Pünkösdi Kató 2012 dec. 24. - 20:43:25 Előzmény kisGabi
(47/67)
Nagyon kemény és nyomasztó a film, ahogy írtad. A vége pedig kiváló, senki nem gondolta volna, hogy... Bette Davis - Jane - kiváltotta belõlem a gyûlöletet, a testvére pedig a szánalmat, a sajnálatot. A zongorista pali nagy volt, nagy mackó létére hogy elszaladt. :)) Jane igen ronda lett idõskorára - de csak otthon, amikor kimozdult a lakásból, autózott, bankban volt, nagyon szépen kicsípte magát. Micsoda gyûlölet volt Jane-ben, hogy a mozgáskorlátozott testvérét felköltöztette az emeletre, megsütötte a papagáját, a patkányt, nem semmi egy nõ volt.
10/10
rombalazs 2012 dec. 05. - 15:18:12 10/10
(46/67)
Minden idõk egyik legemlékezetesebb filmmûvészeti alkotása !! Nem csak Bette Davis elképesztõ színészi játéka , hanem a rendezés , a többi karakter és véresen valóságszerû mégis misztikus ábrázolásmód teszi teljesen egyedivé a filmet.Minden megvan benne ami egy jó filmhez kell . Rendkívüli aprólékkosággal kidolgozott igényes mozi
beszelo86 2012 okt. 06. - 11:36:39 Előzmény danton-b
(45/67)
Ebben egyetértünk, zseniális film. Crawfordnak nem Sulyok Mária, hanem Sütõ Irén volt a szinkronja.
10/10
Hatnull 2012 aug. 29. - 18:25:52 10/10 Előzmény danton-b
(44/67)
Így van, ez zseniális film. 10/10.
vénasszonyok -nyara 2012 aug. 29. - 13:02:07 Előzmény -greghouse-
(43/67)
Rég láttam és német nyelven, de azért megpróbálom felidézni:
SPOILER
Blanche vezetett és szólt Jane-nek, hogy szálljon ki a kaput nyitni. Ugyanis az volt a szándéka, hogy elgázolja.
Valamit elszúrt, nekihajtott a kapunak és megbénult az ütközés következtében. Jane viszont részeg volt és azt hitte õ okozta a balesetet.
10/10
-greghouse- 2012 aug. 29. - 12:23:37 10/10
(42/67)
Na ez egy jó kérdés. A többség szerint igaz, és Jane azért nem emlékezett rá, mert (ahogy ez elhangzik a filmben) totál részeg volt, és mikor látta a balesetet, elfutott, és három nap múlva találtak rá egy motelban. Namost ha totál részeg volt, teljesen lehetséges akár egy egész napos emlékezetkiesés is, alkoholos amnézia, amikor az ég világon semmire nem emlékszik, mi történt. Tehát lehetséges, hogy így volt. Másrészt nem biztos. A film eredeti címe is azt sugallja, hogy "whatever...", azaz kb. "akármi is..." történt, stb. Az is lehet, hogy a haldokló Blanche bosszúja az egész. Az én magánvéleményem, hogy igaz lehet ami elhangzik, de nem fontos. "Akármi történt is Baby Jane-nel", már összetört az élete.
Kárpáti Éva 2012 aug. 29. - 12:07:34
(41/67)
Akkor most tényleg igaz volt, amit Blanche a tengerparton mondott Jane-nek? Ez csak azért érdekes, mert hiszen erre kellett volna emlékeznie Jane-nek is. Másrészt, amikor a baleset történt, én úgy láttam, hogy az autót Jane vezette. Most akkor mi volt az igazság szerintetek?
Sárga_rigó 2012 aug. 29. - 09:36:30
(40/67)
Valaki képbe tudna helyezni, hogy mi történt az után hogy Jane megölte a bejárónõt? Ugyanis akkor elment az áram.....köszi
danton-b 2012 aug. 29. - 01:12:50
(39/67)
:D neked is jó éjszakát,és ne feledkezzünk meg a zseniális cseh filmekrõl ,amelyek olyan emberiek tudtak lenni,és a jobb orosz filmek szintén ,éshát sorolhatnék még különféle nációjú nem hollywoodi zseniket,pont ez hiányzik ma a sok gagyiból
10/10
-greghouse- 2012 aug. 29. - 01:01:33 10/10
(38/67)
Már az is jó, hogy most legalább hárman már láttuk ezt a filmet.
Elköszönésül:
Stirlitz (aki ismeri úgyis tudja ki volt, aki meg nem, hiába magyaráznám)
Stirlitz megy éjjel a sötét erdõben, és megpillant kép villogó pontot.
"Bagoly" - gondolja Stirlitz.
"Stirlitz" - gondolja a bagoly.
Jó éjszakát!
10/10
-greghouse- 2012 aug. 29. - 00:56:39 10/10
(37/67)
...igen, és az Emanuelle volt "A" szexfilm, amit hang alámondással lehetett zártkörökben látni. Az elsõ nyugati krimisorozat talán a fehér Jaguáron száguldozó Angyal kalandjai volt, amit odavetettek koncnak a népnek, hogy ne sírjon a hozzá nem férhetõ James Bondokért.(Egyébként az Angyal, Sir Roger Moore-ral, Láng Józseffel, nem is volt rossz. Olyan alapon kritizálták, hogy "micsoda marhaság, hogy folyton bunyózik és mindig jól fésült"...istenem, pont ez volt a lényege, teli volt humorral).
...A szovjet filmekhez két adalék. Vannak szovjet filmek a világ legjobbnak tekintettjei közt is. Az hagyján, hogy Tarkovszkij Andrej Rljubjovja közéjük tartozik, mert "politikamentes", bár miután Tarkovszkij külföldre ment, azt sem lehetett látni. Vagy a Sztalker. De a háborús filmekbõl is mindig megemlítik a Ballada a katonárólt. Nekem személy szerint egy (ma már ukrán, de akkor szovjet) film tetszett és tetszik nagyon, Szergej Paradzsanov Elfelejtett õsök árnyai. Szovjet is volt, politikamentes is volt, valamiért mégis alig lehetett látni. Bezzeg Stirlitz...
1/10
ddmb 2012 aug. 29. - 00:55:47 1/10
(36/67)
Jowan nem veszekedni akarok, csak kicsit felidegesitett a film, h joval tobbre szamitottam, kabe a feletol ugy neztem, h csak legyen mar vege... Amugy ajanlom figyelmedbe a bathroom scene-t a Shiningbol... Az minden idok legbrutalisabb horror-jelenete, legalabbis sztem.. Jo ejt urak, azert koszonom a hozzaszolasaitokat
10/10
-greghouse- 2012 aug. 29. - 00:49:48 10/10
(35/67)
Szerintem sem túl hosszú, és ráadásul viszonylag átlagosan indul, könnyedén, csak Blanche kislány tekintetében érünk valami vészjóslót. Aztán a karrier, még az is egy "színfalak mögötti" történet megvillantása. Aztán a ház, ott már fokozódik a "helyzet", de még mindig krimi szinten. A vége meg maga az õrület. Nem hosszú ez, fokozatos. Az imént azt mondtam, milyen jó, hogy a Dunán adták reklám nélkül, igaz is, csak reklámra szoktatott szervezetem mûködött, és nem mentem ki vécére, képtelen voltam ott hagyni (azért kibírtam).
...A másik, nem mondtuk, hogy más jó filmek ma nincsenek ebben a mûfajban. Jó a Hetedik is (az azért más mûfaj picit), a Ragyogás is (a Nicholson félére gondolok, az viszont idõben még ehhez áll közelebb), és vannak ma is jó filmek, de ha megnézed, azok közt tényleg vannak túl hosszúak, éspedig úgy, hogy a hosszúság a véres jelenetek, autós üldözések, felnyársalások, stb. miatt van.
...Itt pedig úgy izgalmas végig a film, hogy egyenletesen tudja fokozni a feszültséget.
EGYETLEN CSEPP VÉR MEGJELENÉSE NÉLKÜL.
danton-b 2012 aug. 29. - 00:47:22
(34/67)
Ez így van,és nem véletlen,hogy a komcsi rendszerben volt az amerikai filmeknek egy szelektálása,és kiszûrték a gagyik jelentõs részét,eltekintve néhány kasszasikertõl,míg ma minden szemét bewáramlik Hollywoodból is a mozikba és aTvbe egyaránt.Ezért akkoriban ha amerikai filmet játszottak ,akkor arattak a jegyüzérek(Ma már azt sem tudják sokan,hogy az mi volt)míg a szovjet filmek jöttek orrba szájba a szovjet filmhéten ,anézõ meg aludt.Hiába volt néhány zseniális Csuhraj stb film és klasszikus regény feldolgozása, anézõk nemigen tolongtak szovjet filmre.
danton-b 2012 aug. 29. - 00:40:15
(33/67)
Más véleményem,ez afilm egyáltalán nem túl hosszú ,és végig tudja fokozni a feszkót.Részemrõl az nekem kevés hogy hanghordozástól borzongjak ,ezért a mai trillereket általában únom ,az általad említetteket különös tekintettel a Ragyogásra eléggé untam.
10/10
-greghouse- 2012 aug. 29. - 00:39:55 10/10
(32/67)
...ja és még egy apróság.
A cím. A magyar fordítás nem adja vissza. A magyar cím egyszerû: mi történt Baby Jane-nel. Angolul a "WhatEVER happened to Baby Jane" (kiemelés tõlem), azért más. A Whatever jelentése inkább az, hogy kb. "akármi is..." vagy "akárhogy legyen is...", a szó szerinti fordítás inkább az lenne, hogy (kb.) "akármi történt is Baby Jane-nel", megtörtént, és nem is akkor történt amikor a baleset volt, hanem talán gyerekkorában kezdõdött.
...Lehet, hogy túlkomplikálom, de egy biztos. Ezen a filmen nem csak rettegni lehet mint a hetvenhatodik láncfûrészes vérfarkasok vámpíréjszakáján, hanem nem hagy nyugodni egy darabig, pörög az agyad.
..Valahogy így kell jó filmet csinálni. (Az a baj, hogy ezt tényleg tanítják is film iskolákban. Csakhát...látszik, hogy van aki a láncfûrészek zajának frekvenciájával arányosan értékeli a filmeket. Másrészt meg nekem is hiába tanítottak éneket, botfülem és fahangom van...mondjuk ez nem akadályoz meg mai énekeseket abban, hogy tátogjanak, de ez már offffffff...... de mégsem teljesen, a jó filmek tanítása sem akadályoz meg sokakat hogy szennyet gyártson. Bár amíg lószar van verebek is vannak, és amíg megveszik a gagyit a népek, addig gyártani is fogják a gagyit...)
1/10
ddmb 2012 aug. 29. - 00:33:58 1/10
(31/67)
Akik jo thrillert akarnak nezni azok nezzek meg a Hetedik c. filmet... Akik a szereplok puszta hanghordozasatol be akarnak fosni, azoknak ott a Ragyogas... Ezt a filmet azok nezzek akik megneztek a Rumplcimplcampl-t es bejovos volt...

Eza film foloslegesen hosszu, tele van olyan elemekkel (huuu de tehetetlen vagyok, pont minden egy-ket masodpercen mulik) amelyekre egy ma rendezett film eseten minusz pontokat adnatok...

Annyi pozitivat tudok mondani h a szoke kitunoen jatszotta a szerepet
10/10
-greghouse- 2012 aug. 29. - 00:31:26 10/10
(30/67)
Egyetértek. Megyek és olvasok egy - ehhez képest - "habkönnyû" Ross MacDonald krimit lazításként elalvás elõtt, hogy álmomba se jöjjenek elõ...szegények.
(Mert azért ott van az apa vonulata is végig, aki egyrészt kényszerítette a kiscsajt a showbizniszre, másrészt behódolt a kicsinek (szintén elején a fagyis jelenet, az tér vissza a végén), és az egyik volt a fontos, a másik a senki az apa szemében, aztán fordulat.... szóval van ott egy apaszerep is....)
danton-b 2012 aug. 29. - 00:21:30
(29/67)
Spoiler.:Nagyon vékony a mesgye hogy ki is a valódi szörnyeteg,aki maga elött nem meri vállalni egy gonosz és meggondolatlan pillanatát sõt azt felhasználva magához láncolja egy életre testvérét, vagy aki éhezteti és megkötözi testvérét,hiszen azért már egész elrontott élete és zavart agya is felelõs.
10/10
-greghouse- 2012 aug. 29. - 00:16:18 10/10
(28/67)
Biztos meg lehetett volna szinesben csinálni, akkor már bõven voltak szines filmek, sõt, odaát szinte csak azok voltak. De nem biztos, hogy úgy átjönnének ezek a feket-fehér arcok. Amikor az elõzetesét olvastam (töredelmesen bevallom, most láttam elõször, pedig ez a film fogalom), azt hittem, Blanche egy klasszikus szépség lesz, és kicsit meglepõdtem, mikor nem igazán az. Szinte vészjósló a szemöldöke. És mindezt csak az utolsó öt percben érti meg az ember. Az a tengerparti jelenet mestermunka. Ahogy Hitchcocknál a zárt tér, régi házak, az itt is megvan, Hitchcocknál mindig van tükör, amiben megjelenik valamelyik kulcsfigura, itt a tengerpart volt olyan, hogy nehezen felejthetõ (mert ami a házban történik, az ugyebár a Tortúrára emlékeztet - pontosabban a Tortúra emlékeztet a Baby Jane-re, mert ez a film készült korábban mint King regénye és a film), de itt is az egész folyamat is jó, ahogy egyszerû (?) gonoszságból õrület lesz - kint a szabadban. És labdázik a gyerekekkel.