3/10
erikkell19 2021 szept. 05. - 14:08:58 3/10
(27/87)
Nem sokat ad magára az a rendező, aki a haverjaival felpontoztatja a saját filmjét... vicces vagy öcsi.
10/10
ggenoveva 2021 szept. 05. - 13:38:13 10/10
(26/87)
Imádtam!! 😍😍🙏🏼
1/10
rulerbro 2021 szept. 05. - 13:33:56 1/10
(25/87)
.
10/10
offtopic
DeanRain 2021 szept. 05. - 13:00:18 10/10
(24/87)
.
10/10
offtopic
Reni_84 2021 szept. 05. - 12:33:36 10/10
(23/87)

10/10
9/10
zo-mánia 2021 szept. 05. - 12:08:24 9/10
(22/87)
Én alapból is sok magyar filmet megnézek és sosem hasonlítom az amerikai filmekhez mert egyszerűen nincs is értelme.Nyilván ennyi pénzből és ekkora stábbal nem lehet olyan alkotást létrehozni ami majd milliókat mozgat meg,de elsőfilmes rendezés és családi vállalkozásból ennyit kihozni hogy multiplex mozikban is menjen szerintem nem kis dolog.Biztos hogy szakmai szemmel belelehet kötni ,de én nem teszem mivel egy egyszerű néző vagyok és van is elfogultságom némileg de abszolút szerethető és nem erőltetett ,hogy az ember fél óra után unja magát. A magyar filmeket alapból is mindig jobban "leszólják" a nézők így eleve is hátrányból indul. Én azt mondom nem csalódás a film ha eleve úgy ül le az ember hogy na ez is egy sz@r magyar film lesz.Szóval én gratulálok hogy ez az alkotó csapat idáig eljutott!!köszönöm.
10/10
ottok 2021 szept. 05. - 11:44:16 10/10 Előzmény nagyzoli75
(21/87)
Szerintem Mi nem ugyan azt a filmet néztük . Egyszerűen nem igaz amit írsz .
Természetesen ez a film sem tökéletes ,de szórakoztató és bőven van rajta min gondolkodni .
A színészi játék az valóban nem olyan mint egy átlagos magyar filmben ... itt nincs ripacskodás !!! Ja és végre új arcokat is láthatok . A történet végig érthető ,folyamatosan le tudja kötni a figyelmemet , és remek párbeszédek vannak benne nem pedig olcsó primitív poénok durrogtatásával akar szórakoztatni .
8 pontra akartam értékelni a filmet de ez az 1 pontos bírálat felháborított igy azért is 10 pontot fog kapni tőlem .
Böbe81 2021 szept. 04. - 18:04:40
(20/87)
Remek film!!! Komoly téma könnyed köntösbe csomagolva. Gratulálok az alkotóknak és a szereplőknek. Úgy jöttem ki a vetítésről, hogy mégegyszer meg fogom nézni. Imádtam!!!!
3/10
raczkaroly00 2021 szept. 04. - 12:34:52 3/10
(19/87)
Hát azért a sok 10/10, amit itt kapott nem épp a valóságot tükrözi...
6/10
nezd_a_magyart 2021 szept. 03. - 13:10:44 6/10
(18/87)
Beszéljünk egy kicsit őszintén erről a filmről. Köztudott, hogy nagyon kis költségvetéssel, magánfinanszírozással készült. Ez egy szerelemfilmje volt a rendezőnek (aki kezdetben csak a forgatókönyvet akarta írni, de nem talált megfelelő rendezőt) majd később költséghatékonyság miatt ő lett az egyik vágó is. Egy nagyon szűk kör készítette ezt a filmet, igazi csapatmunka volt. Amerikában ezt nevezik Indie filmnek, Magyarországon viszont elég ritkán valósul meg ilyen. Ez a csapat elment a végsőkig, limitált költségvetés, koronavírus, és minden egyéb ellenére és moziba juttatták a filmjüket. Óriási respekt, példát kell venni róluk.
Ettől függetlenül jó film lett? Sajnos nem. Gyakran a 90-es évek vége, 2000-es évek eleji magyar "vígjátékfilmek" hangulatát idézi, áthozva az amerikai filmekből a híres ellentétpáros dinamikát, de ez sajnos itthon nem működik olyan jól. Kevés poén ül, egydimenziósak a karakterek, komolytalan a történet (Ha a plot a depressziót manipulálással, a páciens tudta nélkül akarja kezelni, az komolytalan). Ha ez a csapat jobb forgatókönyvet kapott volna, jobb filmet csinált volna. Ennek ellenére észben kell tartani, hogy ez egy első nagyjátékfilmes rendező munkája, emiatt talán nehéz is kritizálni. Egyrészt túl nagy ahhoz, hogy szárnybontogatásnak minősüljön, de túl kicsi ahhoz, hogy teljesértékű mozifilmnek tekintsük.
De még ha limitált ideig is, a mozikba került, ezért pedig bátran tudom ajánlani, hogy mindenki nézze meg, amíg tudja, ezzel is támogatva a csapatot és egy kicsit a magyar indie filmeket is. Sokan fogják védeni a filmet, főleg akik részt vettek benne közvetve vagy közvetlenül és jól is teszik. Ezt a filmet meg kell védeni, meg kell nézni.
1/10
nagyzoli75 2021 szept. 01. - 19:16:33 1/10
(17/87)
Megnéztem ezt a filmet, de kár volt. Borzalmas, csak felidegesítettem magam rajta. Tele van logikai hibákkal. A színészek csapnivalók, az a szerencse, hogy a két Szkitonos elviszi a hátán a filmet.
Borzalmas hosszú. Ami a legbosszantóbb számomra, hogy az egész forgatókönyv úgy rossz, ahogy van. Depresszióval nem játszadozunk, rohadtul nem. Főleg önjelölt amatőr pszichológust alakítva nem. Nagyon káros az egész mondanivalója a filmnek. Betörés, kamerás megfigyelés, lehallgatás? Most komolyan, így kell gyógyítani egy öngyilkossággal próbálkozó beteget? Szánalmas.
10/10
Szöcske72 2021 aug. 31. - 00:21:54 10/10
(16/87)
Remek film! Kár kihagyni .
10/10
bölcsbagoly 2021 aug. 30. - 23:25:59 10/10
(15/87)
Nem vitás, hogy lehetnek gyerekbetegségei az alkotásnak, de mindent összevetve (a büdzsétől a megvalósításon át a végeredményig) ez egy kifejezetten jó film, amin igen sokat lehet nevetni, s nem elcsépelt poénokon, emellett elgondolkodtató is. Számos közelmúltban készült, nagy költségvetésű magyar filmvígjáték elbújhat mellette. Én mindenképpen megnézésre ajánlom. Túlfanyalgók pedig mindig vannak..., lelkük rajta.
10/10
Powerzsoooti 2021 aug. 29. - 23:30:45 10/10 Előzmény Brierley
(14/87)
Tételezzük fel, hogy làttad a filmet és az alapján írod a véleményed. Akkor is 1 pontot adnál rá?!

Ha igen a válasz, akkor lelked rajta, objektív voltál.

De ha nem a válasz, akkor illene törölnöd az értékelést, mert több mint etikàtlan a hozzáállásod.
10/10
Powerzsoooti 2021 aug. 29. - 23:25:09 10/10
(13/87)
Nehéz objektív véleményt írnom a filmről, mert ismerem a rendezőt és ismerem nagyjából a film elkészítése soràn felbukkant problémák nagy részét is.

Személy szerint nem szeretem a magyar filmeket, mert bugyuták, kiszàmíthatók és erőltetettek. Ehhez képest Gábor filmje lazább, fesztelenebb és zsigerből jövő humorral operál.

Le kell hogy írjam, hogy nem látni a produkción, hogy milyen kevés pénzből került megvalósítani, mennyi minden hátráltatta a forgatást, stb. stb.

Úgy érzem, hogy egy őszinte és egy nagyon is szerethető filmet sikerült a stábnak az asztalra letenni, nagyon remélem, hogy megfelelő visszhangja lesz a filmnek és további, immár nagyobb költségvetésű Rózsa Produktumok fogják követni!

(Igen, ezt a véleményem máshol is leírtam, ugyanúgy felvállalom.)
1/10
KovacsT9393 2021 aug. 29. - 14:40:05 1/10
(12/87)
Szerintem kifejezetten gyenge volt.
10/10
ro2001 2021 aug. 29. - 10:48:40 10/10 Előzmény Brierley
(11/87)
Ez igazán derék cselekedet tőled :) . Köszönöm mindenki nevében . A filmet láttad ?
Zsan 2021 aug. 29. - 09:24:15
(10/87)
Fantasztikus film, elgondolkodtató történet, valós problémákról. A filmben komoly és vicces jelenetek váltakoznak, hol a könnyeidet törlöd, hol a nevetéstől a hasad fogod. Hatalmas gratuláció a készítőknek, hogy ilyen magas színvonalú filmet hoztak össze, a színészek, színésznők pedig maximálisan hozták a nekik szánt szerepet. Aki teheti nézze meg! :)
10/10
Bettina9119 2021 aug. 28. - 09:04:05 10/10
(9/87)
Gratulálok az alkotóknak! Rég láttam már ennyire jó filmet! A történet szuper, a színészek zseniálisak, a film minden perce lekötött! Úgy jöttem ki a moziból, hogy akár már azonnal visszamennék és megnézném újra. Szívből ajánlom mindenkinek!
6/10
Adriamus 2021 aug. 28. - 01:26:14 6/10
(8/87)
Azért közel sem ennyire jó, mint ahogy az itt olvasható a hozzászólásokban.
A történet, ha el akarná mesélni az ember valakinek, aki még nem látta rendben van.
Viszont a színészek játéka csapnivaló. A két főszereplő fazon illetve az “apa” nyújt valamit, azonban a többi szereplő vagy idétlenül maníros, vagy olyan mint a magánnyomozós illetve egyéb amatőr színészes tévésorozatok szereplőinek a játéka. A Krisztián és a Dóra különösen szörnyű.
A vágások nagyon alacsony büdzséről tanúskodnak, és inkább szárnybontogatás, mintsem moziba illő színvonal.
A forgatókönyv is helyenként elég hiányos.
Ami pedig végképp nehezen ment le nekem az a depresszió dilettáns bemutatása.
Viszont az ötlet, ahogy kezelni próbálják, az ebben húzódó akadály illetve a későbbi végkifejlet elmés és teljesen rendben van.
Úgy ahogy a “humor” is, amit Csabika szinte egyedül cipel.
Összességében 6 pont. De ebben jelen van az elfogultság a magyarságát illetően.