10/10
Ford Mustang 2011 febr. 04. - 23:32:23 10/10
(44/124)
Ez most jól jött, végre egy jó kis akciófilmje a '80-as évekbõl. Szerintem van olyan jó, mint a többi abból az idõbõl származó filmje.
ceia 2011 febr. 04. - 20:50:49
(43/124)
Talán Schwarzenegger legkevésbé jól sikerült akciófilmje, de még így is meg lehet nézni alkalomadtán néhány évente. Nekem már aktuális :]
Az Alien óta Kedvenceimmé váltak az abban szereplõ színészek. (csak Tom Skerritt nem, valahogy nem bírom - pedig Dallasként jó volt) Viszont Yaphet Kottot kedvelem, és õ is szerepel ebben a filmben.
gabroca 2011 febr. 04. - 20:17:32
(42/124)
Igazi klasszikus Arnoldos akciófilm. Bár nem egy Conan vagy Terminator, de nézhetõ.
9/10
Keló9 2011 febr. 04. - 19:41:18 9/10
(41/124)
Azok ha lehet ne fikázzák, amikor a film kijött és még meg sem születtek. Azoknak ajánlom ''tombréjdört'' meg a többi hülyeséget.
Mi nem számítógép mellett nõttünk fel.
9/10
Keló9 2011 febr. 04. - 19:29:22 9/10
(40/124)
Azért szeretem ezeket a régi filmeket, mert egyrészt jók, másrészt jókat mosolygunk, az akkori technikán. Nálam 10/8, emlékszem még videón láttam elõször, kb. 30 ember társaságában, és 20 forint volt a belépõ:D
offtopic
MaszlagMorton 2011 febr. 04. - 19:00:16
(39/124)
Ezért jobb taktika az, hogy elõbb megnézed a filmet és csak utána olvasod el a könyvet, már ha ez lehetséges :-)

Én is ugyanígy vagyok az adaptációkkal. Korábban olvastam pl. Arthur Hailey Hotel c. regényét, nagyon tetszett. Aztán mikor készült belõle filmes változat, hatalmas csalódás volt és az is marad számomra örökre, míg akik esetleg csak a filmet látták, lehetséges, hogy remekül szórakoztak. Én viszont már nem tudok elvonatkoztatni a könyvtõl, habár lehet, hogy nem is állt a film készítõinek szándékában egy az egyben átvenni a könyv teljes történetét, hangulatát, stb.

Ilyen tapasztalatok után például a Gyûrûk ura esetében, mivel korábban nem olvastam Tolkientõl semmit, elõször megvártam a film-trilógia összes részének vetítését (nagyon rákattantam akkor, még a rendezõi változatok is megvannak) és utána még nagyobb élvezettel olvastam el a könyveket, sõt Tolkien Középföldével kapcsolatos összes magyarul megjelent történetét (mondjuk lehet, hogy a Hobbit miatt ez is csak félsiker lesz, nem számoltam azzal, hogy esetleg azt is megfilmesítik :-)

Jelen film esetében könnyû helyzetben vagyok, nem olvastam a könyvet, így bízom benne, hogy kellemes péntek esti program lesz.
ilovedogs 2011 febr. 04. - 18:14:49
(38/124)
Szerintem jó film egy igazi retro:)))Én akkor voltam gyerek amikor ez futott és szép emlékek kötnek hozzá.
Nem értem itt egyesek miért várnak magas labdát?
mzsx 2011 febr. 04. - 17:20:14 Előzmény ghalleck
(37/124)
Bizony, a Kockázat ára! Abban a filmben gondolatok is voltak. Ha már egyik-másik ideírogató olvasni nem akar, legalább ezt a filmet nézze meg,és hasonlítsa össze.
10/10
Ford Mustang 2011 febr. 04. - 15:45:49 10/10 Előzmény AuSS
(36/124)
Schwarzi legjobb filmjei közé tartozik, a jó öreg '80-as évekbõl, ekkor volt filmes pályája csúcsán is.
AuSS 2010 dec. 04. - 22:21:57 Előzmény Csengõ-zoli
(35/124)
Nekem tetszett.
Lehet h csak Schwarzenegger miatt... de egyszer azért meg lehetett nézni.
1/10
Csengõ-zoli 2010 okt. 21. - 02:23:57 1/10
(34/124)
Õszintén szólva elég szomorú,hogy egy ilyen multiprimitív filmnek 8-as átlaga van a porton!
Szív Tv-s d-kategóriás sci-fiket idézõ borzalom...
Ayrton Corvus 2010 okt. 20. - 23:58:41
(33/124)
Ki nem sz@rja le a könyvet. Anno a 80-as évek végén láttam videón.
Sajnos azóta felnõtt egy ritka demagóg generáció.
Egyre több a hülye. Készül egy zseniális film, mint az Amerikai Pszichó és a sok gyökér a könyvet akarja látni.
Arnold az Arnold. A kis Gráci srác lett minden idõk legnagyobb testépítõje, színész, majd politikus. A mai napig Stallonéval együtt az utolsó akció sztárok.
Egyesek akik a filmet rugdossák, még nem is éltek amikor készült. Tanácsolnám nekik nézzék ezeket a mai szánalmas akció "sztárokat", ha egyáltalán vannak olyanok.
az utolso szamuráj 2010 okt. 20. - 15:58:23
(32/124)
Az eredeti sztorit King írta,nomost ez lett belõlle...közepes Arnie opusz,amiben meglepetésre azért van csekély kritika is,ráadásul müködõképes.Az osztrák izomhegy teljesítményérõl felesleges írni bármit is,néha a saját izzadtságcseppje lejátszotta,de õt nem is azért szeressük ugyebár.Látvány a kornak megfelelõ,nézhetõ ez,ha mondjuk az asszony mosogattatni akar, vagy Vacsoracsata vagy mi a tárhonyos rákpáncélnak negyedik hányadéka megy a tv-ben.
A könyv vége,ami furmányos:szept 11 után kiváncsi lennék,melyik studió vállalna be olyasmit.
fordjee 2010 jan. 02. - 02:11:57 Előzmény ghalleck
(31/124)
Én nem olvastam semmit, semmilyen könyvet, de szerintem Az emlékmás, meg ez Schwarzi nélkül egy kalap szar lenne. Legalábbis én nem tudok elképzelni alkalmasabb színészt a helyére, fõleg akkoriban. Esetleg Stallone:)
8/10
King Diamond 2009 dec. 11. - 21:02:01 8/10
(30/124)
Én nem olvastam a könyvet, így csak a filmrõl írok, ami tetszett. A maga kategóriájában szerintem tökéletesen megállja a helyét. Elég sokaknak a könyv miatt nem tetszett a film, de ez általában is értendõ az adaptációkra. Szerintem nem kell annyira összehasonlítani a könyvvel, akármilyen jó is, mert nyilván a film nem--vagy csak nagyon kivételes/ritka esetben--lehet olyan jó, mint a könyv volt. Viszont ha csak a filmet nézem, akkor teljesen rendben van. Schwarzi jó választás volt, meg a csaj is, aki nagyon csinos.
8/10
2/10
ghalleck 2009 nov. 08. - 21:10:21 2/10
(29/124)
Emberek! Richard Bachman (Stephen King) regénye, a Menekülõ ember egy hihetetlenül jó, intelligens antiutópia. King, lévén eredetileg horror-szerzõ, ritkán írt tudományos-fantasztikus történetet, ezért is érdemelt volna ez az alkotása egy sokkal érdemesebb, értelmesebb feldolgozást.
Ha valaki kíváncsi a történet egyik sikerültebb adaptációjára, az nézze meg Yves Boissiet francia rendezõ darabját, a Kockázat ára címû filmet!

Az Emlékmás - Menekülõ ember vitához: az Emlékmás nem "horrorisztikusabb" - kivéve, ha az eredeti koncepciót vesszük, amely eredeti Phil Dick - gonosz, manipulatív játék az aggyal, a valósággal. Paul Verhoeven egy hibát követett el: ez ismét Schwarzenegger. Egy nagyobb színészi kvalítással rendelkezõ színész mellett intelligensebbé lehetett volna varázsolni a forgatókönyvet; csak hát Arnolddal akkoriban sokkal könnyebb volt eladni egy filmet.
2/10
ghalleck 2009 nov. 08. - 21:00:03 2/10
(28/124)
A film a két csillagot a zenére kapta: Mr. Faltermeyer piszkosul érti a dolgát.
Amellett, még néhány embernek kellene menekülnie - a rendezõnek, Paul Michael Glazernek, és a forgatókönyvírónak, Steven E. deSouzának. Ha nem is elõlem, de Stephen King elõl szerintem mindenféleképp...
3/10
offtopic
Szimonetta3 2009 szept. 21. - 21:23:46 3/10 Előzmény neurock
(27/124)
A könyvben az egész alapsztori más... Más az eleje, a közepe és a vége... Bent is teljesen más karakterként mutatja be. Nem is azért megy játszani, mert elítélik. A játék sem pont így megy...
A könyvem hátára az van írva, hogy 1600 Ft volt. Szerintem érdemes megvenni, mert a könyv szórakoztató. Bennek k*rva jó arrogáns stílusa van. :-)
3/10
Szimonetta3 2009 szept. 21. - 21:15:21 3/10
(26/124)
Köszi. :-)
Azóta megnéztem, és három pontra értékeltem...
Ha nem olvastam volna a könyvet, többet adnék...
Ennél szerintem csak a Gyõzikére adtam kevesebbet... :S
9/10
kissberti 2009 máj. 19. - 15:27:08 9/10 Előzmény tibi936
(25/124)
Nagyon szeretem ezt a filmet, ha valakinek kell a fõcím dal, írjon egy mail-t, és elküldöm.
kiss.2000c@freemail.hu