Téma: Memento

franszoá81 2011 jan. 02. - 14:31:23
(97/217)
SPOILER

két dolgot nem igazán értek.

1, a film végén, tehát a cselekmény elején, felirja teddy autojanak rendszámát, mint tényt, ami a gyilkoshoz tartozik. miért nem öli meg akkor ott helyben? vagy csak direkt egy ujabb rejtvenyt ad maganak?

2, teddy szerepe nagyjabol vilagos. egy csoka aki kihaszálja sajat celjaira (ld. sammy megölése)leonardot. de ki õ valójában, hogy kapcsolodik be az egeszbe? tényleg ismerte mar elotte is leot?
Sadenal 2010 dec. 10. - 18:21:59
(96/217)
Engem megzavart a fordított sorrend, és emiatt nem ütött akkorát, mint kellett volna. Mindenféleképpen többször nézõs.....nem is írok rá pontot.
10/10
Tchibor 2010 dec. 08. - 20:59:02 10/10
(95/217)
Minden tiszteletem a Nolan fiúké! Aki egy ilyet bír írni... De az összes többi filmjük is! Mint pl. a Batman 1-2, az Eredet és A tökéletes trükk. Zseniálisak!
vamos88mm 2010 nov. 09. - 19:41:39
(94/217)
Én még arra gondoltam volna hogy a film végén amikor a feleségével fekszik, azt csak képzeli, de aztán megfigyeltem az ágyat és ez az ágy abban a lakásban volt ahol a feleségével élt(visszaemlékezésben is látszik h rácsos a fejrésznél).Szóval ennek azután kellett történnie miután megölte Teddy-t.
Na ezt magyarázza meg valaki...:P
Egyébként 10/9
myfairladyfan 2010 nov. 05. - 08:37:42
(93/217)
Tegnap néztem meg, és tényleg nagyon jó film. Úgy érzem, nem minden világos, ezért meg fogom nézni mégegyszer. Nekem se tûnt fel 1:26-nál, hogy õ ül a székben egy pillanatig, elég durva.
10/10
tobias88 2010 okt. 21. - 14:12:29 10/10 Előzmény LaciG
(92/217)
Az hogy mellette áll, az durva kifejezés! Kihasználja de nagyon!

Kis érdekesség, hogy a film végén látni, hogy már akkor tetoválásai voltak, mikor az a csaj, akire úgy emlékszik, hogy a felesége, még élt! Szóval lehet nem is az a csaj a felesége :P
10/10
LaciG 2010 szept. 25. - 13:55:56 10/10
(91/217)
Az a durva ebben a filmben (ami egyébként szerintem is zseniális), hogy ha belegondolunk, ez a történet, unalmas és vontatott. Még is a Nolan testvérek ezt olyan tálalásban mutatják be, hogy 130 percig lekösse a nézõt.

SPOILER

És akkor ha jól értettem, Teddy végig Leaonard mellett állt?


És durva, hogy egy mondattal, amit leírt Teddy fényképe hátára, hogy meg tudja változtatni az egészet. (remélem érthetõen fogalmaztam)

SPOILER VÉGE
10/10
Kuznyecov 2010 szept. 04. - 15:05:17 10/10 Előzmény gammer99
(90/217)
Kedves gammer99, a Tökéletes trükk hozzászólásainál nem látom a véleményed, h mekkora f*sz film. Kérlek, pótold.

Amúgy meg mocskos jó film az Eredettel együtt.
10/10
Kuznyecov 2010 szept. 04. - 14:58:25 10/10
(89/217)
Értékelem az olyan filmeket, amelyeken annyira kell koncentrálni, hogy még a külvilág is képes megszûnni. És ez ilyen volt. Rendesen összerakott kis film ez.
10/10
prolyal 2010 aug. 28. - 19:14:01 10/10 Előzmény gammer99
(88/217)
az h te nemvagy képes gondolkodni 1 filmen az nem Nolan hibája, szerintem õ a valaha élt legjobb rendezõ, tudom még kevés filmje van, de azok mind iszonyatosan jók, hogy bizonyítsam nézzétek meg az IMDB top 250-et(Memento, Batman:Begins,The Prestige, Batman: The Dark Knight, Inception)
2/10
gammer99 2010 aug. 26. - 10:14:05 2/10 Előzmény themoha
(87/217)
Nolan egy fasz, a Memento, a Tökéletes Trükk és az Eredet összesen nem érdemel 10 pontot, gagyi, idegesítõ mindegyik.
10/10
themoha 2010 aug. 17. - 10:21:30 10/10
(86/217)
Hát ez valami zseniális film! Nagyon ütõs, az egyik kedvencem, Nolan meg vitathatatlanul egy zseni. Az álmatlanságon kívül az összes egész estés filmjét láttam már, most azt próbálom megszerezni. Akinek meg nem tetszik az menjen nézze a barátok köztöt, az való neki!
Kumpirka 2010 aug. 13. - 21:47:38
(85/217)
Akik túl ostobák, hogy felfogják, megértsék, azok írnak ilyet.
Duccs 2010 aug. 01. - 02:09:22
(84/217)
Nolan egy zseni és kész. Ez a legjobb filmje bár az Eredetet még nem láttam.
benkewood 2010 júl. 26. - 23:24:06 Előzmény mrbyu
(83/217)
*********SPOILER************

Megnéztem 1:26 környékén a jelenetet, amikor Sammy elõtt elmegy az orvos (vagy gondozó), és utána valóban Leonard ül már a helyén!! De durrrrrva!!! Itt a bizonyíték arra, hogy valóban Leonard-al és a feleségével történt meg az inzulinos eset, és tényleg "õ ölte meg" a feleségét, persze akaratán kívül...

És ez a visszafelé mesélés valóban belõlem is olyan érzést váltott ki, mintha memóriazavarom lett volna. Annyira hatásos volt, hogy a film után szépen lefényképeztem a lakásomat, és aláírtam, hogy ITT LAKOK. :-)))

Már bánom, hogy csak most (az Inception után megihletve) néztem meg ezt a fantasztikus filmet... Pedig már a Tökéletes Trükk óta tudom, hogy Nolan egy ZSENI.

*********SPOILER************
10/10
pingvincorpse 2010 júl. 15. - 23:59:14 10/10 Előzmény tobias88
(82/217)
Akkor még nem láttad a David Lynch - Mullholland Drie-t.
Na attól igazán befele nõne a hajad.
8/10
apuci70 2010 júl. 07. - 16:39:53 8/10
(81/217)
nem tudom ti észrevettétek -e hogy amikor Sammy a felesége meggyilkolása után bekerül a korházba és mutatják hogyí ott ül a tolószékben elmennek elötte az orvosok,és amikor a második orvos elhalad elötte és ujra látjuk sammy-t akkor az már nem sammy hanem Leonard de csak egy apró pillanatra látszik a jelenet idõ szerint a filmben 1 óra 26 percnál van.
Én még a film másodszori megnézése után se vettem észre csak a feleségem szólt hogy láttam-e.
Megdöbbentõ.
10/10
Ayrton Corvus 2010 jún. 26. - 19:23:28 10/10
(80/217)
A film annyira zseniális, hogy szavakat se lehet rá találni. Amikor elõször láttam tv-ben, a film után órákig járt az agyam, majd egybõl megvettem dvd-n.
***SPOILER***
Szerencsére a lemezen van egy olyan változat is, amiben a jelenetek kronológiai sorrendben történnek (otnemeM). A film eleje a fekete-fehér Sammy Jankis történet, majd színesbe vált és a film vége Teddy meggyilkolása. Az ember bármelyik változatot nézi megdöbbentõ, állandóan jár az agyam. Nolan szándékosan nyitva hagyott rengeteg kaput, hogy a nézõt még jobban összezavarja, mintha azt akarta volna, hogy teljesen Leonard fejével nézzük a filmet.
Mondok egy példát, ezt biztos azok jobban megértik akik veszítették már el hozzátartozójukat, kutyájukat stb. Milyen lenne minden ébredésnél egy kegyetlen kínzó érzés, szerettünk utolsó élõ pillanata.
scripter 2010 jún. 23. - 22:30:11 Előzmény Valezius
(79/217)
***SPOILER***

Sammy egy csaló volt, egy szimuláns. Ezt Teddy mondta. A teszt-jelenet Leonard egyik megmaradt emléke Sammy-vel, a többi Sammy-s rész pedig a saját sorsának egy átfogalmazása.
Leonard biztos tudott kondicionálni a balesete után is már, de a felesége nem bírt együtt élni a betegségével, ami azért is lehetett még elkeserítõbb, mert szervileg képes volt felidézni a dolgokat, csak pszichésen nem bírta feldolgozni a támadást. Végül pedig ugye a nõ Leonard révén és az inzulinok által kómába esett és valószínüleg meg is halt. Ezt pedig Leonard szépen beleszõtte Sammy történetébe.
De szerintem akkor is Natalie provokáló szavai árulják el azt egyértelmûen a filmben, hogy Leonardnak csak "lelki" betegsége van, ami valahol érthetõ is azok után, ami a feleségével.

Leonard sorsa ezzel el is rendeltetett, ha úgy vesszük, hiszen soha sem fogja abbahagyni a nyomozgatását és a gyilkolását - Teddy halála után végképp nem. Megtalálja a módjád, hogy legyen megtalálni való gyilkos átírja a rendõrségi jelentést, leszedeti a tetoválásait és újakat készíttet.
Ezért olyan zseniálisan, sötéten, olyan Nolan-osan nyomasztó ez a sztori - Leonard számára nincs megváltás, élõsködõk, drogdílerek, mások halálát lelkiismeretlenül kihasználni akarók meg mindig lesznek.
Valezius 2010 jún. 04. - 15:22:59 Előzmény twillight
(78/217)
Lehet, hogy meg.

Én csak annyit mondtam, hogy tetszetõs elmélet, de a film azon részével, hogy Sammyt nem lehetett kondicionálni, ezért nem szervi eredetû a betegsége nem vág össze.