Fõnix császárnõ 2012 szept. 03. - 13:06:16 Előzmény napraforgó
(89/149)
Õszintén szólva én már amik idén készülnek "áll"történelmi sorozatok kíváncsi vagyok.

Olvastam egy oldalon hogy több álltörténelmi sorozatot is készítenek, Kleopátra, Cortez, DaVinci, stb.

A Kleopátra olyan lesz mint a Xena, Hercules stb. sorozatok.

Õszintén mikor olvastam akkor azt gondoltam annyi idõ után jó hogy elõvették ezt a témát.

Ha jól tudom Kleopátráról még nem készült sorozat(azért is az érdekelne jobban)

Igaz Cortezrõl sem, De viszont Marco Polóról már készült és arról megint akarnak.

Mivel szerencsénkre most úgy elõvették hogy egyszerre több sorozat is készül várom, vagy fél év vagy egy év de nemsokára itt lesznek a mi tvnk képernyõjén.
Andy3 2012 szept. 02. - 07:36:34
(88/149)
Ezt én is megköszönöm most, tanulságos infókat tartalmazott ez a kommented :D Egyébként épp tegnap végeztem a 4. évaddal (igazából megvártam az AXN szinkront, mivel amivel készül, azt inkább úgy nézem meg, mint felirattal xD), úgyhogy tûkön ülök az ötödik évad kezdetéig, azt szerintem már hetiben fogom követni, feliratosan ;)
10/10
OvibanKenobi 2012 szept. 02. - 03:03:04 10/10
(87/149)
Nem könnyû kérdés. :) Merlin varázsigéi óangol nyelven vannak, és mindnek van is valódi jelentése. Néha általános angol tudással is érteni, hogy nagyjából mit mond, mert az óangol szavak sokszor hasonlítanak a modern angolra.
Viszont a "sárkány nyelv" különbözik a sima varázsigéktõl, annak is van értelme, de azt ókori görög szavakból rakják össze az írók.

Mivel görögül (pláne ógörögül) nem tudok, csak fonetikusan tudom leírni, mivel idézi meg Merlin a sárkányt:
"O drakón i málá szo ftengomettá teszdhupánánkesz!"

A jelentése valami ilyesmi:
"Ó sárkány, hadd idézzelek színem elé te erõs és bölcs lény!" :)

A Merlin varázsigéirõl és jelentésükrõl bõvebben itt lehet olvasni:
http://merlin.wikia.com/wiki/Spells
czako666 2012 szept. 01. - 12:21:25
(86/149)
Sziasztok!
Én is imádom a sorozatot.
Valaki letudná nekem írni mit mond Merlin mikor a sárkányt hívja?
Elõre is köszi.
Eerika 2012 aug. 29. - 12:20:19
(85/149)
A héten vége a 4. évadnak. Szomorú vagyok. De készül az 5., csak nem tudom, mikor látjuk.
MirandaTurner 2012 aug. 17. - 10:42:24 Előzmény OvibanKenobi
(84/149)
Köszönöm szépen! :D Tényleg jól kiemeli, nagyon tetszett. Az elsõ évadban a humor volt a fõ szál, de utána a komolyabb dolgok jöttek. Néhány részleten bekönnyeztem, annyira szép volt. A negyedik évad elsõ része meg egyszerûen AAAAAAH! Imádtam elejétõl a végéig :D:D:D
10/10
OvibanKenobi 2012 aug. 15. - 01:32:43 10/10 Előzmény OvibanKenobi
(83/149)
Emlékeztetõül: Ma jön a 4. évad! (17.20 AXN)
10/10
OvibanKenobi 2012 júl. 21. - 02:15:26 10/10 Előzmény MirandaTurner
(82/149)
Egy kiváló trailer az elsõ négy évadnak:
http://www.youtube.com/watch?v=n_v2xUWssCc

Szépen mutatja, milyen remek fantasyvé fejlõdött a sorozat.
MirandaTurner 2012 júl. 20. - 16:24:36 Előzmény OvibanKenobi
(81/149)
Végre! :D Már nem gyõztem kivárni :D Valahogy én szinkronnal jobban szeretem a sorozatokat, mert a figyelhetek a cselekményre ahelyett, hogy a feliratot kellene olvasgatnom. :)
10/10
OvibanKenobi 2012 júl. 13. - 20:42:03 10/10 Előzmény OvibanKenobi
(80/149)
Jó hír: augusztus 15-én jön a 4. évad az AXN-re! Jövõ héten kezdik csinálni a szinkront.

http://bbcmerlin.blog.hu/2012/07/13/augusztusban_jon_a_szinkronos_merlin_4_evad
10/10
OvibanKenobi 2012 júl. 06. - 01:53:58 10/10 Előzmény Bogoj
(79/149)
Az Artúr-mondakört ezer éve mesélik újra és újra, mindig más formában. Ezt tették a brit történetírók, a francia krónikások, a középkor költõi, és ezt teszik ma a BBC-sorozat angol készítõi is. Ez valahol nagyon szép. :)
9/10
Bogoj 2012 júl. 05. - 09:14:50 9/10 Előzmény napraforgó
(78/149)
"Arthur anyja Igraine hercegné volt, ki férje visszatértét várta. Britannia királya Uther Pendragon volt, kinek kérésére Merlin a varázsló bûbáj által elaltatta Igraine gyanakvását, így bejuttatta õt a hercegné hálószobájába. Ebbõl a nászból született Arthur.
A király általi megállapodás szerint, Merlin magához veszi az újszülött fiút, aki a király egyetlen gyermeke. Arthur semmit nem tud származásáról, egészen Uther király haláláig. Az Excalibur, varázslatos kard, mely évek óta egy sziklában pihenve vár arra, hogy a valódi király kihúzza onnan. Sokak próbálkozása után Arthur kihúzza a kardot, ezt követõen az emberek hûséget fogadnak neki, és királlyá koronázzák."

szóval artúr a király fia. félvér cselédrõl valóban nincs szó. a történetet ugyan kicsavarták, de én nem bánom.
még mindig kevésbé van elferdítve, mint mondjuk a "halhatatlanok" vagy "a titánok haragja", amik elméletileg a görög mitológiára épülnének, de olyan extrém módon van az egész elferdítve, hogy az már tényleg borzalom...

SPOILER!
pl. fõistenek meghalnak benne...
ugyan már...
ehhez képest a merlin kalandjai szóról szóra meséli el az eredeti történetet...
:-)
10/10
OvibanKenobi 2012 júl. 04. - 23:14:13 10/10 Előzmény napraforgó
(77/149)
Épp az teszi izgalmassá a Merlint, hogy mitológiai elemekkel játszik, de fantasy világba ülteti át a legendát. Mindenképp az Artúr-mondakör eddigi legötletesebb, legtöbb frissességet mutató feldolgozása.
Mindezt kiváló fiatal szereplõgárdával, a humor, a kaland és az akció remek ötvözésével, figyelemre méltó fényképezéssel és tévében ritkán hallható, gazdag zenei anyaggal - kifejezetten mozifilmes kvalitásokkal. Nálam 10/10.

Artúrnak a mondakör csaknem minden elbeszélése szerint király volt az apja, méghozzá Uther Pendragon. Akárcsak a sorozatban.
3/10
napraforgó 2012 júl. 04. - 11:26:25 3/10
(76/149)
Nekem az rémlik, hogy Arthúr a jelenlegi király egyetlen fia.
A nevét nem tudom, a mondakörben meg ugye az apja nem volt király, õ Merlin varázslatának köszönhetõen orvul csábította el és ejtette teherbe az anyját, aki más lovag felesége volt.

Az Arthúr mondakörben meg szó sem volt holmi félvér cselédrõl, akinek bármi köze lehettet volna a királyi család akármelyik tagjához. Pláne nem feleségként....

Egyszer én is megnéztem ezt a sorozatot, amolyan vasárnap délutáni limcsi volt. Mégegyszer nem nézem meg, ahhoz nagyon gagyi.
9/10
Bogoj 2012 júl. 04. - 06:56:45 9/10
(75/149)
mármint hogy Arthurnak nem lehet még Guinevere a felesége...
:-)
9/10
Bogoj 2012 júl. 04. - 06:55:46 9/10
(74/149)
Guinevere a sorozatban nem néger, hanem félvér, másrészt mivel az elõzményeket meséli el, nem lehet még a felesége, hiszen õt királyként vette nõül...
nekem csak az furcsa, hogy Merlin egyidõs Arthurral, és hogy Arthur a király udvarában nevelkedik.
ezzel együtt én szeretem ezt a sorozatot, szórakoztat. 9/10
3/10
napraforgó 2012 júl. 04. - 06:17:02 3/10
(73/149)
Nem tudom, említette-e valaki a néger Guinevere-t, aki ebben a verzióban valami cselédlány és nem Arthúr hitvese.

Egyébként az egész "mû"-rõl az a véleményem, hogy mítosznak túlságosan fantasy, fantasynak túlságosan sok mitológiai elemet kevertek bele, és mindkettõnek nagyon gyenge.
A sorozat olyan, mint az öszvér, se nem szamár, se nem ló.
A rendezõnek el kellett volna dönteni, hogy valóban mirõl is forgat sorozatot. Ha Merlinrõl és Arthúrról, akkor jobban kellett volna ragaszkodni a mitológiai történethez, ha meg fantasyt talált ki, akkor ezt az egész Arthúr mondakört hanyagolni kellett volna.
2/10
10/10
OvibanKenobi 2012 júl. 04. - 01:34:44 10/10 Előzmény napraforgó
(72/149)
De épp errõl beszélgettünk, hogy a sorozat cselekménye nincs valós korba helyezve, nem a mi történelmünkben játszódik, hanem egy fantasy világ saját történelmében, a "mítoszok földjén, a legendák korában".
3/10
napraforgó 2012 júl. 03. - 04:55:04 3/10 Előzmény OvibanKenobi
(71/149)
Ettõl függetlenül, ha egy valós korba helyeznek egy történetet, akkor nem szabadna elkövetni ilyen bakikat. Ezeket ki lehet kerülni, ha nem nevezik meg az ételek konkrét összetevõit. Szerintem azokat még egy bigott szakács sem elemezgetné.

Egyébként igaz, ha a sárkányon, varázslókon, boszorkányokon, stb nem akadunk fenn (mert mondjuk elfogadjuk a létüket - legalábbis a mitológiai létezhetõségüket - akkor már a paradicsom, meg a krumpli nem oszt, nem szoroz.
10/10
OvibanKenobi 2012 júl. 03. - 01:08:40 10/10 Előzmény Aspius
(70/149)
Mert embert evett. ;)

Szeretném felhívni az oldal szerkesztõjének figyelmét, hogy a sorozat adatlapjára szerintem tévesen került fel nemrég a 16-os karika. Biztos vagyok benne, hogy 12-esnél nem szigorúbb a Merlin korhatár besorolása.