Téma: Mentõk

Dani1976 2018 nov. 16. - 16:13:06 Előzmény Xxy92
(5/5)
1960 -ban játszódik,a filmben utalnak arra,hogy itt a 15.olimpiai játékok küszöbén..De az autókon és a ruhákon látszik is,hogy erősen az ötvenes évek vége,hatvanas évek legeleje.Szerintem a film jól ábrázolja a kor gondjait ,problémáit,állapotait,kisebb örömeit,társadalmi konfliktusait(orvos-mentős-beteg-igazgató)jól játszó színészekkel,és aki többször végignézi némi humorral is!
Xxy92 2016 aug. 16. - 19:48:49
(4/5)
Az autók alapján én is inkább a '70-es évekre datálnám. Maga a sorozat nyilván nem egy Vészhelyzet, de az akkori lehetõségekhez mérten szerintem nem rossz.
Anditos 2016 aug. 15. - 21:21:26 Előzmény béni54
(3/5)
Nem tudok rá más szót, búvalb@szott hangulata van az egésznek. Csak részleteket láttam belõle, a mai rész volt az elsõ, amit úgy ahogy végignéztem, mert a haldokló dokit egész jóképûnek találtam, leszámítva a Yodát idézõ fogsorát.

Nagyon rossz a minõsége is, a Kórház a város szélén majd 10 évvel készült korábban, mégis teljesen hibátlan a kópia. Mondjuk azt megfigyeltem más filmeknél is, hogy a 80-as években készült alkotások minõsége sokkal rosszabb.
béni54 2016 aug. 01. - 13:58:54
(2/5)
Sok igazság van az elõzõ hsz.-ben!A sorozat 1984-ben készült,hogy mikor játszódik,abban nem vagyok biztos!Minden esetre az ,,ezeréves''mentõautók,meg az egyéb felszerelések miatt korábbinak tûnik,igaz,nem vagyok tisztában az akkori Csehszlovák körülményekkel.Nem tudom,megfigyelte-e valaki-legalább is én így emlékszem-,szinte az összes külsõ jelenet teljesen üres utcákon zajlik,ettõl valahogy számomra nyomasztólag hat az egész!Egy biztos,az említett mûveket meg sem közelíti ez az ,,alkotás'' !
3/10
oncogito 2015 jan. 27. - 08:42:19 3/10
(1/5)
Aki látta és tetszett neki a Kórház a város szélén, vagy a Nõk a pult mögött -- az ne nézze ezt a sorozatot.
Kiábrándító, mert bugyuta és bosszantó az egész.
Részemrõl 10/3