9/10
gyrsee 2013 jan. 13. - 23:30:42 9/10
(111/131)
nekem tetszett, az aranyhaj óta nem láttam jobbat. vigyázat, az eggyel lentebb lévõ kommentben (haversrac,117.) hatalmas spoiler!
Haversrac 2013 jan. 08. - 02:46:29
(110/131)
Nekem újdonság erejével hatott az, hogy a királynõ medvévé változik nem számítottam rá szóval meglepett.:D

Amúgy tetszett az egész csak rövidnek éreztem valahogy és igazából onnantól kezdve, hogy a mama átváltozott medvévé úgy róla szólt az egész és nem pedig Meridáról habár talán amikor nyíltan beszédet tartott a klánok elõtt akkor esett át a jellemfejlõdésen míg a mama éppen akkor amikor medve volt így kerültek tulajdonképp összhangba.:)

Sok tanulság volt ebben a mesében, az anya-lánya kapcsolat, a sorsunk és önmagunk felfedezése is fontos tényezõ volt itt és a rövidsége ellenére is mondanivalója volt a mesének nemcsak gyerekek számára. Nem fejtem ki nyilván mindenki felfedezte a tanulságot, meg, amit szubjektívan láttatok.:)
6/10
DirtyBlond 2013 jan. 03. - 08:19:33 6/10
(109/131)
Hmmm ... nem volt rossz mese, de olyan jó sem. A kommentben SPOILER veszély!
Gyönyörû a látvány, a szereplõk nagyon szépen kidolgozottak és nagyon szerethetõek. De a történet magam nem tetszett. Inkább gyerekeknek való, szerintem felnõtteknek unalmas és tele van klisékkel. És az egész történetbõl nekem hiányzik valami (és neeeeem, nem a szerelmi szál!), de nekem üres volt ez a sztori. A medvévé változás pedig kicsit elcsépelt ötlet. És már láthattuk ezt a mackótestvérben.
Viszont a mese legszórakoztatóbb része, ahogy a mama-medve viselkedett. Ahogy próbált medve bõrben elegáns királynõként viselkedni. :D Remek volt és vicces! :D Meg persze a három kis "ördögfióka"!!! Zseniálisak voltak! :D
Sajnos csak egy egyszer nézhetõ rajfilm lett.
10/6
3/10
jack_bauer_ctu 2012 dec. 22. - 14:11:41 3/10
(108/131)
Én tegnap este néztem meg a mesét.De hihetetlen unalmas volt. Pár ötlet volt merítve a Mackótestvérbõl, és ennyi.Számomra 3/10.
8/10
optimusx 2012 dec. 15. - 22:52:24 8/10
(107/131)
Nekem ma sikerült végre eljutnom odáig, hogy betegyem megnézni, pedig már egy ideje a polcon várt mióta megvettem.
A filmrõl:
Azt kaptam, amit vártam, a Pixar név pedig már eleve garancia a minõségre. Valaki írta, hogy neki semmi újat nem hozott a film. Ilyen is van, mesébõl általában a jól bevált történet mûködik - fõleg a gyerekeknél, nagyon sokat nem lehet variálni: A történet felépítése, a fõhõs általában bajba kerül, és a történet végéig igyekszik megoldani azt, a végén pedig mindenki boldog. (Aki esetleg más stílusra vágyik, és még nem látta, annak a: Charile, minden kutya a mennybe jut címût ajánlom. + Zsebkendõt is mellé! ;D)
Én a mai napig imádom a meséket, egytõl-egyig, pedig 26 éves vagyok, ráadásul az erõsebbik nem táborához tartozom. Viszont, ha nem akarok befürödni egy filmmel, akkor szívesen nyúlok a mesékhez. Ezúttal sem döntöttem rosszul: A képi világ nagyon tetszett. Nem semmi hova fejlõdik a technika... Merida hajáért külön piros pont, mert elképesztõen jól sikerült. A maciért jár a másik piros pont. Angolul néztem, és a skót akcentusért minden pénzt megért (rögtön Dr. Beckett akcentusa ugrott be a SG: Atlantis-ból).
Mindent összevetve erõlködés nélkül megállja a helyét a jobb mesefilmek sorában. Mind történetben, mind látványban bõven hozza a Tangled (Aranyhaj, ha jól tudom), vagy a How to train your dragon (Így neveld a sárkányodat) szintjét, csak hogy kettõt említsek az elmúlt idõszakból.
Szerintem 8/10.
eszterbaby 2012 dec. 02. - 19:41:12
(106/131)
Most néztem meg a Lányommal 9 éves és szakadtunk ,a könnyesre nevettük magunkat!Nagyon jó mesefilm!többször is megnézzük !mindenkinek csak ajánlani tudom!
crisis1 2012 nov. 30. - 02:10:23 Előzmény Capybara
(105/131)
5/10
green01 2012 nov. 22. - 16:22:44 5/10
(104/131)
én azt hittem hogy egy nagyon jó történettel rendelkezö újat mutató animácót látok majd.de semmi 20-30 perc után már tudtam mi lesz a vége.elöre tudod mi fog történni a poénok meg már elcsépeltek.nem ajánlom senkinek max aki a kisgyereke miatt nézi meg.
Capybara 2012 nov. 22. - 13:29:14
(103/131)
OFF:

"Pont most láttam egy nõt, gondolom már hat órája hallgatta a kasszánál csipogást a tescoban. Látszott az arcán, hogy legszívesebben megköszönné a feminista mozgalomnak az eddigi eredményeket."

Az, hogy valaki utálja a munkáját, de nem talál jobbat, és történetesen nõ, annak nem a feminista mozgalom az oka. Köszönjük meg inkább a fennálló gazdasági rendszernek. Ha egy férfit látsz savanyú arccal végezni a munkáját, az minek köszönheti a helyzetét?

ON.
Capybara 2012 nov. 22. - 13:24:27
(102/131)
Nemrég néztem meg és tetszett a film. Az Aranyhajat meg a Mackótestvért nem láttam.
A korábbi feminizmusellenes kirohanás meg butaság volt, pláne úgy, hogy az illetõ nem is látta a filmet.
Körülbelül csak annyira volt köze a feminizmushoz, mint mondjuk a Sissy-történetnek. Anya-lánya viszonyhoz kapcsolódik a sztori (kivételesen nem apa-fiához, már ez is baj?), a leányzó kicsit vadóc, de ennyi.
4/10
Verion 2012 nov. 21. - 09:17:44 4/10
(101/131)
Az a baj hogy az Anya-Lánya kapcsolatot boncolgató cselekmény nem biztos hogy mindenkit megtalál...köztük engem sem...Sztem ezekbõl a karakterekbõl brutálisan jó mesét lehetett volna csinálni mert azok jól ki vannak dolgozva de így ebben a formában nem tetszett sajnos...A három kisgyerek a legjobb az egészben :)
Csekély értelmû medvebocs 2012 nov. 21. - 08:19:13
(100/131)
SPOLIER

Szerintem egész jó volt.Vicces,néhol sírni lehet rajta.Tettszett talán még jobban mint rokona az Aranyhaj.Bár nagyon a Mackótestvért koppintották.A végét jobban is kidolgozhatták volna.10/10.

SPOLIER VÉGE
5/10
Hansz 2012 nov. 20. - 19:17:09 5/10
(99/131)
Az utolsó szórakoztató mese számomra "Az aranyhaj és a nagy gubanc" volt!Sajnos a történet harmat gyenge, poénok nincsenek, így nálam 5/10! Nem értem miért kapott a magyaron ilyen sokat!
5/10
beo71 2012 nov. 20. - 16:55:41 5/10
(98/131)
Gyengécske történet, amit nyújtanak jó hosszan, hogy ne kérjük vissza a jegy árát.5/10.Jóindulattal.
2012-ben már ne örömködjünk, hogy micsoda szépen meg van csinálva, sztori is kellene a míves animáció már alap.
Félõ gondolat költözött belém:a Pixar felvásárlásával a Disney az ötletet is kiöli és jönnek szépen az éneklõ boszik, hercegnõk, hercegek, stb.
Sõt!
Van ijesztõbb!A Disney Lucas birodalmára is rá tette a kezét, pár év és a Jedik is dalra fakadnak, na az lesz a SHOW!
10/10
Atti24 2012 nov. 20. - 10:09:25 10/10
(97/131)
Nekem életem egyik legnagyobb "meseélménye".Szerintem kihagyhatatlan,és annyira látványos,amilyet én animációban még nem láttam.A történet kedves,a figurák kidolgozottak, Merida gyönyörû....a hajáról pedig képtelenség levenni az ember szemét...
Sz Peter 2012 nov. 16. - 23:05:46
(96/131)
Tényleg jó poénok vannak benne, érdemes megnézni.

SPOILER
Bár én valami eredetibb sztorit vártam, nem ilyen "Mackótestvérest". :)
8/10
11messi87 2012 nov. 03. - 13:13:41 8/10
(95/131)
Voltak olyan poénok, hogy sírtam, de a végére ellaposodott. Herótom van már a boszorkányságtól...
10/10
Dragonsaver 2012 okt. 28. - 14:04:31 10/10
(94/131)
"Egy nõvel ne bánj így, egy nõt nem illik megütni, parasztkodni vele stb. De hát egyenlõséget akartak és az ezzel jár. Férfi gatya, férfi munka, férfi bánásmód"

Eleve az is szomorú, hogy ne adja az ég egy férfi így viselkedik egy másik férfival. És bármikor kikérheti magának egy férfi is, hogy mi ez a viselkedés vele szemben? Ugyanúgy tiszteletet érdemel, mint egy nõ. És nõk között is vannak bunkók, férfiakkal szemben is és ha megtámad, megvétheted magad, senki sem fog csúnyán nézni rád.

Az íjászoknak nem a frontvonalon kell harcolniuk, bár tény, õket is kinyírhatják, de egy lány is ugyanazt tapasztalná a háborúban, mint egy fiú: borzalom. Senki sem boldog egy csatában, legyen férfi vagy nõ. Nem is errõl szól a történet.

Nem mellesleg tökmindegy, hogy harcos, vagy csak egyszerû hercegnõ, ha háború van, ugyanúgy megölhetik, csak legfeljebb nem a csatamezõn, hanem a kastélyában. A nagymamám elmesélte mi történt, mikor megérkeztek a szövetségesek katonái és mit mûveltek az itthon maradt nõkkel, gyerekekkel. Szerintem mindenki cserélt volna egy férfival.
1/10
Hannibal Lecter 2012 okt. 25. - 22:53:42 1/10
(93/131)
"A tiszteleted csupán addig terjed, amíg a nõ azt teszi, amit te mondasz, úgy él, ahogyan te elképzeled, és arra vágyik, amit te akarsz."

Mindenki a saját elképzelése szerint cselekvõ embereket tiszteli. Te pl azt mondod, tiszteled azt aki nem terrorista, máshol meg pont azt tisztelik. Én így vagyok a feminizmussal. Te is azokat tiszteled akik úgy gondolkodnak, úgy cselekszenek mint te, csak te egy másik elképzelés szerint teszed ugyanazt, amivel jellemeztél. Ebben egyébként nincs semmi rossz. Ezen mondatod egyébként se zárja ki a férfi-nõ szerves egységét, mivel a nõ cselekedete, élete, vágyakozása lehet közös az enyémmel. Én a feminizmust pont azért gyûlölöm, mert leválasztja a nõt a férfirõl és fordítva, ami mindkét félnek rossz. Vagyis én úgyanúgy a nõkért vagyok, ellenben a feminizmussal, amirõl csak hiszik a nõk, hogy értük van.


"Azt, hogy a nõ miben teljesedhet ki, döntse el õ maga. (Megjegyzem, nem fog minden nõ azonos döntést hozni, mert - bármily meglepõ - a nõk sem egyformák.) Ha ezen jogát elvitatod, akkor ez nem tisztelet, csupán buksisimi a kiskutyának, miután szófogadóan végrehajtotta a parancsot."

A nõknek ezt a jogát sosem "vitatták el", mert ha elvitatták volna, akkor az elgondolásod szerint a nõket régen, kb 100-150 évvel ezelõttig, nem is tisztelték a férfiak, ami ugye hülyeség, ebben megállapodhatunk. Pont most láttam egy nõt, gondolom már hat órája hallgatta a kasszánál csipogást a tescoban. Látszott az arcán, hogy legszívesebben megköszönné a feminista mozgalomnak az eddigi eredményeket. Legszívesebben Meridát is berúgnám a csatába, az elsõ sorba és ott nyilazgasson és megtanulná, hogy milyen jó poén férfinek lenni. Ott nem csak béna kérõk lennének. Ó, most jut eszembe, már ott vannak a csatába és szívnak, csak ezt a csatát jelenleg vadkapitalista adósrabszolga bélkihajtós gürizésnek hívják.
Számos nõbõl azonban elõbújik az igazi nõ, pl amikor fellökik õket, bunkón beszélnek velük, mert olyankor kikérik maguknak, hogy basszus, mégis csak egy nõ vagyok. Egy nõvel ne bánj így, egy nõt nem illik megütni, parasztkodni vele stb. De hát egyenlõséget akartak és az ezzel jár. Férfi gatya, férfi munka, férfi bánásmód. A nõk ebben a kérdésben viszont ártatlanok, pusztán meg vannak vezetve. Az emberiség számos kérdésben meg van vezetve, ez csak egy a sok közül.
9/10
ropogós 2012 okt. 22. - 23:18:30 9/10
(92/131)
Kifejezetten tetszett, újra megnézném!