Téma: Memento

Edmond Dantes 2014 nov. 02. - 19:52:51
(177/217)
Jól értem-e? Van olyan alkalmazás h "visszafelé" lehet lejátszani egy filmet? Memento egyébként nincs már meg. Tehát szimplán "visszafelé" lejátszva kijön(ne) egy lineáris, idõben elõre haladó Memento-film? Érdekes...Bár úgy meg valszeg elég szimpla lenne, mert egyetlen nagy dobása asszem ez a idõ-hátraarc, de azért köszönöm az infót.
10/10
offtopic
zottyo534 2014 nov. 02. - 19:13:18 10/10
(176/217)
A DVD-n lehet választani, hogy idõrendben legyenek a jelenetek.
Edmond Dantes 2014 nov. 02. - 17:18:12
(175/217)
Érteni? Deeehogynem lehetett, mint írtam, kb 8-10 változatban lehetett érteni/értelmezni, onnantól kezdve h kb a 3. percben a halott (?) ember fölpattan a földrõl + szemüvege is reá.
Azt írtam: számomra követhetetlen. Viszont kétségtelenül nagyon mûvésziesen az...másoknak.
De hát én már a Forma 1-bõl is kiûzettem, ugyebár...az is nagyon bonyolult, pedig azokat a futamokat nem is a végérõl kezdik visszafelé, pedig milyen érdekes lenne úgy: slusszpoénként felállnának a rajtvonalon :)
4/10
breeder 2014 nov. 01. - 18:40:40 4/10
(174/217)
Érdekes film volt! De még egyszer nem szenvedném végig.
Se a szereplõk játéka, se a történet nem fogott meg!:(

4/10
Edmond Dantes 2014 okt. 26. - 17:16:45
(173/217)
A fõhõs betegsége: Anterograde amnesia: rám tegnap kb a 3. percben átterjedt, kóros aluszékonysággal tetézve. Nyugi, nem fáj(t). Ma újból nekiugrottam, 4-8-szoros gyorsítóval enyhítve tegnapi mentális bántalmaimat. Így legalább gyorsabban kigyógyultam a filmbõl. Most pedig átpörgettem pár itteni hszt, amik tisztes igyekezettel és spoilerrel v anélkül mesélik el a történetet nagy vonalakban úgy 8-10 változatban, a részleteket illetõen a mutációk száma a végtelen felé közelít...v az Anterograde amnesiám még most is tart...
Ja és a naaagy rejtélyrõl annyit h a film legelsõ kockáiban -ha jól emléxem võ. Anterograde amnesia- egy halottnak tûnõ fekvõ ember talpra ugrik és a mellette fekvõ szemüvege meg hopp! fel/vissza az orrára...hát fene nagy a spoiler innentõl. De minden érdeklõdõt megnyugtatok: ettõl még -számomra- tökéletesen követhetetlen marad ez a cucc, úgyhogy mindenki reménykedhet, ha belevág...h semmit se fog érteni belõle. Sokadszorra sem. Viszont nagyon mûvészi és magyarázható.
Anterograde amnesia óh...
wowow 2014 okt. 26. - 14:10:38
(172/217)
Annak idején még moziban néztem meg. Tegnap láttam, hogy adják a tévében. Nekem annyi az emlékem a filmrõl untam nagyon. Aztán egyre inkább a hülyeség bontakozott ki, érthetetlen, vagy méginkább: értelmetlen volt a film. Amikor már sokadszorra "feküdt" a motorháztetõre, akkor már nagyon ideges voltam. Jobb lett volna otthagyni a francba ezt a filmet, de ha már kifizettem a mozijegyet, akkor bent maradtam. Kár volt.
10/10
benvenuto1 2014 okt. 26. - 01:11:15 10/10
(171/217)
Ritkaság, hogy ennyien ennyiféleképpen látták a filmet. Ez egy lélektani dráma, nem szokványos.
Ha csak az idõs házaspár történetét venném ki belõle, már akkor is megérte volna. De hát az fikció a fikcióban. Végül is minden az. Viszont elgondolkodtat az is, hogy hányan élik az életüket állandóan cédulázgatva, és a számuk egyre nõ.
grebel 2014 okt. 25. - 00:11:00 Előzmény Superalonso
(170/217)
Az ilyeneknek mind te, akik elárulják a film végét, ki kéne törölni a hozzászólását.
10/10
Gergely Springer 2014 okt. 05. - 10:02:33 10/10
(169/217)
A film az egyik legjobb bizonyítéka annak, hogy Christopher Nolan zseniális rendezõ.
Kár, hogy nem lehet 11 pontot adni, így csak 10/10.
Csonger 2014 aug. 27. - 23:00:42
(168/217)
SPOILER

Most gyorsan megnéztem negyedszer is, ezúttal az események kronológiai sorrendjében. Így bizony még könnyebben érthetõ minden, és remekül érzékelhetõ, hogy a csaj kihasználja a srácot, és a bajszos fickó is játszik vele, röhög rajta...
Csonger 2014 aug. 27. - 10:09:29
(167/217)
Arra is csak most figyeltem fel, hogy Teddy többször is próbálja elkérni a Jaguart Lennytõl, sikertelenül. Nyilván nem azért próbálkozik, hogy egy sportkocsit vezethessen, hanem mert kettejük közül õ tudja, hogy mi van a csomagtartóban.. :)
Csonger 2014 aug. 27. - 10:05:01
(166/217)
Nagyjából 2 évente megnézem ezt a filmet. Tegnap néztem meg harmadszor. Az elsõ két alkalommal nem értettem meg. Ezúttal úgy érzem, hogy végre megvan, bár még mindig van egy momentum, amit nem tudok hová tenni. Éspedig:
- Natalie rábök Lenny bal mellére, ahol még nincs tetkó. Meg is kérdezi, hogy oda majd mi fog kerülni. Azt feleli, hogy oda majd azt írja, hogy megtalálta a gyilkost.
- Az egyik fotón (ami Teddy szerint a tettes meggyilkolásakor készült) Lenny nagyon vidáman mutat a bal mellére.
- A film legvégén, a tetoválószalon felé tartva Lenny lehunyja a szemét, és látja, amint a felesége öleli õt. És közben a bal mellén ott egy tetkó: I’VE DONE IT.

Na ez az, ami engem most összezavar…. Két lehetõség van:
- A feleség mindvégig életben van, Lenny magára tetováltatja, hogy ”megtettem”, és boldogan élnek, míg meg nem halnak.
- A feleség még élt, mikor õ már elkezdte magát tetováltatni, és a „megtettem” feliratot valahogy késõbb eltüntette a mellkasáról.
Egyiknek sincs értelme, így biztos valami harmadik megoldás az igazi, de nem tudom, hogy mi. Az I’VE DONE IT feliratos bevillanások a film végén csak képzelõdések lennének? Ábrándozás csupán?
10/10
-NOMAD- 2014 jún. 06. - 00:40:04 10/10
(165/217)
Hatalmas film. 10/10

Szeretem az ilyen pszichothrilereket. A Memento viszont magasan üti a mércét.

A története, hogy a (majdnem) végétõl haladunk visszafele, majd váltás ... rengeteg fordulat és információ. Elsõre sokaknak érthetetlen, mert tényleg rengeted új ismeretet közöl a mû (amennyit a fõszereplõ is megtud).

Nagyon ügyes megoldás ez a "balesetezett" mivolta a fõszereplõnek. Így pontosan annyit tud a nézõ, amennyit a fõhõs is ezáltal teszi még átélhetõbbé, és még meglepõbbé és/vagy élvezhetõbbé az alkotást.

Csak ajánlani tudom, akár többszöri megtekintésre is.
10/10
Randolf11 2013 nov. 18. - 21:09:43 10/10
(164/217)
Kétszer kellett megnéznem ezt a filmet, mert elsõre nem volt teljesen tiszta elõttem minden részlet. Valójában egy egyszerû thriller is lehetne ez a film, mert a cselekménye erre utalna, ha az elejétõl láttuk volna a történéseket idõrendben helyesen összerakva és nem visszafelé. Van egy férfi, akinek a feleségét megerõszakolják, õt pedig leütik és maradandó sérülést szenved a rövidtávú memóriája. Innentõl kezdve pokollá válik az élete és csak a jegyzeteire, a fotókra és a testére tetovált adatokra tud támaszkodni. De hiába rögzít minden fontos momentumot, teljes káosz az élete, mert kihasználják, átverik, nincs tisztában azzal: ki van a segítségére és ki ellene. Még saját feljegyzései is félrevezetik. Feltehetõen több mindenkit megölt már a nyomozása során - legalábbis Teddy fejtegetései a film végén erre utalnak -, abban a hiszemben, hogy felesége gyilkosát végezte ki. Csak elfelejti lezárni az ügyet, mint ahogyan mindent mást is elfelejt néhány perc alatt. Erre még rájátszik az is, hogy egy Sammy nevû beteg történetével keveredik össze a saját emlékezete is. Valójában "ki ölt meg kit?" tipikus esete...

Nem is akarnám a cselekményét boncolgatni, mert azon bizony el lehetne vitatkozni a végítéletig... inkább méltatnám a forgatókönyvíró zsenialitását, és rendezõ kiváló munkáját: nálam 10 pontot ér a film. Az egészben az tartom zseniálisnak, hogy ezt fajta memóriazavart, amiben a fõszereplõ szenved, annyira jól tudták érzékeltetni, hogy amíg néztem a filmet én magam is átéltem ezt a súlyos problémát. Sõt benne éltem, egyszerûen fantasztikus élmény volt.
A legelsõ jelenet visszafelé volt lejátszva, és mivel Nolan film... azt hiszem innentõl már tudhattuk is, hogy lesz egy csavar a filmben, háááááát volt is nem kicsi:-D Ügyes húzás. Ettõl jobban nem is szabadott volna összekuszálni az jeleneteket, mert nagy zagyvaság lett volna, pont ennyi kellett. Így lett tökéletes mestermunka.
csabaga 2013 nov. 12. - 16:44:52 Előzmény tomi487
(163/217)
SPOILER!

4.Próbált emlékezni valamire,megjegyezni valamit,hogy bizonyítson.De csak a hamis emlékeit erõsítette meg.A tetoválásos,fényképes módszer sem ér semmit.

A film hátulról elõre megy,így tudsz meg mindent a "végén".
9/10
samg 2013 nov. 11. - 23:15:50 9/10 Előzmény tomi487
(162/217)
SPOILER


1. A feleségét megerõszakolták, és megtámadták, ahogy õt is leütötték, de akkor a felesége nem halt meg. Utána lett neki ez a memóriazavaros problémája, amit a felesége nem bírt elviselni, és utoljára letesztelte, ezért többször is megkérte, hogy adja be neki az inzulint, és emiatt meghalt. De ugye ekkor a férjnek már volt ez a memória zavaros problémája, és nem emlékezett semmire az inzulinos esetbõl. Szóval vehetjük úgy, hogy a nõ öngyilkos lett, mert kihasználta férje betegségét.
2. Napközben is, hisz rengeteg jelenetnél helyben felejt el mindet. pl.: amikor Dodd üldözi, vagy amikor Natalie kivárja, hogy elfelejtse, hogy õ ütötte meg õt, mert szidta a nejét, stb.
3. Mert akkor mutatták azt a jelenetet, amikor Teddy elmeséli neki az igazat.

SPOILER VÉGE

amúgy nagyon jó film:)
tomi487 2013 szept. 03. - 10:54:27
(161/217)
Nekem eléggé zavaros ez a sztori.

SPOILER, SPOILER, és még több SPOILER

1. Tegyük fel Sammy története az övé, õ ölte meg a feleségét, de mért ölte volna meg a saját, szeretett feleségét? Akkor már inkább a felesége lett öngyilkos, nem?
2. Leo csak alvás után felejt el mindent, vagy napközben is megeshet vele a felejtés?
3. Az is csak a végén derült ki hogy a felesége túlélte a támadást, miért?
4. És mi az hogy kondícionálta magát? ez olyan hülye szó

SPOLIER vége
Sergeant Thomas 2013 aug. 31. - 15:50:22
(160/217)
Fhú, Christopher Nolan megint megerõszakolta az agyamat az Inception meg a Tökéletes trükk után... Minden perverz vágyát kiélte azon, hogy járatom az agyam, mint egy alzheimer kóros. Mindig csavart a sztorin még egyet, és ezzel tekerte az agyamat.
Zseniális film! Nem egy Titánok harca-féle elalvós k*rva unalmas trágyadomb hanem egy mestermû. Csak oda kell figyelni menet közben.
madridista 2013 júl. 17. - 01:43:25
(159/217)
SPOILER!
Nem lehet tudni, hogy mi az igazság. Mégis honnan tudjuk a zsaru igazat mondott-e neki. Vagy a felesége csalta és ezért nyírta ki?:/ Érdekes:)
10/10
Zoli9898 2013 júl. 16. - 12:33:41 10/10
(158/217)
Egy órája nézem meg, zseniális volt. A regresszív történetvezetés, megtûzdelve a fekete-fehér jelenetekkel, a sejtelmesség, ami az egész filmet belengi és a "szokásos" Nolani végkifejlet, mely megint megadja a döntés lehetõségét. Általában felsorolom a pozitív-negatív oldalakat, demost csak a pozitívhoz tudok hozzászólni.
-a kevés színészzseniálisat alkot
-a jelenetek megfelelõen adagoltak
-ezért szeretem Nolan mkásságát, mert a filmjei többek mint egy film és nem lehet õket érten, ha az ember közben a konyhába mosogat, vagy popcornt zabál
-sorolhatnám még, de nem teszem mindenki nézze meg maga és gyõzõdjön meg róla, hogy ez egy mestermû!

Nolan filmek között nálam:( legjobbak a legvégén, de a többi is állati) Az acélember(mint író); Eredet;Batman:kezdõdik!;A tökéletes trükk; A sötét lovag; Memento; A sötét lovag-Felemelkedés ( ez csak az én sorrendem, a Követést pedig még nem láttam)

10/10