Roberto DiCapribogyó 2016 febr. 14. - 23:34:20 Előzmény wintermoots
(74/94)
Ha az elõzõ kettõ nem tetszett, ezt minek nézted meg?
Ez a minimalizmus nem túl szép? Ha pl. J-Lo-t nézted volna egy hálivúdi filmben,akkor érteném, hogy ez zavar és központi kérdés, de igy..

"realisztikus akar lenni, de" Az is lett.
Roberto DiCapribogyó 2016 febr. 14. - 23:28:41 Előzmény hunzizz
(73/94)
Ácsi, valami nem stimmel..ha Ethan Hawke a kedvenceid közé tartozik, nyilván hallottál már ezen film két elõzményérõl..ebbõl kifolyólag tudhattad, hogy milyen stilusú filmet fogsz nézni: relative kevés helyszinen kevés szereplõ
"végigpofázza" a filmet. Ehhez képest ezen nagyon meglepõdtél..ez igy nem áll össze.
eIemes 2016 febr. 14. - 23:12:16
(72/94)
Az egész sorozat fõleg ilyen, beszélgetés :-)
go84 2016 febr. 14. - 23:08:14
(71/94)
Ez unalmas? Mit neztel? Amugy meg sajnos vannak ilyen tipusu nok akik nagyon nem egyszeru esetek! Hozzateszem ez mar a 2. reszben is kiderult Celinerol. Volt szerencsem ilyenhez az eletemben. De sajnos vege lett.
eIemes 2016 jan. 04. - 08:50:36 Előzmény julcsi19
(70/94)
"A végére Celine nekem egy határozott, hideg/kimért nõ benyomását keltette, aki a kommunikációját inkább pajzsként használja, mint önkifejezésként. "

welcome to the real life.
eIemes 2016 jan. 04. - 08:49:17
(69/94)
"Sajnos a harmadik részt nem tudom hova rakni. Teljesen hiteltelen"

(a) még nem kaptál akkora pofont, hogy felismerd a hitelességét
(b) kaptál, de még nem akarod észrevenni.
5/10
bogotizsolt 2016 jan. 03. - 22:09:58 5/10
(68/94)
Együtt öregszem én is a történettel , sajnos. ( nemifjú tinédzserként nézem végig a trilógiát , mint a fiam ) . Ez nyilván hatással van arra , miként élem meg vagy sem a három részt . Az elsõ rész az akkori filmes és személyes korunknak pontosan megfelelt. Lassan haladt, hadd érezzük ki a pillanatot. Együtt tudtunk élni vele, nagyon tetszett. A második elszállt hamar. Mint az évek . És a játékidõ is. Lehetett volna hosszabb ez a rész, azt hiszem sokkal több mondanivalója van , volt , lesz ennek a korosztálynak. Sajnos a harmadik részt nem tudom hova rakni. Teljesen hiteltelen , mégha egy-egy részében akár magunkra is ismerhetünk. Sikeres házaspár, gondjuk semmi. Szép gyerekek, tökéletes nyaralás (6hetes!) , naplemente, üres frázisok, túljátszott szrepek.
Spoiler
Este pedig úgy mászik apa az erõsen megkopott és több mint kissé elhízott feleségére mintha évek óta nam látott volna nõt. Ezt nem tudta velem elhitetni Ethan. Majd az üres veszekedést sem és a vízparti ET jelenetet sem tudtam elfogadni. A bugyuta nõ eljátszása pedig már el lett pufogtatva, kár volt ismét elõvenni.
Tíz év élménygyûjtés után sokkal-sokkal többet vártam a stábtól.
10/10
Giokute 2015 szept. 21. - 09:36:59 10/10
(67/94)
végre valami értelmes film, amiben nem álszínészek vannak
8/10
molnar.laszlo@ingatlan.co 2015 jan. 12. - 11:06:07 8/10
(66/94)
Mindhárom rész erõs, és mindhárom rész azt adja, amit adnia kell. Az elsõ romantikus, bájos, bevállalós, a másodikban már érett embereknek kell mérlegelniük, hogy akarják-e még mindig ezt az egészet. A harmadikban kilenc éve együtt vannak. A feszültségek, belefáradások elkerülhetetlenek, ahogy a személyiségváltozás is. Pontos, komoly, kemény, de azért nem teljesen reményvesztett. Aki persze nem akarja az "és boldogan éltek, amíg meg nem haltak" befejezések utáni történeteket megnézni... Az ne nézze meg ezt a filmet. Nekik a második résszel valóban véget ért a sztori.
julcsi19 2014 márc. 08. - 01:07:40
(65/94)
Nekem az elsõ rész katartikus volt. A másodikra úgy éreztem, Celine karaktere nem természetesen változott meg, hanem deformálódott némiképp; csak a legvégén ismertem rá. A harmadik részre úgy érzem, indokolatlanul sokat változott; nem ugyanarról a nõrõl szólt a történet, és ez már egyáltalán nem tetszett... Persze, lehet erre azt mondani, hogy ez így realisztikus, meg hogy az élettapasztalat ezt teszi ugye. De még csak árnyalatnyi finomságokban vagy "nyomokban" sem éreztem azt a 23 éves lányt a 41 éves nõben. És szerintem hülyeség az egész sztorinak olyan konklúziót kerekíteni, hogy ilyen az élet, hogy ennyire mások leszünk; mert ennyire azért nem. A végére Celine nekem egy határozott, hideg/kimért nõ benyomását keltette, aki a kommunikációját inkább pajzsként használja, mint önkifejezésként. Nagyjából semmiben sem emlékeztetett arra az érzékeny, fogékony, nyitott lányra, aki volt. Az lenne a tanulság, hogy az élet majd jól kiöli belõlünk a korábban az egyéniségünket meghatározó érzékenységet/gyengeséget?
buncow 2014 febr. 01. - 13:47:25
(64/94)
Bár még nem láttam ezt a részt, de szerintem kár lenyúzni egy harmadik bõrt, a második rész bõven jó lett volna befejezésnek, az ilyen családi veszekedõs téma már nem arról szól mint amirõl kéne.. az elsõ két részben még elõttük az élet, érdekes, hogy mi lehet belõle, itt meg már a leírás alapján családjuk van és inkább mögöttük az élet... lehet azért megnézem, bár tartok tõle
6/10
Bob19 2014 jan. 08. - 20:11:47 6/10
(63/94)
Ma szomorúan tapasztaltam, hogy ennek a filmnek sem volt befejezése. A 3 közül ez volt a legrosszabb, unatkoztam alatta. Az elsõ még tetszett is, és annak még volt rendes befejezése is, de a másik kettõrõl már ez nem mondható el.
10/10
kritiza 2014 jan. 02. - 23:56:41 10/10
(62/94)
Az elsõ rész színvonalát láttam benne újra, pedig nem is számítottam rá, hogy ez még lehetséges. Lehet, hogy egyedül vagyok vele, de nekem a második nem jött be, ez viszont megint 10/10-es lett. A sok felületes párbeszéddel teli sablonos amerikai film után nagyon üdítõ végre egy ilyet is látni. Hogy ez a film megszülethetett, az bizonyíték arra, hogy van még házasság,ahol õszintén beszélnek egymással a felek - úgy igazán. A film forgatókönyve a napokban kapott díjat, érdemes lenne feltüntetni az oldalon.
Szerintem a harmadik rész megértéséhez, ha nem is elengedhetetlen, de érdemes ismerni (és szeretni) az elsõ kettõt is, elég sok az utalás rájuk.
sunshine93 2013 dec. 29. - 17:57:57
(61/94)
ez ritkán fordul elõ velem, de ezt a filmet nem birtam végignézni.....ritka unlmas....:((((
2/10
daka25 2013 dec. 28. - 11:20:16 2/10 Előzmény deadscott
(60/94)
Unalmas, nem életszerû, sokkal többet vártam tõle.
A karakterek túljátszák magukat, s nem tudom elképzelni, hogy akármilyen félismerõs körben az ebéd körül azt skandálják a nõk, hogy pénisz-pénisz-pénisz!
7/10
deadscott 2013 dec. 24. - 22:02:00 7/10
(59/94)
nagyon jó film.
amíg két csillagszórós golyózápor között kell vmi vicceset bemondani, addig a legtöbb színész helyt áll, de egy ilyen filmben jön elõ, hogy ki mekkora tehetség. Ethan Hawke és July Delpy például hihetetlenek :)
10/10
wintermoots 2013 dec. 24. - 14:59:19
(58/94)
a vizualitás elég sekélyes, nem kellene giccsesnek lennie, de ez a minimalizmus nem túl szép.
realisztikus akar lenni, de a kicsit önzõ, kicsit okoskodó de nem igazán bölcs mûvész-értelmiségi párok nem igazán tipikusak, a szünet nélküli idegesítõ duma sem feltétlenül, szóval egy átlagember sok közöset nem talál velük, ha igazi realisztikusságra törünk, kicsit más karaktereket kellett volna választani, kicsit máshogy.ezek nem okos, nem bölcs, nem szerethetõ, nem szimpatikus és nem tipikus karakterek, lehet hogy hipszteréknél igen, a világ nem belõlük áll.
ráadásul az elõzõ kettõ legalább valamelyest romantikus hangulatát is lerombolja.
ha meg már mindenképpen minimalizmus meg ez a két (pszeudo?)értelmiségi meg a sok beszéd, akkor a különféle behozott, tágabb kontextusról szóló témákat lehetett volna kicsit körbejárni, nem mindig visszatérni ezekhez, mintha az õ hisztijeiken és szenvelgésükön túl semmi sem létezne.
nem tetszett, kicsit sem.
az elõzõ kettõ sem, de ennél azért jobban.
k11zoltan 2013 dec. 22. - 21:58:25
(57/94)
Untam.

Teljesen fölösleges folytatni ezt a történetet.
Az elsõ jó volt, a második gyenge, ez még annak a színtjét sem érte el.
hunzizz 2013 dec. 22. - 06:43:58
(56/94)
Hü...nagyon szeretem a filmdráma kategóriájú filmeket. Nagy-nagy készülõdéssel ültem le tegnap megnézni. -Ethan Hawke kis kedvenceim között szerepel- de nagy csalódás volt számomra.
Egy elmélyülõs, át-beleélõs,mély érzelmû alkotásra számítottam.(nekem nem volt az, mai csúnya szóval: nem jött át) A felvezetõ írásból nem derült ki, hogy csupán 6-8 jelenetbõl álló film lesz, nekem ez unalmas volt. A szereplõk kiválóak voltak, ezzel semmi gondom...a mondani valója is remek , de ezt egy mûvészmoziba járók biztosan nagyra értékelnék...
Tehát az a 6-8 jelenet(a számokba ne kössünk bele,igazából nem számoltam, de nem igazán lehet több)elhúzott,elnyúzott, számomra teljesen unalmas hosszas párbeszédek tömkelege..elején figyeltem a két(amibõl csak egy látszott)kislányt a kocsiban..az jutott eszembe, a fogatáson, lehet jól bealudhattak egyszer kétszer,mivel "egyszer" felvett jelenet volt, nem volt vágás :)
Ennyi...
Mindenkinek Áldott,szép ünnepet kívánok!
4/10
Rahar 2013 dec. 21. - 18:24:17 4/10
(55/94)
Alapvetõen a magas átlagpontszám miatt néztem meg, sajnos nem jött be. Tetszik a film eleji beszélgetés a görögökkel, viszont a késõbbi beszélgetések számomra furcsák, én legalábbis a barátnõimmel nem folytattam ilyen stílusban kommunikációt, persze a kommunikáció fajtái emberenként, páronként eltérõek. Azért mert nem érdekel a mondanivalója, még nem tartom rossz filmnek, biztos, hogy az ilyen stílusú alkotásoknak is megvan a rajongótábora, legfeljebb jelentõsen kisebb mint más kategóriáknak, persze az egyénnek nem a nagy létszám számít.