10/10
kritiza 2011 máj. 30. - 14:06:38 10/10
(66/106)
Egyik kedvenc filmem. Romantikus témûjú filmek közül pedig a legjobb. Ritkán tudok 10/10-et adni egy filmre, de ez megérdemli. Sokszor nézõs, életszagú. Ethan Hawke-ot pedig abban az idõben, amikor sorra ilyen szerepeket játszott, nagyon szerettem, szerintem kár, hogy elment az akció-krimi irányba, mert ez a lelkizõs, lázadó férfi karakter sokkal testhezállóbb neki.
veghmanci 2011 ápr. 21. - 16:48:08
(65/106)
Én úgy tudom,hogy van 2. része is...vmi hasonló címmel. Én még egyiket sem láttam,de kiváncsi vagyokrá. csak mondom,hogy nem feltétlenül válnak el örökre :)
RDoo 2011 ápr. 05. - 09:56:24
(64/106)
Csak kár hogy a végén elváltak,két ilyen ember aki ennyire öszintén eltud beszélgetni egymással,és eggyiksem érzi magát feszélyezve,az szerintem nagy dolog és ritka..Az ilyen kapcsolatokat ápolni kellene,mert mi az érték ha nem az ilyen dolgok?
bittermoon1992 2011 febr. 06. - 00:17:13 Előzmény johannana
(63/106)
Nem értek veled egyet, szerintem ez egy különleges hangulatú, remek alkotás, melyben mindkét színész remekelt.

Tennessee W. leszármazottjaként nagy nyomás nehezedhet Ethan-re, nagyok az elvárások vele szemben. Színészként és rendezõként értékes munkái vannak, az író tevékenysége viszont engem sem érintett meg különösebben...
9/10
oncogito 2011 febr. 05. - 16:47:14 9/10
(62/106)
Én most láttam elõször, nagyon kedves és maradandó film volt.
Végre olyan párbeszéd, amiben gondolatok vannak, fantázia és érzelmek. Nem érzelgõsség, hanem érzelem.
Végre egy film, amiben nincs akció, nincs közönségesség, ami megnyugtat és gondolatokat ébreszt.
Mégis habkönnyû.
Remek élmény volt.
10/10
murron 2011 febr. 05. - 01:07:01 10/10
(61/106)
Már nem tudom, hányszor néztem meg ezt a filmet. Imádom. És hogy milyen hihetetlen jó reklámot csinált Bécsnek, az embernek mindig kedve támad átkirándulni, miután megnézte. Lehetõleg vonaton :)))))
johannana 2011 febr. 04. - 21:29:05
(60/106)
Ethan Hawke, olvastam a nagyon rossz könyvét. Ki ez a senki, aki azt hiszi, hogy valaki? Botrányos volt egy filmelemzõ interjúja is vele, ott szinte kérkedett azzal, h szeretne lenni valaki, félmûvelt barom, semmit nem tud, semmi sem lesz. Ez a film egy szar.
cicburgerson 2011 febr. 04. - 11:59:11
(59/106)
Valamiért utálom a romantikus filmeket kivéve ezt az alkotást. Ez olyan valódi és õszinte, nincs benne semmi hihetetlen mégis a TV-hez ragasztja az embert.
Sajna nem láttam a második részt pedig nagyon kivi vagyok rá.
8/10
Sadenal 2010 nov. 13. - 17:02:23 8/10
(58/106)
Engem az fogott meg benne, hogy ilyen is létezhet. Mert vagy 6 milliárdan élünk a Földön és mekkora a valószínûsége, hogy 2 ilyen egészen egymásra hangolódott ember így egymásra találjon a nagyvilágban? Ezért szép és szomorú a film. na és persze hihetetlenül egyszerû....Az a lélekvándorlásos szöveg elég elgondolkodtató volt. Meg a végén, mikor mutatják a helyeket ahol együtt voltak. Megnézzük a 2. részt is.

Amúgy Linklater-tõl a Visszajátszás, ami igazán nagyot csap...azt muszáj megnéznetek.

8/10
10/10
real_madrid 2010 szept. 22. - 23:27:40 10/10 Előzmény nerine
(57/106)
ütõs párbeszédek vannak benne. ebben a tekintetben utánozhatatlan. óriási.
10/10
nerine 2010 aug. 28. - 13:13:17 10/10
(56/106)
Ja és akárhányszor nézem újra, vagy olvasok a filmrõl valamit, végig ráz a libabõr. Ilyet egy film sem váltott ki belõlem ezen kívül. IMÁDJUK! :D
10/10
nerine 2010 aug. 28. - 13:10:51 10/10
(55/106)
Kevés olyan film van, amit sosem unok meg, ez egy közülük. Nem kedvelem a romantikus filmeket mert szerintem tele vannak közhelyekkel, általában közük sincs a realitáshoz és nyálasak. Errõl a filmrõl is ez volt a véleményem az ismertetõ alapján, mert hogy mi ez már, hogy találkoznak és 1 nap alatt egymásba szeretnek...persze... Mégis megnéztem mert szimpatikus volt Julie Delpy kedves arca :P. Emlékszem aznap este, miután megnéztem nem tudtam aludni. Zakatolt a szívem, vigyorogtam össze-vissza, egyfolytában ezen a filmen járt az eszem. Megmutatja, elhiteti az emberrel, hogy a szerelem egyszerû, belénk botolhat bármely utcasarkon és mi vele botolhatunk. Sõt vele kell botlanunk!
Érzelmekkel teli mégis egyszerû, filozofikus mégsem elvont, romantikus mégsem nyálas s közhelyes alkotás ez a film. Már láttam vagy százszor, de sosem unom meg!
Mindenkinek kötelezõ darab!!!!!
10/10
zetevar 2010 aug. 04. - 11:11:20 10/10
(54/106)
Ez egy olyan film, amit egyesek nagyon szeretnek, mások kevésbé. Én a nagyon kategóriába sorolom magam, szerintem zseniális alkotás, engem megfogott, ám igazából nem tudnám megmagyarázni, hogy miért így történt... Emlékszem, nagy lelkesen leültettem életem párját, hogy õ is lássa, aki aztán teljesen semlegesen állt fel a tv elõl, és csak azért nem mondta ki, hogy számára unalmas volt, mert nem akart teljesen lehervasztani. Ez van.
hoseva 2010 júl. 29. - 14:48:24
(53/106)
Igazat adok azoknak, akik azt írták, hogy életszerû, romantikus, filozófikus és reális, mert elõfordul ilyen helyzet az életben. Én viszont úgy érzem, hogy egy ilyen napot átélni jobb lehet, mint filmen végig nézni.
Nekem unalmas volt, mert számomra a lány nem volt érdekes és vonzó, de a fiú sem, ezért nem tûnt hitelesnek az egész. Illetve úgy is fogalmazhatnék, hogy nem tették érdekessé egymást a számomra, mivel az egész film két ember beszélgetésérõl szól. Én valószínûleg más dolgokról beszélgettem volna, más kérdéseket tettem volna fel. Egyébként nagyon szeretem a beszélgetõs mûsorokat, ezért meglepõ a magam számára is, hogy ez mennyire nem érdekelt.
Nekem ebben a filmben csak a legvégén, a búcsúzáskor jött át a szerelem. Addig csak arról szólt, hogy két fiatal kiad magából mindent, amirõl azt gondolja, hogy vonzó lehet a másik számára. Inkább saját magára figyelt, mint a másikra. Nem éreztem át a szerelem kibontakozását, amirõl alighanem szólni akart ez a film.
Kaito 2010 júl. 28. - 14:27:25
(52/106)
Nekem tetszett a film, jó színészek, érdekes történet. 8/10
mmBálint 2010 júl. 28. - 09:19:24
(51/106)
Sok itteni hozzászólóval szemben (legalább színesedik a vélemény-paletta) nekem nem igazán tetszett a film, helyesebben nem igazán tetszett, és pár korábban itt elhangzottal vitatkoznék.

Érdekes, hogy a film világában én pont az érzelgõs-hollywoodi világot éreztem inkább, beleoltva némi (szintén érzelgõs) gimnáziumi-kiskamasz világot. Végig szinte az volt az érzésem, hogy itt nem két ember beszélgetését látom-hallom, hanem egy ember monológját, aki – most történetesen kettõs szereposztásban – elmondja kedvenc gondolatait és verseit.

A film ettõl még nem volt rossz vagy bántóan érzelgõs, csak épp annyira hogy ne igazán tetsszen, hogy ne érezzek vele sok azonosságot.

A leggyerekesebb rész persze a vége (erre korában is utalt valaki), amikor kitalálják hogy olyan szép volt ez a nap, hogy nem is kell késõbb találkozniuk… amit persze nem tartanak aztán be. No de – nekem – ez is a fentit erõsíti: egy kiteljesedõ, egyre gazdagodó EMBERI KAPCSOLAT helyett a dolog egy spekulatív, érzelgõs, kiskamasz rózsaszín felhõvé válik… És mint ilyennel, igazán keveset tudtam vele kezdeni. Az emberi kapcsolatok lehetõsége, a beszélgetések, az ismerkedés, a másik felfedezése, a kíváncsiság ennél sokkal gazdagabb lehet. Itt az akadály az érzésem szerint tényleg az, hogy ez nem két emberrõl szólt, hanem egyrõl: a forgatókönyvíróról, és ezt (nekem) nem tudta hihetõen két ember közeledésévé, ismerkedésévé, felfedezésévé tenni.
hencsip 2010 júl. 28. - 08:18:10
(50/106)
Mielõtt lemegy a Nap a film folytatása!
bagz 2010 júl. 28. - 02:15:19 Előzmény an0nymus
(49/106)
folytatás?!? volt ilyen?
lehet hogy arra gondolok, amikor azt írom, hogy nem ennyi a vége?!??
bagz 2010 júl. 28. - 02:14:03
(48/106)
...hát én teljesen úgy emlékszem (pár éve láttam) hogy nem így lett vége, hanem mutatják hogy mi lett évekkel késõbb...
szisan86 2010 júl. 28. - 02:10:22
(47/106)
---------------------------------SPOILER-------------------------------


Ennek a filmnek, tényleg úgy lett vége, hogy elbúcsúztak, és elmentek, nem derül ki, mi lesz fél év múlva? Vagy a TV csatorna adta le így?