Téma: Mi

1/10
Gaddemon 2019 máj. 25. - 13:53:13 1/10
(27/87)
Ennyi logikátlan baromságot összehordani egy filmen belül! Hihetetlen. Ez egy nagy rakás... 1 PONT. A nyulak viszont aranyosak.
AKytty 2019 máj. 25. - 12:08:36
(26/87)
Szerintem Neked (HUNT3R1986) fizettek ezért a kommentért!
Imádom a thrillert a horrort a pszicho thriller a kedvencem! De ezt a filmet ha fizetnek sem nézem meg újra!
Vontatott, legszívesebben bele tekertem volna.
Hangosan kacagtam közben néhány jelenetnél hogy ez most komoly???
Mondanivaló? Micsoda? Szemet szemért? Ennyi!?
Kérlek titeket írjatok róla nekem egy olvasó naplót! Mint a gimiben! Fizetek érte csak had értsem meg végre!!!!!
6/10
tonijani@gmail.hu 2019 máj. 14. - 20:51:06 6/10
(25/87)
Nem értem sem az 1/10-eket, sem a 10/10-eket. Akik erre egyest adtak, szerintem nem láttak még igazi gagyi filmet, ez azért azoknál jobb volt. De a 10-eseket sem értem. Az előttem írókat megszólítva és idézve, magyarázzák már el nekem( ezeket írtátok):
"Nagyon sok mondanivalója van" -Mégis párat írjatok le légyszi, hátha néhány felett elsiklottam.
"többszörösen összetett", " komoly kérdéseket vet fel " Mégis miket?
A válaszokat előre is köszönöm!
Nálam ez 5/10
8/10
SecondMoon 2019 máj. 04. - 11:24:23 8/10
(24/87)
Nekem összességében tetszett a film, bár néhol kicsit túltolták a kergetőzést, ezzel vontatottá téve. Annyira nem volt rossz, hogy ennyire le legyen pontozva. Nem volt ennek a filmnek olyan mondanivalója, hogy hú de el kelljen gondolkodni, de ettől még jónak találtam. A vége csavar is érdekes, bár azt meg egy huszáros vágással le is zavarták két percben. Én azért adnék rá 8 pontot.
1/10
bebeto07 2019 ápr. 17. - 13:48:50 1/10
(23/87)
Látom még mindig csak a rendkívül intelligensnek tűnő "aki nem érti ezt a filmet az nézzen ezt meg azt" magyarázatokkal védik ezt a borzasztó filmet. Senki sem részletezte - pláne nem, akitől kérdeztem -, hogy mi is az a szuper benne, mik azok a rendkívül aktuális társadalomkritikák és azokat hogyan mutatják be, magyarázzák el, amik ezt a filmet szuperré teszik? Valamint, hogy az alapvető logikai problémákat mivel lehet magyarázni? Egyszerűen felfoghatatlan számomra, miként lehet ez valakinek 10/10-es film, de tényleg. Az 5/10 és hasonlók még ok, mert én is csak azért adtam rá 1/10-et, mivel akkora csalódás volt, a felhypeoló kritikák után.
10/10
maxi613 2019 ápr. 03. - 11:45:24 10/10
(22/87)
Nagyszerű ez a film! Ajánlom mindenkinek aki képes egy kicsit is használni a fejét. Remek tartalommal töltött egyedi film! Nagyon sok mondanivalója van csak hát ezeket fel kell fogni, érteni kell. Valószínűleg akiknek nem tetszik ők nem képesebb messzebb látni attól mint, hogy egy piszkavassal és ollókkal kergetik egymást....
Gretamed 2019 ápr. 02. - 21:29:48
(21/87)
Akinek unalmas volt, az semmit nem fogott fel belőle. Van még mit tanulni, vagy akkor más típusú filmet kell nézni, amiben "lekötnek" a szellemes jumpscarek. Ez egy komoly alkotás.
"Peele ezúttal is egy horrorfilmbe csomagolt társadalomkritikát rendezett, ahogy azt első filmjének esetében is tette, de jelen alkotásával szintet lépett. Most már bonyolultabb szimbólum rendszerrel dolgozik és attól függően, hogyan dekódolja a látottakat a publikum többféleképpen is értelmezhető az alkotás. Az üzenet pedig rendkívül komoly és nagyon aktuális a mai világra nézve."
5/10
libazsiir 2019 ápr. 02. - 07:00:29 5/10
(20/87)
Az első órája még úgy ahogy lekötött de utánna már azt vártam mikor zárják le, feleslegesen elnyújtott sztori egy apróbb csavarral a végén. Összességében csalódottan jöttem ki a moziból.
5/10
naivugyfel 2019 márc. 29. - 15:52:03 5/10
(19/87)
Azért az gond, mikor a "megoldás" valami agyament logikátlanság - ennyire hülyének venni a nézőt már-már művészet - úgy látszik, most ez a trend, ebben versenyeznek a rendezők...
kriszta.g 2019 márc. 29. - 14:22:12
(18/87)
Ez volt életem egyik leghaszontalanabb két órája. És pénzkidobása. Borzalmas. Unalmas és nevetséges. Valamilyen szintű kifacsart humorú elvont társadalomkritikának felfogható, ha az ember nagyon akarja, de én inkább csak untam. Vártam a végét. A Tűnj el nagyon jó film volt bár a végét ott is elszúrták, de ez olyan volt mint mikor túl sokat vacsorázom és tele hassal zagyvákat álmodok. 0 pont. Na jó a vége "csavar" miatt ami mondjuk annyira volt meglepő mint az ha felemás zoknit veszek fel reggel, legyen 1 pont. Elisabeth Moss szerepelhetett volna többet, őt bírom a többiek felejtősek én nem voltam oda az alakításokért, mint ha egy színjátszókör abszurd bénázást látnám.
Pusztító, ne nézzétek!
1/10
bebeto07 2019 márc. 27. - 10:09:51 1/10 Előzmény HUNT3R1986
(17/87)
Te nagyon véded a filmet és ódákat zengsz róla, ezrét kérdezlek, csak a kíváncsiság miatt: kérlek írd le milyen kérdéseket vet fel, miket válaszol meg és miket nem. Tényleg nem rossz szándékból, kíváncsi vagyok, hogy miért látunk ennyire másként egy filmet.
SPOILER ON:
Próbálom a filmet kitörölni az emlékeimből, de amennyire emlékszem, kb két kérdés jön fel:
- éhezés, szegénység és, hogy annak aztán milyen következményei lehetnek
- mindennek a másolása/klónozás és, hogy aztán annak milyen következményei lehetnek
- még talán a kormányok/hatalmak irányítási, manipulációs igénye - de ez nagyon nem volt kidolgozva és akkor még finoman fogalmztam...
De azt kérlek magyarázd el, hogy a másolatok elvileg tudták irányítani az embereket, nem? Még az is ok, hogy a másolat anyának másolat gyereke van, aki ezért tudta beleirányítani a tűzbe az elvileg másolat srácot. De erre mikor jött rá (a filmben elvileg max a végén jöhetett volna rá, amikor a végső anyacsata zajlik), miért csak akkor (miért nem amikor elmentek játszani 2-en a kis szobába/gardróbba), hogyan? Vagy korábban miért nem? A lány miért nem él ezzel a tulajdonságával? Vagy leginkább az anya???? Még az anya suta beszéde nem is olyan kritikus pont - bár azért fura, hogy kb elfelejt beszélni, pedig nem csecsemő korban történik a csere... De ami leginkább zavart és nem értem, hogy ez a másolat világ hogyan működött. Oké, hogy az elején leírják, fogalmunk sincs mennyi elhagyott alagút van a föld alatt, de akkor is?! Hogyan manipulálták a másolatok az embereket? Mentek-jöttek pont olyan útvonalakon a föld alatt, mint a föld felett az emberek? Vagy mit akart az a pár perc mutatni, amikor a vidámpark alatti másolat világot mutatták (ahol ugyanúgy játszanak, rázkódnak, stb)?
Kíváncsian várom válaszod, mert lehet, hogy én voltam már más állapotban és nem tudtam értelmezni, ami más megvilágításba helyezi a filmet.
HUNT3R1986 2019 márc. 26. - 17:05:36
(16/87)
Az egyik legnagyobb hatású film, ami az elmúlt 10-15 évben készítettek: kreatív, de jól használja a zsánereket is; többszörösen összetett, a nagy vonalaktól a legkisebb részletekig átgondolt és jól megvalósított (számtalan rétege van a filmnek); komoly kérdéseket vet fel (ami manapság már önmagában nagy szó) és részben meg is válaszolja őket (ritkább, mint a fehér holló), de egy részüket nyitva is hagyja, ugyanakkor teszi mindezt szándékosan: "mítoszépítés" címén és azért, hogy a kérdések egy részére néző maga válaszolhasson, gondolkozzon és a saját igazát találja meg! Egyszerűen zseniális! Minél több ilyet!
Ugyanakkor nem mindenkinek való egy ilyen összetett film... Aki csak butulni akar, az agyát nem használni (vagy már nem is tudja), csak nézni ki a fejéből, annak biztosan nem fog tetszeni. Ebből születnek az ilyen "unalmas film" kommentek.
Sz. Péter 2019 márc. 25. - 18:08:19 Előzmény Balu64
(15/87)
Az emberek nem egyformák. Így az ízlésük sem.
1/10
mákospacal 2019 márc. 25. - 16:39:52 1/10
(14/87)
Rettentően rossz film... Unalom a köbön....
1/10
bebeto07 2019 márc. 25. - 10:24:10 1/10
(13/87)
Még annyi, hogy aki a pontozás alatt, itt is belinkelt kritikát írta erről a filmről, az remélem csak viccelt és be akart mást is húzni a csőbe, ha már ő megnézte. Akkor tudom értékelni a humorát. Minden más esetben, kérem hagyjon fel a kritikák írásával, mert 1. félrevezető, 2. hosszútávon nem fog belőle megélni/már kiégett. Ez hol volt félelmetes??? Az első 10 percben egy minimális félelem hangulat volt, onnantól fogva semmi. Eleve, egy ilyen műfajban a poénkodás nagyon kétélű dolog, még, ha jó is a film, könnyedén kizökkentheti az embert a hangulatból, amiért azt a filmet nézi elvileg... Egy olyan horrorban/thrillerben pedig, amiben az alapvető logika hibádzik, halálos bűn, mert onnantól fogva az egész egy silány vígjátékká minősül.
1/10
bebeto07 2019 márc. 25. - 10:14:22 1/10
(12/87)
Életem 3 legrosszabb filmje közt szerepel. Én imádom, ha egy filmnek van mondanivalója, csattanója stb. De logikailag ennyire rosszul felépített filmet nem tudom mikor láttam, vagy én voltam hozzá teljesen hülye (nagyjából a legbonyolultabb filmek is át szoktak jönni).... Az még oké, hogy ennek nem sok köze van a horrorhoz, inkább thriller lehetne talán, ha nem lenne tele poénnal és egy komikus karakterrel. Amely poénok és karakter nem rosszak egyébként, de ez egy horror volt elvileg, könyörgöm!!!
Az első ~10 percnek volt hangulata, onnantól fogva átment az egész egy BorzAlomba ( :) ), de tényleg. A csattanót még tudtam is volna értékelni, de addigra már annyira idegesítővé vált az egész és a tény, hogy csak azért nem tudok kijönni a moziból, mert a feleségem és barátok azt mondják, várjuk ki a végét, hátha lesz belőle valami. 1 óra után folyamatosan az órámat nézegettem, ez eddig egyszer fordult elő velem életemben, pedig számtalan fimet láttam moziban, köztük sok rosszat...
1/10
fibra 2019 márc. 25. - 01:24:58 1/10
(11/87)
Borzalmas.
ahogy Uma Thurman mondta a Ponyvaregényben : BorzAlom
és nem a jó értelemben.
Adják vissza a mozijegy árát és kárpótlást kérek az elvesztegetett időre.
1/10
Ktesibios 2019 márc. 24. - 22:38:19 1/10
(10/87)
Hát ez nem sikerült. Nagyon nem.
Balu64 2019 márc. 24. - 22:21:16
(9/87)
"Iszonyatosan jó film"... "nagyon szar, gagyi"... Hogy a véreres falloszban lehet ennyire ellentétes vélemény?... Ilyen a világon nincs!
1/10
kicsijány007 2019 márc. 24. - 17:56:08 1/10
(8/87)
nagyon szar film .... semmi értelme nincsen ... nem is ijesztő........gagyiiii