10/10
sztich 2009 júl. 04. - 17:50:52 10/10 Előzmény slacio
(34/114)
Lehet, hogy nem fogod elhinni, de nem. :) Bár ritkán azért elmondom gondolataim, fõleg, ha nagyon foglalkoztat a téma.
slacio 2009 júl. 03. - 21:55:50 Előzmény sztich
(33/114)
Elég sok filmet és színészt érintettél a véleményedben.
Bõbeszédû természet vagy, ugye? :D
8/10
wilson517 2009 jún. 27. - 00:51:59 8/10
(32/114)
borzalmas a szinkron! néha kész szenvedés végighallgatni a párbeszédeket
hirvi 2009 máj. 11. - 11:07:30
(31/114)
Jó film... mikor elõször láttam teljesen sokkolt a vége... szóval jó film nagyon.. :)
Babucica 2009 máj. 11. - 00:11:02
(30/114)
Imadom mindket szineszt nekem ok garancia. Rosszat toluk meg nem lattam.

SPOILER


Sean -t nem tudom ebben a filmben sajnalni, halalbuntetes ellenes vagyok, de ahogy ez a ferfi eloadja magat, nem tudok szivbol azert szurolni h felmentsek, vagy lelkileg jo legyen neki.
offtopic
Nemlajos 2009 máj. 10. - 23:35:02
(29/114)
Csak ennek is olyan elcseszett a szinkronja, én nem is értem, miért kell ilyen motyogós-tompa szinkronokat készíteni, a mondatok végét rendszerint nem érteni:(
(ugyanez volt ma a Király nevébennel is, meg még egy filmmel, nem is értem, de tényleg...)
Nemlajos 2009 máj. 10. - 21:39:23
(28/114)
rábeszéltetek, lássuk!:)
(a jelöletlen spoilereket azért nagyrészt sikerült kikerülnöm, ha nem is mindet:S)
kisbogáncs 2009 máj. 10. - 18:43:12
(27/114)
Szeretem Sean Pennt és a filmjeit, (akár rendez, akár szerepel bennük), mindig erõsen elgondolkodtatnak. Susan Sarandonra is rászabták ezt a karaktert. Na és hát a filmzene sem utolsó.:)
10/10
Keaton 2009 ápr. 24. - 10:07:13 10/10
(26/114)
úgy orulok,hogy megint lesz a tv-ben!!! nagyon jó film és Susan nagyot alakít!!!!
offtopic
Ezüstliliom 2008 dec. 28. - 23:47:38 Előzmény interpunk
(25/114)
Jól esett, hogy belémkötöttél?:)
interpunk 2008 dec. 28. - 22:35:11 Előzmény Ezüstliliom
(24/114)
ne gélj lili a pénzed lekisebb részét forditják a halálra valók etetésre a többi hol van azért nem agódsz?
Ezüstliliom 2008 dec. 28. - 13:07:31
(23/114)
Csak a véleményemet írtam le, nem akartam megoldani a problémát. És demagóg vagy sem, én egy fillért sem adnék erre, de nyilván nem én döntök róla.
10/10
Gabriella54 2008 dec. 28. - 12:57:47 10/10
(22/114)
Iszonyúan nehéz dolog ez - és szerintem nem is itt és most fogjuk megoldani de a többszörös gyilkosokat és a háborús bûnösöket azért én sem sajnálom (akkor meg kettõs mércével ítélek?!) Sajnos az a veszély mindig fennáll, hogy ártatlanok is megkaphatják a halálos injekciót... Ez a "ne etessük, ne tartsuk õket tovább" nekem demagógiának hangzik, hiszen ha gondoskodnánk arról, hogy a rabok igenis dolgozzanak, minimum önellátóvá lehetne tenni a börtönöket...
Ezüstliliom 2008 dec. 28. - 12:51:46 Előzmény Gabriella54
(21/114)
Szerintem a halálos ítélet egyetlen ellenérve az, hogy olykor ártatlanokat is elítélhetnek. Fõleg a visszaesõ gyilkosoknál nem látom értelmét, hogy tovább etessük, elszállásoljuk, stb. Õk sem sajnálták az áldozataikat.
10/10
Gabriella54 2008 dec. 28. - 01:43:46 10/10 Előzmény sztich
(20/114)
Nicolas Cage-t hagyjuk, azt sem értem, hogyan kaphat szerepeket, nemhogy Oscart! Dehát egy alkoholista ábrázolása még mindig "Oscar-barátabb", mint egy ilyen gyilkosé!
A halálbüntetéssel igazából csak akkor értenék egyet, ha a tettes halálával vissza lehetne hozni azt, akinek elvette az életét. Amúgy tényleg nem más, mint intézményesített gyilkolás - arról nem beszélve, hogy (természetesen csak szerintem!) sokkal elrettentõbb lehet 30-40 börtönben eltöltendõ év ígérete...
Tudom, hogy iszonyúan nehéz lehet a hátramaradottaknak, dehát azoknak mindig nehéz, szakítson el egy betegség, egy halálos baleset vagy bármi más attól, akit esetleg még a saját éledetnél is jobban szeretsz...
Ezüstliliom 2008 dec. 25. - 17:11:05 Előzmény Gabriella54
(19/114)
Gondolod, olyankor érdekli az embert, hogy lecsukják-e érte?:) Lehet, hogy én is végignézném a kivégzését az ilyennek az õ helyükben, bár biztos hogy az énem egyik része rosszul lenne tõle. Hogy rettegett a haláltól! Akkor bezzeg nem jutott ez az eszébe, mikor õ gyilkolt...
10/10
sztich 2008 dec. 23. - 14:13:00 10/10
(18/114)
Na, megnéztem én is. Hát, egyszerre sajnáltam és dühös voltam rá. Megérdemelte a büntetést, de az nálam is kiverte a biztit, hogy a másik szemét állat "megúszta".
Azt, hogy nem ölelhette meg az anyját én is túlzásnak tartom. A Hitleres hülyeséget meg nem kellett volna. Meg a tetkók a karján, azt árulják el, hogy fajgyûlölõ, de mint kiderül, nem igazán az. Pl. akkor nem "komálhatná" Martin L. King-et. Szóval kicsit zavaros jellem (ami nem csoda a gyermekkorából kiindulva). Szóval a szülei felelõssége leginkább.
Penn és Sarandon is nagyon jól át tudták élni a karakterüket. Az én véleményem is az, hogy mindeketten Oscar-díjas alakítást nyújtottak. Sõt, Tim Robbins is megérdemelte volna. De ugye Mel Gibson a Rettenthetetlen-ért kapta meg, nehéz lett volna azt a filmet "legyõzni", Akadémia-barát alkotás volt.
Penn-t meg Cage alakítása múlta felül az Akadémiánál, errõl nem tudok mit mondani, mert nem láttam a Leaving Las Vegast. Viszont azért Cage-rõl nehezebben tudom elhinni, hogy Oscar-díjas alakítást nyújt, de ez csak saját vélemény...
Amúgy nehezen tudtam elaludni a film után, amire számítottam is, pedig dolgozni mentem másnap, de semmiképp sem hagyhattam ki.
10/10
Gabriella54 2008 dec. 23. - 01:16:44 10/10 Előzmény Ezüstliliom
(17/114)
Más, hogy saját kezeddel tépnéd szét - mondjuk le is csuknának érte! -, és az is más, hogy az elsõ sorból nézed a kivégzést, élvezkedvén egy másik ember halálán.
Nem azt mondom, hogy ártatlan volt (hogy is tehetném), csak iszonyúan pocsék, hogy két ugyanolyan gazember - sõt a másik még szemetebb volt - közül az egyik életben marad, a másikat pedig kivégzik...
Ezüstliliom 2008 dec. 22. - 22:46:24
(16/114)
Igen. Tény, hogy én sem lettem volna képes arra az együttérzésre, amire a nõvér. De elismerem, hogy még az ilyen aljas gyilkosoknak is kijár ennyi. Ezért nem értem az áldozat szüleit, mikor kidobják a házukból a nõvért csak azért, mert vigaszt nyújt a gyilkosnak. Vagyis értem, csak nem helyeslem. Mindemellett ha az én hozzátartozómmal tenne ilyet valaki, nemhogy örömmel nézném végig a halálát, de saját kezemmel tépném szét. Sajnos sok ilyen lelki nyomorék van a világon, akik fel sem fogják igazán a tettük súlyát.
Azt viszont nagyon kegyetlennek érzem az anyával szemben, hogy nem hagyják, hogy búcsúzóul megölelje a fiát. Ettõl függetlenül tény, hogy mint szülõ, megbukott.
ciccus92 2008 dec. 22. - 10:56:52
(15/114)
Sajnos az elejérõl lemaradtam,de már máskor abból is láttam valamennyit,mert egy idõben sokat adták a Cinemaxon.

Ez egy tényleg szép film,ráadásul igaz történet,és igen emlékezetes.

A hülye fejemmel mindig megsajnálom az ilyen filmekben a halálraítélt gyilkosokat.
De mióta értesültem,hogy élt valamikor egy ted bundy nevû állat,azóta nem vagyok képes megsjanálni ilyen embert,még filmben sem.
Persze ez az ember "csak" két tinit ölt meg,nem több 100 embert,nade akkoris..Meggyalázta õket,és és és..áááhh szóval úgy ültem le megnézni ,hogy na tessék ez is egy ilyen sz*arf*szúról szól...

Persze mindekét színész remekül játszott,és uralkodnom kellett magamon,hogy ne sírjak a végén.Nem akartam egadni ezt a...tiszteletet egy ilyen embernek.

Erre a témára nagyon érzékeny vagyok.

Viszont tényleg jó film.