9/10
eIemes 2015 nov. 08. - 22:46:30 9/10
(203/383)
Hát, ízlések és pofonok.

Ez nem james bond kalandfilm volt, hanem SCIENCE fiction.

Bár a kritikád nagy részével egyetértek, amit el lehetett rontani a sztori megfilmesítésében, azt el is rontották.
10/10
molnibalage 2015 nov. 08. - 22:16:08 10/10 Előzmény stupek2
(202/383)
A nyomás nem egy pillanat alatt szökik el... Azen felül a nyomáscsökkenéssel arányosan csökken a kiáramlási sebesség is...
10/10
molnibalage 2015 nov. 08. - 22:07:19 10/10 Előzmény Morten
(201/383)
Hát, nekem meg az IS volt annyira pocsék, hogy már néztem az órámat, hogy mikor lesz vége annak a szutyoknak. Nálam az IS a The Martian elõtt is gyenge volt, most már egyenesen hulladék.
2/10
viskia01 2015 nov. 08. - 17:27:06 2/10
(200/383)
Irtózatosan rossz film! Ennyire még sosem éreztem magam rosszul moziban! És mivel olyan filmre, amely 7,5 pontnál kevesebbet kap be sem ülök, még sosem fordult velem elõ olyan, hogy egy filmrõl ki akartam menni! Eddig! Pedig ez 8,3 pontnál van!
Ennyire unalmas filmet még nem kellett végig néznem! (kimentem volna, csak tele volt a sor) Több mint két órán keresztül bámulod a kopár marsi sivatagot, ÉS NEM TÖRTÉNIK SEMMI! 1 perc feszültség, vagy izgalom nincs az egész filmeben!
Jó az elsõ 5 perc, mert még azt hiszed, hogy egy jó filmre ültél be!
Aztán van a közepén egy robbanás, na akkor azt hittem most elkezdõdik valami, izgalmak, feszültésg, felfordulás, DE SEMMI! Folytatódott sza.rm ég egy órán keresztül!
Meg jó az utolsó 10 perc!
Olyan mintha valaki a naplóját olvasná fel, hogy mit csinál egyes napokon. Nagyon rossz film!
A másik, az idióta poénokkal nyomták tele a filmet! Például: Kis néger gyerek bent alszik a NASA-nal, felkeltik, hogy sürgõsen ki kell számolni valamit! Felkel, belekortyol a kávéba, aminek nagyon rossz íze lehet, ezért reflexbõl megfog egy szemetest, hogy abba köpje ki a kávét, de a szemetes oldalaz lyukacsos, a kávé a földön landol! POÉN KÉSZ! A mozi fele nevet! MI EZ???????????
Néhány perccel késõbb kis néger fiúka megcsúszik azon a kávén, amit õ köpött a padlóra! És a mozi fele megint nevet! HÚHAAAAAAAAAA mekkora poén!
Úgy szar az egész, ahogy van! Visszakérném a pénzemet, és az idõmet, ha lehetne!
9/10
eIemes 2015 nov. 04. - 14:39:03 9/10
(199/383)
ha kicsi lyukat csinál, akkor szökik a levegõ (a lyukon keresztül), az ujja majd lefagy (a nyomáscsökkenés miatt), de a szkafander életfenntartó rendszere a tartályból folyamatosan pótolja az elszökõ levegõt, bár ekkora nagy lyukon csak néhány percig.

***

egyébként, érdekesség:

http://www.nasa.gov/images/content/152332main_s121e06679-hi.jpg

nézzétek meg azokat a sárga ragasztócsíkokat az ûrruhán. több képen látni hasonlót :-)))
stupek2 2015 nov. 04. - 12:35:34
(198/383)
Kicsit "Gravitácio" érzésem van. Egyedül az ûrben, mégis minden megoldható. A végén a kesztyû dolgot nem értettem, ugyanis ha kivágja a kesztyût kiszökik a levegõ, majd vákum keletkezik, és berobban az ürge. Mégsem lett semmi baja.
A Bálnát én sem vettem észre.
Ime:
http://index.hu/kultur/cinematrix/2015/10/03/marsi_mentoakcio_matt_damon_magyar_forgatasi_helyszin_etyek_nasa/
10/10
caseyjones 2015 okt. 31. - 21:02:36 10/10
(197/383)
Nagyon jó film volt, tetszett, ma néztem meg a moziban. Szerintem igazán hû volt a könyvhöz, igaz, volt egy-két kihagyott vagy hozzáadott jelenet. A színészválasztás tökéletes volt, Matt Damon játszott szerintem a legjobban. :D Bírom a színészt, nagyon karakteres volt, pont ilyennek képzeltem el Mark Watneyt a regény alapján. Nagyon jó sci-fit hozott össze Ridley Scott, a Prometheus után ez nálam megváltásnak minõsül.

10/10
6/10
Morten 2015 okt. 30. - 08:47:08 6/10
(196/383)
Úristen de vártam ezt a filmet. És akkorát csalódtam hogy elmondani nem tudom...
Igazán bárgyú vígjátékot láthattunk. Feszültségnek nyoma nem volt. A legfeszültebb helyzetekben is olcsó poénkodás ment.
Nagyon "hálivúdi" lett a szó legrosszabb értelmezésében. Amennyire a Csillagok közt lebilincselõ alkotás volt akkor ez ahhoz képest a Fásy mulató.
Többedszer hasít belé mostanában az a felismerés ,hogy azt hiszik sok filmnél az alkotók hogy a látvány önmagában elegendõ a szórakoztatáshoz....HÁT NEM!!!
Matt Damon jól játszott...de ezt a filmet õ sem tudta megmenteni...! Hát ezt a filmet jobb ha letagadja majd a mester hogy valaha õ rendezte:-)
Nagyon nem ajánlom...ha csak az nem elég valakinek ahhoz hogy megnézze ezt a filmet, hogy láthatja benne a Müpát, meg a Bálnát...meg néha elhúz a kamera a vörös bolygó kráterei fölött...
Jaj...és akkor még a bárgyú, és valószínûtlen párbeszédeket...valamint cselekményt már nem is említem.
De legalább a kukorica finom volt!
10/10
molnibalage 2015 okt. 28. - 21:40:49 10/10
(195/383)
Hát fiúk-lányok....a Felhõatlasz óta nem láttam olyan filmet a moziban amit emlékeztesnek és valódi élménynek tartanék. Na ez az volt. Aláhúzva, félkövéren akkor karakterekkel, hogy kilógna a laprók, ha arra írnám ezt. (Pedig a Felhõatlasznak lassan már két éve...)

Bevallom én sokkal kevesebbre számítottam és a film hatalmas pozitív csalódás volt. Emberemlékezet óta ez az elsõ film, ahol sarkon fordultam volna és eredeti nyelven is azonnal megnéztem volna. Az alapanyag valószínûleg jó volt, de azért ehhez jó rendezõ is kellett. Nálam Ridley Scott visszakerült ezzel a térképre.

A 3D-t nem szeretem, de úgy láttam. Sok helyen nem mûköik, de amikor mûködött, akkor ott aztán nagyon. A szinkronhangoknál van pár gyenge (Jeff Daniels és Sean Bean), de a fõszereplõk megkapták kb. azt, ami jár nekik. Pár színész teljesítményétõl tartottam elõzetesen, de hála istennek mindenki felnõtt a feladathoz (bár Sean Bean számomra örök rejtély marad).

A soundtracket is jól összerakták, nem is kicsit. A filmben és benne volt az a fajta humor amit valahogy mindig is bírtam és tapasztaltam bizonyos területen dolgozó emberektõk. Ja, és ahhoz képest, hogy Hollywood meglepõen kevés technikai és természettudományos ökörség volt benne. A bátyus olvasta a könyvet és az alapján amit mondott a filmbe alig pár mondatot szúrtam volna be, ami elfért volna, de azok nélkül sem volt hiányérzetem. Az egyik nagy eseményt enélül csak afféle mágikus "teremtsünk válsághelyzetet" húzásnak tûnik, pedig megvan a mûszaki háttere annak, hogy miért történt az, ami.

Mindenkinek ajánlom a filmet, egyszerûen fantasztikus. Nem szeretek filmeket direkben összehasonlítani, de az agyon hypolt és istenített Insterstellar számomra eddig is rémgyenge film volt, de ezek után egyensen a hulladék kategória. Nolant sosem bírtam, egy filmje tetszett eddig. Ahogy most R.S. feljött a térképre, Nolant ezzel én már végérvényesen le is írtam... Az IS egyszerûen egy 0 ehhez a filmhez képest.
6/10
giggs985 2015 okt. 28. - 15:58:31 6/10
(194/383)
Sajnos ez a film alaposan alulmúlta a várakozásomat.
Mint dráma nem mûködik. Matt Damon karaktere nem komolyan vehetõ, nem éreztem át azt, hogy õ ott ragadt egyedül egy idegen bolygón, és alig van esélye a túlélésre. Egy pillanatra sem. Nem jött át az emberi oldala - csak ment a folyamatos vicceskedése (nekem a humora nagyon nem jött be) - ugyanez az erõltetett poénkodás megy persze a NASA-nál, ahol a fõnöknek, mint egy tökelütött óvodásnak magyaráznak el egyébként pofonegyszerû dolgokat. nyegle és irritáló stílusban. A földi drámát sem tudták bemutatni, max ennyi: "50 nap kell még a fellövéshez. Az sok, legyen 30" Azt a! Ennyiben merültek ki a nehézségek. Pontosabban azok bemutatása. A tudományos része is sokszor elég megmosolyogtató, erõltetett. Nagy csalódás. Többet vártam azért egy viszonylag látványos popcorn mozinál...
9/10
eIemes 2015 okt. 26. - 08:23:56 9/10 Előzmény Csonger
(193/383)
szerintem az hiba :)
filmimádóó 2015 okt. 25. - 01:15:42
(192/383)
Teltházas moziban láttam én is, a film szerintem jó lett és az egy-két elsütött poén is jó volt. Összességében nekem tetszett. 9/10
Csonger 2015 okt. 23. - 22:48:15
(191/383)
Teljes telt házas vetítésen voltam. Egyetlen üres szék sem volt. A film elsõ percétõl az utolsóig egy pisszenést sem lehetett hallani, annyira lekötött mindenkit. :)
Szerencsére a budapesti helyszíneket én nem ismertem fel, így nem volt illúzióromboló a BNV, a Bálna vagy a Lágymányosi híd szereplése. Egyedül a stáblista szokatlanul magas magyarnévtartalma volt gyanús. (Fogalmam sem volt, hogy itt forgatták.)

A 3D-hatás itt mindvégig remekül kijött (szemben mondjuk a Prometheus vagy a Holnap határa esetével). Bár emiatt sokszor minden kis makettnek tûnt, még az emberek is. :)

Egyetlen kérdésem van: a végén hol borotválkozott meg?
9/10
eIemes 2015 okt. 20. - 14:36:36 9/10
(190/383)
A könyvért igen.
Pontosabban: az ûrkutatásért.
A filmért ... nem. Ridley Scott fekete pontot érdemel (de a forgatókönyvíró is).
6/10
vandorbab 2015 okt. 20. - 13:22:08 6/10
(189/383)
Ha csak a saját magad utolsó 100 hozzászólását elolvasod ezen a fórumon, akkor "név szerint" is megadsz jó néhány választ a kérdésedre.
Tanult embernek tûnsz, ezért finoman fogalmazok: látszik, hogy fanatikusan rajongsz ezért a könyvért/filmért, és én ezt nagyra becsülöm. A keresztes hadjárattól azonban óva intelek, mert elvakulttá és nevetségessé tehet.
A legrosszabb filmben is van 5 perc, amiért érdemes megnézni. Ez egy közepesen jó film.
És hozzáteszem: szerintem.
9/10
eIemes 2015 okt. 20. - 10:15:36 9/10
(188/383)
"A sok tudományos baklövés mellett"

név szerint?
merthogy (legalábbis a könyv) egyik erénye a maximális tudományos megalapozottság.
6/10
vandorbab 2015 okt. 20. - 08:15:05 6/10
(187/383)
Nehéz eldönteni, hogy ez a film egy paródia vagy egy komolykodó sci-fi akar lenni. Rettenetesen amerikai, a szó legrosszabb, epikus értelmében. A sok tudományos baklövés mellett viszont értékes információként megtudható belõle, hogy a kínai NASA épülete elõtt megy el a csepeli gyorsvasút.
Ez pedig komoly jövõkép lehet a csepelieknek.
9/10
eIemes 2015 okt. 19. - 21:38:52 9/10
(186/383)
és egy HIBA, amit harmadik megnézésre fedeztem fel.

***SPOILER***

Borotválkozós rész.
9/10
eIemes 2015 okt. 19. - 21:38:02 9/10
(185/383)
mondjuk inkább, hogy van 20 perc, ami fölösleges benne és másik 20 perc hiányzik belõle :)
tombenko 2015 okt. 19. - 19:09:18 Előzmény Ixion8
(184/383)
https://youtu.be/LAL4F6IWC-Y?t=18m40s
De az egészet érdemes megnézned.