k11zoltan 2007 dec. 13. - 16:10:03
(7/67)
Én is jobbra számítottam, és a címet sem értem igazán.
kisGabi 2007 dec. 13. - 12:40:31
(6/67)
Meg kell még említenem: nem is mertem volna gondolni, hogy eredeti szinkronnal adják, ez külön nagy öröm volt számomra! Tolnay Klári bravúros szinkronját és Sütõ Irént, aki nem túl gyakran szinkronizált, hihetetlen jó érzés volt hallani.
kisGabi 2007 dec. 13. - 12:27:48
(5/67)
Szép, zseniálisan elkészített és nyomasztó film. Élmény volt újra látni.
kisGabi 2007 dec. 12. - 21:33:08 Előzmény Zolkó
(4/67)
Nekem ugyanezért Zolkó. Kíváncsi vagyok, felnõttfejjel mi maradt meg abból az éjszakai borzongásból.
perry 2007 dec. 12. - 11:11:44 Előzmény Zolkó
(3/67)
Aldrich megitélese az iparostól a zseniálisig terjed. Egy ilyen ellentmondásos pályába bele fér A piszkos tizenkettõtõl a Rabbi a vadnyugaton, vagy Az észak császára is.
A Mi történet Baby Jane-nel ? klasszikus építkezésû thriller, olyan két színésznõvel, akit Aldrich húzott elõ a bûvész cilinderbõl 1962- ben.
Bette Davis és Joan Crawford szikrázó alakítása emeli át a filmet a "panteonos" alkotások közé.
Számos késõbbi , testvér film és dráma alapjául szolgál a rendezõ érzékeny színészvezetése.
A film szórakozásnak is kitûnõ, egyben iskola példája a feszültség keltésnek.
Csatlakozva az elõttem szólókhoz, a film megér egy estet.
Zolkó 2007 márc. 16. - 23:05:44
(2/67)
Nekem azért emlékezetes e film, mert gyerekkoromban néztem meg egyedül éjszaka, szülõk nem voltak otthon. Tán sose féltem annyira, mint akkor:)) Máig bennem van szinte az összes kockája a filmnek.
ribicicu 2006 jún. 18. - 23:47:50
(1/67)
Ritkán nézek végig filmet, de ez a thriller tényleg iszonyatosan igényes és zseniális, ez tényleg egy hátborzongató nosztalgiázás volt! Én az utóbbi idõk filmjein nem kapaszkodtam talán ennyire székbe, ez engem még az etalon Psycho-nál is jobban megrázott. A cselekmény nem csupán adrenalinpumpáló klisékkel vagdalkozik, sokkal több, minden filmkockán átirizál az a kincset érõ tudás, amit tudtak a vén róka rendezõk! És a színészi játék annyira gyönyörû és magával ragadó volt, hogy majdnem elsírtam magam!