Téma: Miami Vice

1/10
deadscott 2009 aug. 01. - 11:13:44 1/10
(86/126)
mi köze ennek a Miami Vice-hoz? (azon kívül, hogy ugyanaz a címe?)
hol a feltûrt ujjú rózsaszín zakó?
1/10
Mermaid. 2009 jan. 23. - 09:49:18
(85/126)
Nekem nagyon tetszett a film, kétszer is megnéztem a moziban! Szerettem a sorozatot is de el is tudtam tõle vonatkoztatni és nem is csalódtam....
Szexi, izgalmas, minden volt benne. Nekem tetszett!!!
8/10
afcajax 2009 jan. 17. - 13:53:47 8/10
(84/126)
A bemutatója alapján egy jó filmet vártam. A nézése közben meg csak azt vettem észre h nem érzek semmit, ami magáért beszél.
hErO 2009 jan. 03. - 12:33:27
(83/126)
Szerintem másodszorra is.:P
10/10
DICK666 2009 jan. 03. - 12:04:58 10/10 Előzmény samitomy
(82/126)
Lehet h a film elsõre kicsit gagyinak tûnik, de Colin Farrell alakítása nagyon nagy (1 úr)! nálam 1 jó filmzene nagyon sokat dob és ebben a filmben kivétel nélkül mind nagyon el lett találva! belátom nem nagy szám, de ezek a dolgok miatt mégis a kedvenceim közé tartozik!
9/10
samitomy 2008 dec. 06. - 17:32:14 9/10
(81/126)
Ezt a filmet a legtöbben azért húzzák le, mert a sorozattal próbálják meg azonosítani. Pedig M.Mann elõre megmondta, hogy a címén kívül semmi más nem fog hasonlítani a Don Johnson-os Miami Vice-ra. Próbáljatok meg elvonatkoztatni a sorozattól, egybõl más lesz a kép! Különben meg mutasson nekem valaki egy rendezõt aki ebbõl így jobbat hozott volna ki ! Emberek azért mégiscsak egy Michael Mann filmrõl van szó !
És ha már M.Mann film, akkor 7es alá nem adjuk...
1/10
qwertzz 2008 szept. 28. - 19:08:03 1/10
(80/126)
Na ez az a film, ami abszolút NÉZHETETLEN. A moziból a film felénél kisétáltunk, mert nem tudtuk tovább nézni. Egyszerûen szörnyû a története és még érthetetlen is, nagyon gagyi az egész. 1/10-et adok csak rá, mivel nullát nem lehet választani.
erroris 2008 aug. 05. - 17:34:57
(79/126)
A film ugyan nem tetszett a zenéje viszont zseniális!Ebben az egyben tudom csak a sorozathoz hasonlítani!
denyiro 2008 máj. 15. - 00:47:57
(78/126)
Amennyiben a sorozatot és a filmet kell összevetni egymással úgy maradok a sorozat mellett. A sorozat magába foglalja az adott kornak az elegyét a szereplõk, a zenei-, képi világ által, ami igazán fajsúlyossá és meghatározóvá teszi. Aki hasonlóra számított a filmben annak csalódnia kellett de azért elég jól sikerült az is. Nem attól lesz jó egy film, hogy tele van tûzdelve akciójelentekkel és pörög minden kockája ezerrel azt a tucatfilmek biztosítják számunkra.
semese 2008 ápr. 26. - 18:52:01
(77/126)
Nem rossz a film, de a sorozato nem láttam, így nincs összehasonlítási alapom.
leopard26 2008 ápr. 17. - 02:03:26
(76/126)
Ehez a filmhez jobb hozzá se szólni!Igazság szerint ha valami más lett volna a címe akkor elmenne akciófilmnek,de ezzel romba tiporták az egészet!
bob 2008 ápr. 16. - 23:25:34
(75/126)
Nekem nem volt mivel osszehasonlitanom, mert a sorozatot se neztem, de ezt a filmet a felenel abbahagytam. Hihetetlenul rossz. Sablonos tortenet gyengen megvalositva, troger szineszi munkaval, surolja a nezhetetlenseg hatarat.
goodboy 2008 febr. 07. - 10:24:54
(74/126)
Nem rossz ez a film csak ha valaki úgy nézi, hogy a sorozattal hasonlítsa össze, akoor nagyot csalódik. Mondjuk nekem a sorozat egy kicsit jobban tetszett, de a film is az egyik kedvencem.
3/10
snowblind 2007 dec. 06. - 08:47:44 3/10
(73/126)
Tegnap megnéztem a Miami Vice-ot. Bár ne tettem volna! Az egyik legrosszabb film, amit valaha láttam (pedig elég sok filmet láttam már...)! A sztori gyenge, már ha beszélhetünk egyáltalán sztoriról... Semmi akció, semmi izgalom, semmi feszültség, semmi csavar. A szereplõk játéka is kritikán aluli, lélektelen.
Ha eltekintünk attól, hogy ez a film egy sorozatból készült, akkor is rossz, így meg aztán végképp! Semmi köze a Miami Vice-hoz (a címén kívül).
A zene és a kamerakezelés/vágás tényleg nem rossz, de ha zenét akarok hallgatni, akkor beteszek egy CD-t, ha meg szép képeket, akkor National Geographicot nézek vagy Travel Channelt (ott esetleg még Miamiról is láthatok mûsort).
endi 2007 nov. 04. - 12:35:30
(72/126)
Szia Sipka!

Akkor most "válasz"-t küldök neked, hogy elolvasd biztosan, amit neked írtam, éppen azért, mert megszólítottalak! (Egyébként úgy gondoltam az az illedelmes, ha megszólítalak és köszönök, ha manapság ez nem szokás is....viszont nem köszöntem el....na ez negatív dolog volt részemrõl, egy pont levonás!)
Dehogy akartalak kioktatni, de a Miami Vice c. sorozat jórészt M. Mann nevéhez fûzõdik, még ha az ötlet, a kiagyaló személye nem is, csak ez már legenda, és éppen ezért várták annyira, hogy milyen filmet fog kerekíteni az egészbõl a rendezõzseni, úton-útfélen irogatták, amikor forgatta a filmet. Csoda, a Szemtõl szemben, a Bennfentes, a Collateral, az Ali és az Utolsó mohikán után??? Felemásra sikeredett, egyébként szerintem is! A felkiálltó jelek? Hát annak annak hangsúlyozása, hogy igenis a pasas ott volt a kezdeteknél, csupán ennyi, semmi több. Elnézést, de a filmekkel kapcsolatban mindig így vagyok, örök életben érdekelt a film minden részlete, olvasok is sokat vele kapcsolatban és ha valami pontatlanságot olvasok, hallok egybõl arra sarkal, hogy szóljak. Sorry és ciao!
sipka 2007 nov. 02. - 18:36:00
(71/126)
Szia "endi"!
Most megtisztellek azzal, hogy a 300. hozzászólásomat neked írom. Olvastam leveledet, amelyben megpróbáltál a helyes útra tériteni a különbözõ tényszerû állításaiddal, miszerint: "Michael Mann" bizony rendezõi és produceri munkát is végzett a sikeres "Miami Vice" nevezetû sorozat néhány epizódjában. Ezúton is elnézést kérek mert nem vagyok tájékozott ez ügyben... Mivel ha tudtam volna, nyilván nem írom oda a hozzászólásom végéhez, azt amit odaírtam :) De ettõl függetlenül mindent úgyan úgy gondolok a filmrõl, amit már közzétettem. Bár engem nem szokott zavarni ha kijavítanak, (mivel én is tévedhetek) de azért elvárnám, hogy nekem intézd a leveledet. (S most nyilván nem arra gondolok, hogy megszólitasz benne, hanem arra hogy "válasz"-t küldesz nekem.) Mert így nem biztos, hogy egyáltalán elolvastam volna... Na mindegy. S még valami: Miért van 4 felkiálltó jel a mondatod végén? Felhúztad magad, vagy mi a szösz?!
Köszönöm, hogy elolvastad levelemet!

Tisztelettel: sipka (Áááhh ez nem lesz így jó!!!)

Üdvözlettel: sipka (Hol élünk? 1866-ban?!!)

Viszont"olvasásra": sipka (Ez elég béna!!)

CSÁ!!!!!: sipka (Ez az!! Szerintem ez egy ideális elköszönés!! :DDDDD
endi 2007 nov. 02. - 16:52:07
(70/126)
Sipka, Michale Mann "magáévá tette" a Miami Vice-t? Hát akkor nézzél csak szépen utána, hogy az eredeti sorozatból hány részt rendezett és producerkedett!!!!
Zsótti ecsém 2007 okt. 31. - 15:45:25
(69/126)
Junius ota Miamiban elek es par hete ujra megneztem a filmet DVD-n. Kivancsi voltam, hogy ismerven a helyet menyire lesz mas a film ha ujra megnezem. Emberek! Ki kell jelentenem: ez a film maga MIAMI. A digitalis kameraval felvett sajatos karcos kepek, a majdhogynem biborszinu ejszakai egbolt, a veletlenszeru villamlasok, es zene,zene,zene. Anno en sem ertettem, hogy miert vitte el Mann ezt a filmet ebbe az iranyba, hisz igy rengeteg rizikot vallal. De amiota latom, hogy milyen is igazan Miami azota ertem csak igazan: Michael Mann egy zseni es mindenkinel jobban ismeri ezt a helyet, es azzel a filmmel gyakorlatilag a leheto legvalosaghubb kepet festi az igazi Miamirol. Pontosan arrol ami palmafas tengerpart es a luxushotelek mogott van, amit a turistak gyakotrlatilag nem is latnak. Ujragondolta es egyszeruen a mai hangulatba helyezte mindazt amit korabban o maga alkotott, es azt kell mondjam zsenialis amit csinalt. Teny, hogy mindez kisse oncelu, es valamelyst a klasszikus akciofilm rovasara megy, de tovabba az is teny, hogy dobbenetes pontossaggal adja vissza mindazt ami itt van.
Gondoltam, ez erdekes adalek lehet mindazoknak akik esetleg nem ertik mit is akart pontosan mondani ez a film valojaban. Mann egy olyan rendezo akit jobban erdekel, hogy epp naplementekor vegyen fel egy snittet, mint az, hogy hany akciojelentet presel egy filmbe. Kicsit olyan O mint aki mar tul van ezen, es most valami mast, valami ujat akar ezzel mutatni. Nekem bejon, de azt megertem ha valakinek viszont pont nem.
10/10
Zajac 2007 okt. 22. - 10:06:34 10/10
(68/126)
Nekem bejött a film,én jól szórakoztam rajta.
Zene pedig nagyon jóvolt.
sipka 2007 okt. 20. - 21:14:31
(67/126)
Én kedvelem Michael Mann filmjeit... De ez a "Miami Vice" címmel rendelkezõ munkája annyira nem nyerte el a tetszésemet... S rá is jöttem, hogy miért: Azért mert õ egy olyan rendezõ, akinek a filmjei szép, lassú tempóban haladnak, egészen a végkifejletig... Ez nem feltétlenül baj, mivel így legalább teret enged az igazi színészi alakításoknak, illetve megteremti a szükségesnek látszó feszült légkört. S pont ez a problémám a "Miami Vice"-szal!!! Nekem egy kicsit lassúnak, és "action"-telennek tûnt. Vegyük példaként Michael Mann többi filmjét: Például a "Szemtõl szemben"-t. Ebben a filmben két karakternek az életét ismerhetjük meg, illetve a mindennapi munkájukba is betekintést nyerünk: itt még elvárható a lassú tempó, hiszen mégis csak egy bünözõ, illetve egy zsaru közötti szellemi harc kibontakozását kell megfigyelnünk. Vagy vegyük példaként a "Bennfentes" címû alkotást: ez egy igen komoly témáról szól, így itt is teljesen jogos a vontatott tempó. Vagy nézzük meg az "Ali" címû dráma mûfajú "movie"-t: Muhammad Ali életérõl szól!!! Egy nagy boksz legendáról!! Tehát itt is jogos a cselekménytelen, lassú tempó. De nézzük a "Collateral" elnevezésû, számomra nagy értékkel bíró filmet: itt tényleg jót tesz a filmnek a feszültséggel teli, eseménytelennek azért nem igatán mondható jelenetek. Óriási a Tom Cruise és a Jamie Foxx között lejátszodó dialogusok. FANTASZTIKUSAK!!!! S most nézzük meg a "Miami Vice"-ot: ennek egy igazi akciófilmnek kellett volna lennie!!! Hiszen van egyfajta "sorozat"os múltja, amely megköveteli, hogy egy kicsit nagyobb fordulatszámra kapcsoljon a cselekmény!!! Végülis itt semmi sem követeli meg, hogy belassuljanak a történések: mivel ez nem egy komoly témát feszegetõ dráma, hanem egy izgalmas, retro sorozatnak a filmre adaptálása, így elvárná az ember, hogy teli legyen meghökkentõ tûzpárbajokkal, illetve a megszokott humoros párbeszédekkel... De ettõl függetlenül.....azért nem olyan roszz....csak mást vártam. De szerencsére Michael Mann nem rontotta el teljesen ezt a "Miami Vice"-t... Kellõen komoly, és durva. Egy biztos: ez nem az a "Miami Vice", amit régebben néztem a televizióban... Ez egy Michael Mann féle variáció, ahogyan õ látja a "Miami Vice"-t.... Mondhatni: magáévá tette eme sorozatot :DDDDDDDDD