Mr. D 2012 aug. 03. - 13:11:05
(51/131)
Nem azt mondom, hogy rossz volt, csak Pixar filmnek nem volt elég jó. Nem volt olyan átütõ erejû bája és drámaisága mint mondjuk a Fel!-nek vagy a Toy Story-nak. Amiben viszont lekörözhetetlen, az az animáció minõsége. A skóciai tájak pl. teljesen odavágnak, de a kiscsaj vörös hajzuhatagában is el lehet veszni.
10/10
Redwall, holli hobbi 2012 júl. 04. - 22:24:52 10/10
(50/131)
figyu. valaki így látja, valaki úgy. valakinek nem tetszik, valakinek igen. ennyi. nekem így trailer alapján tetszeni fog.
1/10
Hannibal Lecter 2012 jún. 22. - 23:55:58 1/10
(49/131)
A feminizmus kártékony hatásairól nehéz itt a port.hu keretein belül értekezni, ezért nem tudok teljes választ adni arra, hogy te vagy bárki miért ne vigyen el kiskorú lányokat erre a filmre. Nem is lenne tisztességes, mert a feminizmust elõbb meg kell ismerni, hogy aztán késõbb eldönthesd, hogy szükséged van e rá vagy sem. A húgodat valószínûleg elõbb utóbb utoléri ez az eszme, ahogy minden lányt és neki személyesen kell majd döntenie arról, hogy elfogadja a Meridával szerintem 100%-ban modellezett eszmét, vagy elgondolkozik azon, hogy "Õ" maga mit gondol a nõi szabadságról, meg hogy egyáltalán kell e gondolkodnia szabadságról, el van e nyomva stb, de ez már filozófia, pszichológia stb.
Én már alaposan átrágtam magam a feminizmus és az emancipáció lényegiségén és ebbõl a pozícióból ítélem meg a téma kifejtésére vállalkozó filmeket és másnak is meg kell ismernie. A fiataloknak természetesen csábító ez az eszme, de valójában átverés. Kb olyannyira átverés mint a kommunizmus. A XX. század sok ilyen eszmét szült, csak a feminizmushoz nem tudunk népirtást társítani, ezért el sem ítéljük, de ettõl függetlenül megbukott mint eszme és nem, hogy nem érte el, amit ígért, hanem pont az ellenkezõjét valósította meg és egyéb gondokat is okozott pl a nyugati ember szaporodásában, a családmodell felbomlásában stb de ez messzire vezetne.
1/10
Hannibal Lecter 2012 jún. 22. - 23:40:11 1/10 Előzmény nituli
(48/131)
A filmet nem láttam, ha mást ítam akkor nem figyeltem eléggé és elírtam. A helyzet viszont a következõ: nekem egy film két részbõl áll: az egyik valóban egy elõre nem látható minõségbeli kérdés (forgatókönyv, cselekmények, zene, effektek, dialógusok) és van egy másik rész: ez az a lényegiség, amit a film pont ezekkel az elõzõ eszközökkel próbál kifejteni. A Brave-ben tehát nem az az érdekes, ahogy megvalósítják (bár nekem látványban amit eddig láthattam nem jön be, egyedül Doyle zenéjére leszek kíváncsi) mivel a Disney-pixar megtesz minden tõle telhetõt, hanem az az érdekes, amit elakarnak mondani és ezt elõre lehet látni, mert ha nem lehetne, nem érnék el a célközönséget. Ez a film feminista emancipációs történet, ez vitán felül áll. Az, hogy ezt milyen történettel, látvánnyal, szöveggel stb alakítják már másodlagos, mert annak akit a feminizmus nem zavar, annak ez egy jó film is lehet.
A feminizmussal nem tudok egyetérteni, mivel már a kialakulásakor is szembement minden ésszerûséggel. Szeretem és tisztelem a nõket és nem vagyok jobboldali konzervatív se. Egyszerûen mást gondolok a nõ kiteljesedésérõl, szabadságáról és öntudatosságáról, mint ezek a nyugati filmkészítõk és a mögöttük álló érdekek.
revolrtol 2012 jún. 22. - 23:29:01 Előzmény Hannibal Lecter
(47/131)
Szóval te úgy általában a feminizmus ellen vagy. Jó. Most el lehetne kezdeni innentõl egy teljesen más off-topicos vitát, de nem fogom elkezdeni. :)
Tudod én mit látok ebben a filmben? Azt, hogy mivel az emberek szeretik a lázadozást, a humort, a látványt, megcsinálták ezt a filmet, DE mivel minden ötletet felhaszáltak már, áttették ebbe a korba/országba. Játszódhatna a mese a huszonegyedik században is, de így a történet is izgalmasabb, látványosabb lesz, sõt viccesebb és üdítõbb. Persze, hogy üzlet ez a Disney-Pixarnak! Ezért is nem mélyednek el a témába mint te ;) ha érted mire gondolok.
Nem a filmet próbálom én se védeni.. Csak egyszerûen nem tudom belátni, hogy miért lenne igazad ebben az összeesküvés-elméletben. Kicsit elgondolkodtam ugyan rajta, de még mindig nem értem, miért nem szabadna elvinnem a hugomat erre a filmre. ;)
nituli 2012 jún. 22. - 16:33:08 Előzmény Hannibal Lecter
(46/131)
Én nem védtem a filmet, tehát a felszólításod (irányomban) nem helytálló.
Te viszont támadtad a filmet: "Ez a film egy az egyben feminista propaganda film, ami a nõknek, lányoknak egy átkozott jó ötletnek tûnhet, de ordas nagy átverés és nem vagyok konzervatív polgári idióta, ettõl függetlenül mondom."
És mindezt anélkül, hogy láttad volna. (Egyébként egyszer azt írod, hogy támadod a filmet, egyszer meg azt, hogy nem. El kéne dönteni, melyik?)

Értem én, hogy a film alapüzenetével van gondod, ami (szerinted) átjött az elõzetesen.

Nekem csak egy bajom van ezzel: NEM LÁTTAD A TELJES FILMET. Így nem is alakíthatsz ki KORREKT véleményt.
Tehát a "kritikust" csak azért érte kritika, mert úgy nyilvánított véleményt, hogy nem látta a filmet.


(Véleményem szerint egyébként egy film üzenete mellett több más dolog is van, ami értékelhetõ, pl. színészi teljesítmény, látvány, dramaturgia, karakterek kidolgozottsága, zene, stb. ami BIZTOSAN nem jön át egy elõzetesen sem.)
1/10
Hannibal Lecter 2012 jún. 22. - 10:27:09 1/10
(45/131)
A múltkori reakciómat kissé félreértelmezted, lehet, hogy rosszul is írtam, ezért is nem erõltettem tovább ezt az egészet. De tisztázzuk: nincs összefüggés az anyagi példázat (csekk befizetés) és a nevelés között, a csekkes példát azért írtam, hogy azt érzékeltessem, hogy az, hogy neked esetleg mûködik valami (írhattam volna azt is, hogy pl ötven éves vagy és nem akadozik a vizeleted) az nem azt jelenti, hogy nem ez az egyik legfõbb egészségügyi problémája ennek az életkornak.
Vagyis az, hogy te tudod a gyerekeidet tisztességesen nevelni, nem azt jelenti, hogy mindenki tudja. Nincs is ebben semmi extra. A filmeknek hatalmas identitás teremtõ ereje van, ezért nagy felelõsség is. Érdekes egyébként, hogy amikor a John Carterrõl kiderült, hogy bukás lesz, a Disney azt mondta majd a Brave behozza a hiányt és milyen érdekes, hogy a John Carter nõi karaktere(nevezzük fõszereplõnek) Dejah Thoris is azzal a fõ konfliktussal rendelkezik, hogy kényszerházasságba akarják beleerõszakolni a béke érdekében, de õ annyira egoista, hogy csak a saját boldogsága érdekli,a nép baja nem rá tartozik, pedig õ a hercegnõ, az apja pedig megalázkodó gyáva alak.
A nõ természetesen minden elõjel nélkül átvált harcosba és szétkardozza a "képzetlennek" látszó ellenfeleket. Na ez az amirõl beszéltem. Persze a John Carterbe azért visszafogták. A Merida ennek a személyiségmodellnek a promo filmje.
Vagabundusz 2012 jún. 22. - 07:10:53 Előzmény Hannibal Lecter
(44/131)
Támadd a kritikát, ne a kritikust!? Így igaz! Én ezt tettem....nem is válaszoltál rá!
Mi ebbõl a tanulság a te nézetedben?:)
Mivel már lassan minden ötletet "elhasználtak" az alkotók a tömérdek filmnél, ezért bátor dolog elméletek szövögetni mit miért tesznek. A maradék csekély fantázia is sok ötlettelen és esetleg "túlemancipált" film alapja lehet!
1/10
Hannibal Lecter 2012 jún. 16. - 23:27:22 1/10 Előzmény nituli
(43/131)
A film egy tendencia bizonyos életkorba való sugárzása, nem egy filmrõl van szó, de ezt már írtam. Érveket kell ütköztetni és a filmekrõl kell beszélni. Nem hinném, hogy azért lett ez az oldal kitalálva (a pénzszerzésen kívül) hogy a jó volt rossz volt szinten adjon csak lehetõséget arra, hogy az emberek a filmekrõl kommunikáljanak. Én érveket sorakoztattam fel,egy határozott koncepció mentén, de az emberek csak érzelmi reakciókat tudnak adni és a kritizálót kritizálják, ahelyett, hogy érvekkel védenék meg az elképzeléseiket, fõként egy olyan filmrõl amit ugye õk se láttak.
Sajnálom de túlvagyok azon a szinten, hogy valami azért tetszik meee, és azért nem tetszik mert rossz. Máskor ha van kedved, akkor az érvelésre érveléssel reagálj és megnyugtatlak van olyan ember aki 100%-ban tudja, mi lesz ez a film, mivel nem az egyértelmûen elõre nem látható történet mesélés és az események kiszámíthatatlan felszíni láncolatára alapozza a konklúziót, mely az ítéletét szüli(bár sokszor ezeket mind ellövik a trailerben), hanem a film alapüzenetére, amely a trailerbõl egyértelmûen kivehetõ. Ha nem lenne benne, nem is érnék el a célközönséget. Ha neked ebbõl a trailerbõl nem jött át a feminista emancipációs lényegiség, akkor az se segítene ezen üzenet befogadásán ha végig ki lenne írva a sarokba, annyira egyértelmû.
Ha valami nem tetszik, azt támadni kell, nem pedig nem foglalkozni vele. Ha az lenne a film üzenete, hogy a gyerekek a fürdõkádban úsztassanak e hajszárítót vagy sem, te és sokan lázadnának. Az én próblémám ennél jelentéktelenebb(nek tûnõ)ek, de véget kell már vetni, még egyéni szinten is, ennek a kádár kori, balkáni, lapítsunk a fûben, mint a szar, mert úgyse tehetünk semmit, mentalitáson. Én támadom ezt, mert nem értek egyet a film elõre borítékolható üzenetével, az emberek meg megnézik és eldöntik, hogy igazat írtam e vagy sem. Nem folytatok hiábavaló harcokat, nem célom a világmegváltás, de nekem is segítettek már mások meglátásai, melyek helyességérõl empirikusan meggyõzõdhettem.
Tanulság:
1, Ne védjél olyan filmet, amit nem láttál, mert én se támadom.
2, Egy tendenciát támadok, amely Meridától a tervezett nõi Mad Max 4 fõszereplõig terjed.
3, A kritizálót ne személyében támadd, hanem a kritikáját támadd kritikával.
4, Jogom van hangot adni annak ha egy társadalomformáló eszmével nem értek egyet.
5, A gondot mindig meg kell oldani, ahelyett, hogy nem foglalkozunk vele. Ezért az a válasz, hogy ha nem tetszik ne nézd meg, nem helytálló. Ha ég a metró akkor ne utazz metróval és ne támadd, hogy életveszélyes. Na ez a Kádár rendszer öröksége. Én támadom a film háttérüzenetét, de nyilván nem vérre menõ harc ez az egész.
nituli 2012 jún. 16. - 12:46:45 Előzmény Northop
(42/131)
Egyetértek!
nituli 2012 jún. 16. - 12:44:26 Előzmény Hannibal Lecter
(41/131)
Hannibal Lecter, szerintem Te ne nézd meg a filmet!! Ennyit fröcsögni egy olyan filmrõl, ami még ki sem jött a mozikba...! Szerintem rém egyszerû a dolog: ha nem tetszik a film az elõzetes alapján, akkor ne menj el, és ne nézd meg! Ennyi.
Vagabundusz 2012 jún. 11. - 23:58:07 Előzmény Hannibal Lecter
(40/131)
A kérdésem még az volt, hogy van -e gyereked, de azt gondolom erre is választ kaptam! Rosszul?
Vagabundusz 2012 jún. 11. - 23:53:10 Előzmény Hannibal Lecter
(39/131)
A logikusság csírája sem fedezhetõ fel a szösszenetedben! Kérdem én, hol is nézi meg a média idiótáknak szánt filmet, aki létminimum alatt él? A csekket nem fizeti be inkább elmegy a multiplexben, vagy otthon a házimozi rendszerén tekinti meg az alkotást!?
A létminimum felett is sok ember él. Szegényen de élhetõ körülmények között! Nem kell mindent a pénzre fogni! Ennek semmi köze a neveléshez! Nem egy szegény sorsú ember gyereke nõ fel úgy, hogy nem jut el felsõoktatásba mert nincs pénz, nem eszik kaviárt, de attól még volt gyerekszobája! A valóság olyan amilyenné tesszük és nem a filmek teszik olyanná. Akit egy film tesz jó, vagy rossz emberré, azzal már baj van és nem egy szerencsétlen animációs film miatt siklik ki az élete, hanem sokkal keményebb dolgok miatt!
A média mindig is irányította az embereket, ez ma a rohanó világban még inkább így van...ez igaz, de nem kell túlmisztifikálni és összeesküvés elméleteket gyártani!
1/10
Hannibal Lecter 2012 jún. 11. - 20:55:42 1/10
(38/131)
Amint írtam, sajnos ezeket a kérdéseket nem lehet a teljesség igénye nélkül tárgyalni. Az élet meghatározó kérdéseirõl van szó, mely érinti a pszichológiát, szociológiát, történelmet, filozófiát és képtelenség röviden kifejteni, fõként elõtanulmányok nélkül. Egyszerûen azért, mert úgyse érné el a kívánt hatást, ha pár mondatban összefoglalnám miért téved Merida.
Röviden úgy gondolom, hogy Merida egy szimbólum, ami a feminizmusnak a jelenkori értelmezésére szolgál és ahhoz, hogy megérthessük hol hibázik Merida elképzelése a világról, megkellene tárgyalni a feminizmus tévedését is, ami ugye nem tegnap kezdõdött.
Ez a film egy az egyben feminista propaganda film, ami a nõknek, lányoknak egy átkozott jó ötletnek tûnhet, de ordas nagy átverés és nem vagyok konzervatív polgári idióta, ettõl függetlenül mondom. A kérõk a legjobb példa, gyakorlatilag az írók nem is erõlködtek a téma álcázásán.
Próbáld meg ezt a filmet fordítva nézni. Egy fiú lázad és beugrik a szövögetõ nõk közé és csukott szemmel megszövi a Mona Lisát. Ez ám a szabad férfi. Merida meg a szabad nõ, aki képes jobban nyilazni annál a rakás krumpliarcú alkoholista torzszülött trógernél.
Hosszan lehetne errõl a filmrõl beszélni, több órás elõadás keretében, mert összesûrûsíti a feminizmus küzdelmét, méghozzá gyerekeknek. Hiszem, hogy az embereket fellehet világosítani a feminizmus hibáiról, csak a módszer nem adott még. A film megfelelõ eszköz lenne, de azokat meg arra használják, hogy a feminizmus népszerûsítsék, talán nem is rossz szándékkal. Egyszerûen tévednek és nem tudják.
Northop 2012 jún. 11. - 18:44:25 Előzmény Hannibal Lecter
(37/131)
Ne tekints ellenségnek,csak szeretnék valamit tisztázni a hozzászólásoddal kapcsolatban!
Egyetértek azzal,hogy nincs olyan,hogy ,,csak egy film",és ezt,te,mint ilyesmivel foglalkozó nyilván tudod is.De!Amit írsz,hogy abban a korban nem volt divat pl. a lázadás,idézem: Innentõl kezdve az egész történet hazugság, mert nem hitelesek a benne szereplõ karakterek, a rájuk épített cselekmények (pl elnyomás elleni lázadás stb),az nem jelenti azt,hogy nem volt olyan gyerek,aki ne lázadt volna!Épp ez a film lényege,így a trailerek alapján,hogy egy olyan korban,amikor a megfelelés a szülõknek elvárás volt,születik egy lány,aki magának akar megfelelni,és szembeszáll a szüleivel.Ez pedig úgy gondolom semmilyen módon nem káros a gyerekekre,hanem éppen arra biztatja õket,hogy ne merevedjenek bele a szüleik és környezetük által róluk kialakított hamis képbe,hanem önmagukat adják.
Plusz,ez nem feminizmus,ha egy fiúról szólna,akkor meg a nõk mondhatnák,hogy ez a film tele van tesztoszteronnal,már megint egy fiús film.Szerintem nem feminizmus az,ha egy film nõi fõszereplõt tesz meg fõhõsnek,és õ az,aki fel mer lázadni.Írtad azt,hogy hogyan ábrázolják a férfiakat a filmben.Igen,mindegyik kérõje Meridának ostoba,tehetségtelen,de egy csomó mese szól ostoba kérõkrõl,a klasszikusokból is.
1/10
Hannibal Lecter 2012 jún. 11. - 12:10:47 1/10
(36/131)
"Egy normális gyereket nem a havonta, kéthavonta megnézett animációs film neveli, hanem a szülei!"

Nem tudom mennyire mélyedtél el az emberiség történelmében, de ha egy kicsit közelebbrõl megnézed, akkor láthatod, hogy jelenleg az ember egyáltalán nincs "normális" állapotban. Te lehet, hogy megtudod oldani, de a világ nem így mûködik és ha azt mondom gyerekek, emberiség akkor mindenkire gondolok, nem csak arra a pár szerencsére, aki ebben az embertelen tömegember korban képes arra, hogy valamilyen identitás magot sínen tartson az utódaiban. Örülj neki, hogy neked megy, de az egocentrikusság megakadályoz majd abban, hogy a világot olyannak lásd amilyen, nem olyannak amilyen a te világod. Az emberiség pedig nagy bajban van, ezzel persze krva elkeserítõ szembenézni. Amit te írtál igaz, de csak rész igazság. Ha én pl röhögve befizetem a csekkeket, akkor már nincs Magyarországon 3 millió ember, aki a létminimum alatt él? Tényleg jó reggelt, nem tudom mi kell még ahhoz, hogy észrevegyék azt az iszonyatos anyagi és szellemi értékválságot, melyben élünk? Ezek a filmek vállalkoznak arra, hogy kollektív szinten irányt mutassanak bizonyos kérdésekben bizonyos gyerekeknek, (õk vannak többen) de rosszul teszik. Errõl beszéltem.
Vagabundusz 2012 jún. 11. - 11:30:07 Előzmény Hannibal Lecter
(35/131)
Mennyi idõd van neked regény hosszúságú beírásokhoz! Van neked gyereked? Egy normális gyereket nem a havonta, kéthavonta megnézett animációs film neveli, hanem a szülei! A paranoia szar dolog, még ha sokszor beigazolódik is!
1/10
Hannibal Lecter 2012 jún. 07. - 12:06:16 1/10
(34/131)
De nagyon szeretem az animációs filmeket, sõt a Wall-E, melynek írója ezt a filmet is írta, szerintem az egyik legjobb ötlet, itt viszont másról van szó. Mint írtam a lényeg kifejtése hosszú és nem biztos, hogy mindenkit érdekel, de röviden:
Ez a film manipulatív és akik csinálják, azok pontosan tudják, milyen igényeket elégítenek ki vele. Jó ha tényleg mindenki megérti, hogy nincs olyan, hogy "ez csak egy film". Itt ez egy hatalmas vállalkozás, rengeteg ember pénze és munkája és az ilyenek szigorú pszichológiai és marketing szabályok szerint készülnek el, hogy az emberekbõé ne ellenérzést váltson ki és megtermelje a várt haszont. Ezek a szabályok ráhajtanak az emberek tévedéseire és preferálnak egy olyan identitás képet, ami csábító az emberek, ez esetben a lányok számára. Vannak megkerülhetetlen axiómák, melyeket nem kell cáfolni:
1, Ha a múltban ábrázolok valamit, annak a múlt szabályai szerint kell mûködnie. - Innentõl kezdve az egész történet hazugság, mert nem hitelesek a benne szereplõ karakterek, a rájuk épített cselekmények (pl elnyomás elleni lázadás stb) és az ember sehol az életben nem szereti ha hazudnak neki, itt akkor miért igényli? Miért kell úgy csinálni, mintha valami nyûg lenne a múlt hiteles ábrázolása és megismerése? Miért tettessem, hogy elhiszem, hogy akkoriban egy fiatal lány így viselkedhetett és beszélt? Miért szeressem az olyan filmet, ami elvárja, hogy hülye legyek hozzá? A hülye talán elég erõs kifejezés, de remek animációs filmet lehetett volna ebbõl csinálni, de ez egy nagyon durva hardcore feminista történet, fõként a gyerekekbe belenevelés szándékával, és mint a feminizmus, az emancipáció, úgy ez is tévedéseken alapul. Nagyon szeretem az animációs filmeket és magát a filmszakmát, ennek értelmezése a munkám és mégha néhol erõs és nyers a fogalmazásom, engem az bánt, hogy minden lehetne tökéletes is, de pont azért nem lesz tökéletes, mert az emberek ezt nem is igénylik.
Az is igaz, hogy nem láttam, de ebben a filmben egy tendencia élesedik ki, amibõl már körvonalazható, hogy mit is fog eredményezni. Láttál e pl ebben a trailerben olyan férfit, aki Meridához illik? Innentõl kezdve már érthetõ minden amirõl beszéltem.
revolrtol 2012 jún. 07. - 08:41:47
(33/131)
*filmekkel rukkolt elõ eddig.
revolrtol 2012 jún. 07. - 08:40:41 Előzmény Hannibal Lecter
(32/131)
Szerintem kicsit túlliheged ezt a dolgot. Ez a film kifejezetten a szórakoztatásért van (meglepetés!), nem akar semmi egetrengetõ dolgot mondani. Nem hiszem, hogy bárkiben (rajtad kívûl) felmerült volna ez elmélet. És egyetértek az elõttem szólóval, a Pixar mindig csak igényes animációs filmeket rukkolt elõ eddig. Annyira elõítéletes vagy, hogy még a filmet se láttad, máris lepontozod ezzel pedig te sem vagy jobb mint mondjuk egy elvakult rajongó, aki azelõtt ad egy tizest a filmre, mielõtt az még kijött volna. Persze, lehet nem szeretni és elmondani a véleményed, de nekem kicsit úgy tûnik, hogy amúgy sem szereted a rajz vagy animációs filmet és csak azért jöttél pont ide, hogy kitöltsd ezt az gyûlöletedet a Meridára. :)