narancs6669 2016 dec. 21. - 08:46:36 Előzmény Hisztini
(39/99)
Hasonló helyzetben vagyok, mint az a srác. Valahol meg lehet érteni. Nagyon remélem, hogy te nem vagy így.
csincsilla72 2016 dec. 11. - 23:20:56 Előzmény Hisztini
(38/99)
Feltételezem, fogalmad nincs arról, hogy egy halálos beteg min megy keresztül nap-mint-nap. Neked jogod és lehetõséged is van akkor végezni magaddal, mikor csak jólesik. Nekik, mint a történetben szereplõ fiúnak is, esélyük és eszközünk sincs hozzá. A legemberibb megmozdulás, amikor ezt lehetõvé tesszük számukra.
Szép film volt, reális befejezéssel.
1/10
Gollam247 2016 dec. 07. - 09:51:58 1/10 Előzmény pikigeri
(37/99)
"Emilia Clarke nagyon megérdemelne egy Oscar jelölést ezért az alakításáért."

Meg persze, hogyne, bár az Arany-málnára jóval nagyobb sanszot látok, a legjobb szemöldök kategóriában.... DDDDD.
1/10
Hisztini 2016 dec. 04. - 17:46:36 1/10 Előzmény LanyUs
(36/99)
Dettó! Egyetértek azokkal a tiltakozókkal, akik elítélték a filmet!! Én hitem szerint egy halálos betegség esetén sem látom igazolhatónak az eutanáziát, de ez mindenen túlment szerintem, több szempontból is. Maga a film pedig halvány utánzata a Szerelem erejével címûnek.
9/10
pikigeri 2016 dec. 02. - 00:03:25 9/10
(35/99)
Emilia Clarke nagyon megérdemelne egy Oscar jelölést ezért az alakításáért.
Fülenincsnyúl 2016 nov. 26. - 22:25:59
(34/99)
Sajnos a film meg sem közelíti a könyvet, ami persze általános igazságnak tekinthetõ, de ebben az esetben olyan alapvetõ részek, történések maradtak ki, amelyek ok-okozati viszonyban vannak, ráadásul könnyen beleépíthetõk lettek volna a filmbe is. A könyv nagyon szép, magával ragadó, elgondolkodtató, tényleg egyszerre sír és nevet rajta az ember, egy élmény, amit nem felejt el hipp-hopp. Ezzel szemben a film nagy csalódás volt....végig az az érzésem volt, hogy összecsapták a sztorit, annak ellenére, hogy a játékidõ majdnem két óra volt, pedig lehetett volna egy nagyon szép film belõle, ahogy arra láttunk már példát.
A szerepl választás egyébként jó volt szerintem, jó volt a karakterábrázolás is, csak a forgatókönyv volt hézagos, de amit lehetett azt kihozták belõle a színészek. Sokan írták, hogy a színésznõ idegesítõen játszott, nos, aki olvasta a könyvet pontosan tudja, hogy Lou pontosan ilyen volt.
Akinek tetszett a film, úgyis, hogy nem olvasta a könyvet, annak nyugodt szívvel ajánlom, hogy olvassa el, mert milliószor több érzelmet, élményt ad át, ráadásul sokkal több olyan részletet megvilágít, ami a történet mondanivalójának megértéséhez elengedhetetlen.
_goldie_ 2016 nov. 19. - 19:02:46 Előzmény uüvwxyzzs
(33/99)
teljesen jól látod a lényeget..mert ez pont nem szerelmes film..ha az lenne akkor nem az lenne a vége ami..
***spoiler*** és egymás karjaiba borulnának ami persze a fiú esetében itt nem lehetséges....
de! mindketten adtak és kaptak is egymástól..a lány kirángatta a fiút a melankóliából..a fiú pedig felszabadultságra tanította a lányt
9/10
pikigeri 2016 nov. 19. - 18:33:15 9/10
(32/99)
Gyönyörû szerelmes film megindító történettel, ami egy nagyon összetett és bonyolult kérdést mutat be. Imádtam Emilia Clarke játékát! Ja és férfiként mondom ezeket.
1/10
LanyUs 2016 nov. 02. - 09:58:14 1/10
(31/99)
7/10, de a film üzenete számomra is szörnyû!!! -> 1/10
10/10
kreka023 2016 okt. 20. - 10:30:53 10/10
(30/99)
Imádtam 10/10
A végén elõ kellett venni a zsepiket, gyönyörû történet.
Nem ilyen befejezésre számítottam..
uüvwxyzzs 2016 okt. 18. - 11:11:33
(29/99)
Spoiler
Szerintem jó film, a könyv jobb, nyilván. Szerintem ez nem egészen egy szerelmes sztori. Pont az a lényege, hogy a mozgássérült pasi meg a csaj egymás segítségére vannak rászorulva. Szeretik egymást, de ha normális körülmények között találkoztak volna, sose jöttek volna össze egymással. Mint ahogyan a vége is mutatja, a pasi nem boldog. Élete utolsó szakaszát a csaj valamennyire megkönnyítette, ezért megmenti õt, és kifizeti neki az iskolát plusz vesz neki egy lakást, hogy továbbléphessen, hogy ne függjön többé a családjától. Szerintem ez a szép ebben a történetben, ez teszi különlegessé, hogy úgymond megmentik egymást.
Henriett Hidasi 2016 okt. 12. - 16:26:03
(28/99)
Borzasztóan gyenge, több film utánzata. Emilia Clarke játéka katasztrofális. Akárki is insturálta szegény lányt, nagyon túltolta. Egy perc alatt kb 40 féle érzelem jelenik meg az arcán, ami egyfelõl, nagyon szép színészi teljesítmény ha éppen ezt kérik, ugyanakkor egy filmben teljesen hiteltelen.
A történet abszolút nincs kidolgozva, jeleneteket sorol fel egymás után minimális kapcsolattal. A film csak kapargatja a felszínt, mélyebb érzelmeket nem tudunk meg, háttér sztori nem derül ki, felvezetés nincs. Gyaníthatjuk, hogy mi miért történik, de túl sok benne az elvarratlan szál. (Gyanítom, hogy a könyv erre magyarázatot ad, és nyilván jobb is mint a film, azonban a film megnézése után, nem igazán érzem a belsõ késztetést, hogy elolvassam a könyvet)

Számomra a film üzenetével is vannak problémáim. Egy sérült fiú, akinek anyagilag mindene megvan, rátalál a szerelem, mindenki igyekszik neki segíteni, õ mégis a halált választja. Milyen üzenetet hordoz ez magában a valóban sérült emberek számára, akiknek nagy valószínûséggel se saját kastélyok, se karibi nyarlás nem fér bele.
Az egyetlen, amit értékelni tudtam benne, azok a valóban lenyûgözõ tájak. Bár ennyi erõvel egy szép dokumentumfilmet is nézhettem volna.

10/3
10/10
motoreger1 2016 okt. 09. - 13:29:04 10/10
(27/99)
Gyönyörû film.
10/10
gabriella_ 2016 okt. 07. - 00:34:26 10/10
(26/99)
Gyönyörû, érzelmekkel teli film, biztos, hogy szükség lesz zsebkendõre... Fiatalabbaknak, idõsebbeknek egyaránt ajánlom, és annak is, aki szeretne egy kicsit belefeledkezni egy romantikus történetbe. Nagyon jól megválasztották a szereplõket, a lányt is és a fiút is, egyik sem játsza túl a szerepét, nem ripacs, és a film közben egy percre sem unatkozik az ember.

Senkit ne tartsanak vissza a "könyv jobb volt" kommentelõk, akik minden filmadaptációnál megjelennek, és mindig ugyanazzal a szöveggel. Én nem olvastam a könyvet - de pótolni fogom -, azonban általában igaz, hogy a könyvek után a filmek mást adnak vissza, de ezen teljesen felesleges fanyalogni. A könyv és a film nagyon ritka esetben fog egybe csengeni, de attól ez még egy jó film. Persze, ízlések és pofonok, kinek a pap, kinek a paplan...

Aki szeretne egy szép, érzelmes filmmel kikapcsolódni, nézze meg bátran!
8/10
pihes 2016 okt. 05. - 06:26:13 8/10
(25/99)
Átéreztem.
kemeneshát 2016 szept. 28. - 08:04:42 Előzmény Brigi Kovàcs
(24/99)
Mindent leírtál, amit én gondolok. Összedobált se füle se farka, lapos az egész film. Nagyon fontos részek maradtak ki. Olyan mintha valaki csak úgy gyorsan összedobálva elmesélné a könyvet 5 percben. A karakterek abszolút nincsenek kidolgozva. A fõszereplõ lány játéka ripacskodásba hajló és irritáló. A gesztusai túlzóak, zavaró az állandó grimaszolás, homlokráncolás nem beszélve a paródiába illõ szemöldöktáncoltatásról. Amilyen jó a könyv olyan pocsék a film.
kemeneshát 2016 szept. 28. - 07:51:00 Előzmény berto49
(23/99)
SPOILER
A könyv leírja, hogy a csuklónyiszálás, hogyan történt. Valami kiállószöghöz nyomta a csuklóját és addig ment elõre hátra a tolószékkel, amíg el nem ájult vagy valami ilyesmi. Ebbõl is látszik, hogy csomó olyan rész marad ki, ami magyarázat lenne a történet egy-egy elemére.
SacZs 2016 szept. 07. - 09:43:02 Előzmény Brigi Kovàcs
(22/99)
Szép volt ez a komment Brigi.
Brigi Kovàcs 2016 aug. 28. - 18:50:44
(21/99)
Én a minap fejeztem be a könyvet, ami borzasztóan tetszett. Bátran allitom, hogy az egyik legjobb konyv, amit eddig olvastam. Alig vártam, hogy megnezzem a filmet. Ennek ellenére én nagyon csalódott vagyok. Persze tudom, es az eddigi tapasztalataim is azt mutatjak, hogy a könyv bizony a legtöbb esetben sokkal de sokkal jobb, mint a belõle készített film. Ezek tudatában nem is tettem magasra a lécet a fejemben, nem voltak nagyon nagy elvarasaim, de még így is azt mondom, hogy nagyon nem sikerült jól megcsinalni a filmet. Emilia Clarke ide, vagy oda...szerintem tuljatszotta a szerepet. A történet szep, a könyvben gyönyörûen meg is van irva, de a filmbõl rengeteg sok érzelem kimaradt. Végig az volt az erzesem, hogy a film vegigzongorazza a fontos reszeszeket, szinte felsorolja azokat, mindenféle mélyebb érzelem nelkul. A vége nekem kifejezetten nem tetszett, annyira hûvös és felszínes volt.
A magam részérõl nem ajánlom a film megnezeset, abban az esetben, ha valaki olvasta a konyvet, viszont, ha valaki csak a filmet nézne meg, még akár elfogadható is lehet az elmeny, de 8,1 pont semmikeppen.
Az én részemrõl ez maximum 6 pontos.
Üdv :)
nemnezemmeg 2016 aug. 23. - 18:09:39
(20/99)
Jajj de tudod. :) Ne abból indulj ki, hogy te ezt nem tudod elfogadni. Vannak a bolygón olyan férfiak és nõk, akik el tudják. Emiatt nem kell magad rosszul érezned, de nem is kéne õsigazságokat felelõtlenül puffogtatni csak mert te így mûködsz. :)