9/10
eIemes 2016 febr. 07. - 11:47:26 9/10
(283/383)
Az ízlésbeli különbségekhez nem szólnék hozzá, de

"Ridley Scott látva, hogy a tömegek imádják a szemetet, ezért õs is megcsinálta a saját Interstellar-ját, ami nem állít az égvilágon semmit."

Az történt, hogy egy mérnök csóka utánanézett a technikai lehetõségeknek és megírt egy mars-expedíciós könyvet úgy, ahogy az lényegében megvalósítható lenne, ha valaki elhatározná. Pármillió példányt eladtak a könyvbõl, ezután jött az ötlet, hogy film készüljön belõle és rendezõnek Ridley Scott-ot kérték fel.

"Azt, hogy az amcsi ûrtechnológia olyan f*sza és az amcsi ûrhajósok olyan pengeéles módon kiképzett emberek, akik még a legkritikusabb pillanatokban is 99,99%-on teljesítenek és ettõl most durrantsak a gatyámba!"

Egyébként ez pont az a dolog, ami tökéletesen fedi a valóságot, az ûrhajósok eszméletlenül jó kiképzést kapnak, egy-két havonta vannak olyan rendkívüli helyzetek, amikor ez ki is derül. Vagy amikor visszahallgatod az utolsó másodperceiket rögzítõ hangfelvételt. (Egyébként az utasgépek pilótái is higgadtan kezelik a vészhelyzeteket.)
Vinnie731 2016 febr. 07. - 11:27:35
(282/383)
Azon kívül hogy a Marson játszódik, semmi új dolog nincs a sztoriban. Legalább lett volna egy csattanó és kiderül, hogy a NASA fõnök egy Ufó vagy valami....de így nagyon üres volt a film.
Az egész film csak valakinek a megmentésérõl szól, fölösleges a bõ 2 órás játékidõ. Néhol már tekertem, annyira untam.
6/10
r0t0 2016 febr. 06. - 16:07:21 6/10
(281/383)
Ahhoz képest, ami ez a film mi lehetett volna a könyv alapján.... Hááát. :( :(
Ridley Scottnak ideje lenne most már nyugdíjba vonulnia! Matt Damonról meg inkább semmit, mint rosszat. Tehát jobb lenne, ha meg se szólalok. 100%-os mellényúlás volt erre a szerepre. Legviccesebb, amikor a "lesoványodott" testdublõrét mutogatják hátulról... :D
A könyv alapján ez egy 9 pontos film lehetett volna. Úgy 1:50-ig azt mondtam, ez eddig 7.5. Aztán az utolsó nyáltengerben úszó, fizikai képtelenségektõl, logikátlanságoktól, kihagyott ziccerektõl hemzsegõ 20 perc mindent tönkretett.
És könyörgöm, ki találta ki ezeket a minden élményt megsemmisítõ filmzenéket ???????
6.5 max.
9/10
eIemes 2016 febr. 05. - 15:07:05 9/10
(280/383)
gáplsi hubát :-)

Etyeken voltak.
a bal mellsõ lábam 2016 febr. 05. - 02:13:09
(279/383)
SPOILER az elõzõ,
ha már az is az volt, amire válasz.
a bal mellsõ lábam 2016 febr. 05. - 02:11:21
(278/383)
Elfogadom, hogy ez egy olyan valakit ki tudott zökkenteni, akinek abszolút elsõ villanásra beugrik egy helyszín. De mivel a MûPa és környéke nekem nem annyira magától értetõdõ, a film pedig annyira magával ragadott, hogy csak a végén, amikor láttam a rengeteg magyar nevet, akkor ugrott össze a két dolog az agyamban (hogy ti. egy kósza észrevételem volt: nahát, pekingi metró, pont olyan, mint a pesti hév...) :-D

másik film SPOILERe
De például a Spy nézése közben már egy kissé engem is kizökkentett, hogy mielõtt Budapest eljátszotta volna Budapestet, eljátszotta Párizs külsõt és Rómát is.
Amúgy jó film volt a Spy. Olyan 7-8 körüli.
De ez a Martian szerintem nyugodtan lehet 10-es. Sajnálom, hogy ennyi embert nem ragadott magával.
a bal mellsõ lábam 2016 febr. 05. - 02:04:50
(277/383)
Mit kerestek a Hortobágyon?
a bal mellsõ lábam 2016 febr. 05. - 02:02:56
(276/383)
Ráadásul, ahogy most a stáblistát nézem, erre nyugodtan kiírhatnák, hogy amerikai-magyar film (ha pontosabb akarnék lenni, amerikai-magyar-kanadai-indiai).
Elég gyakori, hogy ilyesmit feltüntetnek úgy, hogy ki sem lehet találni, hogy miért van egyik, vagy másik ország odaírva.
a bal mellsõ lábam 2016 febr. 05. - 02:00:13
(275/383)
Ekkora filmben már azért lehetnek bizonyos apró hibák, de ez a film egy akkora tizes, mint a szemközti ház.
10/10
Marci Toth 2016 febr. 04. - 20:15:45 10/10
(274/383)
Hatalmas film,rég lattam ien jót!!!10\10
9/10
eIemes 2016 febr. 04. - 20:00:36 9/10
(273/383)
Pedig a filmben még meg is magyarázza, hogy miért dönt így: ha meghalnak, akkor a közvélemény lesz*rja, hogy mire megy ki az egész mars-expedíció, és meg fogják vágni a költségvetésüket. ez nem légbõlkapott dolog, az Apolló programban eredetileg tíz holdséta szerepelt (Apollo 11-20), és ezt vágták meg elõször kilencre, majd az Apollo 1 balesete után hétre. Ilyenek ezek a kongresszusi képviselõk, inkább több mezõgazdasági támogatást kérnek a farmereknek, mint még egy Mars-expedíciót.
Ljerk 2016 febr. 04. - 18:46:40
(272/383)
Ahogy mondtam Apollo 13 érzésem volt a film során, ehhez jöttek ezek a klisék még - riporterek meg közvélemény, meg hogy egy szakmai szervezet vezetõje is "politikus vénájú" g*ci.

Vegyük csak a jelenlegi NASA vezetõt: komoly katonai és ûrhajós múlttal rendelkezik, akit szerintem piszkosul nem érdekelnek a sz*rságok. Ezért volt számomra a Jeff Danielsre szabott figura egy ökörség.

- https://en.wikipedia.org/wiki/Charles_Bolden
9/10
eIemes 2016 febr. 04. - 14:55:39 9/10
(271/383)
"itt egy percig nem hihetõ, hogy õ lenne a NASA elsõ embere."

Dehogynem, amikor a hivatalnok legyõzi benne az embert.
Ott szerintem pont az a geci figurát játssza, akit legtöbben ismerünk az államigazgatás bugyraiból.

*** SPOILER ***

Mitch (Sean Bean) és Teddy (Jeff Daniels) beszélgetése arról, hogy Mark életben van:
- We need to tell the crew.
- Mitch, we've discussed this.
- No, you discussed this.
- I'm the one who decides what's best for the crew.
- They deserve to know.
- Once there's a real rescue plan, we'll tell them.

Mitch és Teddy beszélgetése az Elrond tervrõl:
- It should be Commander Lewis' call.
- We still have a chance to bring five astronauts home safe and sound. I'm not risking their lives.
- Let them make that decision.
- Mitch, we're going with option one.
- You goddamn coward.

Meg amikor a Hermes megkezdi a visszaforduló manõvert, négyszemközt ezt mondja Mitch-nek:
- When this is over, I'll expect your resignation.

Szerintem ezekben a helyzetekben inkább Sean Bean kapott / játszott el sokkal kisebb szerepet, mint amit a helyzet kívánt, de legalábbis lehetõvé tett volna. Jeff Daniels jól adta vissza a kondicionált embertelenséget.
Ljerk 2016 febr. 04. - 14:27:10 Előzmény Adiooo
(270/383)
Nem értek veled egyet teljesen, egyrészt a film nézhetõ, bár néha Apollo 13-as érzésem támadt. Másrészt Jeff Danielsre lehet komoly szerepet osztani, lásd Gettysburg (1993-as film) - abban viszont igazad van, hogy itt egy percig nem hihetõ, hogy õ lenne a NASA elsõ embere.
9/10
eIemes 2016 febr. 04. - 08:02:21 9/10
(269/383)
engem nem zökkentett sehova, egyrészt a trélerekben már láttam az összes budapesti és egyeki helyszínt, másrészt a történetet ötször olvastam el mire a film kijött, harmadrészt inkább barátságos volt a látvány semmint kizökkentõ. arról meg gõzöm sincs, hogy fog kinézni a Kínai Nemzeti Úrhivatal, akarom mondani a 中国国家航天局 épülete 2035-ben.
4/10
Adiooo 2016 febr. 03. - 14:49:26 4/10
(268/383)
Ja és,hogy lehet Jeff Daniels-re komoly szerepet osztani?!...
4/10
Adiooo 2016 febr. 03. - 14:46:40 4/10
(267/383)
Vannak bajok a filmmel.
-Unalmas-a csapból is folyó-színészek(M.D,J.C).Igen; tudom,hogy: de Interstellar,de akkor is...
-Következetes cselekedetektõl mentes a film.
-Feka zsenik.Nyilván.
9/10
Arter 2016 febr. 03. - 14:43:19 9/10
(266/383)
Elég jó és érdekes film volt. Matt Damon jó választás volt erre a szerepre vitte a vállán a filmet. Én még a moziban néztem meg ott a látvány is magáért beszélt,a tv-ben a látvány nem tudom mennyire fog átjönni HD-ban, láttam 15.-én fog megjelenni, majd kíváncsi leszek. A történet tetszett, a színészek jók, és a párbeszédek is ötletesek. A 10-bõl 9 pontot simán megér.
fantom77 2016 febr. 03. - 10:48:13
(265/383)
A film Amerikai-Magyar gyártású!

De egy valamit bírok! Nem tudtam sok sok mars látogató van itt hazánkba. Több oldalon is vannak hozószállások!
Honnan tudják mi van a Marson? Igaz még ember nem volt ott. És hiába voltak szondák robotok és mûhold is van. Nem olyan mint egy ember! Csak gondoljunk bele a földön még a mai napig nem bírnak pontos idõjárást elõre jelezni!
9/10
eIemes 2016 febr. 03. - 08:03:23 9/10
(264/383)
Igen, ahhoz képest, hogy milyen jól megcsinálták a hidrogénrobbanást, lazán kihagyták a magaslégköri porvihart (= szél nem fúj, csak pony annyival halványabb a nap, hogy nem tudja feltölteni a napelemeket) és ami különösen látványos lehetett volna, a borulást.

És van pár nagyon ergya rész is a filmben, szerintem kifejezetten hiba volt még kétszer vihart játszani, és baromság volt mezõgazdasági fóliával meg duct-tape-pel befoltozni a HAB leszakadt zsilipjét, stb. Ridley nagyon skót módon bánt a filmben azokkal a részekkel, amelyek népszerûvé tették annak idején a McGyver sorozatot és amitõl menõ volt az Apollo 13, és amitõl sikeres volt a könyv. No mindegy, tanulság, hogy kalandfilm-rendezõ bármilyen alapanyagból csak csak kalandfilmet tud csinálni, Öböl Mihály bármilyen filmet tele rak robbanásokkal, Cameron bármely filmjében ötpercenként katarzis, stb.