LexH 2015 aug. 08. - 13:19:46
(24/44)
A Mensáros Lászlót bemutató epizód elé írom:
a mûsorban Görgey Gábor kérdezi, akit Mensáros következetesen Artúrnak szólít (pontosabban Ártúrnak). Jól ismerték egymást, mert fiatalon együtt statisztáltak. A mûsorból egyebek mellett kiderül, hogy a nagy színész, akit sokan higgadt, "méltóságteljes" embernek képzeltek, ezt írta ki lakása ajtajára:
"Ne tessék csöngetni, a kutya ugat, a gazda harap!"
offtopic
cellasto 2015 júl. 19. - 12:08:07
(23/44)
Sinkovits...

miért,szerinted Õ nem elég nagy színész?
Katona M. István 2015 júl. 19. - 11:33:06
(22/44)
Gobbi Hilda nagyszerû színésznõ, talán a legjobb a maga korabeli mezõnyben. Jó, hogy újra láthatjuk-hallhatjuk. Kíváncsi vagyok, a beszélgetés alatt mennyi cigarettát szív majd el. De az viszont nagy hiba, hogy a mûsor felvezetõjéhez a Sinkovics Imre fotóját tették be. Vakok talán, vagy mûveletlenek?

Journalist
LexH 2012 aug. 21. - 15:47:01
(21/44)
Az ismertetõ szerint Koltai Tamás kérdezi Benkõ Gyulát. A legutóbbi részben Tolnay Klárit is állítólag õ kérdezte, pedig a riporter valójában Molnár Gál Péter volt. Kíváncsi vagyok, ma ki lesz az archív felvétel mûsorvezetõje.
far vik 2012 júl. 18. - 11:53:53
(20/44)
Nem nagyon kedveltem Tolnay Klárit mint színészt. De elismerem mint Embert. Meggyõzött.
Kerepesi Farkas 2012 jún. 13. - 14:50:49
(19/44)
Az ilyen embereknek nem lenne szabad meghalni.
far vik 2012 jún. 13. - 14:31:33
(18/44)
Csodálatos mûvész volt.
Vinogradov 2012 jún. 12. - 22:35:40
(17/44)
"Mosolygó aszkéta..."

Márkus László szerénysége hihetetlen bölcsességet takar: ilyen szenvedélyt, ilyen hihetetlenül felfokozott érdeklõdést kellene tanusítani mindenkinek a saját szakmája iránt, és, azt hiszem, sokkal kevesebb volna itt a baj.

Õ egy igazi megszállott volt, benne munkált a Zweig által analizált démon, amely a kivételes, végletes személyiségeket - az élet igazi, egzaltált mûvészeit - hajtja, egészen a halálig.

Itt néha szinte önkívületben beszél - pedig közben tökéletesen ura gesztusainak és viselkedésének. Elharapja a szavak végét, néha szinte kapkod, félbehagy mondatokat. Színészként soha, egyszer sem csinált ilyet - mindig kifogástalanul tette ki a hangsúlyjeleket - de itt mégis, mintha úgy érezné, hogy nagyon fontos dolgokat kell elmondani, amelyeknek közléséhez talán túlságosan is kevés már az idõ, hogy elmondjon valamit az elmondhatatlanból.

Márkus igazi homo ludens volt - õ mindig játszott a démonával, az élettel, a pátnerrel (arisztokratikus hanghordozása csodálatos!) és ez a játékosság tette õt egészen kivételes személyiséggé. Orgánuma, lénye, kisugárzása, vagyis játéka utánozhatatlan, és az önmagában is pótolhatatlan emberi életet végtelenül pótolhatatlanná teszi.

Kortalan arcán folyton ott bújkál a mosoly - a legbölcsebbek mosolya. Nem bárgyú, de nem is hazug vagy éretlen, s végképp nem zavart mosoly. Zavarba hozni amúgy sem lehet - tudja, mit miért csinál. A démon munkál benne, annak nyughatatlansága hajtja, de céltudatosan megy elõre, vállalva minden kockázatot. Még ha labiris, hihetetlenül kifinomult, sõt, elviselhetetlenül túlfinomult lénye,idegrendszere "tantalusi kínokat" is él meg közben. Mert az õ dimenziói túlmutatnak életen és halálon - egyetemességét le sem tagadhatná, ha akarná, sem.

Nála sokszor nem is akkor érzõdik leginkább e teljesség szemlélete és igénye, mikor súlyos, nagy szerepeket játszik. A vidám drabokban, a vígjátékokban talán a legkitûnõbb - ahol sziporkázni kell, ahol könnyednek és vidámnak kell lenni, személyisége akkor sugárzik szét a legfényesebben...

Mert Márkus Homo Ludens volt - visszahozhatatlanul egyedi, csodálatos példánya ma már szinte kihalt fajtájának. Ma már csak a felvételek õrzik emlékét, színészetének felülmúlhatatlanságát, s akkor hasít belénk leginkább hiányának fájú tudata, mikor ránk kacsint a holt anyagba égetett felvételekrõl, mintha csak azt nevetné a világ valaha volt legkedvesebb, legbékésebb orgánumán: "Mondd, akarsz-e játszani?"
Ghanima 2012 jún. 12. - 22:05:24
(16/44)
Nagyszerû portré egy csodálatos színészrõl, kiváló kérdezõvel.


Csak tudnám, hogy mi a hétszentséges bánatos büdös francot keresett utána ez a Szente Vajk nevû képzõdmény?! Ki volt az a nyavalyás, aki odaengedte a képernyõ elé?! Tragédia, ahogyan beszél, amilyen a mimikája, amit mond... borzasztó!!!
olahmiki1959 2012 jún. 11. - 17:42:44
(15/44)
Ma este Márkus Lászlóról lesz szó a mûsorban.
Nekem nagyon sokáig nem volt szimpatikus ez a színész, valami irritált benne, talán a hanghordozása, a gesztusai, a manírjai, nem tudom.
Aztán ahogy elkezdtem komolyabban figyelni rá, filmekben, tv játékokban, néhány színházi elõadásban, akkor jöttem rá, hogy egy nagyon tudatos, a színjátszás minden csínját-bínját a kisujjában hordó, profi, ugyanakkor a szakma iránt végtelenül alázatos színészrõl van szó, aki igazi egyéniség volt, másokéval összetéveszthetetlen hanggal, rendkívül tiszta beszédkultúrával, a drámától a vígjátékig, sõt, a kabaréig terjedõ színészi eszköztárral.
Nagy egyéniség volt, egy olyan szín, amelybõl egyre kevesebb van, ahogy a régi nagy színészek egymás után hagynak itt bennünket, betöltetlen ûrt hagyva maguk után.
Márkus László alakja, egyénisége, figurája nagyon hiányzik a mai színészjátszásból.
danton-b 2012 jún. 02. - 22:19:04 Előzmény Flóra_kisasszony
(14/44)
Én is majdnem dobtam egy hátast ahogy vinnyognak az m2-n amûsorzárás ürügyén ezek a szellemi IQ bajnok hölgyecskék,dehát most ez a trendi a köztvben hogy a politikai egyoldalú hülyítés mellett kvázi olyan szinten kezelni a nézõt mint a leggagyibb kertvben is szégyen lenne.
Flóra_kisasszony 2012 máj. 23. - 15:16:27
(13/44)
Ezután a mélységesen elszomorító Dajka Margit riport után Fodor Annamária mint egy értelmi fogyatékos belevinnyogja a mikrofonba hogy "Ugye milyen jó volt??!" Hát nem. Baromira nem volt jó egy hatalmas színésznõ tragédiája. Tudom, hogy nyilván csak felvételrõl megy a búcsúzószöveg minden mûsor végén, de ez így undorító volt.
10/10
baviki 2010 jan. 02. - 15:14:25 10/10 Előzmény Olika25
(12/44)
Itt igazán nem a "gyengébbek kedvéért" a lényeg, hanem az, hogy a fiatalabb koroszály is megismerje a régi nagyokat! Mert õk aztán nem pillanatsztárok voltak...!!!

Ezért:
Tisztelt Szerkesztõk!
Tessék odafigyelni...
dobta 2009 jan. 02. - 18:08:19
(11/44)
A gyertyák csonkig égnek.... Utolérhetetlen....
10/10
feeco 2008 nov. 21. - 19:43:16 10/10 Előzmény Olika25
(10/44)
Szerintem a "gyengébbek" kedvéért talán minden héten annak a mûvésznek a fotóját kéne kitenni, akirõl éppen az adott mûsor szól.

OFF: Hmmmmm... - egy "erõs" csajszi a IX-bõl..;) Egyszer randiz6nánk a Sörcsarnokban - dumcsiznánk fotókról, a Krétakörrõl és a Fjordokról..;-)
10/10
feeco 2008 nov. 21. - 18:59:36 10/10
(9/44)
Az ilyen bugyuta vélemények miatt sz*rják le a szerkesztõk az egészet (talán mégsem teljesen, ha levették a téves fotót - respect!;-)
- szerinted olyan hatalmas projekt annak függvényében kitenni hetente a képeket, hogy éppen kirõl szól a mûsor??
Ennyi erõvel a TV-Híradót beharangozó bejegyzésnél máig kint lehetne Papp Endre fotója, végül is õ is vezette sokáig a mûsort.. :)
Egyébként nem csodálom, hogy neked mindegy; ahogy nézem Máthé Erzsi, Törõcsik Mari és Tolnay Klári nevét is csak "sacc/kb" vagy hajlandó leírni helyesen.
Dr.Mouse 2008 nov. 21. - 14:52:43
(8/44)
Gyengébbek?? Nanemááá.. és Te lennél az "erõsebbek"? Miért pont engem találtál meg? Nem én írtam hülyeséget és nem én vagyok a szerkesztõ... (-) Tyûha..
Olika25 2008 nov. 21. - 14:38:44
(7/44)
Talán azért lehet itt ez a kép, mert ez egy sorozat amiben Máthé Erzsi is szerepelt. Illetve én úgy látom tudták a szerkesztõk, hogy ki van a képen, mert ha rákattintasz alá is van írva (gyengébbek kedvéért),... illetve csak volt mert már le is szedték, sajnálom....
Dr.Mouse 2008 nov. 21. - 12:16:49
(6/44)
Én is, csak csatlakozni tudok.. Ez szégyen.. A szerkesztésnek - még ha 20 évesekbõl áll is - tudniuk kéne, kinek a képét szerkesztik be.. (-)
Gabriella54 2008 nov. 21. - 12:15:34
(5/44)
Ezt csak akkor tudjuk meg, ha látjuk magát a mûsort! Azért tényleg röhej: a szerkesztõk nem vették észre, hogy a képen Máthé Erzsi van?!