Horvathzsu.hu 2018 okt. 03. - 21:54:13 Előzmény olahmiki1959
(94/114)
Az apácák Krisztus menyasszonyai ezért kapnak jeggyűrüt a felszenteléskor.
György Kádár 2017 aug. 24. - 00:58:14
(93/114)
Sean Penn nagy színész, de ehhez a filmhez túl értelmes az arca.
farkasbab 2017 aug. 05. - 11:48:52
(92/114)
nagyon rossz az új szinkron...
10/10
zimike 2017 júl. 01. - 10:21:59 10/10 Előzmény Sirály Király
(91/114)
Szinte 100%-ban egyetértek !
Az ilyen ember a kegyes (fájdalommentes) halált sem érdemli meg .
Mivel büntetni csak élõ embert lehet . én másként rendelkeznék egy ilyen
emberrõl (???) halálra dolgoztatnám egy útépítésen
majd ha megdöglött (mert egy ilyen lény nem meghal hanem megdöglik)
bedarálnám csontostól húsostól bõröstõl és kutyatápot csinálnék
belõle ,hogy végre LEGYEN MÁR VALAMI HASZNA !
A Bibliai idõkben az ilyen bûnért azonnali megkövezés járt.
Tetemét farkasokkal keselyûkkel zabáltatták fel.
Temetést sem érdemelte ki.

Egyet viszont jól bemutat a film a : megbánás folyamatát !
De mivel ilyen bûnt nem lehet GONDATLANSÁGBÓL elkövetni
csak készakarva ezért NEM LEHET IRGALMAT érezni egy
ilyen elítélt után ...kivéve ha Jézus feltámasztja és visszahozza
az életbe az áldozatokat,akikkel aztán újra találkozhatunk.
elemes 2017 febr. 15. - 04:21:44 Előzmény Sirály Király
(90/114)
...hány éves vagy?
Zol33 2017 febr. 14. - 23:02:49
(89/114)
Nem értem, miért kellett újraszinkronizálni.... Nagyon zavaró.
9/10
fourdogs 2015 okt. 25. - 23:55:38 9/10
(88/114)
Hagyom magam meggyõzni, ha megmondod, melyik részt figyeljem. Egyébként meg nem sportszerû egy feltehetõen megtörtént esetet valamilyen fikcióval összemérni. Az elõzetese alapján amúgy is másról szól, így inkább lemondanék róluk a javadra.
9/10
fourdogs 2015 okt. 25. - 23:43:56 9/10
(87/114)
Sirály Királyból nem csak az érzelmi intelligencia hiányzik, így valóban egyet kell értenem, számára valóban idõpocsékolás volt az a másfél óra.
Sirály Király 2015 okt. 24. - 23:28:07 Előzmény catmother
(86/114)
Igen: a filmes, színészi megoldások kifogástalanok voltak!
A téma, a történet volt sz@r!!!
Sirály Király 2015 okt. 24. - 23:23:22
(85/114)
Nagyon sz@r és értelmetlen film igazán sajnálom az idõmet, amit rápazaroltam:
***SPOILER***
Van e rohadt állat aki nullának született, nullaként élt, majd drogos, majd kegyetlen, gyermekeket kínzó, gyerekeket erõszakoló, és végül gyilkos lett!!
Milyen kérdés van még ezután? Milyen töprengést, lelki vívódásokat, kételyeket válthat ki ez még? Miért készült egyáltalán egy film ebbõl???
Elítélem a nõvért: semmilyen szimpátiát nem váltott ki belõlem!
Elítélem az államot, ami ennyire kegyes halált adott KETTÕ, ártatlan gyerek megkínzásáért, halálfélelméért, megerõszakolásáért, megöléséért!
És leginkább elítélem azt az államot, "igazsághozást", ítélkezést, törvénykezést, végrehajtó szerveket, amelyek lehetõvé teszik, hogy akár pénzért vagy bármi más okból a másik, a még súlyosabb gyilkost felmenti, büntetését enyhíti: NEM VÉGZI KI!!!
Ennek max. ennyi az "erkölcsi tanulsága!".
És nem Amerikáról van szó: ez nálunk se különb egy jottányival se!!! Fõleg attól nem különb, hogy nálunk még halálbüntetés sincs!
Pl. a Halálsoron-nak volt értelme, még akkor is, ha az is direkt részrehajló volt! Direkt egy nagydarab, gyilkos kinézetû, erõs niggert állít fõszereplõnek, hogy bemutathassa/bebizonyíthassa, hogy "érzõszívû, ártatlan, csodatevõ ember", amit a "gonosz állam" ok nélkül végez ki!
Ne ezért születnek ezer számra a - sokszor igazán kiváló, - igazságosztó filmek!
LajtaJ 2015 okt. 24. - 23:01:19
(84/114)
Nem szeretem ezt a filmet, mert bár különbözõ erkölcsi és jogi okok miatt nem vagyok a halálbüntetés híve, azt sem tartom szükséges és helyes dolognak, hogy különbözõ szadista, állat gyilkosoknak emléket állítson, szimpátiát próbáljon kelteni az irányukban.

A halálát nem kívánom még egy ilyen szemét, õrült gyilkosnak sem, de azt igen, hogy a tettéért élete végéig nagyon keményen fizessen meg.
10/10
mili461 2015 okt. 24. - 22:57:06 10/10
(83/114)
10/ 10
***SPOILER***
Gonosz vagyok talán, de gondolt ez a gonosztevõ arra, mit él át utolsó perceiben a 2 gyerek?!
Meg kellett halnia. Kell, kéne a halálbüntetés.
10/10
catmother 2015 márc. 04. - 17:24:34 10/10 Előzmény olahmiki1959
(82/114)
A "szeretlek" szót csak a magyarok azonosítják kizárólag a szerelemmel, angolul a szülõi, testvéri, felebaráti szeretetre is használják a "love" szót, így ez nagyon is helyén volt a filmben.
Nem tudom, hogy hagyhattam ki ennyi éven át ezt a filmet,.... nem tudtam száraz szemmel megnézni....
A színészgárda, a rendezés, az operatõri munka, minden-minden zseniális!!!
10/10
stenimore 2014 nov. 02. - 23:30:01 10/10 Előzmény olahmiki1959
(81/114)
Hát sajna ,akkor a film lényegét nem értetted meg.
10/10
stenimore 2014 nov. 02. - 23:28:53 10/10
(80/114)
A film nagyszerû ,kár hogy Sean Penn nem kapott Oszkárt, mert szerintem egy árnyalattal még jobb volt mint a szintén nagyon jó Sarandon ,aki kapott.
10/10
offtopic
Vecsernyés13 2014 jún. 11. - 22:01:21 10/10
(79/114)
Erre csak egy szó van: zseniális
csabaga 2014 febr. 24. - 16:42:16
(78/114)
Az Egy apáca története c. filmben,mikor a fõszereplõ leteszi az utolsó esküt,Krisztus jegyeseként egy gyûrût húz a pap az ujjára.
olahmiki1959 2014 febr. 24. - 12:51:55
(77/114)
Köszi az infót, ezt nem tudtam.
Többek között ezért is jó a fórum, hogy ki tudjuk segíteni egymást adatokkal, információkkal.
Köszönöm.
olahmiki1959 2014 febr. 24. - 03:23:58
(76/114)
Ez egy nagyon jó film, a színészi alakítások tényleg kiválóak, az alapötlet is jó, régi, nagy, máig megoldatlan problémát feszeget - a halálbüntetésnek van-e létjogosultsága, vagy nincs, valódi, mindenkit megnyugtató megoldás szerintem nem létezik, minden eset egyedi, minden eset más - nekem két, tulajdonképpen jelentéktelen hiba szúrt szemet a filmben.
Nem tudom, hogy ezeknek a megemlítése a SPOILER kategóriába esik-e, én azért a biztonság kedvéért kiteszem a jelet. Tehát:
SPOILER
Amikor a kivégzéskor az üvegablakon keresztül a nõvérrel nézik egymást, és Pancelet azt suttogja, hogy: "Szeretlek", és Helen nõvér is visszasuttogja neki, hogy "Szeretlek", na az, - szerintem - erõs hollywood-i túlzás volt.
A fickó részérõl még meg is értem, valakihez kötõdni akar a halála pillanatában, de az apáca részérõl teljesen abszurd, hogy õ is visszasuttogja a "Szeretlek" szót, pláne, miután megtudta, hogy a két gyereket milyen bestiális módon ölték és erõszakolták meg, és Pancelet be is vallotta, ráadásul ott ülnek mellette a szülõk is.
Ezt tehát kihagytam volna a filmbõl.

A másik, hogy amikor a kivégzésre viszik a fickót, és az apáca a vállára teszi a kezét, hogy biztatást adjon neki, úgy kíséri végig a folyosón, A NÕVÉR KEZÉN JEGYGYÛRÛ VAN!
Nem vagyok szakértõ vallási dolgokban, de azt hiszem, egy apáca nem hord a kezén semmilyen gyûrût.
Szerintem a színésznõ kezén rajta maradhatott a forgatáskor, és véletlenül senki nem vette észre, mert nem is tartották fontosnak.
SPOILER VÉGE

Mindegy, a film nagyon jó, a rendezõnek sikerült elkerülnie a szájbarágós, tanmesés mozzanatokat, le a kalappal elõtte.
Ráadásul Tim Robbins - a rendezõ - "A remény rabjai"-nak, az egyik legnagyobb kedvenc filmemnek is a fõszereplõje, úgyhogy emiatt még jobban a szívembe zárta magát.
stenmore- 2014 febr. 24. - 01:26:27 Előzmény Jucis
(75/114)
Valóban melllette pl James Dean inas lehetne csak,dehát a korai halál fetisizál embereket?akik meg köztünk vannak, azok mellett meg sokszor elmegyünk