7/10
harkalyember 2009 máj. 31. - 23:49:37 7/10
(54/194)
véleményem a filmrõl:
Nekem tetszett, izgalmas volt, látványos csatajelenetek voltak benne. A fõszereplõ viszont nem játszott jól szerintem.
bladimerri 2009 febr. 08. - 12:21:31
(53/194)
Dögunalom.
10/10
jessica alba fan girl 2009 jan. 19. - 15:05:28 10/10
(52/194)
arról beszéltem hogy ez sokkal többet mond az összes hülye értelmetlen tinifilmnél....
Balta 2009 jan. 19. - 14:13:12 Előzmény jessica alba fan girl
(51/194)
Te neharagudj, de nekifutnál ennek a mondatnak mégegyszer? Sajnos nem tudom értelmezni.
10/10
jessica alba fan girl 2009 jan. 18. - 15:22:21 10/10
(50/194)
itt is csak azt tudom ajánlani hogy maradjon az aki úgy érzi az értelmetlen tinifilmeknél ahol a legnagyobb baj hogy nem léphetnek fel együtt egy szindarabban...
Balta 2009 jan. 18. - 15:12:26
(49/194)
-Te, Balián, itt a nõ, akit szeretsz, életed végéig kefélgetheted, király lehetsz, megmenthesz pár ezer életet. Kell?
-Á nem, tudod én korrekt, becsületes csávó vagyok, otthon is megöltem egy fegyvertelen papot...Inkább megyek megmutatom a többtízezer éve itt élõ araboknak, hogy hogyan kell kutat ásni...
LLLOOOOOOOLLL!!!


Ja, és Orly attól, hogy jónak nevezett filmekben játtszik, még tényleg nem színész. Aki azt mondja, hogy de igen, annak fogalma sincs, mi a jó színészi játék.

Silent warrior tudod, mekkora ellntmondást írtál?
10/10
jessica alba fan girl 2009 jan. 16. - 17:18:13 10/10 Előzmény synyster
(48/194)
Mert?
synyster 2009 jan. 14. - 18:10:04
(47/194)
Eléggé elfeledett és nem túl ismert film ez, mondjuk egy Gladiátorhoz képest,pedig szerintem ez is van olyan jó.
Egyetlen egy gondom van,Orlando Bloom.-nem színész.
10/10
offtopic
Silent Warrior 2008 dec. 04. - 22:25:35 10/10 Előzmény Dr.Genya
(46/194)
"...csak megerõsít ateizmusomban.Mert a vallás nevében õldökõlni a legprimmitívebb dolog."

Ostobaság amit írsz, még akkor is, ha valóban megerõsít a "hitedben". Isten nevében, ember által elkövetett bûnnel akarod alátámasztani, hogy Isten nem létezik?!

Tudod, ezek a bûnök két dolog miatt történhettek meg, s ugyanezek a felelõsek az ide írt mondataidért: KORLÁTOLTSÁG és TUDATLANSÁG!
Sofia2468 2008 nov. 08. - 22:44:25 Előzmény Tenebra Mors
(45/194)
Kedves Tenebra Mors!

SPOILER

Én nem csodálom azt, hogy éljenzik Baliant, miután feladta a várat. Hiszen elérte azt, hogy Szaladdin alkut ajánljon, ami egyáltalán nem volt könnyû (ahogy azt a csatajelenetek érzékeltették). Ha nem sikerül kicsikarni az alkut, Jeruzsálem népe odaveszik -mindenki, a nõk és gyerekek egyaránt. És, bár Hollywood próbálkozik, nekem egy kicsit mégis happy end íze van a filmnek.

Nekem kicsit túl erõs volt. Még azt sem tudtam eldönteni, hogy túl komoly és nehezen feldolgozható a történet, vagy tényleg annyira egyszerû és semmitmondó, mint amilyennek elsõre látszik... De hátha holnapra megvilágosodom!:)
Tenebra Mors 2008 nov. 04. - 23:35:27
(44/194)
Tegnap nekiültem, aztán erõt véve magamon végignéztem.
Kár volt múltkor csak úgy félbeszakítanom, mert az irtózatos gyenge kezdés elriasztott kellõképp. A film 2. fele viszont nagyon megtetszett!
Ennek persze vannak egyéb, külsõ okai is. Pl. mostanában játszok egy Medieval 2: Total War nevû stratégiai játékkal, amiben szintén Jeruzsálem körül lehet mozgolódni. S már a játékban én is voltam hasonló szar helyzetben, mint a filmben a film 2. felében 8D.
De a legfõbb, hogy megtetszett ez az újfajta nézõpont. Már az elején is feltûnt, hogy itt nincsen dicsõséges nagyzenekari kórus, itt csak a szomorkás dallamok urlakodnak, támasztják alá a képeket.
Illetve ott van az Oszmán Birodalom, amit jogosan utálunk mi, magyarok is. De e film végre nem gonosz genny hódítóként mutatta be õket, hanem végre megpróbálta megérteni õket. Sõt, Szaladdin egészen szimpatikus szereplõ volt, míg a kereszteslovagok vezérei mind ellenszenves, idióta, antistratéga figurák. Kissé persze ez sarkított, mert egyértelmû, hogy mindkét népségben voltak idióták, számító alakok és olyanok, akik valóban Isten nevében mentek harcolni - beszéljünk akár a keresztény Istenrõl vagy Allahról.
SPOILER
Orlando Bloom, mint "várvédõ" fõnök... Hááát, nem is tudom. Nekem elég necces volt. Azt továbbra is tartom, hogy gyakorlatilag 0 színészi játékot nyújtott, ez szerintem nem vitás. Viszont azért valami heterogenitást hozott az egészbe Jeruzsálem ostromára való felkészülés. A 13. harcos zenéjével kísért képsorok, mikor beszédet mond a néphez, igencsak katartikusan hatnak, nekem legalábbis nagyon bejött - még akkor is, ha Orly mondta.
SPOILER
Jeruzsálem ostroma meg várható volt persze, de, hogy így érjen véget, azt nem is sejtettem. Hollywoodi klisék alapján kb. olyasmit vártam, mint a Király visszatérben, de itt azért másképp történt.
SPOILER
Hollywoodi filmben elõször a történelmi hûségnek alárendelték a happy end egyik lehetõségét 8D. Csoda. Bár nem tudom, hogy én, mint várvédõ katona, aki azért mégiscsak a várért, mint addigi otthonáért harcol, mennyire mondtam volna, hogy "éljen Balian!", mikor feladja a várat. Érdekes volt, mindenesetre. Kicsit liberálisabbnak mutatta be a várnépet, mint kellett volna, SZVSZ. Bár a film végére egy konfliktust benyomni, hogy a fanatikus harcosok nem akarják veszni hagyni a várost, egyértelmûen baklövés lett volna - vagy +1,5 óra 8D. De azért mégis furcsálltam
SPOILER
Jeremy Irons tetszett, illetve még Qui-Gon Jinn is a történet elején. Talán õ tudta még feldobni a gyenge kezdést(tényleg nem értem, hogy lehet így elkúrni egy film elsõ felét - nálam már-már annyira sikerült volna ez, hogy tovább sem nézem).
Eva Green itt nem tetszett. Gyakorlatilag õ sem játszott semmit, csak ott volt a vásznon, azt' kész. Annyira meg nem jó nõ, hogy ezt elnézzem neki. Igaz, azt tudom, hogy a forgatáson hasmenése volt, vagy mi, és emiatt eléggé sápadt is volt, meg ugye legyengült 8D. Látszott is rajta 8D.
Szaladdin nagyon tetszett, meg a "gonosz" mestere is a lovagoknak.

Szóval a film 2. fele szerintem felhúzza a gyengus elsõt jelentõsen, s ez nálam még arra is okot ad, hogy esetleg még egyszer megnézzem (!).

7/10
offtopic
Tenebra Mors 2008 okt. 25. - 18:58:56
(43/194)
A karakter lehet, hogy más, de én úgy értettem, hogy tök ugyanúgy játsza õket: fapofa legtöbbször, vagy nagyon morcos nézés 8D.
Tenebra Mors 2008 okt. 25. - 18:22:38 Előzmény Dr.Genya
(42/194)
Szerintem mindegyik filmben elég szar volt eddig 8D.
De az igaz, hogy javuló tendenciát mutat. A Fellowshipben még nagyon gyengus, a Two Towersben már azért a Helm's Deepnél elejt egy arcmimikát. De a Karib-tenger 1-ben szintén nem nyújt valami nagy alakítást (gyakorlatilag eljátsza ugyanazt a karaktert, mint a GYU-ban, csak most nem íjász, hanem kalóz-kovács a foglalkozása). Aztán jött a Trója, ami szerintem a legirritálóbb szerepe volt eddig. Mégis abban volt eddig a legtöbb dolog. Õ kb. ilyen nyálas kis ágyútölteléknek való szerintem, mint amit a Trójában játszik. SPOILER: Az a jelenet jól jellemzi a színészt magát is, melyben Nesztórral küzd, s a végén gyáva módon elfut, a testvére lábához SPOILER.A Mennyei királyságban már jobb volt tényleg, legalábbis itt ki tudott törni a nyálgép szerepébõl valamennyire. De ebben meg groteszk módon nem is játszott, csak ide-oda rángatták. Én konkrétan elaludtam ezen a filmen, ami az õ "színészi játékán" is múlott.
Maga a film sem jött be annyira, de azért alapvetõen tetszett. Igaz, még teljes véleményt nem mondok róla, mert kb. a felén elaludtam. Az biztos, hogy Liam Neesont, mint mestert látni már megint, most is ütött 8D. Szegény ember, nem kellett volna neki elvállalnia Qui-Gon szerepét (állítólag nagyon utálta), s akkor talán nem lesz Henri Ducard, meg ebben a filmben is Orly mestere 8D.
Dr.Genya 2008 okt. 23. - 21:26:17
(41/194)
Az IMDb-n 7.1-en áll,ami ott elég jó eredmény...
Dr.Genya 2008 okt. 23. - 17:01:27 Előzmény frappéter
(40/194)
Ridley Scott megint nagyot alkotott.
Orlando Bloom-ot lehet fikázni,de azért érdekes mekkora kasszasikerekben játszott ez a "tehetségtelen" ember:pl.
Gyûrûk ura 1-2-3,A karib tenger kalózai 1-2-3.
A film mondanivalója elgondolkodtató,és csak megerõsít ateizmusomban.Mert a vallás nevében õldökõlni a legprimmitívebb dolog.
frappéter 2008 szept. 18. - 21:09:39
(39/194)
hát.ha ennyire kritikus a társaság, akkor meg lehet próbálni eljátszani a szerepet, jobban.
sztem remek film.jó az alaptörténet.
Gabi'91 2008 szept. 13. - 17:50:37
(38/194)
Egyetértek... Komolyan mondom, hogy tudja valaki ugyanazt a nézést produkálni az egész film alatt????
Agyoncsapták vele az egészet, egy élvezhetõ film lett volna, de nekem kínszenvedés volt, nem tudtam élvezni. Orlando abszolút nem illett ebbe a környezetbe. A testfelépítése meg volt hozzá, de nem éreztem rajta, hogy most harcolunk, meg megvédek ezt-azt stb...
Nagyon elrontották a fõszereplõválasztást:S
bourne 2008 szept. 12. - 10:26:04
(37/194)
hát én is azt mondom, h ez a film egy kínszenvedés, amire csak rátesz egy lapáttal az a tény, OB /nem a tampon/ a fõszereplõje ... annyira gyenge h az már fizikailag fáj ...
Vikke 2008 aug. 02. - 15:03:58
(36/194)
Nem lenne egy rossz film ha a fõszereplõ nem Orlando Bloom lenne. Agyoncsapja az egészet, borzalmasan játszik. Nem neki való szerep ez.
leopard26 2008 jún. 10. - 11:26:40
(35/194)
pedig azt mondták ez ilyen alienes film lesz:)