Huma 2007 nov. 19. - 04:48:56
(14/194)
Oké, jól összeszedted, hogy mitõl rossz a film. Én eddig csak 2x néztem meg, de a második inkább egy esély volt még. Sajna úgy sem érintett meg. Kár volt lapos filmet csinálni ilyen témából.
norton15 2007 nov. 18. - 22:41:44
(13/194)
Jééé...:) Edward Norton mint a leprás király?:) Ezt nem gondoltam volna...:)
Vas Kakukk 2007 nov. 18. - 22:33:36
(12/194)
Hát ez valami szörnyen unalmas :(
Már vagy másfél órája megy, de még egyszer sem dobbant meg a szívem. Egyszerûen semmi nem derül ki semmirõl, a karakterek laposak és kidolgozatlanok, okok vagy mozgatórugók, vágyak vagy álmok sehol, kb. közepes mozgóképes illusztráció a korszakhoz.

Zavar pl.:
- már az elsõ csatában meghal az össz-vissz 2 darab "idegen", egy germán és egy szénfekete - de persze csak õk, senki más -, hogy Jeruzsálembe már színmagyar franciák hajózhassanak csak.
- a nyitó képsor halott nõjét leszámítva nincsenek nõk a filmben, biztosan nem is éltek akkoriban (aha)
- fõhõsünk vidáman gazdálkodik a sivatagban, enkezével teremt virágzó oázist és még egy nõt (az egyetlent az országban, biztosan az utolsót, õt is csak azért tartják, hogy legyen kinek örökölnie a királyi hatalmat) is kap derült égbõl egyszercsak.
- mindezt odahagyva lórapattan és megy menteni a pórokat (aha), csak mert egy vadidegen, aki állítólag az apja (aha) azt mondta neki, legyen jó kislovag és egy fegyverkovács nyilván tudja mitõl döglik a jó kislovag
- a didaktikusság a halálom. tényleg szavakkal - súlyos szavakkal, közben mélyen egymás szemébe nézve - ki kellett mondani, hogy a szaracénok is egy istent imádnak és õk is ugyanúgy imádkoznak? és hadd tegyék, ha már adót fizetnek? jaj.

de Jeremy Irons most is zseni :)
andy_balog 2007 szept. 23. - 11:21:23
(11/194)
tok jo film...1x lattam de megnezem megegyszer :))
mameha 2007 jún. 15. - 18:02:12
(10/194)
ez egy nagyon nem jó film... legalábbis nekem egyáltalán nem tetszett. a szereposztást nézve sokkal többet vártam volna ettõl a filmtõl, na mind1
10/10
dark_angel 2007 máj. 10. - 17:55:00 10/10
(9/194)
akkor meg pláne valós a film:) (nem vagyok ekkora keresztesháború szakértõ :) )
sztem pont arányosan vannak benne a harcolós és nem harcolós jelenetek,bár néhol tényleg kissé "véres", annak viszont örülök hogy a szerelmi szálat nem feszítették túl,mert akkor mindenki azt mondaná h nyálas
Bov 2007 máj. 10. - 11:09:21
(8/194)
jaja, nem rossz film, de sztem eva green nem volt vmi jó..
nekem kevés volt a harc :$ és sok az érzelgés..
meg még mindig nemtom, h volt nekik jegük :))
ZsuZs 2007 ápr. 21. - 19:15:31 Előzmény dark_angel
(7/194)
Neem tudom így elmondani másra számítottam,de neem tagadom a film nagyon jó meg minden csak nekem neem az igazi....:P
10/10
dark_angel 2007 ápr. 06. - 17:45:35 10/10 Előzmény ZsuZs
(6/194)
nekem az egyik kedvencem...miben nem történelmi szted?mert keresztesháborúk voltak,a két királ yvalós személy,sõt még a vár is az,balian személye nyilván kitalált de vmi sztorinak lennie kell,de ízlések és pofonok
Brambilla 2007 ápr. 06. - 17:12:52 Előzmény King Diamond
(5/194)
Ha az utóbbi évek történelmi filmjeit nézzük, ez még a jobbak közül való, bár sok hülyeség van benne.
De ha ezeket levesszük, akkor egy egész korrekt filmet kapunk, jó szereplõkkel, kimagasló zenével és egy éjszakai csatajelenettel, amit eléggé eltaláltak.
10/10
King Diamond 2007 márc. 23. - 23:29:43 10/10
(4/194)
Szerintem meg épphogy k***a jó film volt. Nekem az egyik kedvencem, moziban is többször, meg azóta tékából is többször láttam, sõt, meg is van eredeti dvd-n. Maga a történet nagyon jó, szeretem a keresztes hadjáratokat és hál' istennek elég sok minden valós a filmben, ami igaz volt. Nekem alapmû. 10/10
ZsuZs 2006 júl. 21. - 17:51:01 Előzmény Newcastle United
(3/194)
Ez a film tényleg sz*r nagyon, de nagyon, neem történelmi!!!
Newcastle United 2006 ápr. 15. - 11:59:55
(2/194)
Én a Rettenthetelen óta nem tartom túl sokra a hollywoodi "történelmi" filmeket.
[: Azuroo andrew :] 2006 ápr. 15. - 10:48:48
(1/194)
Kétségtelen, ha hollywood történelmi téma feldolgozásába vág, akkor a történelmi tényszerûség néha bizony csorbát szenved.
Bár a Kingdom of Haeven ebbõl a szempontból nem annyira vészes, csupán a falusi kovács „zabigyerek”,
Balian a fikció szülte figura, a történelmi kerettörténet viszonylag korrekt.
A szegény, nehéz sorsú kovács „felemelkedése” egészen a hõs vezéré válásig alapvetõen közhelyes de még sem (ez) vágja agyon a filmet…
A Mennyei Királyság cselekménye kiszámítható - dramaturgiája esetlen- izgalmaktól szinte teljesen mentes, figurái felszínesek, kidolgozatlanok – a jól megírt negatív karakter bizony nagyon hiányzik.
Összességében a Gladiátor hiányosságai látszanak visszaköszönni, ám most sajnos sokkal szembetûnõbben.
Bár Ridley Scott az utóbbi évek történelmi filmjei közül kétség kívül a legszebbet készítette el: káprázatosan fotografált táj - frenetikus nagytotálokkal, a fülbe mászó dallamok, hangulatos aláfestõ zenék; melyek kiváló segítségek az atmoszféra teremtésben, legyen szó lágyabb érzelmekrõl vagy a harctér drámájáról, kegyetlenségérõl…
A csatajelentek képei a gyorsvágásokkal, bevillanó képeivel amolyan Scott-os védjegyet õriznek magukon, … és hát jól mutatnak
Üzenetekben, utalásokban, metaforákban (pl a izraeli-palesztin viszony) hollywoodi kollegáihoz hasonlóan Scott sem marad alul, ezeket szép számban, ám viszonylag ízlésesen használja.

Mindez persze szép, tetszetõs meg felettébb esztétikus, de ez kevés egy igazán izgalmas, élvezetes jó történelmi mozihoz.

(10 / 6)

A DVD:
Kép & Hang
- A film impozáns látványvilágát tökéletes visszaadó gyönyörû szélesvásznú transzfer.
- Az eredeti angol és magyar Dolby Digital 5.1-es és a dts hangsáv perfektül szólnak, a Dts dinamikája megint csak a legjobbnak mutatkozik.