8/10
AldersbacherFilmYeah 2012 aug. 18. - 00:34:51 8/10 Előzmény Segítõ Béka
(71/131)
Mit egy pontozol?
Tisztába vagy ,pontozásod súlyával?
Édes istenem...
8/10
AldersbacherFilmYeah 2012 aug. 18. - 00:32:38 8/10
(70/131)
A kishúgom már az agyamra ment,hogy nézzük meg...Szóval,nagy nehezen de megnéztem vele..De annyira szörnyûséges nem volt mint azt gondoltam...
Az tény,hogy kisgyerekeknek készült.
10/10
offtopic
Redwall, holli hobbi 2012 aug. 17. - 19:46:42 10/10 Előzmény somersby
(69/131)
jó. helyesbítek. a disney filmek jobban tetszenek a pixar filmeknél. disney mint aranyhaj, pixar mint wall-e (tudom, hogy annak a disney a kiadója, de a pixar producere dolgozott vele).
offtopic
somersby 2012 aug. 16. - 22:02:49
(68/131)
"a Disney filmek 1000-szer igényesebbek, mint a Pixar filmek."

A Pixar a Disney leányvállalata, így a kettõ nem zárja ki egymást.
10/10
Redwall, holli hobbi 2012 aug. 15. - 22:17:30 10/10 Előzmény zezsofi
(67/131)
igazad van. a kisebbek nem igen fogják érteni a mesét. én 12 vagyok, de ha filmet nézek, felnõtt fejjel próbálok gondolkodni- keresem a jót és rosszat vegyesen. de én ebben semmit sem találtam ami rossz! a mondanivalója nem csak a sors köré csavarodik, hanem egy kalandos történet köré is, amelynek alapja egy korlátozott életû kb. 16 éves lány (ja, amúgy rómaiak gyilkolója (Hannibal Lecter) ugye nem nézted meg a filmet? láthattad volna, hogy nem a feminizmus köré van a történet írva.). az egész szinte rólam szólt(ugyanis nekem is ilyen fajták a szüleim), beleéltem magamat a történetbe.
És szerintem ha Pixar érzetû lett volna, én TUTI nem néztem volna meg. a Disney filmek 1000-szer igényesebbek, mint a Pixar filmek.

Láttam egy hozzászólót itt, porton, hogy a holdas rövidfilm összezavarta. Hát én is, elõször mentem moziba egyedül, hát kicsit megijedtem hogy egy hümmögõ, béna, unalmas filmre ültem be véletlenül.

Nyíregyházán voltam a plázában a moziban, és az zavart, hogy kiírták 2x egymás után, hogy tedd fel a 3d szemüvegedet. aztán meg adtak 2d-s reklámokat 20 percig (pontosabban 18, de annyira nem akartam pontos lenni.)

Na nekem ennyi lenne. 10 csillag. MINDENKÉPPEN.
Gsissy 2012 aug. 09. - 22:01:40
(66/131)
Szerintem is zseniális!

És talán senki nem haragszik meg, ha az utóbbi évek egyik legjobb vígjátékának is titulálom.
10/10
Naphinel 2012 aug. 09. - 19:03:46 10/10
(65/131)
Egyszerûen csodálatos!

Az a Holdas elõzetes kissé ledöbbentett, attól féltem, rosszra ültünk be (unokahúgommal, az õ két kis barátjával és nagynénémmel néztük - legutóbbi aludt :D), aztán szerencsére nem.

Történet:
Teljesen összeszedett, szépen felvezeti az eseményeket, csattanója van, és szép végkifejlet. Izgalmas, néhol szomorkás (a legvégét konkrétan végigbõgtem), de különben dõltünk a nevetéstõl.
Oké, a "Robin Hood módra átlövöm a nyilat a sajátommal"-dolgot elfelejthették volna, de ezt leszámítva nem találtam benne hibát.
Az egész sztori a Sors köré épül, hogy mennyire kifürkészhetetlenek az útjai, mennyi irányba - helyes és helytelen - eltérhet a kijelölt ösvényrõl az ember. Emellett a döntéseink következményeit is szépen boncolgatja.

Szereplõk:
Technikailag kidolgozott az összes, a pixar ismét hozta a formáját.
- Merida a fõhõsnõ jószívû, lázadó, pontosabban a saját útját akarja járni, nem meghajolni a hagyomány elõtt, ami pozitív. Ám azt nem értem, hogy a vörös lobonca hogy' a frászba nem zavarta? Én minimum hülyét kaptam volna tõle.
- Elinor királynõ rettenetesen zavart, idegesítõ önzõ, öntelt mitugrász, és még épp õ mondta a kislányának, hogy õ maga dönt a sorsa felett, erre...! Rigolyás, szabálymániás... pfuj, az elején a mese legellenszenvesebb karaktere, de miután medvévé változik, egyre szerethetõbb, végül kimondottan pozitív irányba változott, és nagyon belopta magát a szívembe. Egyértelmûen õ ment át a legnagyobb jellemfejlõdésen mind közül.
- Fergus király végig nagyon ott van, vicces, laza, meg nem mondaná róla az ember, hogy õ az uralkodó.
- A három kistesóról egybõl Sirius és James (vagy Fred és George W.) ugrott be, eleven, égetnivaló kölykök. Valamiért ódzkodtam tõlük, de az elsõ jelentben megszerettették magukat
- A három lord két szóval: kész katasztrófa. Lökött, éretlen, egyik rosszabb, mint a másik, a fiaik pedig... hát én inkább lennék apáca.
- Banya: na, õróla a piaci szélhámosok jutottak eszembe, de egyébként jófej - bár kissé kókler - a nõ.

Zene:
Remek, nagyszerû, és csak dicsérni tudom, engem teljesen elvarázsolt, elérte, hogy az elsõ perctõl kezdve csak a mesére figyeljek.

Összegzés:
Hatalmas 10-es, és felvételt nyert a kedvenc Disney-filmjeim közé. :)
Hisztismyrtle 2012 aug. 09. - 16:49:04
(64/131)
Nekem tetszett. Kis egyszerû volt. Nagyon tetszett a lobogó haja :)
1/10
offtopic
_Freddy_ 2012 aug. 09. - 14:43:07 1/10
(63/131)
dehogynem..xd biztos a 7-esre mentem..vagy lehet be voltam b**zva és úgy nyomtam félre
1/10
offtopic
Segítõ Béka 2012 aug. 09. - 11:03:32 1/10 Előzmény Vagabundusz
(62/131)
Egy normális gyereket nem a havonta, kéthavonta megnézett animációs film neveli, hanem a szülei! "

az emberek személyiségére mindig is hatással volta erõteljesen a mesék, mondák, regények, történetek, filmek.
legalább annyira nevelnek ezek, mint a szülei, úgyhogy hülyeségeket beszélsz
1/10
offtopic
Segítõ Béka 2012 aug. 09. - 10:56:38 1/10
(61/131)
elnézted a 7-1-et van ilyen.
a gép ebbe ne téved
1/10
Segítõ Béka 2012 aug. 09. - 10:56:03 1/10
(60/131)
nagyon béna, az anyja medve lesz, unalmas, szájbarágós
sehol nincs a nemóhoz képest
1/10
offtopic
_Freddy_ 2012 aug. 09. - 07:28:08 1/10
(59/131)
nem értem miért 1 pontot ír ki ez a ...:@@@@ amikor tisztán emlékszem h 7 pontot adtam rá...moderátorok legyenek szívesek kijavítani...
1/10
_Freddy_ 2012 aug. 08. - 18:47:48 1/10
(58/131)
Aranyos kis animációs film. Pont azt adja ami elvárható tõle, viszont nem egy kiemelkedõ alkotás. 10/7
6/10
atisr 2012 aug. 06. - 23:33:44 6/10
(57/131)
Az animációkra nem lehet panasz és nekem a karakterek is bejöttek. A történet viszont nem több mint egy vasárnap délutáni Disney sztorinál, ami számomra csalódás. Egyetértek az elõttem szólóval nekem is mackótestvér utánérzetem volt.
7/10
Lacika_ 2012 aug. 06. - 21:47:12 7/10
(56/131)
Szerintem elmegy kategória, többet vártam én is. Kicsit olyan volt mintha a Mackótestvéreket porolták volna le, de a történetet, az idõpontot illetve az érintett személyeket megváltoztatták volna.
Számomra egyszer nézhetõ, de nem hagyott mély nyomott bennem.
lippije 2012 aug. 06. - 03:24:24
(55/131)
Az igaz, hogy nem ez a legjobb alkotásuk, de azt se merném kijelenteni, hogy a legrosszabb. Én kellemesen szórakoztam, ez tényleg egy igazi Disney mese, csak 2012-es látványvilággal – és szerintem semmi komoly gond nincs vele.

Rövid írásom a filmrõl : http://www.filmkocka.hu/2012/08/merida-a-bator-brave/
Mr. D 2012 aug. 06. - 01:06:26
(54/131)
Olyan az egész, mintha a sztorit, a forgatókönyvet teljes egészében a Disney írta volna meg, majd a kész anyagot lepasszolták a Pixar animátorainak, hogy "Na, animáljátok ezt filmre!"
Toto652 2012 aug. 05. - 22:46:00
(53/131)
Még nem láttam a filmet, de azt látom, hogy kb minden második ember azt mondja, hoyg nem a szokásos Pixar film ez... nos attól tartok én megtaláltam ennek az okát, így látatlanban is!
Sehol nem látom a producerek között John Lasseter nevét... eddig õ minden Pixar filmnél ott volt, és azokban benne van az a plusz ami ebben állítólag nincs.

Egy biztos EZ az ember a Pixar lelke... furcsállom, hogy nincs a stáblistán...
8/10
zezsofi 2012 aug. 03. - 23:51:55 8/10
(52/131)
Én is egyetértek azzal, hogy nem hozta a szokásos "Pixar-szintet", de ebben a mesében talán nem is ez volt a lényeg. Nagyon jó volt a humora és mondanivalója is volt, illetve a 3D is nagyot dobott rajta. Sztem inkább szól felnõtteknek, mintsem gyerekeknek. Én az Arénában néztem meg és nem sok gyerek volt a nézõk között. Igazán csak a felnõttek tudják értékelni és megérteni, hogy mit is szerettek volna üzenni az alkotók. Egyszer mindenféleképpen érdemes megnézni. Én 8-ast adtam neki :)