babalujza 2009 márc. 24. - 09:51:01
(45/85)
40 perc elteltével még mindig nem tudtam mirõl is szól a film? Nagy nehezen a végére összeáll... Csak a homály.....a köd ! Ki kicsoda?
Ezért osztják az Oszkárt?
Vikke 2009 jan. 25. - 17:32:44
(44/85)
Nem egy rossz film, de sokszor unatkoztam rajta mert húzták mint a rétest. George Clooney valóban nagyon hiteles a szerepben, észre lehet venni az arcán ahogy a történet múlásával egyre nehezedik rá a súly. Különben Tom Wilkinson is hasonlóan jó volt a filmben, de személy szerint én Tilda Swintontól már nem voltam annyira elájulva. Külön tetszett a film végén az a taxis jelenet, mert olyan mintha Michaellel a nézõ is át tudná gondolni az egész cselekményt.
balint91 2008 nov. 02. - 21:21:28
(43/85)
Nem kellett "felpörgetni" az eseményeket, ez a valóság, nem egy akciófilm. Clooney tökéletesen alakít, a filmzene is jó. 8,5/10 :)
Redfield 2008 szept. 20. - 18:10:14
(42/85)
Igazán remek volt a rendezés, és ha a színészeken múlik, a film is kifejezetten élvezhetõ. De nem csak rajtuk múlik. Múlik sajnos azon is, hogy a sztori
eseménytelenségével együtt kifejezetten lassú folyású. Nem ártott volna neki egy kis sebesség, vagy legalább még pár dolog, ami feldobja a sztorit.
Egyébként mestermû.
9/10
5/10
hgabor93 2008 aug. 24. - 21:53:47 5/10
(41/85)
Hát nekem nem tetszett a film. kétszer elkezdtem egyszer se tudtam befejezni:( elõször mert nem értem rá másodszor viszont untam, de most hogy olvasom a hozzászólásokat lehet elkezdem mégegyszer. george clooney filmjei eddig tetszettek, jó színész de ez valahogy nem tetszik
7/10
beo71 2008 júl. 06. - 07:43:48 7/10
(40/85)
Eleinte nem értettem,zavarosnak tûnt,G.Cloney sármja kitartott egy 10 percig,utána unalmasnak éreztem,de ahogy végig néztem és a végén kibontották nagyon jó filmnek tûnt.DE!Minden filmnek szórakoztatónak kell lennie valamilyen szinten(így jut el több emberhez és igazából minden filmnek ez kellene a célja legyen,szerintem).7/10.Jó film,de nem éri el a Bennfentes szintjét például.
Még valami:lehet sokan kiakadnak,de nem értem miért kapott erre az alakításra Tilda Swinton OSCARt.Annak idején Brad Pitt a 12 majomban azért nem kaphatott díjat,mert túl rövid volt a szerepe(szerintem zseniális volt)bár ha arra gondolok Ruby Dee-nek 50 mp.ért akartak Oscart adni?Az Oscar ne életmû-díj legyen,2007-ben volt ennél több sokkal jobb nõi mellékszerep alakítás.
6/10
efes 2008 júl. 03. - 14:54:55 6/10
(39/85)
Kissé túlmagyarázott, néhol majdnem unalmasacska film, de ezek ellenére egyáltalán nem érdektelen. Az igazán lényeges nagypolitikai és makromikrogazdasági dolgokkal, illetve fõként azok összefonódásaival, visszásságaival foglalkozó filmek közül éleslátásával, problémaérzékenységével tûnik ki, a Soderbergh-Pollack-Clooney-Minghella mûhely ismét egy különös és egyedi filmmel rukkolt elõ. Hogy igazán nem üt nagyot, annak fõleg az az oka, szerintem, hogy sejthetõ már az elején, mire megy ki az egész, és ez a sejtésünk meglehetõsen didaktikusan van nekünk(számunkra) elõvezetve. De mégis, egy hatost megér, talán.
8/10
Karolka 2008 jún. 19. - 21:48:56 8/10
(38/85)
Nem mintha ez fontos lenne...most így hirtelen, amibe õ is volt: láttam az Adaptációt, Narniát, Constantine-t, Young Adam-at, Vanília égboltot meg még egyet németül, vmi phantasien von eine frau-t is... kb ennyi maradt meg!
8/10
Karolka 2008 jún. 19. - 10:50:35 8/10
(37/85)
Nem azt mondtam, h szar színésznõ... Ebben a filmben nekem nem tetszett!! (természetesen láttam filmjeit...)
Goldika 2008 ápr. 16. - 13:52:39
(36/85)
hát ez a film nagyon rossz. :( 25 perc után feladtuk és nem néztük tovább. Biztos ez is egy olyan film, amihez "hangulatban kell lenni".
hotyka 2008 márc. 30. - 00:35:35
(35/85)
Ez nem igaz. Én nem azért nem szeretem ezt a filmet,mert én csak a klisés filmeket szeretem. Más filmjei is olyan dögunalmasak a G. Clooney-nak. Amiken tavaly jelölt volt,azokon is mind bealudtam szinte.
Másrészt,én aki szereti a Vérzõ olajat vagy a Juno-t, rám így pláne nem mondhatod,hogy csak akciódús filmeket szeretem. Egyszerûen eza film semmitmondó és G. Clooney agyon van sztárolva, egy bájgúnár számomra és kész. Persze ettõl még lehet jó ember az életben...
hotyka 2008 márc. 20. - 09:54:18
(34/85)
Ne skatujázd be az embereket. Most azért,mert G. Clooney számomra egy jelentéktelen színész és a filmjei is azok szerintem,nem azt jelenti,hogy akció-krimit vártam. Dög unalom a film és szinte az összes filmje ilyen G.Cloneynak,még az általd említett akció filmjei is,fõleg az Oceans twelve és third-re gondolok! És én ,aki megnéztem a Vérzõ olajat (amit csak mindenkinek nagyon ajánlani tudok),szerintem nem kéne arra mondoanod,hogy nem vagyok nyitott nehezebb filmekre,ugyanis ez a film sem volt akció film....
Ja és persze kaliberekkel jobb színész a D-D Lewis!
9/10
alex4427 2008 márc. 19. - 21:02:32 9/10
(33/85)
Egyébként érdekes összevetni a Michael Clayton c. filmmel, és megláthatjuk, hogy mennyit "fejlõdött" a kapitalizmus! - írtam már korábban a Vérzõ olajnál!

A Vérzõ olaj kapitalistája, tulajdonosa még egyedül építi fel vállalkozását. Még át tudja (sõt, át akarja!) tekinteni az egész cég mûködését!
A Michael Claytonban már egy hatalmas céggel találkozunk! Nincs már az egyetlen és elhivatott tulajdonos! Már csak tulajdonosok, részvényesek vannak! Százan, ezren, több ezren! Kis-részvényesek és nagy-részvényesek! Már nem is ismerik egymást! Már nem is õk vezetik a céget, hanem a menedzsment! Akiknek viszont csak egyetlen feladatuk van: profitot termelni a tulajdonosoknak! Profitot, mondhatni bármi áron! És, hogy ki lehet-e lépni ebbõl az ördögi körbõl? Errõl (is) szól a film, nagyon érdekesen!
10/10
poliboy 2008 márc. 19. - 20:18:46 10/10 Előzmény akosd
(32/85)
Kár, hogy sokan akik beülnek erre a filmre, valamiféle George Clooney típusú megszokott akció-krimit várnak. Kicsit nyitottabbnak kéne lenni arra is, ha egy film nem a megszokott és dögletesen unalmas pörgõs ritmus szerint épül fel.
A Michael Clayton õrületesen jó film, gyönyörûen van megcsinálva, fantasztikusak az alakítások, és nagyon elgondolkodtat a világról, amiben ma élünk. Lebilincselõ alkotás és nagyon érzékeny jogi-krimi-dráma.
Kár, hogy kevés ilyen jó film készül. Legutóbb ebben a mûfajban a Bennfentes (The Insider) volt ennyire emlékezetes.
Balivet6 2008 márc. 18. - 01:05:05
(31/85)
szerintem azért ennyire nem volt nézhetetlen...egynek elment...sõt! az átlag vasárnap esti kereskedelmi csatornás filmek színvonalát simán elérte vagy még talán meg is haladta ;)
bár a sztoriról már tényleg lehúztak jó sok lepedõt... :(
4/10
akosd 2008 márc. 14. - 08:56:49 4/10 Előzmény amilan
(30/85)
Tényleg tök unalmas a film. Nagyon hosszúra sikerült és sokkal jobban túlbonyolították a történetet, mint amemennyire kellett volna.
Nem szoktam gyakran ilyet írni, de megbántam, h kifizettem értem ezer ft-ot.
8/10
Karolka 2008 márc. 10. - 19:08:19 8/10 Előzmény Obránszky Ármin
(29/85)
Az is elképzelhetõ, de szerintem a szerep szerint nem idegesítésre rakták bele... :D de ez az én véleményem...
1/10
amilan 2008 márc. 10. - 11:52:47 1/10
(28/85)
A lehetõ legunalmasabb film, amit mostanában láttam. A film 2 órán keresztül lassú és legfõképpen vontatott.
8/10
Obránszky Ármin 2008 márc. 09. - 02:19:59 8/10
(27/85)
Lehet, h TSnak az is volt a célja, h egy idegesítõ karaktert formázzon meg? ;-)
8/10
Karolka 2008 márc. 08. - 20:41:15 8/10
(26/85)
háááát, nem volt egy nagy durranás! Engem ez a Tinda Swinton kifejezetten idegesített! ritka béna volt... pff, és még Oscar is ment neki! jááájj!
Összességében jó történet, nem volt túlcifrázva!
Egyszer nézhetõ! 10/8!!