nem ugrik egyáltalán elõre az állkapcsa, nemhogy túlzottan:)! Nézz már meg róla egy profilt!
10/10
Ozeinafo1 2013 jan. 14. - 00:33:27 10/10 Előzmény szempilla
(150/217)
szerintem teljesen követhetõ, fõleg onnna, amikor rájössz, hogy visszafelé történnek a dolgok. Nekem nagyon tetszett, végig lekötött, scak azt nem értem, hogy kap ennyi fõszerepet Guy Pearce? Nem olyan jó színész, abszoplút nem sztáralkat szegénynek az állkapcsa annyira elõreugrik, mint egy majomnak...nem szívesen nézek rá egyszerûen.
szempilla 2013 jan. 12. - 16:29:07
(149/217)
Élmény volt ez a film. A közepén kezdtem pánikba esni, annyi részletet közöltek, majdnem elvesztettem a fonalat, nem volt egyszerû követni az eseményeket, így, visszafelé. A film egyébként ettõl zseniális, egyedülálló. Talán még egyszer látni kellene, hogy minden momentum tökéletesen a helyére kerüljön, bár a végére végülis összeállt a kép.
A maga kategóriájában egy igazi gyöngyszem...
portponthinnye 2013 jan. 01. - 05:01:26 Előzmény twillight
(148/217)
NETOVÁBB!!!
SPOILER MINDENÜTT!
MOST HAGYD ABBA AZ OLVASÁST!
Ez a szememet becsukom és ott a tetoválás és a feleségem bújik hozzám valóban lehet egy vágy, amit szeretne elérni mint megnyugvást. Én kicsit hiszek ebben és ezzel az én megnyugvásom is megvan a filmmel kapcsolatban - ellenben nem tudunk meg semmit Leo-ról és Sammy-rõl.
Errõl azt gondolom, amit Leo is elmondott Sammy feleségének: Sammy képes lenne emlékezni.
Azt gondolom, nincsenek pontos emlékei Sammy-rõl, nagyon úgy fest, hogy Sammy története az õ története, de akkor az a kérdés, hogyan került õ ebbe a helyzetbe?! (Hogyan került ki a kórházból/diliházból?)
Ott vagyok elbizonytalanítva, ha az a bizonyos vége jelent mégsem egy elképzelt jelenet (Natalie kérdezi meg tõle, oda mit tetováltatna, ha jól emlékszem), akkor abban hiszek, hogy már az a nõ, akit a feleségének gondol, a sokadik lehetett és neki volt valamikor egy felesége, akivel ezek megtörténtek. Mivel nem képes emlékezni mindenre, nem tudja, hogy az a nõ nem a felesége, hanem csak egy nõ.
Persze Nolannál nincs abszolút igazság - ez azért rohadtul bosszantó...
merkel 2012 dec. 28. - 22:06:37
(147/217)
Aki még nem látta, annak érdemes megnéznie. De ez az a típusú film, aminek az érdekessége az elsõ megnézésig tart, mert a lényege pont az, hogy rájöjjünk a történetre. Másodszorra már nem az igazi, de zseniális film.
10/9
AldersbacherFilmYeah 2012 dec. 28. - 19:02:49
(146/217)
Tényleg egy zseniális film! Egy kis széles látáskör kell hozzá.
10/9
9/10
stomachh 2012 dec. 28. - 18:57:46 9/10
(145/217)
Nem tetszett annyira, mint az Eredet vagy a Viharsziget, de nagyon tetszett. Észnél kell lenni közben, nincs elkalandozás. Nem is tudom miért hagytam ki eddig az életembõl. Ez a Nolan egy géniusz. 9/10.
Sonic8 2012 nov. 20. - 20:00:55
(144/217)
Kezdetleges Nolan film.
Ez azt jelenti hogy nem 10/10 hanem 10/9 :D
Am Tarantino-val szerintem ez összenem hasonlítható,teljesen más mûfaj.Mind a két rendezõ a saját kategóriájában alkot nagyot :D
5/10
Hansz 2012 nov. 20. - 19:22:01 5/10
(143/217)
Nem jött át!!!! Szerintem túlértékelt film! Ha valaki szereti Tarantino-t( mint én )annak nem új a mûfaj.Számomra elpazarolt idõ volt....bocsi.5/10!!! Jóindulattal!
Lagos1510 2012 aug. 11. - 23:50:35
(142/217)
Mindenképpen érdemes megnézni.
Érdekes cselekményvezetés, fordulatos, végig izgalmas, lehet rajta gondolkozni, vajon mi is a valódi helyzet.
10/10
liquid1 2012 máj. 20. - 03:05:23 10/10 Előzmény 950617
(141/217)
És milyen igazad lett. :) Tényleg meglepõdtem , na persze egy picikét számítottam rá, hogy ez a vége de így is jó volt.

A film amúgy meg tökéletes. 10/10
10/10
950617 2012 máj. 18. - 19:57:31 10/10 Előzmény liquid1
(140/217)
Ha az én lehet spoileremre gondolsz, akkor egyem a szíved, nézzed..:D
Nem egészen az, mint ahogy említettem a másik filmet. (Mert valahogy azért tényleg egészen más.)
Még így is garantálom neked, hogy meg fogsz lepõdni a végén.
10/10
950617 2012 máj. 18. - 19:53:38 10/10 Előzmény bittermoon1992
(139/217)
SPOILER

Az a két mondat semmit nem mond el a filmrõl. Ráadásul az elsõ percekben rálehet jönni, hogy mi a film elképzelése.
Ha úgy vesszük, a cselekmény vége egészen pontosan a film eleje. Én nem gondolom, hogy ez élvezhetetlenné teszi a filmet, maximum is csak ad valami abból, hogy mire számítson valaki.
Téged az lepett meg, hogy lelõtte Teddy-t?-> elsõ jelenet.
Gondolom nem...

VÉGE
bittermoon1992 2012 máj. 16. - 20:30:13 Előzmény 950617
(138/217)
Ami igazán SPOLER-ért kiáltana, az nem a szubjektív, "lehet spoiler", ill. "spoiler"-ként megjelölt soraid, hanem a SPOILER VÉGE utáni elsõ két mondatod... Basszus!