kybuck 2012 jún. 07. - 07:13:14
(69/89)
Nem nézhetetlen film, de a színvonala nagyjából egy tévés sci-fi-sorozat egy epizódjáig ér fel. Ha azt vesszem, hogy erre költöttek 80 millát(!) nem csodálkozom, hogy a szereplõk és a készítõk eltûntek a balfenéken. (Minden idõk legnagyobb filmes bukásainak a listáján is elõkelõ helyen szerepel.) Összességében egy szánalmas, egyszer nézhetõ tévéfilm kategóriájába tartozik.
ennyi baromságot... 2012 máj. 23. - 18:37:26
(68/89)
Én ezt nem értem. Amikor elõször láttam a filmet, kifejezetten tetszett.
Most nem tudtam, hogy mit nézek, csak azt láttam, hogy valami kapitális baromságnak látszó izé...
Utána megnéztem, hogy mi is megy, akkor tudatosult bennem, hogy ez nem is olyan rég még tetszett.
Vajon én változtam ennyit pár hónap alatt vagy csak az a baj, hogy nem az elejétõl látom?
7/10
Rahar 2011 júl. 02. - 10:21:24 7/10
(67/89)
Nálam ez egy viszonylag jó film kategóriába tartozik, 12 pontból 7 pontra értékeltem. Adott egy nem annyira egyedi, de azért izgalmas alaptörténet. A cselekményvezetés legfeljebb jó, de nem kiváló, több helyen igencsak kiszámítható. A képi megvalósításra az elõttem hozzáírók nem véletlenül panaszkodtak, mivel egy 2005-ben megjelent filmhez képest is elég gagyira sikerült. Sokan problémákat vetettek fel az idõutazás filmben megjelenõ változatával szemben, ami szerintem nem korrekt dolog. Mivel egyrészt az idõutazáshoz szükséges technológia és szerkezet a Vatikánnak és esetleg az USA hadseregének áll a rendelkezésére. Tehát nem lehet tudni, hogy az idõutazásos dolog, hogy mûködik. Attól, hogy ez film nem másolja le szolgalelkûen más, régebben készült regények és filmek idõutazásos elgondolását még akár közelebb is állhat a valósághoz. A másik probléma, ami fel lett hozva a történettel kapcsolatban, hogy bármi nemû beavatkozás megváltoztatja az idõutazók szerinti jelent. Én úgy emlékszem, hogy ebben a filmben arról van csak szó, hogy MEGVÁLTOZTATHATJA, de ez nem szükségszerû, ez csak egy lehetõség. Ez az elgondolás logikailag számomra teljesen megegyezik a pillangó-hatással, ami ezen történet szerint gondolom nem véletlen :) A film cselekményvezetésében egyedül az a furcsa, hogy egy kis balesettõl valóban be is következik amitõl tartottak, amire igencsak kicsi az esély, ezt kellett volna valahogy másképp megvalósítani a cselekményvezetés során.
6/10
Optimus Prime 2006 2011 máj. 16. - 14:53:26 6/10
(66/89)
Veszélyes mód néztem meg a filmet: megvettem az 500 Ft-os DVD-t. :) Hisz úgyis gyûjtöm Hyams filmjeit, mit számít? Nem csalódtam nagyot, nem is számítottam sokra. Az eredeti novellát olvastam, fantasztikus mennyire részletes és intelligens mû. A film nagyjából ezt vette alapul, persze kellett valamit tenni bele, hogy ez min másfél órás legyen - valaki tudja az amcsi verzió miért 110 perc? mégha NTSC is. A díszlet is jó meg minden, egyedül az ok és okozat bemutatása lõtt mellé, nagyon. Ugyanis itt hullámokban érkezik a változás, még a novellába azonnali volt, de csak az idõutazók érezték. Azonfelül majd másfél órán át keresik a változás okát, pedig mind tudjuk, hogy az az átkozott lepke volt, ott van borítón, a novellában, de még mindig nem találták meg! :) A befejezés szintén sántít SPOILER mer ha ugye visszacsináltak mindent, akkor az a felvétel soha nem is létezett, amit a cég ellen akarnak használni SPOILER
Ha igaz, amit az IMDb ír, akkor nem csoda, hogy olyan a film amilyen. Az egyik ok hogy 2002-ben kezdték. Prágában forgatták, ahol árvíz volt és elvitte a díszletet. Azonfelül a Franchise produkció is csõdbe ment így gyakort a semmibõl kellett befejezni 2005-re.
algi 2011 jan. 01. - 05:37:21
(65/89)
Az meg egyszerûen elképesztõ, hogy csak azért fikázni egy filmet, mert más az idõutazás-modellje, mint amit valaki magának elképzelt. Miért ne mûködhetne így az idõutazás egy filmben?
algi 2011 jan. 01. - 05:35:37
(64/89)
Ez tök jó szórakoztató, látványos film volt. Valami nagyon gagyira számítottam. De ennek volt értelme, izgalmas volt stb. Ha valaki azt várja, hogy a sci-fi irodalom elvontságát adja vissza egy közönségfilm, az rossz lóra tett.
az utolso szamuráj 2010 okt. 22. - 20:42:51
(63/89)
Ray Bradbury szegény...õ ennél jobb író,amúgy is csak ötletszinten lehetne megemlíteni nevét ennél a...izé,alkotásnál.
Nemcsak a trükkök miatt lehet szidni,bár persze többeknél az verte ki a biztosítékot.Ben Kingsley meg néha milyen szinten tudja renoméját megtépázni,azt tanítani lehet.
kabala 2010 szept. 24. - 19:33:15
(62/89)
Jé! Ezt olvastam! Úgy jó volt.
10/10
nita66 2010 aug. 05. - 11:25:48 10/10 Előzmény Celtic
(61/89)
Szerintem nem kell túlelemezni a filmet, hanem egyszerûen csak szórakozni. Számomra kellemes idõtöltés volt, ajánlom!
Celtic 2010 aug. 01. - 08:15:27
(60/89)
Ja, csak utalom, ha ugy szorakoztatnak, hogy hulyenek neznek. Nekem nem a technikai trukkokkel volt bajom, hanem az ordito logikatlansagokkal. A meres alapelve, hogy a meressel alapvetoen beavatkozunk a merendo esemenybe, olyan nincs, hogy ne valtozzon. Itt ugyanez igaz, azzal, hoyg visszamennek, mar elvileg valtoztatnak az idon (hiszen eredetileg nem volt ott akkor ember), de nezhetem azt is, hogy hany sporat/bakteriumot lelegeznek be (najo, vedoruha), tuntetnek el a helyerol, akiknek akkor es ott lett volna dolguk. Vagy csak a rovarszinttol felfele erdekes a dolog, alatta le van kakilva? Arrol nem is beszelve, hogy hullamok jonnek, elvileg az evolucios fejlettsegi szintnek megfeleloen valtoznak a dolgok. Ez hulyeseg, miert nem minden egyszerre?
IMHO sokkal jobb Poul Anderson Idojarore, ahol ugye szinten (talan a juraban) epitettek fel a kikepzobazist es idonkent vadaszatot rendeznek. Ott fejti ki az oktato, hoyg 1-2 dino vagy hasonlo eltunese nem szamit, idohullamot vet, de ez par evszazaadra terjed ki, szep lassan elcsitul, mert a genek osszessege szamit, nem az, hogy pont melyik faj hordozza. (meheknel, hangyaknal sem az egyen a fontos, legrosszabb esetben pillanatnyi kieses lehet egy egyed eltunese miatt, de valoszinuleg semmi se tortenik a kozossegben)


Szoval, az ordito logikatlansagok miatt lett ilyen szar a film sztem.
vitkovits 2010 júl. 17. - 16:35:45
(59/89)
Ray Bradbury az egyik legnagyobb klasszikus a sci-fi irodalomban, nagyon szép emberi történetei vannak fantasztikus környezetbe ágyazva. Ez is az egyik ilyen - az írott változat jobb, ott szabadon elképzelhetem, amit ír, itt meg csak egyféleképpen, mert ugye a filmesek már elképzelték helyettem...
maukaar 2010 jún. 14. - 11:44:37
(58/89)
-Ez mi?
-Idõhullám - mondta magabiztosan a tudósnéni mintha naponta találkozott volna hasonlóval. Itt abbahagytam.
Ezt a birkaságot, szánalmas.
2/10
rolna 2010 márc. 23. - 21:08:27 2/10
(57/89)
Na, most lett vége, és minden helyreállt egy pillanat alatt!! Mi van?? És az idõhullámok?? :D :D
Én ebbõl egy kukkot nem értettem!!
Hogy másodszori megnézésre megváltozik a véleményem? Valószínûleg jobbat és többet nevetek rajta!! De inkább nem nézem meg még egyszer.
2/10
rolna 2010 márc. 23. - 20:52:14 2/10
(56/89)
Már ne is haragudjatok, de ez egy õrült nagy hülyeség és még idegesítõ is.
Idõhullám? Az mi? 65 millió évvel ezelõttrõl a jelenbe a változás 24 óra alatt ér el? Ráadásul több hullámban?? Már az elsõ hullámnál mind meghaltak volna, hiszen meg sem születnek! De fegyverük sem lenne, vagy azt is a páviángyíkok készítették??
Kedvencem akkor is a bogártámadás még az elsõ hullám után. Úgy menekülnek a fõhõsék, hogy kiugranak a hetedikrõl!! LOL! És a nõ még mondja is, hogy itt sohasem állt fa azelõtt. De legalább meglepõdtek volna vagy ilyesmi.
Valami nagyon rossz vígjátéknak elmegy. Sõt ha így nézem, rendesen kritizálja a hasonló filmeket, minden van benne ami kell!! :D
Bradbury szerint nem az egyedfejlõdés változott meg, és véleményem szerint sokkal érdekesebb volt.
2/10
intellectuel 2010 márc. 23. - 20:30:06 2/10
(55/89)
Azért ez nem igaz, mint ami a filmben van.
Az evolúció egy nagyon stabilis biológiai egyedfejlõdés. A világon nagyon sok egyed határozza meg, nagyon sok összetevõje van, sõt sok egyedi helyen igen specifikus. Egyáltalán nem igaz az amit bemutattak a filmben, hogy elég egy egyed kivétele az egészböl és teljesen másképpen alakul az élet.
8/10
TSkull 2010 febr. 04. - 20:07:57 8/10
(54/89)
Az ötlet zseniális volt, hasonló a pillangó hatáshoz, mégis új ötletekkel, mint pl. az idõhullámok. Új fajok kialakulása, meghogy az ember is átalakul. A kivitelezés nme volt annyira jó, a számítógépes grafika kicsit ósdi, csak ezért kap 8-t''''
Cool if AI 2009 okt. 27. - 18:06:40 Előzmény DrAnthony
(53/89)
Fõleg a vége, ha a pillangó elhozatala olyan komoly károkat idéz elõ, akkor a film átadása miért nem okoz gondot (vagy a film megnézése után újra visszament a múltba hogy újra szóljon a lánynak, és megmentse a pillangót? Mert ha nem, akkor a megváltozott világ önmagát teszi lehetetlenné.
orzo1255 2009 okt. 12. - 02:29:36
(52/89)
Nem ilyen befejezésre emlékszem.Ebbõl a filmbõl durván kivágtak. Nem baj találtam egy helyet,ahol meg lehet rendelni a dvd-t.
pozsizsuzsi 2009 okt. 11. - 18:41:27
(51/89)
Pontosítom magam, mert visszaolvastam: Elsõ nézéskor még nem tetszett, tegnap viszont már igen, és a látványban sem idegesített már az olcsó grafika, mert egyébként nagyon hangulatos.
pozsizsuzsi 2009 okt. 11. - 18:21:06
(50/89)
Tegnap láttam másodjára, és igen, nyugodt szívvel ajánlom.