6/10
gurkpeter 2022 dec. 28. - 15:12:17 6/10
(6/6)
A darab pontosan adja vissza a kispolgari szellemi sivarsagot. A szinpadi eloadasban keves jelet lattam a jellemfejlodesnek, az egesz egyetlen allitasra epiti a cselekmenyt: ures parbeszedek, a szemelyes kapcsolatok hianya. En nem neznem ujra, ennel melyebbre szanto, esetleg egy szereploben kiutat is mutato muveknek latnam ertelmet. A szineszi jatek rendben volt, szivesen latnam oket egy ennel felemelobb darabban jatszani.
A. CS 2021 nov. 10. - 17:42:27
(5/6)
Pontozni sosem pontozok olyat amit nem láttam és szidni sem szoktam látatlanban semmit, az a tipikus magyar mentalitás. Viszont nagyra becsülöm, hogy színpadra vittek egy ilyen (sajnos kevésbé ismert) remekművet, ez már önmagában elismerést érdemel.
A. CS 2021 nov. 10. - 17:36:35 Előzmény csuribuksi
(4/6)
Pont azért nem pontoztam az előadást, de méltattam azt, hogy elővették a darabot. Sajnos nem is volt lehetőségem megnézni, mivel jelenleg nincs műsoron. Viszont méltatlannak tartottam, hogy nincsenek kommentek itt, mivel megérdemli az előadás, hogy beszéljenek róla.
csuribuksi 2021 nov. 10. - 14:35:25 Előzmény Anonym 2021
(3/6)
Úgy mond véleményt, hogy nem is látta a színdarabot? Tipikus magyar mentalitás.
Anonym 2021 2021 máj. 30. - 22:14:22
(2/6)
Örülök, hogy terjesztik a film mondanivalóját azzal, hogy feldolgozták színdarabként is. Sajnos én nem láttam színházban, de a film megnézését csak ajánlani tudom mindenkinek. Olyan magasan van a mérce, hogy annak a színdarab valószínűleg nem érhet nyomába. De azért mindent támogatók, ami népszerűsítheti Fassbinder filmjeit! Örülnék, ha több emberhez eljutnának.
9/10
matezinho 2020 okt. 08. - 09:49:11 9/10
(1/6)
Remek előadás, kiváló színészek. A film végén van egy fontos jelenet (amikor a régi egyetemi barátjával találkozik), ezt hiányoltam a színpadi verzióból, de ezt leszámítva tökéletes volt. (A társaságunk egy része nem ismerte a filmet, ők is nagyon élvezték a darabot.)