9/10
eIemes 2016 febr. 25. - 12:49:37 9/10
(303/383)
"ha ilyen viharok vannak a Mars-on"

a történet szerint XXXX erõsségre felkészültek, XXXX + 30% már sok.

"nevenincs asztronautóból nemzeti hõst faragnak"

legkevésbé sem, ez meglehetõsen gyakori. a sajtómunkások tudják, hogy bármilyen nagy kaliberû történés akkor fog megragadni a sajtófogyasztók fejében, ha személyessé teszik. akkor fogjuk követni az eltûnt hegymászó történetét, ha neve és arca van. és amikor néha élve elõkerül, hõsként ünnepeljük (az ünneplés mérték a megmentésre fordított erõforrásoktól függ).

"akiért még a Japánok is hajlandók bekapcsolódni a megmentésébe? Pont a japcsik"

Nem mondom, hogy még egyszer nézd meg, mert láthatóan nem neked való, de mintha kicsit felszínesen követted volna :)

Kinézerek voltak azok a japcsik.
2/10
Istenasszony 2016 febr. 22. - 09:22:48 2/10
(302/383)
A felénél lekapcsoltam, bõven elég volt belõle ennyi.
9/10
Mydgard 2016 febr. 21. - 09:58:24 9/10
(301/383)
Ez egy kiraly film volt, nekem nagyon tetszett. Bar van benne szerintem par tudomanyos paradoxon, marsi legkor, ponyva az urhajo orran stb., de ettol meg szorakoztato.
9/10
eIemes 2016 febr. 14. - 22:48:25 9/10
(300/383)
két dolgot tudtak:

1. rádión nem válaszol, a biomonitor szerint a ruhája kilyukadt, pulzusa nincs.
2. a MAV már csak rövid ideig bírja a vihart, ha nem indulnak el, felborul / tönkremegy.

Vagyis, ha a parancsnok a maradás mellett dönt, és rábukkannak Watney-ra, és kiderül, hogy életben van, három hónap múlva mindannyian meghalnak.
9/10
eIemes 2016 febr. 14. - 18:01:56 9/10
(299/383)
Pedig ezek az ûrhajósok ilyenek.
Mármint az igaziak, az ISS-en.
9/10
eIemes 2016 febr. 14. - 07:54:50 9/10
(298/383)
Cross-marketing :) (Andy Weir fb oldaláról)
9/10
eIemes 2016 febr. 14. - 05:51:53 9/10
(297/383)
7/10
Atis88 2016 febr. 13. - 14:54:42 7/10
(296/383)
Kellemes csalódás volt ez a film. Azt hittem, hogy hosszú, vontatott és unalmas lesz esetlegesen. De szerencsére nem így lett. Persze nem egy eget rengetõ alkotás, de egy esõs szombat délutánra tökéletes, bár nem mostanában fogom újranézni az tuti. 7/10.
9/10
eIemes 2016 febr. 09. - 16:16:07 9/10
(295/383)
"ilyen helyzetben szerintem simán késõbb üthet be a trauma"

Lehetséges, de szerintem ez személyiségfüggõ.
Ha van módod olvasd el Chris Hadfield könyvét
http://moly.hu/konyvek/chris-hadfield-egy-urhajos-tanacsai-foldlakoknak
Nem tudom, milyen a fordítás, én angolul olvastam, szenzációs a stílusa.

Nomeg ha ezt a videót megnézed, nem fogsz rajta csodálkozni:
https://www.youtube.com/watch?v=KaOC9danxNo
A kanadai légierõ tisztje játssza és énekli a David Bowie Space Oddity-jét az ûrállomáson.
a bal mellsõ lábam 2016 febr. 09. - 15:41:08 Előzmény eIemes
(294/383)
Egyetértek veled, annyit tennék hozzá, hogy egy ilyen helyzetben szerintem simán késõbb üthet be a trauma. Például otthon, az elsõ év(EK)ben. Amikor az alany nem tud magával mit kezdeni, betegesen keresi az éles helyzeteket, és a magányt. De ez nem volt a film témája. (nem vagyok szakember, pszichológus cáfoljon, ha kell)
Persze én biztos becsavarodtam volna az elsõ héten.
a bal mellsõ lábam 2016 febr. 09. - 15:35:36
(293/383)
Mindig csodáltam az ilyen embereket, mint Te, akiknek ekkora a hitük embertársaik javíthatóságában.
Én nem vagyok ilyen optimista.
9/10
eIemes 2016 febr. 08. - 21:17:46 9/10
(292/383)
Ez azért elég merész következtetés :)
9/10
eIemes 2016 febr. 08. - 06:57:07 9/10
(291/383)
"Valamint mindenki pánikba esik"

Nem mindenki. Alaska Air 261 baleset (ennek egyes részleteit dolgozta fel a Kényszerleszállás c film):

A vízszintes vezérsík trimm törése után vészhelyzetet jeleztek. A fedélzeti hangrögzítõ szerint a kapitány egyszer megjegyezte, hogy "az adrenalinom az egekben van", de sem a beszélgetésükben, sem a cselekvésükben nem volt pánik. A los angelesi irányítótorony kérdezte, hogyan akarják megközelíteni a repteret (hogy "kitakarítsa" elõttük a légteret), a kapitány válasza: "Le kell süllyednünk kb háromezer méterre, utána beállítani leszállási konfigurációt, és ellenõrizni a gép irányíthatóságát - de ezzel inkább még itt a tenger fölött próbálkozunk" -- annyira kicsi esélyt látott a helyzet megoldására, hogy nem akart lakott terület fölé repülni. Mindenesetre próbálkoztak, és késõbb egy idõre FEJJEL LEFELÉ, de sikerült repülve stabilizálni a gép helyzetét: "Repülünk... fejjel lefelé, de legalább repülünk." Az utolsó pár másodpercet egy közelben haladó katonai repülõgép is szemmel kisérte, a gép háton repülve, de meredeken csapódott a vízbe. A hangrögzítõn az utolsó adat a becsapódás elõtt egy másodperccel: "Ah, here we go."
9/10
eIemes 2016 febr. 08. - 06:03:37 9/10
(290/383)
"hogyan él egy zseni?"

abból lesz újsághír, ami szokatlan :-)

az alkalmazott zseni, aki havi fizetést kap, sokkkal jobban hasonlit az Agymenõk sorozat Sheldon Cooper figurájához (kevésbé hangsúlyos allûrökkel: zöldlámpás, superman, madárfóbia, egy cica két cica)
Ljerk 2016 febr. 08. - 05:18:01
(289/383)
Van egy zseni akirõl nagyjából annyit tudunk, hogy szereti a zenét, a kását és a rántottát.

:)

7 megoldatlan matematikai problémára alapított díjat egy intézet, 1-1 millió dolláros jutalommal.

1-et oldottak meg belõle: méghozzá a kását szeretõ Grisa, a díjat és a jutalmat nem vette át - senkinek nem ad interjút. Ezek után, mit tudhatunk arról, hogyan él egy zseni ? :)

- http://index.hu/tudomany/2010/03/19/kulonc_orosz_zseninek_iteltek_az_egymillio_dollaros_matematikai_dijat/
- https://hu.wikipedia.org/wiki/Grigorij_Jakovlevics_Perelman

Valamint mindenki pánikba esik, csak nyilván az ûrhajósok eleve szûrve vannak ilyen szempontból is - azaz náluk igen sok mindennek kell összejönnie a pánikoláshoz.
9/10
eIemes 2016 febr. 07. - 21:20:14 9/10
(288/383)
Nekem elég jól lejött a filmbõl (jobban, mint a könyvbõl) a "nekem kampó" érzés. Amin aztán a fõszereplõ sikeresen úrrá lett. Feladatokat talált magának, megtervezte az életét.

"hiányoltam a személyiségtorzulást is amit az ûrbéli magány vált ki az asztronautákból :)"

Valószínûleg nem vált ki, az asztronautákat elég jól kiképzik.
A gyagya akciófilmek jellemzõen HAMIS sztereotípiákat vázolnak fel.
- az igazi programozók NEM rumli közepén élnek
- a pilóták nem esnek pánikba amikor vészhelyzet van
- az ûrhajósok még kevésbé
stb.
7/10
elfuego55 2016 febr. 07. - 21:07:19 7/10
(287/383)
nagy csalódás volt a film számomra.... az interstellar azaz a csillagok között után nagyon vártam ezt a filmet és moziban akartam megnézni :) mázli hogy nem ott néztem meg :) fényévekkel jobb film a csillagok között :) összességében nem rossz... :) csak én nagyon hiányoltam belõle a komolyságot, az ûr, a kozmosz nyomasztó magányát, a veszélyt, a feszültséget, a kegyetlen ûrbéli körülményeket.
SPOILER!!!
ezt teljesen sikerült elrontaniuk a poénokkal, a rossz diszkózenével, a "kegyes" kozmosszal :) egy kicsit jobban megizzadhatott volna a fõszereplõ, és hiányoltam a személyiségtorzulást is amit az ûrbéli magány vált ki az asztronautákból :) erre a csóka elkezd poénkodni, szinte meg sem viseli hogy kb másfél évig egyedül volt 1 idegen bolygón és nekiáll növényt termeszteni..... :D egyetlen momentum maradt meg bennem a filmbõl ami pont az utolsó jelenetek egyike :) amikor befogják a fõszereplõt :) na abban az a jelenet elég jól sikerült ott éreztem a "sci-fi" érzést" az is igaz a filmrõl hogy elvileg egy könyv alapján készült a film amit nem olvastam még de nekem hiányérzetem van az elõbb említett dolgok miatt :) így nekem egy kalandfilm marad :)
SPOILER VÉGE!!!
nem hinném hogy a jövõben újra meg fogom nézni :) összességében egy 7-est adok rá :)
9/10
eIemes 2016 febr. 07. - 20:20:13 9/10
(286/383)
"Lehet vitázni a tudományos részleteken"

Lehet, de ez egy hard scifi, szóval a tudományos részletek pont teljesen rendben vannak :-)
Még azok is, amelyeket (sajnos) kihagytak a filmbõl, pedig még izgalasabbá tehették volna.
Belmont 2016 febr. 07. - 15:33:36
(285/383)
A könyvet nem olvastam. Kár, hogy a rossz elõrejelzések miatt nem néztem meg moziban. Végre egy jó sci-fi.

Lehet vitázni a tudományos részleteken, de minden megvan benne, ami a nagy elõdökben megvolt, pl. Silent Running, de jobban belegondolva még akár a néhány éves Moont is ide lehet sorolni. Ugyan hogyan hivatkozik valaki itt az Interstellarra vagy a Gravityre, mikor nem is ugyanaz a kategória, meg azok úgy voltak elszarva, hogy még krumpli se nõtt belõlük. Tény, hogy a dráma hátrányba került benne, hiszen én is jobban szeretem a nyomasztó, teljes kilátástalanságba taszító, érfelvágó, az õrülettõl pusztában sikító, az embert halántékon lövõ megoldásokat, de mégis azt mondom, hogy nem vált a film kárára, hogy nem ilyen. (Igen, ez vicc akart lenni, csak a fanyalgók miatt nyomatékosítanám külön.)
9/10
eIemes 2016 febr. 07. - 11:49:56 9/10
(284/383)
Valóban semmi új nincs a sztoriban, hiszen összesen hét fajta történet létezik a világon:

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Seven_Basic_Plots

Ha ezt a hetet ismered, akkor ne is menj többet moziba.