9/10
eIemes 2015 okt. 02. - 09:57:33 9/10
(103/383)
"Ezek olyan faarccal, érzelemmentesen reagáltak, amúgy olyan helyzetekre, amiket felfogni is nehéz, hogy az fáj."

Kapaszkodj meg: teljesen ÉLETHÛEN reagáltak. Igazi ûrhajósok tanították õket.
Biztosan nehéz volt, hogy nem volt szabad sikoltozni, de ez egy ilyen szakma.
Láttam már ipari balesetet közelrõl. A sisakos emberek nem elfutottak, hanem
mindenki villámgyorsan ment a begyakorolt helyére, még csak nem is kiabáltak.
Vagy itt van az Alaska Air utolsó 60 másodperce. Koordinált cselekvés (bár a
kormány nélkül nem értek vele semmit), de az utolsó pillanatig higgadtan:
4:19:54 -- Thompson: OK, we are inverted and now we gotta get it.
4:20:04 -- Thompson (probably referring to the control stick): Push, push, push, push.
4:20:16 -- Thompson: OK, now let's kick rudder, left rudder, left rudder.
4:20:18 -- Tansky: I can't reach it.
4:20:25 -- Thompson: Are we flyin'? No G's (no feel of gravity). We're flyin', were flyin'.
4:20:38 -- Thompson: Got to get it over again. At least upside down we were flyin'.
4:20:56 -- Thompson: Ah, here we go.
4:20:57 end of recording
5/10
Kolókapitány 2015 okt. 02. - 08:51:25 5/10
(102/383)
A könyv jó, de nem egy korszakalkotó történet, olvashattunk már sok ilyet. A film viszont egyszerûen rossz. Ridley hosszú ideig a kedvenc rendezõm volt, de õt valószínûleg elrabolták az idegenek és csak a másolatát hagyták itt.

Adott az alaphelyzet,egyedül egy bolygón, magányosan nagyon nagyon sokáig. Csak a rideg, kopár sivatag. Ennek a drámaiságából semmi, de semmi nem jött át. Nem értem, hogy ezzel miért nem foglalkoztak egy másodpercet se. Nem tudom Matt Damon miket mondott a forgatásról stb. , de ebben a filmben olyan mintha úgy állt volna a kamera elé , hogy "na jólvan forgassunk, aztán este buli". A dramaturgia , a párbeszédek , a színészek (pedig nagyon, nagyon erõs a stáb leszámítva a nagyon csini Kate Marát, aki a House of Cardsban le tudott tenni egy kettes alá szintet, de egyébként nem színésznõ) már-már a barátok közt magasságát idézte. De komolyan. Ezek olyan faarccal, érzelemmentesen reagáltak, amúgy olyan helyzetekre, amiket felfogni is nehéz, hogy az fáj.

A zene rossz. A látvány az nagyon rendben van. És ennyi. A könyvben van egy elég rideg jelenet, ami nálam a csúcspont és kb. az egyetlen drámai rész, ezt egy az egyben kihagyták. Egyébként szerintem , bár imádom Matt Damont nagyon nem õt kellett volna erre a szerepre castingolni.


Egyetlen izgalomforrás a filmben az volt, hogy vajon Sean Bean túléli-e.


Ez nem egy scifi, ez egy Hollywoody giccsparádé. De olyan, hogy az Apollo 13, Armageddon filmek cipõjét se pucolhatná.
9/10
eIemes 2015 okt. 01. - 22:02:48 9/10
(101/383)
a decemberi nem scifi. az egy mese.
nagyon szeretem, de egész más mûfaj.
Mikkamakkamocska 2015 okt. 01. - 21:46:55
(100/383)
Szóval nem kérdés simán az idei év legjobb sci-fi-je...

Decemberben még érkezik egy sci-fi... :)
9/10
eIemes 2015 okt. 01. - 21:37:17 9/10
(99/383)
1. a sugárzás: a szerzõ bevallotta, hogy ez az egyetlen pont, ahol túllépett a jelenleg ismert technológián.
2. gravitáció: realisztikusabb lett volna a 40%-os tömegvonzásban való mozgást mutatni, de szerintem elterelte volna a figyelmet a történetrõl. a holdat megjárt ûrhajósokat nézve is folyton a mozgásukon mosolygok. ez persze csak spekuláció részemrõl.
3. a homokviharról is elmondta Andy Weir, hogy ez spekuláció.
Marcipáncica_ 2015 okt. 01. - 21:24:41
(98/383)
A könyvet imádtam, alig vártam hogy kijöjjön a film végre és rohantunk a moziba.
Összességében: nem teljesen azt kaptam amit vártam, a könyv kellemes humorából viszonylag kevés jött át, illetve a mûszaki megoldások is eléggé le lettek egyszerüsítve. Oké, mondjuk ez utóbbit teljesen megértem.
Viszont a film mindezek ellenére és a magas elvárásaimhoz képest is jól teljesített. Tetszett, Matt Damon nagyon jót alakít és bár féltem hogy nem ez lesz: de egy teljesen kompakt, nagyszerûen sikerült filmet kaptam.
Valahol 8-9 pontra lõném be. És még egy apró megjegyzés: ez nem egy pörgõs akciófilm, és nem is a nagy általánosságban megszokott "sci-fi". De ha valaki elolvassa a sztorit vagy megnézi az elõzetest, szerintem ez elég nyilvánvaló kell hogy legyen.
9/10
m3246 2015 okt. 01. - 21:20:28 9/10
(97/383)
Végre egy jó sci-fi! Már tavasszal láttam, hogy jön õsszel azóta készültem rá. Ridley Scott most sem nyúlt mellé. Egész elképesztõen jó lett a film, bár egy kicsit azt vártam, hogy fõhõsünk néha magába roskad, de hát a Marson ezt nem engedhette meg magának :) Kicsit úgy gondoltam, hogy majd a Számkivetettre hajaz a sztori, de nem annál sokkal izgalmasabb. 3D-ben csodás a látvány, még akkor is ha nyilván nem a Marson forgatták :) Nagyon tetszett, hogy sci-fi és látvány nagyon rendben van, de nagyon erõs az emberi vonal, emberi kapcsolatok.. én kifejezetten szerem az ilyen típusú filmeket. Nagyon ügyesen lopták be a disco zenét a filmbe ami nagyon jól állt a filmnek én nagyon élveztem :) Persze sok minden kiveri a biztosítékot itt is... de hát ezért sci-fi... a Marson az atmoszféra nagyon ritka a földihez képes még a 1%-ot se éri el a légnyomás a földivel összehasonlítva, ergo a büdös rohadt életbe nem lesz ilyen homokvihar :) de hát kellett valami ami galibát okoz na! Az hogy a gravitáció a földi 40%-át se éri el szintén sehol nem jött elõ a filmben, pedig nyilvánvalóan látható és érezhetõ kellett volna hogy legyen :) arról meg már kár is beszélni, hogy a Marsnak pár milliárd évvel ezelõtt a vasmagja megáll és megszûnt forogni, ezáltal megszûnt a bolygó mágneses tere, ami ugye megvéd a napkitörésektõl/napszéltõl... gyakorlatilag esélytelen túlélni rajta a felszínen a filmben bemutatott módon... (még a Concorde-nak is le kell ereszkednie annó a 18 km repülési magasságáról 14 km alá, mikor erõsebb volt a nap aktivitása sugárzás miatt) De mindez csak szõrszálhasogatás, ezzel mindegyikével kalkulálva esélytelen lett volna összerakni egy ilyen filmet, a Mars ennél sokkal gyilkosabb hely :) A legcukibb egyértelmûen az ûrállomáson lévõ standard IKEÁ-s só és borstartó volt amirõl lemaradt a NASA logója... A Müpa meg mint kínai ûrközpont háttérben a csepeli HÉV-vel külön kedves volt a szívemnek :) Szóval nem kérdés simán az idei év legjobb sci-fi-je, amúgy is az egyik legjobb... Ha egy jó sci-fi-t akarsz, kötelezõ... ha jó 3D látványra vágysz, kötelezõ... Ha szereted az emberi pszihét, kötelezõ... ha tudományosságot keresel, akkor inkább nézd a The Universe series-t :) a sok szakmai blõdség miatt 9/10
9/10
eIemes 2015 okt. 01. - 19:52:39 9/10
(96/383)
nem ült melletted egy pasi, hogy az õ kezét szorongathasd...?
9/10
eIemes 2015 okt. 01. - 19:51:42 9/10
(95/383)
azt kapod a filmtõl, amit vársz :)

De gondolj bele: a krumpliültetés 400 oldalas könyvváltozatát kb millióan olvasták.

Gyerekeim elõl eltitkoltam, hogy van magyar kiadás, az angolt nyomtam a kezükbe tavaly a karácsonyi szünetben, azzal a rejtett szándékkal, hogy gyakorolják a nyelvet. Mind a hárman 2-3 nap alatt olvasták végig -- egyszerûen nem lehetett közben hozzájuk szólni, mindenre azt mondták, hogy "ne zavarj." Lenyûgözõ ez a krumpliültetés :)
xdm 2015 okt. 01. - 19:31:09
(94/383)
Komolyan ez a scifi ridley szerint ?:D Krumplit ültet matt damon a marson két órán keresztül? Baromi izgalmas lehet :D
cszilvi84 2015 okt. 01. - 18:33:01
(93/383)
Nemár... hogy ez unalmas? Folyton valamelyik ujjam rágtam, hogy most akkor mi lesz, totál ida oltam a megoldásokért. Matt meg szerintem szépet alakított, meg fogom nézni angolul is, mert most a Westendben szinkronnal láttam.
Nekem big yeah :) Na meg, vicces a müpa a háttérben... ;)
9/10
eIemes 2015 okt. 01. - 12:59:16 9/10
(92/383)
Annyiban igaza van dhd kartársnak, hogy ez a film leginkább a mérnököknek jelent orgazmust. Na meg az érzelgõs részeken a lányok is szipognak kicsit.
BReal85 2015 okt. 01. - 12:44:13
(91/383)
Igen, ahogy megszoktuk. Annyira szar szegény, hogy csak ilyen Alien, Szárnyas fejvadász, Gladiátor, A sólyom végveszélyben, Amerikai gengszter, Mennyei királyság, Prometheus és társai fércmûveket alkotott. :)
9/10
eIemes 2015 okt. 01. - 09:50:17 9/10
(90/383)
Bizony, az annyira izgalmas, mint egy úthenger. Ahogy Ridley Scott-tól ezt megszoktuk.
Lenin összes mûveit sem tudná rendesen filmre vinni, ha valaki esetleg megbízná ezzel.
dhd 2015 okt. 01. - 09:13:36
(89/383)
Hm....3 dolog ami az elsõ 2 órában hiányzott a filmbõl.
IZGALOM, DRÁMA, FORDULAT.
Teljes mértékben minden kiszámítható a dolgok mennek maguktól minden mûködik még csak egy kis meglepetés se éri az embert filmnézés közben.
10/10
Wittorio 2015 szept. 30. - 15:32:30 10/10
(88/383)
Sziasztok!

Nos aki nem tudná, ez a film Andy Weir - The Martian címû könyvébõl (bestsellerébõl) készült, alig egy év leforgása alatt. Tehát amikor a könyv kijött, már tudni lehetett, hogy egy mindent elsöprõ szenzációról van szó, amit több éves NASA tudósokkal töltött kutatómunkája eredményeként, valós, hiteles adatok alapján írt meg Andy. A történet maga fikció, de a könyvben leírt fizikai, kémiai, biológiai összefüggések mind-mind a valóságot adják vissza, olyan élethûen, hogy akár el is tudjuk hinni, hogy ez így lesz, ha egyszer ember megy a Marsra. A könyv, és így a film is nagyon jól bemutatja, hogy mitõl különbözik egy NASA mérnök-tudós, botanikus Asztronauta egy földi halandótól. Ez a könyv fõleg férfiaknak, és fõleg a fizikai, mûszaki érzékkel rendelkezõ férfiak számára lesz fantasztikus és lebilincselõ, de elképzelhetõ,hogy a filmet már a nagyközönség számára érthetõbb módon tálalják, pénzügyi okok miatt. Elég ha annyit mondok, a kb 500 oldalas könyvet 3 nap alatt olvastam úgy el, hogy a klotyóra is magammal vittem, Egyszerûen nem lehet letenni. Azóta sem olvastam ilyen jó könyvet, elkezdek egy másikat és leteszem, mert egyszerûen akkora hatással volt rám, hogy könyvre nem tudok nézni azóta. Nagyon feltette a mércét. Gratulálok Andy! Szerintem Oscar és Golden globe díjas az alkotás, bár a filmet még nem láttam, de tuti! Szóval üzenem annak a balféknek, aki a hosszúság miatt pontokat von le, hogy olvassa el a könyvet és utána mondjon bármit is. Szerintem a könyv is és a film is 10/10! Egyébként a könyv pedig fent van a legnagyobb fájlmegosztón. Érdemes néha mást is olvasni, mint a fészbukkot, six pack Joe! :)
9/10
eIemes 2015 szept. 30. - 12:03:42 9/10
(87/383)
Két pont levonás a hosszúságáért? Merész :-)
Lehet, hogy ez a film nem is neked való lesz.

Stöki a következõt írta:
"A végeredmény egy jól megírt, lendületes blockbuster lett; olyan szkript, aminél fel sem tûnik, hogy 141 perc hosszú."
vistvan62 2015 szept. 30. - 11:44:25
(86/383)
Megnézném szívesen, de riasztóan hosszú..
Ezért látatlanul max 8 pont.
Aki látta, nem találta vontatottnak, illetve nem
lett volna olyan rész ahol jobban felpörgethették volna
a cselekményt?
9/10
eIemes 2015 szept. 29. - 21:00:46 9/10
(85/383)
még egy kritikát belinkelek, index cinematrix (Stöki is elámult), de aztán többet nem. csak majd a magamét.
csütörtökön megnézem a szinkronos változatot, pénteken már valahol vetítik az angolt is.

"Ridley Scott megint csúcsformában, Matt Damon pedig megkapta élete egyik legjobb szerepét."

http://index.hu/kultur/cinematrix/2015/09/29/a_marsi_kritika_film_scifi_mentoexpedicio/
9/10
eIemes 2015 szept. 29. - 20:49:05 9/10
(84/383)