7/10
Sztrogacsev 2009 ápr. 07. - 14:27:50 7/10
(11/31)
Még egy gondolat.

Az angol szlengben az ír embert a "Mick" kifejezéssel illetik. Erre láthatunk/hallhatunk példát a Tégla c. filmben is.

Gondolom Michael Collins becenevébõl eredeztethetõ e szleng kifejezés elterjedése.
7/10
Sztrogacsev 2009 ápr. 07. - 14:23:30 7/10
(10/31)
Tetszett a film, azonban annyira nem, hogy még egyszer meg akarjam nézni..

A film nagy értéke, hogy bepillantást nyújt az ír történelem talán legfontosabb eseményeibe.

Valahogy nem jött át a küzdelem, a kín, a "miért", az okok érzékeltetése és a megvalósítás (forradalom) komolysága elmaradt a várakozásaimtól.

Film közben kicsit elgondolkodtam, hogy mi a ****-t lehet tenni, ha a saját néped elvakult módon ellened fordul, pedig te a legjobbat akarod nekik... nehéz döntés, a saját néped közé lövetni, amikor elvileg értük harcoltál/harcolsz.. :S

Liam Neeson alakítása nem volt rossz, de engem nem nyûgözött le. Nem tudtam elvonatkoztatni a szinkronhangtól (Tahi Tót László asszem), aki többek között Gerard Depardieu-t is szinkronizálja. Szóval nekem film közben mindig elõjött a "Canten vagyok Montázsiból" emlék, és persze Obelix alakja is fel-fel derengett... :D:D
(ezért gyûlölöm a szinkront)
(OFF: egyébként a Chaplin-ben el tudtam vonatkoztatni Sörös Sándor Magnumjától.. :D de ott mondjuk a színészi alakítás is Oscar díjas volt.)
aboriginal 2009 ápr. 04. - 13:32:50
(9/31)
A Michael Collins-t sem szabad kihagyni, aki még nem látta volna. Errõl a témáról nem túl sok film készül...
zsouzs 2009 ápr. 04. - 10:20:55 Előzmény Macika5
(8/31)
..pedig azt a filmet sem szabadna kihagynod...szerintem..:-)
10/10
Macika5 2008 szept. 14. - 21:52:03 10/10 Előzmény aboriginal
(7/31)
Igen, valószínûleg. Én pedig azt nem láttam, de nem is tudnám megnézni..., biztosan jó, de a fasizmust feldolgozó filmek rettenetes hatással vannak rám. Ebben a filmben is abszolút kijött, hogy mennyire karizmatikus ember és színész.
aboriginal 2008 szept. 14. - 19:54:10 Előzmény Macika5
(6/31)
Liam Neeson tényleg az egyik legjobb színész. A 'Schindler listájá'-ban is remekelt. Azt a filmjét biztosan sokkal többen látták, mint a Michael Collins-t.
10/10
Macika5 2008 szept. 14. - 09:10:44 10/10
(5/31)
Maradandó és megható élmény volt számomra a film! És hogy milyen tökéletesen alakította Liam Neeson ezt a nemzeti hõst, az már már csak hab a tortán! Nem sok filmben láttam még, de örökre belopta magát a szívembe!
10/10
Macika5 2008 szept. 14. - 08:37:42 10/10
(4/31)
DVD-n megvásárolható, én biztos, hogy megveszem ezek után.
10/10
Macika5 2008 szept. 14. - 08:36:27 10/10
(3/31)
Sajnálom... Én is most láttam elõször.
aboriginal 2008 szept. 14. - 02:40:40
(2/31)
Meglepõ, hogy egy rangos rendezõ kiemelkedõ színészek fõszereplésével készült történelmi filmjéhez eddig senki nem szólt hozzá.
Az írek mintegy hétszáz évig éltek brit uralom alatt. A XIX. sz.-ban néhány év alatt kb. 1 millió katolikus ír pusztult el éhezés és betegségek következtében. Az angolok elleni függetlenségi harc és polgárháború véres volt, ami végül lehetõvé tette az Ír Köztársaság megalakítását. Ezeket a politkai eseményeket sokkal jobban kellene ismernünk. Az íreknek sikerült a tárgyalóasztalhoz kényszeríteni a briteket az egyetlen eszközzel, amit a gyarmatosítók, elnyomók elismernek: erõ és stratégia felmutatása az erõszak alkalmazásának kézzel fogható bizonyítékaival.
Kár, hogy Magyarországon a világháborús filmek özönében az ilyen és ehhez hasonló filmek elvesznek. Mi is sokkal elõrébb tartanánk, ha a saját történelmi tragédiáinkat filmesítenénk meg. Ez pedig csak úgy érdekes és hiteles, ha a hazájukárt harcoló és minden veszélyt vállaló hõsök életét állítjuk elõtérbe. Az ilyen magyar emberekrõl Hollywood és más filmes érdekcsoportok nem fognak soha filmet készíteni. Nekünk kell.
10/10
Macika5 2008 szept. 13. - 23:22:22 10/10
(1/31)
Rendkívüli film, rendkívüli alakítások. Érdemes megnézni, már csak azért is, mert bepillantást nyújt a számunkra oly ismeretlen ír történelembe.