Téma: Mi

4/10
tompili 2020 júl. 04. - 18:43:49 4/10
(67/87)
Értelmetlen szrság. Mindent összevetve sajnálom, hogy megnéztem.
4/10
ZsyfKo 2020 jún. 30. - 12:48:50 4/10
(66/87)
Nem lett volna rossz, de nem nagy szám a film.

Amit nem értettem hogy a klón csaj azt magyarázza, hogy ő ott nő fel lent de más minta többiek, aztán a végén még is azt mutatják hogy helyet cserélt a normális csajjal amikor elkeveredett a vidámparkban, ott csak néztem hogy akkor most mi van? mert ha a klón csaj nőtt fel kint akkor még is min lepődött meg hogy megjelentek a másolatok? Hülyeség az egész.


1/10
tesz-vesz 2020 márc. 22. - 21:48:09 1/10 Előzmény maxi613
(65/87)
"Nagyon sok mondanivalója van csak hát ezeket fel kell fogni, érteni kell."

mondasz akkor 2-3 mondanivalót?
1/10
tesz-vesz 2020 márc. 22. - 21:44:39 1/10 Előzmény Wolfi81
(64/87)
ugye az nem zavar hogy a film elején az amerikai éhezés elleni reklám szimbóluma volt ez a kézfogásos dolog. amit nem sikerül egész amerikán át megcsinálni az agyhalott klónoknak, hanem csak a városban, mivel nem egész amerika lakosságát (édes istenem) klónozták le, hanem csak a városét.
tehát NAGYON NEM a trump féle kerítést szimbolizálja, az ország közepén...
1/10
tesz-vesz 2020 márc. 22. - 21:38:49 1/10
(63/87)
szóval ha komolyan venné magát a film akkor nem kezdenének el azon poénkodni, hogy elviszik a szomszédok kocsiját, miközben a szomszédok ott vannak lemészárolva.
1/10
offtopic
tesz-vesz 2020 márc. 22. - 21:37:10 1/10 Előzmény homeboy
(62/87)
az olló járt az egyenruhához. amúgy nem tudom miért kell ilyen sok olló
1/10
offtopic
tesz-vesz 2020 márc. 22. - 21:27:09 1/10 Előzmény ktnzltn
(61/87)
mi volt ez amire csak másnap jöttél rá?
1/10
tesz-vesz 2020 márc. 22. - 21:25:13 1/10
(60/87)
a Tűnj el az nagyon tetszett, de ez a Mi c. borzalmasan gagyi, a ráerőltett ostoba csavarral a végén, amivel ellent is mond saját magának a film. feleslegesen vesz el két órát az ember életéből, nem sikerül megtölteni tartalommal.

értem én hogy a player.hu túltanult, sznob, posztkomcsi szerzője (Hauschel Tamás) ezerféle dolgot látott benne, ami miatt "tűpontos"társadalomkritkának gondolja, csak sajnos ebből egyet se sorolt fel, mert ez a ....


.... gazdag jólélő - szegény rosszulélő ellentét nagyon sántít, amikor ezek a klónok eléggé debilek (és még vallásosak is, istenre hivatkoznak). nincs bennük túl sok könyörület, nehogy már megsajnáljuk őket, amiért olyan ostobák, hogy nyersen eszik a nyulat. mert a tüzet ismerik. valószínű igen, hogy a létrehozóik csak úgy otthagyják őket, senki nem tud róluk, mert az usában sok az elhagyatott alagút, ahogy a film elején ki is írják. teljesen hihetetlen, ostoba ötlet már ez.

a kötelező csavar benne meg egyenesen gyomorfogató, hiteltelen a film, még saját magát se veszi komolyan, a klónok nem olyan okosak mint az ember, mégis a kiscsaj ember, és a klónok között se lesz túlságosan okos. a klóncsaj meg emberek között maga is ember lesz. ugyanolyan értelmi és érzelmi szinten. csodás. és miért mérgesek a klónok az emberre? kijöhettek volna a pincelaborból amúgyis, és munkát vállalhattak volna. nagyon sokat kellett mutatni a hülye táncukat, hogy kitöltség a film műsoridejét. amúgy teljesen felesleges azt is beleerüőltetni, hogy a klónok eljátszák a vidámparki dolgokat, vagy van ennek bármi értelme?



pocsék film.
1/10
tesz-vesz 2020 márc. 22. - 21:08:33 1/10 Előzmény airsheep76
(59/87)
te láttad a filmet?! mert:

a klóngyereket felgyújtották! és amúgyis sebhelyes volt az arca! mi a fenéről beszélsz?!


6/10
mikipapa56 2020 jan. 05. - 12:55:03 6/10
(58/87)
Meglehet nézni!
airsheep76 2019 nov. 07. - 09:03:02 Előzmény Katalin93
(57/87)

"Oké, hogy a gyerek rájött, hogy az anyja is a pincéből való, na de eddig is ő volt az anyja. Rendben, hogy kicsit megdöbbent, de az előzmények alapján ő úgy ismeri az anyját aki szereti és jó ember, tehát ezt nem igazán értettem".
Ha visszaemlékszel a gyerek is bement a "pincébe", és utána nagyon hallgatag lett. Érted? :)


4/10
Katalin93 2019 okt. 27. - 18:46:52 4/10
(56/87)
Nekem a Tűnj el! eléggé tetszett, de ez annyira nem. Az első fele még csak-csak izgalmasnak mondható, de aztán egyre értelmetlenebbé válik a sztori. A végén a "csattanó" igaz egy másodpercre elgondolkodtatott, de igazán nem olyan nagy durranás.


Az egész zombik vannak a pincében sztori egy vicc, nagyon rosszul van kidolgozva. Értem, hogy mit akartak volna ezzel mondani, de sokkal értelmesebben és átgondoltabban ezerszer jobb filmet össze lehetett volna ebből az ötletből rakni. Például valamiféle átjáró két világ között, ahol ha az egyik féllel jó történik a másikkal rossz, na de ilyen filmek már vannak, gondolom újítani akartak, ám igen balul sült el. Gondolom a zombi másolatok célja az lett volna, hogy megöljék a felszíni énjüket, hogy aztán a helyükbe léphessenek és rendes életet élhessenek ahogy ők fogalmaztak a "felhő alatt és nap sugaraiban", mindeközben a világ szerezzen tudomást az ő létezésükről. A végét viszont nem értettem. Oké, hogy a gyerek rájött, hogy az anyja is a pincéből való, na de eddig is ő volt az anyja. Rendben, hogy kicsit megdöbbent, de az előzmények alapján ő úgy ismeri az anyját aki szereti és jó ember, tehát ezt nem igazán értettem. Inkább jobb lett volna egy kettejük közötti párbeszéd, melyben a pincelakó nő elmondja, hogy annak idején helyet cserélt a felszíni énjével, mert normális életet akart.


10/10
ktnzltn 2019 szept. 30. - 00:11:14 10/10
(55/87)
Egyszerűen életem legjobb filmje.. Olyan bonyolult az egész sztori hogy volt amire csak másnap jöttem rá mi miért volt úgy a filmben, ahogy! Imádom Jordan Peele filmjeit.. Valahogy egy olyan stílust mutat be ami az én egyébként “utálok TV-t nézni” agyamat is leköti minden egyes percével. Megfogom nézni még sokszor.
4/10
Pied1 2019 szept. 08. - 16:18:46 4/10
(54/87)
.
3/10
mekkGyver 2019 szept. 05. - 00:37:41 3/10
(53/87)
Végignéztem 3 értékelő videót, hogy mekkora mondanivaló van a filmben, és hogy milyen mögöttes tartalom van az összes jelenetben. Már azt hittem, hogy csak az én ízlésemmel van baj, de látom, hogy az "átlag" néző ugyanúgy nem tudta értékelni a filmet (filmként), mint én. Értem én, hogy hogyan asszociál a kor politikai helyzetére meg a hajléktalanok nyomorúságára... de mint horror egy összefüggéstelen zagyvaság. Nem magyaráz meg semmit, vagyis amit magyaráz, az meg baromság.

És a nagy csavar is hibás a végén, hiszen amit a nő művel / mond végig a filmben, az nem stimmel, ha szerepet cseréltek.

8/10
User Friendly 2019 aug. 23. - 01:08:03 8/10 Előzmény DeathAdder
(52/87)
semekkorát. ha katarzisra vágyom, nem horrort nézek.
1/10
kekszon 2019 aug. 21. - 20:38:51 1/10
(51/87)
Ez egy agyatlan, értelmezhetetlen vacakság, csak elpazarol vele az ember az életéből 2 órát.
DeathAdder 2019 júl. 31. - 21:13:48 Előzmény User Friendly
(50/87)
És ez a csavar ennyire katartikus érzést váltott ki? Már a 20. percben ki lehet következtetni a nagy csavart, ugyanis

csak az az egy idióta földalatti nő volt képes emberi nyelven beszélni, aki kicserélődhetett gyerekkorában, míg a másik az elveszése után elfelejtett beszélni.

1/10
TiBera 2019 júl. 29. - 10:25:46 1/10
(49/87)
Ez a film egy nulla,ennyire szarul megcsinálni valamit...Ha ez vígjáték akarta lenni annak is egy nulla,de az hogy ez egy horror film, annak viszont meg egy vicc.Ugyan magyarázza már el nekem valaki,hogy ha leakarnám gyilkolni magam,akkor miért nem az ollóval szúrók vagy csapok egyből?De ha már az ollónál tartunk,mi ez a piros overál,szandál kombóval?Ki gyártotta le nekik,kivett méretet bárkiről is?Akkor baromság ez a film,hogy ha lehetne 0 pontot adnék neki...
8/10
User Friendly 2019 júl. 27. - 02:48:39 8/10
(48/87)
Nem a szokványos klisékből építkező horror, ahogy a Tűnj el! sem volt az. Ez is egy olyan film, aminek a végén csak ül az ember, néz ki a fejéből, hogy ez akkor így most hogy... Rendesen átértékelődik minden, amit addig láttunk, el lehet rajta gondolkodni.
Nekem abszolút bejött, egy-két bakit leszámítva jól ki lett találva.
Nagyon jó az atmoszféra, van feszültség, a poénok a helyükön vannak és a csavar is üt. Ahogy a végén a kis srác az anyjára néz a kocsiban, abban kb minden benne van.
Nálam feltétlen 1x újranézős kategória a csavar miatt, ami kb fejre állítja az egész sztorit. A végkifejlet tudatában más szemmel nézném az egészet.