Téma: Mézengúz

2/10
szogedi 2008 nov. 24. - 20:49:09 2/10
(43/63)
Unalmas, kiszámítható, erõltetett mese. Mindamellett, hogy igen fontos ökológiai témát feszeget (konkrétan: a méhek nélkül nem lenne emberiség), egy idegesítõ, és pocsék történetet sikerült csak kihozni belõle. Ha az elején nem is látom a DreamWorks Animation intro-ját, csak onnan tudom megkülönböztetni a nyálasan csöpögõs Disney filmektõl, hogy nem szól 5 percenként valami idióta dalolás benne.

Végignéztem, de nem hatott meg. A kaptárból kirepülésig még-még élvezhetõ volt a történet, de onnantól, hogy a méh beszél az emberekkel és állandóan magában vívódik, mint egy átlag hollywood-i homokos, már egészen elviselhetetlenné vált. Engem egyszerûen idegesített. Nézése és hallgatása közben sokszor eszembe jutott, hogy miként tudnám kínozni, majd kivégezni a kiagyalóját. Érdekes gondolatok villantak át agyamon. :-)

Ha ajánlom is valakinek csak azért teszem, hogy mindenki átélhessen egy igazán sz@r mese keltette undort.
8/10
mimihopps 2008 nov. 15. - 12:10:40 8/10
(42/63)
aranyos mese, írtó nagy poénokkal:)
gondolom lesz majd folytatása....
pacica 2008 aug. 21. - 20:32:42 Előzmény Miki1900
(41/63)
Engem kiskoromban csípett meg egy dongó, a hüvelykujjam volt ekkora mint ennek a gyereknek a keze.
pacica 2008 aug. 21. - 20:31:46
(40/63)
Amióta megnéztem a filmet és neki csapódik a szélvédõnek egy bogár, mindig eszembe jut bee.
7/10
fatelep 2008 aug. 21. - 20:30:11 7/10
(39/63)
"Még szerencse, hogy halasztottam egy napot és körbestoppoltam a kast:)"
Sting haláli benne:)
Szerintem bájos és vicces, pont ezt az egész perelgetõs-témakört figurázza ki.
"Kulcstartóóóó!!"
orsseelya 2008 aug. 03. - 19:53:07
(38/63)
Szerintem aranyos és vicces mese. Nem azt kell figyelni, hogy a méhecske emberekkel beszél, mert itt az a lényeg, hogy mese. Nekem tetszett.
5/10
Bayern1104 2008 júl. 27. - 00:59:48 5/10
(37/63)
Összességében sztem inkább egy gyenge közepes, én is sokszor untam, már vártam a végét. Egy két jó poén akad benne, de csalódás volt.
10/10
witty girl 2008 júl. 23. - 15:26:57 10/10
(36/63)
Nekem tetszett ez a mese. Nem kell túlragozni, hogy ilyenek a méhek, vagy nem, meg hogyan fordulhat a bírósághoz a méh... Ez egy mese, nem dokumentumfilm. Lehet -sõt biztos - hogy nem kerül be az örök klasszikusok közé, de attól még jó és szórakoztató!
Miki1900 2008 júl. 12. - 21:35:36
(35/63)
idézet a kritikából:

"Mert igaza van az angol címadónak: Bee- movie (méh-mozi, azaz a B-film szójátékkal elferdített variánsa). Ha meg ez egy B-mozi, akkor annak meg zseniális. "
Miki1900 2008 júl. 12. - 21:34:05
(34/63)
ja, egyébként meg pont tegnap csípett meg egy rohadt méh (nem hittem volna, h ennyire fáj), és irtottam ki egy egész kaptárt, de nem bánom.
sõt! a film után úgy érzem, h nem voltam eléggé alapos, mert sokat életben hagytam (persze ez csak vicc).

(ez itt nem az én kezem)
Miki1900 2008 júl. 12. - 21:27:22
(33/63)
Hát én most néztem meg. De már szeretném elfelejteni. Bánom, h pénzt adtam érte. (magyar szinkronnal)

én szeretem a rajzfilmeket, animációt, de csak az igényeset (pl Shrek, Oroszlánkirály, és amiben kellemesen csalódtam az a Lecsó - a bemutató alapján semmit nem vártam tõle, aztán meg 4x megnéztem), de ez vmi szörnyû, otromba, igénytelen történet.
az utolsó 30 percnél már a dvd-n a kijelzõt visszafele számoltattam.
egy méh bírósághoz fordul, mert kihasználják õt az emberek, na ennél a résznél kezdett elképesztõen rossz lenni. egyszerûen zûrzavaros, hát hogyan lehet ilyen majomságot kitalálni?! borzalmasan unalmas.
lehet h angol nyelven jópofa, de magyar nyelven csak az unalmat éreztem. 1 poén: mikor Sting meg Ray Liotta van a bíróságon, de az is csak 10 másodperc.

ha lesz gyerekem megtiltom neki, h fiatalon megnézze, mert ez csak árt . ízléstelen és ostoba.
teljesen felesleges megnézni.

és tényleg, nem értem, h h lehet ennyire ortopéd filmet csinálni, szörnyen nagyot csalódtam ismét az animációs filmekben (hiszen ha már annyit szöszölnek vele, akkor már legalább a történet legyen jó, vagy legyen vmi haszna, mert szerintem ez csak árt).

lehet, h büntetni kéne az alkotókat, mert az emberek jókedvét, életkedvét veszik el ezzel.
Mozifanatikusokk 2008 máj. 15. - 18:47:53
(32/63)
Üdv Mozirajongók!
Ha valaki felülmúlhatatlan vágyat érez a film iránt vagy egyszerûen csak kíváncsi, akkor írjon nekem egy e-mailt!!
Alexander Supertramp
Indigo 2008 máj. 05. - 18:00:22
(31/63)
Borzalmasan gyenge, unalmas, gagyi. Komolyan mondom, hogy fapofával néztem végig, nem emlékszem egyetlen jó poénra sem.

...

Ja, hogy az amerikaiaknak szól? Ez a "civilizált" ország tényleg itt tart kultúrában? Akkor mégjobban örülök annak, hogy európai vagyok...
2/10
tokmagim 2008 máj. 04. - 14:23:23 2/10
(30/63)
Én többet vártam a filmtõl... :S
10/10
BneMariann 2008 ápr. 22. - 13:58:29 10/10
(29/63)
Én, mint nagyi tudok nyilatkozni arról, hogy mind a három unokám imádja a filmet. 2, 4 és 6 évesek. A pici (is) odaszögezve ül a film elõtt és örül Berry repdesésének,poénjainak - amit Õ lát belõle, pl. fúlos fullánk, stb.-, pertsze az elsõ két alkalommal mondtuk a cselekmény miértjét, hogyanját, DE nem mozdult a képernyõ elõl. A nagyok pedig kivülrõl mondják a film szövegét, s a humorosságot az Õ nevetésük mutatja nekem. (Idõnként egy-egy részt a kocsiban utazás közben is nevetve idézik!)A helyes figurák is hatnak a gyerekekre, összességében szívesen nézik a csemeték a filmet és még a memóriájukat is fejleszti.
Köszönöm
szilvus19 2008 ápr. 15. - 17:02:40
(28/63)
Bocs, de szerintem midenkinek más az elképzelése az örök klasszikusról.
ha jól tudom azok amiket te emlitettél rajzfilmek(õskori technikával), azok amiket meg én emlitettem animációs filmek.
én ezekhez hasonlitok minden ilyemit.az az alap.neked meg a régiek.nézõpont kérdése.
szilvus19 2008 ápr. 14. - 22:39:25
(27/63)
Hát nem is tudom én ettõl a rajzfilmtõl sokkal de sokkal többet vártam.
olyan fura h a mai rajzfilmek nem valami jók.
vannak az örök klasszikusok mint pl Shrek, Jégkorszak...
ezeket nehéz felülmúlni vagy megütni a szintjüket.
ez nagyon meg sem közeliti.
az tény h a méhecskéknek nagyon aranyos barátságos nagy szemük van de semmi egyéb.
asszem ha jó animációsfilmet akarok látni meg kell várnom a Jégkorszak 3. részét!
maukaar 2008 ápr. 02. - 14:57:53
(26/63)
Nekem sem tetszett igazán. Csupán egyetlen jó poént találtam benne, mikor fityegnek a szélvédõn és a kérdezik egymást hogy ki hová tart(-és te?;-õ mondjuk nem él).
Dius 2008 márc. 30. - 18:39:41 Előzmény MosFet
(25/63)
Bocsáss meg kérlek, a maradiságomért, de ahogy említettem is, más - mai!!! - gyerek is kiment a szüleivel a vetítés alatt...Ergo, nekik is jobban kéne haladniuk a korral? :)

Abban egyetértünk, hogy még mindig jobb ez, mint a Minimax-on vetített öldöklõs-verekedõs-tök agresszív "mesék".
MosFet 2008 márc. 30. - 16:07:14 Előzmény Dius
(24/63)
Haladj a korral Dius! A mai gyerekeknek már nem kell az a stílus, ami még a régi gyerekeknek tetszett... Haladni kell a korral és ez a mese még mindig jobb, mint a sok manga meg akció s*zar, amit tolnak szegény kisgyerekek agyába!