8/10
szenbanyasz@gmail.com okt. 15. 22:21:45 8/10
(58/58)
Szerzett nekem egy jó estét a film (főleg, hogy elég kalandosan, 1 órát autózva tudtuk csak megnézni, mert sajnos érdemtelenül kevés helyen játszák). Pozitívumok:
- a párbeszédek többnyire kifejezetten jók, sok poén van benne, vicces, de nem erőltetett,
- a karakterek érdekesek, nekem a színészek is rendben voltak,
- a sztori alapötlete eredeti (mint a "Randiguru"-ban, csak itt a tanácsadó depressziósokat ment alternativ módszerekkel), és bár nem túl realisztikus (lásd alább), de érdekes,
- én laikusként nem vettem észre, hogy "amatőrök" csinálták, hangminőségben, kameramozgásban nekem teljesen oké volt.
Ami nem tetszett:
- a depressziót, mint témakört, szakmailag - mondjuk nekem a feleségem pszichiáter - szerintem rosszul ragadja meg. A valóságban ez nem ilyen, hogy elviszed a depist bulizni és attól jobb hangulata lesz,
- itt-ott a dramaturgia is erőltetett volna nekem, pl. amikor elbújik a célszemély házában - ezekre ki lehetett volna találni valami kevésbé erőltetett megoldást.
De ezen azért a film gördülékenységének köszönhetően közben a hibákon túl tudtam tenni magam, mindenkinek ajánlom, hogy nézze meg, mert egyrészt jó, másrészt az alkotók megérdemlik a mozijegyből rájuk jutó részt. Nekem 8/1ö
7/10
olvetihobo szept. 30. 13:16:14 7/10
(57/58)
Nehéz értékelni a filmet, mert értélhetem objektíven és szubjektíven is. De az objektív és a szubjektív értékelés is sok összetevős. Tetszett a film? Nem igazán. Tetszik ahogy létrejött? Az nagyon!
A semmiből idejön egy ilyen "mesebeli" páros Rózsa és Tulipán (és tényleg így hívják az alkotókat :D ) és mindenféle előképzettség nélkül letesznek egy mozifilmet. Történt már ilyen: ott a Cop Mortem, a Dobogó kövek, a Vakfolt, mind mind lelkesedésből készült és most a M.M, is újra felveti a kérdést: miért kell milliárdokat adnunk közepesen tehetséges filmkészítőknek, amikor így is lehet filmet csinálni?
Nekem a minőséggel nem volt bajom, bár látom a bizonytalan kameramunkát meg a normális hangutómunka hiányát. Ha egy picit okosabb a forgatókönyv, akkor ez egy nagyon klassz film lehetett volna. A sztorival a fő bajom maga a film témája, a depresszió körüljárása volt. Ez a betegség legtöbbször bipoláris. Nagyon sok depressziós embert láthatunk önfeledten bulizni, aztán mégis meg akarják ölni magukat. Tehát azzal, hogy valami fura cselszövéssel megnézetünk egy vígjátékot a beteggel meg elvisszük bulizni, nem sokat segítünk.
A színészi játék is hullámzó. A főszereplő nagyon megnyerő, akcióhősnek is el tudnám képzelni, de romantikus vígjátékban is megállná a helyét. Szerintem ennek a filmnek ő a fő felfedezettje, nem Csabika. Virsinszki Zoli Youtubeon működik, vásznon nem. Hiába születnek méltató cikkek, vannak ugyan jó pillanatai, de az első jelenetben elinduló ripacskodás később is visszatér. Nála a kevesebb lenne a több.
Ami még fura volt, és érdemes lenne több energiát fektetni bele, az a drónfelvételek. Nem tudtam eldönteni hol játszódik a film. Egy kisvárosban? Egy nagyvárosban? A két hangulat néha ütötte egymást.
Ettől függetlenül egy 7 csillagot simán érdemel a film. Ami több, mint amit a legtöbb magyar filmre adnék. Nem szoktam amúgy pontozgatni, de ha már megkértek , hogy tegyem meg, akkor megteszem.
És itt az utolsó gondolat: korrektnek éreztem, hogy az alkotók azt kérték, hogy pontozzuk, értékeljük, kritizáljuk őszintén a filmjüket. Nem tukmálták, nem befolyásoltak, nem mondta senki, hogy "Ó Hobó adjál már 10 pontot léci". Nincsenek óriásplakátok, nincsenek TV szpotok, ilyenkor az online marketing a fő terület, nem értem, miért kell ezért fikázni őket.
10/10
szj12 szept. 29. 22:01:23 10/10
(56/58)
Jó a film, vicces, nézzétek meg.
bazár szept. 22. 15:48:19
(55/58)
Mintha erősen az irányított marketingbazár irányába mutatna az, hogy ismétlődően hányszor szerepel még szó szerint is az itteni hozzászólásokban pl. az, hogy
"gratulálok az alkotóknak"
"mindenkinek csak ajánlani tudom"
"szívből ajánlom mindenkinek" ;-)
8/10
Mónika Bartal szept. 10. 22:16:06 8/10
(54/58)
Gratulálok az egész stábnak. Kikapcsol, de el is gondolkodtat a film, érdemes volt megnézni, sőt jó lenne még egyszer.
10/10
Nennaaa szept. 07. 22:26:21 10/10
(53/58)
Ó Gyerekek! De régen láttam ilyen jó magyar filmet! Király a story, van mélység, vannak poénok, életszaga!!! Köszönöm, élmény volt, megyünk Bölcskére, ott is megnézzük!
10/10
Judit93 szept. 07. 22:23:24 10/10
(52/58)
Mindenkinek csak ajánlani tudom. Végre van mondanivalója egy filmnek. Látszik rajta, hogy szívvel-lélekkel készült, annak ellenére, hogy alacsony költségvetés állt a készítők rendelkezésére és a téma nem is lehetne aktuálisabb...
6/10
nezd_a_magyart szept. 06. 21:53:54 6/10 Előzmény hajdukid
(51/58)
De. Sajnos túlzás azt állítani róla hogy talán a 2000-es évek legnagyobb magyar alkotása lett. Nem lett az. Egy kellemes film, érdemes megnézni, támogatni kell, de attól még nem lehet kardot csörtetve azt állítani, hogy jó.

"A depresszió szakszerű bemutatása és annak csavaros és mesteri kikezelése teszi azzá ezt a filmet, ami: MESTERMŰ!" Mint egy depresszióval küzdő személy sértőnek, lealacsonyítónak, butának találom ezt a kijelentést.
9/10
Sné szept. 06. 21:22:19 9/10
(50/58)
Fantasztikus amatőr film ,szívvel,lélekkel ! Alacsony költségvetés ,amatőr színészek ,amatőr kamera kezelés viszont a poénok jobban ülnek ,mint néhány “nagy” magyar vígjátéknál! Van mondanivalója és garantált a nevetéses hasfájást . Aki teheti nézze meg!
10/10
Ricoricardo szept. 06. 20:53:04 10/10
(49/58)
Nagyszerű film, kiváló produkció, csak ajánlani tudom mindenkinek, aki még nem látta. Irány a mozi!!!
1/10
Kempesbaba szept. 06. 19:26:09 1/10 Előzmény Brierley
(48/58)
Hogy lett az 1-ből 4?
1/10
Brierley szept. 06. 19:00:41 1/10
(47/58)
😂🤥🤣
10/10
hajdukid szept. 06. 18:22:04 10/10
(46/58)
BRILLIÁNS MŰ, HATALMAS ALKOTÁS!

Nem túlzás azt állítani róla, hogy talán a 2000-es évek legnagyobb magyar alkotása lett. Az alacsony költségvetés meg sem látszik rajta. Simán vetekszik a legnagyobb költségvetésű magyar filmekkel, de talán még jó néhány külföldivel is.

A színészi alakítás pazar! A vicceken én végig fogtam a hasam a röhögéstől.
A drámai vonal is különösen erős, a 21. század népbetegsége, a depresszió szakszerű bemutatása és annak csavaros és mesteri kikezelése teszi azzá ezt a filmet, ami: MESTERMŰ!

Nálam abszolút 10/10, minden féle részrehajlás nélkül mondom!

1/10
Kempesbaba szept. 06. 17:59:01 1/10 Előzmény hajduhaz@gmail.com
(45/58)
nem kell Michelin csillagos séfnek lenni ahhoz, hogy tudd hogy egy étel sz@r...
10/10
hajduhaz@gmail.com szept. 06. 16:25:00 10/10
(44/58)
Olvasom itt ezt a néhány negatív kommentet mindenki olyan hatalmas filmkritikus hogy a Föld a hátán még olyat nem hordott vajon ha kezünkbe adnánk egy kamerát meg egy forgatókönyvet Vagy esetleg írja meg saját maga a forgatókönyvet majd forgassa le rendezze vágja mindez potom bárból potom pénzből vajon hogyan tudnám megcsinálni Én piszok Kíváncsi lennék rá és még el is mennék a moziba megnézni Remélem Meghív rá hogy Aztán én mondhassam el a véleményemet az ő filmjéről Egyébként a film szerintem Nagyszerű Jókat lehet rajta nevetni kis limonádé film pontosan ilyen kell a sok beteges krimi folyamatos rosszindulat áskálódás mai korra jellemző folyik a vér az egész képernyőről című filmek helyett
Nekem azért is 10/10
6/10
nezd_a_magyart szept. 06. 14:26:07 6/10
(43/58)
Egyébként csak arra lennék kíváncsi, hogy aki szerinte 10/10-es a film, azok számára a klasszikus, örökzöld filmek (tőlem lehet ez a keresztapa, sátántangó, star wars, ponyvaregény vagy bármi más) milyen értékelést kapna? Ugyanez vonatkozik az 1/10-es értékelőkre. Számukra ez a film olyan rossz volt, mint a minizsenik 2 vagy a maszk fia? Nem láttak még igazán jó vagy rossz filmeket? Szomorú ez a pontháború ami itt kialakult.
10/10
Kazsa szept. 06. 06:22:47 10/10
(42/58)
Szerencsére nem olvastam előzetesen az értékelő kommenteket, lehet 1-2 komment elbizonytalanított volna, hogy megnézzem e 🤔 Személy szerint nekem nagyon tetszett a film, csak ajánlani tudom 😊
Piper62 szept. 05. 22:53:37
(41/58)
Kedves Brierley.Se nem infantilis se nem lányka . Viszont a barátja, akit igen nagyra tartok, nem említette a forgatókönyvet, melyben Önt is megjelenitettem?
Piper62 szept. 05. 21:33:16 Előzmény Brierley
(40/58)
Kedves Kőkemény Kritikus Úr!
Figyelem itt, hogy miket ír és elgondolkodtam, hogy miért is ilyen szigorú? Arra nem jöttem rá, viszont azt tudom mondani Önnek, hogy Gábornak sohasem kellett megmondani sem a rokonoknak, sem másnak, hogy mit mondjon vagy gondoljon, hogy van olyan bölcs, hogy az olyan kritikákat veszi figyelembe, amelyek építőek és jószándékkal írták, továbbá senkit sem kért meg arra, hogy pontozza fel a filmjét, amikor egy magukat magyarságkutatoknak valló csoport átverte, ő akkor sem csinált cirkuszt belőle, ha van egy álma, azt nem adja fel, s talál hozzá önzetlen segítőket, támogatókat, példát adva ezzel azoknak, akik elbizonytalanodtak, s feladták félúton a terveiket, s azt kívánom Önnek is, hogy tapasztalja meg a magasságot is az életében, ne csak a mélységet, s ha kedvesebb, bátorítóbb lesz, akkor szebb lesz Ön körül is a világ!
Ui. Egyébként van rá esély, hogy górcső alá veszi a filmjét a NEF vlogjában!
10/10
cskspetra szept. 05. 20:59:38 10/10
(39/58)
A kis költségvetés ellenére is szuper lett a magyar filmek között (amik sokszor nagyobb büdzsével is borzasztóan rosszak)! Nem különösebben szeretem a hazai filmeket, viszont ez kifejezetten tetszett és élveztem is. Mindenkinek csak ajánlani tudom.