8/10
Zsuzsi68 2012 nov. 14. - 17:49:24 8/10
(51/71)
Én is köszi a tippet, már teszem is emlékeztetõbe :)
8/10
pneklara 2012 nov. 14. - 12:37:52 8/10
(50/71)
Köszönöm:) Nem láttam, de keresem, s beteszem az emlékeztetõbe. Talán adják máskor is. Én is szívesen hallgatnám a német nyelvet, mert valamikor ezt tanultam, s nekem sokkal jobban tetszik a német, mint az angol - mindenféle tájszólásával együtt.
csineva-xx 2012 nov. 14. - 12:06:55 Előzmény pneklara
(49/71)
Jól hangzik :)
Nem tudom, a Fülenincs nyúl c. filmet láttad-e, pár hete adta valamelyik csatorna, ugyanezen rendezõ és egyben fõszereplõ munkája - kimondhatatlanul bájos az is, ha nem veszed tolakodásnak, esetleg ajánlom figyelmedbe...

Egyébként ha valakinek van ötlete, nyelvlecke gyanánt keresem ezen filmeket eredeti nyelven, esetleg magyar felirattal... Meg egyéb könnyedebb német szösszeneteket...
8/10
pneklara 2012 okt. 25. - 16:53:59 8/10 Előzmény diana22
(48/71)
Jaaaa??? Így már érthetõ:)) Akkor valóban nem figyeltem. Ezek szerint ügyeltek a részletekre, átment a meózáson a film. Köszi a kiegészítést:)
diana22 2012 okt. 24. - 10:16:59 Előzmény pneklara
(47/71)
Akkor nem nézted elég figyelmesen. A fiú még a buszon kioktatja, hogy bliccelni nem szabad, innen ismeri a kifejezést.
silimarin 2012 szept. 20. - 10:53:08
(46/71)
Üdítõ volt a film,jó hasonlat ez a kinder csokival:)Remekül szórakoztam rajta,nem egyszer felnevettem(a mai vígjátékok ezt ritkán érik el nálam és)a zene választás is nagyon ütõs volt:végre egy kikapcsolódást nyújtó film!(RENDKÍVÜL ritka)A lány magyar hangja valóban jó volt,illett ehhez a különös karakterhez.Az egész bájosan,finoman,viccesen,mégis gondolkodásra késztetõn volt összerakva.
8/10
pneklara 2012 szept. 20. - 07:08:09 8/10
(45/71)
Megnéztem - és nem bántam meg. Olyan ez a film a léleknek, mint a reklámbeli elhasznált anyukának a Kinder Pingui, aki hanyatt dõl, és kizárja boldogságából 5 percre a külvilágot. Ez a film valóban vidám - mint ha egy csapat stand up comedy-s dolgozott volna az ötleteken, poénokon. Romantikus is, kellõ idõben kapcsolja be a jobbnál-jobb zenéket, melyek megnyitják a könnycsatornákat, arra érzékenyeknél.
Vannak azért nevetsége túlkapások: pl. a lány, aki életében elõször utazik autóbuszon, de a vonaton már tudja a zsargon kifejezést: nem akarok bliccelni. A világ legrövidebb autóvezetési leckéje után indul sikertelen útjára.
Arról nem volt szó, hogy ez a szobában tartott lány fogyatékos is, csak tájékozatlan. Hisz Natasa Kampusch is megdöbbentette a világot korrekt, választékos interjúival, mert egy elbutult, elvadult lányt várhattunk, de egy hölgy lépett elõ a pincébõl.
Mindkét fõszereplõ jól játszott.De a szinkron is telitalálat. Stohl remekül bánik a hangjával: "átjött", mennyire szereti, ill. felelõsséget érez a lányért. Soleczki Janka nevét is érdemes megjegyezni, kicsit karcos hangú.Ahogy az adatlapját látom, igen foglalkoztatott szinkronszínész.
Szóval érdemes megnézni a filmet annak, aki mosolyogni és szipogni szeret gyors egymásutánban akár:)
halaci 2012 szept. 19. - 20:38:57
(44/71)
A szituációkban nincs semmi váratlan, a történet bonyodalmai a szinopszis alapján elõre sejthetõk. Ezzel együtt a film szerintem megnézésre érdemes a színészek játéka miatt. Nem egy filmtörténeti mû, de a saját mûfajában szépen, érzékenyen megcsinált darab, ami után azt éreztem, hogy nem volt kár ezért a két óráért.
8/10
Zsuzsi68 2012 szept. 19. - 18:58:30 8/10
(43/71)
"életszerûtlen és ostoba a történet"... fura vélemény. Egy filmet gyakran pont azért nézünk, mert életszerûtlen, nem? Ellenkezõ esetben elég lenne kiülni az ablakba vagy egy térre és íme ott az élet (egyébként azt a mûfajt is kedvelem, de az nem film). Ostobának végképp nem nevezném.
Jó film, jók a szereplõk, szokatlan az egész, de érdemes volt nézni. Lehet nevetni és ha szeretsz gondolkodni a film után, arra is ad lehetõséget.
Dolphus Lundgrennus 2012 szept. 19. - 18:31:11
(42/71)
"ki nem álhatom a romantikát" - minõ lehangoló gondolat...mégha az "olcsó" romantikus történetekre is hivatkozik
8/10
pneklara 2012 szept. 19. - 14:54:23 8/10 Előzmény Éduah
(41/71)
Ezek olvastán pláne megnézem:) Nem éppen diliházból, de alkohol elvonóból biztosan tudom, hogy a beutaltak rendszeresen átjártak az átellenben lévõ talponállóba közös kis iszogatásra. Nem is zárták a kapukat.
Ha egy hálóinges, amúgy korrekt arcú valaki végigsétál az utcán, sokan megbámulnák, de személyi szabadsága megsértésének tartanák, hogy feltárcsázzák a mentõket. Én elég hülye vagyok ahhoz, hogy ha bokor alatt fekvõ embert látok, hívom a mentõket, vagy a rendõrséget. Elõttem mehettek már el mellette számosan, senkit nem izgatott. Engem is csak azért, mert mi van, ha nem részeg, vagy egyszer engem hagynak úgy, legyintve esetleg, hogy reggelig majd kialussza a mámorát, pedig nem is iszok:)
Nem ismerem a filmet, de ha valaki huzamosabb idõt tölt egy helyen, "kitanulja" a szakma fortélyait. Álorvosok egész szépen praktizálnak az ellesett rutinmegoldások alapján.Így nem volt kézenfekvõ, hogy orvost játszott?
Most már biztos megnézem a filmet:))
8/10
pneklara 2012 szept. 19. - 14:43:39 8/10
(40/71)
Lehet, hogy egyszerûen csak a ma már szégyellni való mély érzéseket, érzelmeket, a könnyezni tudás képességét nevezik romantikának? Nem tudom, csak kérdezem. Én, ahogy a felhozatalt látom, ezt fogom megnézni:)
ceia 2012 szept. 19. - 08:04:28
(39/71)
Johanna Wokalek miatt jó lenne megnézni, jó színésznõnek tûnik a képek alapján. De ki nem állhatom a romantikát. Legalábbis amit ma annak neveznek. A viktoriánus filmekben még teljesen rendben volt, de ma inkább csak a külsõre és pénzre alapuló felületes érzelmek alátámasztásaként nyilvánul meg.
Éduah 2012 márc. 12. - 16:11:56
(38/71)
életszerûtlen és ostoba a történet, amin érzelmi manipulációval próbálnak segíteni. a fõszereplõ lány viszont nagyon jól játszott.

*******spoiler******

vajon hogyan lehet egy diliházból csak úgy egyszerûen lelépni? hogy nem kelt feltûnést az utcán egy hálóinges mezítlábas nõ? hogyan lehet valakit hazáig úgy követni, hogy az nem veszi észre? egy idegen férfi miért hagyja a diliházból
megszökött fiatal lánynak hogy nála aludjon, ahelyett, hogy értesítené akit kell? miért hazudják azt egy 16 nak kinézõ zavarodott, antiszociális lányról azt hogy orvos? más hihetõbb foglalkozás nem létezik? miért van minden filmben az hogy valaki hoz egy döntést de az utolsó pillanatban meggondolja magát? a további kérdéseimet fel sem teszem.

*******spoiler*****
wrossi 2012 jan. 08. - 23:16:35
(37/71)
Azt hiszem én is elmegyek a helyi diliházba.
6/10
brrrrrrrrrr 2012 jan. 08. - 19:06:38 6/10
(36/71)
Nekem kicsit csalódás a hozzászólások alapján, többet vártam volna...tisztára olyan érzésem van, mintha láttam volna már egy ehhez nagyon hasonló filmet, de nem ugrik be melyik volt.
Stohl András, mint szinkronhang csillagos ötös, milyen kár, h emberileg nem az.
9/10
Tony Soprano 2010 jún. 28. - 19:35:57 9/10 Előzmény Bíbogyó
(35/71)
JÓ FILM!
Bíbogyó 2010 jún. 10. - 17:31:49
(34/71)
Én sem értettem, hogy jön ez a vígjátékhoz... Engem nagyon megérint a történet, nagyon-nagyon tetszett a film:)) Elég drámai és nagyon szép.^^
9/10
erdling 2010 ápr. 06. - 21:30:19 9/10
(33/71)
szerintem sem vígjáték, de vidám hangulatú, jól felépített film, kellemesen más, mint a megszokottak. :) jah, és szép képekkel
8/10
Fannalin 2010 márc. 15. - 18:50:57 8/10
(32/71)
érdekes és aranyos film.

kis bónusz: http://www.youtube.com/watch?v=YUnIawTQO9M :)