Téma: Mi lenne ha?

10/10
antimason 2012 aug. 20. - 13:12:49 10/10 Előzmény -greghouse-
(32/52)
******** SPOILER *********
A film arról szól, hogy bemutatja az embert, akit nem befolyásol semmiféle politikai irányzat az életben.
Az emlékezet-kiesés erre a legmegfelelõbb.
A lényeg, hogy mi lenne, ha csak magát az embert néznék mindenféle ideológia helyett.
Na ezért tapsolnak a végén, mert megismerték mint embert, és nem néztek semmi mást, hisz nem is tudtak róla semmit.
Szerintem.
Shin Yi 2012 aug. 20. - 11:51:21 Előzmény -greghouse-
(31/52)
Akkor ezexerint az Ember a holdon-t még nem is láttad... Mert utána minden gagyit meg fox bocsátani neki.
7/10
-greghouse- 2012 júl. 09. - 13:37:07 7/10
(30/52)
..de azért a végére nagyon elõjött a baromi nagy könnyfacsaró amerikai patriotizmus, mikor mindenki állva tapsolt neki. Aki kicsit is ismeri a történelmet, tudja, hogy azért az ötvenes években az amerikaiak többsége tényleg hitt a kommunista összeesküvésben, és aligha tapsoltak volna neki, nemhogy a kongresszusi meghallgatáson, de Lawson városában is. Utólag persze most mindenki baromira ellene volt HUACnak (House Un-American Committee), valójában nagyon is sokan támogatták.
7/10
-greghouse- 2012 júl. 08. - 15:12:03 7/10
(29/52)
Tényleg elég jó film. Én mondjuk ki nem állhatom Jim Carreyt, de legyen ez az én gondom. A Truman show és ez a jó filmjei, Carrey ide vagy oda. (A skála másik, negatív végén van az összes grimaszolós és gatyaletolós filmje, különösen az Ace Venturák, de azokat most felejtsük el.) Elég jó. Mondjuk hét.
1/10
mapk 2012 júl. 08. - 00:01:31 1/10
(28/52)
Nálam ez a JimCarrey-s filmeknél benne van a top 3-ban...amit nem szeretek.Ebéd közben kezdtem el nézni, és a reggelinél se volt vége.(ami viszont Majestic volt:)
A fordítás találó.Mi lenne ha?..rövidebb lenne...nem lenne ennyire unalmas...
A Truman Show, Ember a Holdon után csalódás volt.
6/10
Rahar 2011 dec. 05. - 21:14:15 6/10
(27/52)
Vegyes érzelmeim vannak a filmmel kapcsolatban. Egyrészt a filmbeli érzelmi szálak végigvezetése a cselekményben nagyon tetszik. A kommunista hisztéria bemutatása is nagyon valóságos. Viszont valahogy olyan lassú a film, úgy érzem, hogy sok helyen nem történik semmi, talán ha rövidebb lett volna a film, akkor jobban lekötött volna. Mielõtt valaki nekem támadna, nem az Ace Ventura vagy Az ember a Holdon a kedvenc filmjei. Egyszer jó volt megtekinteni, de többször nem fogom. Nekem sem tetszik az emberi jogokért kiálló jófiú amerikai bemutatása, azt valahogy nagyon hiteltelennek érzem.
offtopic
Anditos 2010 dec. 03. - 13:09:38
(26/52)
Azt hiszem ez az egyetlen film, amiben Jim Carrey-t el tudom viselni, sõt, úgy gondolom, jó adag tehetség és drámai véna van a fickóban, kár, hogy hollywood ezt nem aknázza ki jobban. A vígjátékaival ki lehet kergetni a világból, de ez a film tetszett.
tacuba 2010 dec. 03. - 11:08:09 Előzmény K. L.
(25/52)
Egyetértek!
Az ember a Holdon viszi a pálmát.
Talán annak idején azért húzta le a közvélemény annyira, mert megszoktak Jimtõl egyfajta figurát és ez a film nem azt hozta. Így akik a könnyedebb mûfaj (pl. Ace Ventura, ...stb) reményében ültek be a mozikba csalódtak.

Erre meg kíváncsi vagyok, még nem láttam, de de majd most!
10/10
Spooner 2009 okt. 29. - 11:25:57 10/10
(24/52)
Most láttam másodszor. Nagyon jó film, bejönnek ezek a régi fajta mozik, a multiplexeket nemszeretek azokban nincs annyi élet mint ezekben az egyedi mozikban :-)
K. L. 2009 jún. 21. - 15:26:42
(23/52)
ez jim carrey legjobb filmje, azok közül ami nem vígjáték.
10/7,81536956

de amúgy az Ember a holdon a legjobb filmje.
1/10
barack1212 2009 jún. 02. - 17:59:49 1/10
(22/52)
Az eddigi véleményekbõl következtetve valami baj lehet velem,de ez volt életem legpocsékabb 2 és fél órája..A film elsõ fél órája ég elment,de a volt barátnõvel történõ találkozás után egy echte Disney-nyáltengerré változott az egész.Brutálisan semmitmondó,és már többmilliószor elismételt közhelyeket hajkurásznak végig.Azt hiszem ,inkább nézem a Gondos Bocsokat,az nem ennyire kiszámítható.
critixx 2008 okt. 19. - 18:02:14
(21/52)
Szeretem ezt a filmet, örülök neki, hogy néha azért Hollywood-ban is gyártanak ilyeneket is. A McCarthy-korszak feketelistázása mint téma és néhány klasszikus amerikai filmalkotás elõtti tisztelgés jó ötlet, Martin Landau pedig ismételten bizonyítja, hogy nagy tehetség. Darabont tehetséges rendezõ (nem véletlen, hogy magyar származású), a Remény rabjai és a Halálsoron is két nagyszerû film.
10/10
Wicky 2008 okt. 19. - 17:52:18 10/10
(20/52)
Nem rég néztem meg.Elõször angolul,s aztán magyarul.Ekkor tudtam meg a címét,hát...no comment.Ez a magyar hangokra is vonatkozik...Valahogy mást képzeltem volna el Jim Carreynek,Laurie Holdennek is és sorolnám...
Ez az amnéziás sztori... egy kicsit tényleg furcsa,hogy csak egy ember vetette fel,hogy akkor hol volt annyi ideig <-Stanton doki.Igaz volt akinek leesett,hogy õ nem lehet Luke <-Emmett-nek amikor zongorázott Luke,meg volt aki sejtette <-Adele.De mindenkinek szüksége volt Luke-ra,mint reményforrásra és mondhatjuk,hogy az a kisváros lakói újra örülhettek és ünnepelhettek.
A komcsizásra annyit,hogy tényleg vicces,hogy amerika szabadoké,meg minden maszlag,hogy bárki lehetsz és ennek ellenére,Luke-ot,aki ugyebár nem volt komcsi,de lehetett volna("mert szabad lennie"),meghurcoltatnák!

Romantikus film,jó illetve megható jelentekkel(egyik ilyen kedven jelentem,amikor Harry a halálos ágyán fekszik és Peter meg akarja mondani neki,hogy õ nem Luke és mégsem teszi meg,mert rájön,hogy az öreg csak így tud békében meghalni),párbeszédekkel és egy Beszéddel a végén,ami tényleg szívhez szól!
10/10
Wicky 2008 okt. 19. - 17:35:33 10/10
(19/52)
"hogy senkinek nem tûnt fel, hogy ha egyszer amnéziás lett, akkor hogy talált haza, illetve ha csak akkor lett amnéziás, akkor 9évig miért nem ment haza."Azért a Stanton dokinak ez feltûnt és meg is mondta Harrynek a partin.De hamar el is felejtették ezt,s nem érdekelte õket,hogy akkor tényleg mi is van...
farkaskitty 2008 aug. 11. - 21:08:25
(18/52)
Képzeljétek azt álmodtam, hogy Jim Carrey énekelt és utána kezet fogtam vele és megköszömtem neki a dalt angolul, akartam neki mondani hogy nagyon jó a Mi lenne ha? filmje, de angolul nem tudtam mondani, csak annyit tudtam kinyögni hogy sorry...:)
Egyébként tényleg nagyon jó ez a film, nagyon tetszik.
3/10
zszoltan 2007 nov. 02. - 14:09:21 3/10
(17/52)
Ha ugyanezt az erkölcsi tanulságot kicsit maradandóbb formába hozta volna, talán én sem értetlenkednék. Volt már olyan film, ami számomra triviális üzenetet hordozott, de olyan is akadt közöttük, amelyik nagyon jól kidomborította azt. (Meg persze már eléggé fárasztó, hogy a magyar címet állandóan el kell felejtenem, mert gyakran nemhogy nem támogatja, de egyenesen zavarja a film tartalmának megértését. Mint például itt is.)

Az az érzésem errõl a filmrõl, hogy túl sokat markolt. Két - számomra nem igazán összeköthetõ - sztorit mesélt el. Szerintem jobban ki tudta volna bontakoztatni az egyiket, ha csak arra koncentrál. De ez persze csak a magánvéleményem.
efes 2007 nov. 02. - 12:59:48
(16/52)
azok a szokásos amcsi sablonok sajnos erkölcsi alapnormák még ma is, hál'istennek. bár ma egyre jobban úgy tûnik, hogy nem betartani õket az überkúl. vége is van a világnak...
efes 2007 nov. 02. - 12:57:11
(15/52)
frank darabont tényleg magyar származású lehet, ennek jele is van a filmben: peter appleton (jim carrey) elsõ filmjének rendezõje ferenc árpád, olvasható a plakáton, amikor peter beül a csajával a film premierjére. azt ugyan nem értem, hogy lett a darabontból árpád, illetve fordítva, de mintha már máshol is hallottam volna, hogy az árpádot darabontnak fordították volna. megköszönném, ha egy angolban/amerikaiban nálam ez ügyben tájékozottabb juzer egyetértene vagy cáfolna.

amúgy pedig ez tán a legédeskésebb darabont-film, kb. mint egy régi frank capra-james stewart-mozi, persze, lehet, hogy direkte ilyen, már témájából, mondanivalójából fakadóan. jim carrey ismét bizonyítja, hogy színész is. abszolúte figyelemre méltó mozi, megszívlelendõ mondanivalóval, még úgy is, hogy elvonatkoztatunk a konkrét történelmi szituációtól.
3/10
zszoltan 2007 márc. 22. - 20:37:53 3/10
(14/52)
Ah. Megnyugtattál. Én sem láttam többet belõle. Úgy tûnik, már nem vagyok újszülött, hogy minden 'vicc' újnak hasson számomra...

És sajnos JC-t nem tartom kedvenc színészeim között számon. Ha igényes bohóckodásban szerepel (Bruce Almighty), akkor komálom a vigyorát, de amúgy nem vagyok oda (Ace Ventura) a játékáért.
3/10
zszoltan 2007 márc. 22. - 20:17:44 3/10
(13/52)
Csak annyi a furcsaság, hogy Woody Allen beszólásaiból kisebb gyûjteményem van, a filmjeit meg kerülöm. És nem értem magam, vagy Woody-t :)

De ha tényleg csak ennyi volt ez a film, amennyi nekem átjött, akkor kár volt az idõért...