9/10
Don Victor 2021 jan. 04. - 23:56:24 9/10
(23/23)
Nagyszerű alakítás Lemmon és a női főszereplő részéről is. Csak azért nem 10 pont nálam, mert néha kicsit szájbarágósnak éreztem, mintha egy tanmesét néznék.
10/10
kiskanyar 2018 febr. 11. - 19:39:40 10/10
(22/23)
Szuper film. Mindenkinek ajánlom.
10/10
Bobby89 2018 jan. 25. - 13:07:51 10/10
(21/23)
olahmiki1959 pontosan leírta a véleményemet a filmrõl, ezért nem ismételném. Ez egy remekmû és a színészi játékok hibátlanok.
csabaga 2014 nov. 22. - 16:00:56
(20/23)
Ahogy írod,már a "hogyan legyünk alkoholisták" elbeszélés miatt is.
Hogy is kezdõdik és hová vezet.

Az eredetileg antialkoholista nõ esete még rémesebb.
breeder 2014 nov. 22. - 15:31:27
(19/23)
Úgy 1-2 éve láttam ezt a filmet, és bár eleve szeretem Lemmon szóló filmjeit (amelyekben Matthau nélkül alakít), de ez az egy valahogy kimagaslik a többi közül. Hozzáteszem, általában nem csípem az ilyen nyomasztó, lehangoló alkotásokat, mint ez, mert az ilyen témájúaktól napokig kedvetlen lesz/lehet az ember, de ez a mû azt kell mondjam nagyon remek lett. Szóval akik kedvelik a régi dráma témájú filmeket, azoknak a "Míg tart a bor és friss a rózsát" egyszer mindenképpen látniuk kell! :)

10/10
10/10
olahmiki1959 2014 júl. 12. - 05:20:03 10/10
(18/23)
1963-ban a legjobb férfi alakításért járó Oscar díjat Gregory Peck kapta, a "Ne bántsátok a feketerigót!" címû filmért.
Nagyon szeretem Gregory Pecket, nagy formátumú, komoly, jelentõs színésznek tartom, de véleményem szerint Jack Lemmon abban az évben sokkal inkább megérdemelte volna a díjat, olyan elképesztõ alakítást nyújtott ebben a filmben.
Az õrjöngési jelenete az üvegházban, a kényszerzubbonyos vergõdése, a látható szenvedése, amikor majd' megõrült egy korty piáért, mindez csodálatos, megrázó és felkavaró volt, annál is inkább, mert õt addig szinte kizárólag vígjátékokban láthattuk, itt pedig megmutatta, hogy milyen gazdag színészi eszköztára van.
És még egy utolsó megjegyzés.
Az amerikai színészek nagyon jók, de részeget általában nem képesek hitelesen, hihetõen eljátszani.
Dülöngélnek, handabandáznak, de A SZEMÜK NEM RÉSZEG!
És Jack Lemmon azon nagyon-nagyon ritka kivételek közé tartozott, akik tökéletes hitelességgel játszottak részeget!
Többek között ezért is le a kalappal ez elõtt a csodálatos színész elõtt!

A film hatalmas élmény volt a számomra, a zenéje pedig egészen egyedülálló - a betétdal meg is kapta az Oscart!
10/10
beszelo86 2012 nov. 01. - 11:46:58 10/10 Előzmény lszl139
(17/23)
Nagyon szeretem a filmet is, a zenéjét is. Örök darab.
lszl139 2011 dec. 08. - 07:57:32 Előzmény Elvis81
(16/23)
Nekem megvan a gyûjteményemben, ha még mindig kellene.
RoKKfish 2010 dec. 19. - 17:17:43
(15/23)
Atyaég, mekkora mozi volt ez is! A Másik nagy kedvencem a témában a The Lost Weekend (Férfiszenvedély). Nem tudom, ki hogy van vele, de én ilyen filmélmények után képtelen vagyok mondjuk egy Las Vegas, végállomás-ért különösebben rajongani. Legyen az én bajom! :)
Elvis81 2010 dec. 19. - 17:03:05
(14/23)
Valaki tudja honnét lehetne leszedni ezt a remek kis mozit szinkronosan????????
Vinogradov 2008 aug. 01. - 10:10:34
(13/23)
Így igaz...
És még valószínûsíthetõen hány film, amirõl nem is tudunk...

Egyébként sokkal többet én sem mondhatok az elõzõeknél: még ma is nagyon erõteljesen megnyilvánuló, különleges hangulatú film, hála a fantasztikus színészeknek (különösen is annak a Jack Lemonnak köszönhetõen aki nagyon mélyen aknázta ki a szerepben rejlõ lehetõséget - az üvegházban játszódó jelenet egyenesen szíven üt) és persze Blake Edwardsnak, akinek ezt megelõzõ (Álom luxuskivitelben) és ezt követõ (Rózsaszín párduc) filmje is világhírû lett, akárcsak még vagy tucatnyi alkotása, például nagy kedvencem, a Mit csináltál a háborúban papa?, vagy a Viktor/Viktória is.

Erõteljes, de egy pillanatig sem didaktikus drámával van dolgunk, amely a hatvanas évek elejének valóban egyik legjobb, legeredetibb filmje volt - bár azért nem a legdurvább társadalomkritika...
perry 2008 aug. 01. - 09:10:02 Előzmény ondok
(12/23)
Több Kubrik film nem jött be, Lindsay Gordon Anderson filmek nem jöttek be. Korai Wenders filmek. Szóval volt néhány a rendszer bírálatát képezõ alkotás.
10/10
gricso 2008 júl. 31. - 23:17:51 10/10
(11/23)
Nagyon nyomasztó...
10/10
ondok 2008 júl. 31. - 19:16:28 10/10 Előzmény perry
(10/23)
T. perri!
Ha azt értetted útkeresésen ,amit írsz,hogy kitörni a szenvedélybetegségbõl,akkor OK,de szerintem az már meglehetõsen késõ keresés.
Cenzúra ügyben sincs köztünk túl nagy véleményeltérés.Én csak arra gondolok,hogy az igazán nagy filmek ,ha késve is de átjutottak a cenzúrán,a limonádéra meg nem szórták ki a pénzt.Vagy Te tudsz olyan példát ,hogy igazán nagy film politikai okokból ,érdekbõl nálunk nem lett bemutatva? Mert nekem nem jut eszembe ilyen példa.
perry 2008 ápr. 17. - 09:00:35 Előzmény ondok
(9/23)
Tisztelt Ondok!

A bigott cenzúra alatt azt értem amikor a politikai érdekek alapján válogattak filmeket valamint egy hamis erkölcsi és morális értékrendszer alapja volt a válogatásnak. Abban egyet értek , hogy ma is van sok tingli-tangli film nemzetiség megjelölése nélkül, de úgy gondolom ez a sokat magasztalt és szidott demokrácia. Mindenki azt néz ami saját kedvének, szellemi igényeinek megfelel.
Rengeteg olyan nyugateurópai film volt mely izgalmassá tehette volna filmkultúránkat és akkor nem lett volna az a közel 15 év amikor ez pregnánsan mûködött.
Az alkoholizmusról és a filmrõl pedig az én véleményem az, hogy egy folyamatot látunk vagy inkább az alkoholistává válás anatómiáját. Amint a kedély emeléstõl emberek eljuthatnak
a teljes "megsemmisülésig".
Az én olvasatomban éppen az a dráma amikor elõször csak kedély javítóként használják az alkoholt majd az szerves része lesz az életnek.
Az útkeresés alatt meg azt értem, hogy egy szenvedély betegségbõl való kilépés akarását mennyi fájdalom és kudarc kísérheti.
Szóval, én így értelmeztem.
Tisztelettel: valaki
10/10
ondok 2008 ápr. 17. - 01:19:51 10/10 Előzmény perry
(8/23)
Nem igazán értem,hogy kiad fel a filmben bármilyen útkeresést?Az alkoholistának nemigen kell ürügy ahhoz ,hogy igyon.Hogy nem volt boldogító a munkájuk? Hát akkor majdnem mindenki alkoholista lehetne a világon.
Az elöbb meg már írtam ,hogy bárcsak megint lenne az a "bigott cenzúra",akkor nem jönne be az a sok szemét.
magic 2008 ápr. 17. - 01:18:19
(7/23)
Újra meg kell állapítanom, hogy 30-40 éve még voltak nézhetõ, sõt nagyon jó amerikai filmek. Ma este úgy jártam, hogy véletlenül nyitva maradt a televízió a kulturális mûsor után, s észrevétlenül odatapadtam a képernyõhöz, pedig nagyon fáradt voltam, már inkább a vízszintes állapotot választottam volna. Valamit nagyon jól csináltak, ha ez megtörténhetett, még ha azt is figyelembe vesszük, hogy ez a vetítés nem moziban zajlott, ahová önként megy az ember, fizetõ nézõként.
10/10
ondok 2008 ápr. 17. - 01:13:12 10/10
(6/23)
Nos valóban nagyon jó film,mert szinte tudományos precizitással írja le az alkoholizmus szimptómáit,állomásait.Csak az tud ilyet csinálni,aki maga is átélte az ördögi kísértést.Jack Lemmon fõleg remek vígjátéki figuráival méltán híres,de itt megmutatja drámai talentumát is.Itt is felejthetetlen.Kíváncsi lennék,hogy a rengeteg Oscar jelölésbõl miért csak egy futott be,Kik kaphatták abban az évben meg a díjat,mert nagyon jónak kellett lenniük,ha ezt a teljesítményt felülmúlták..Valaki itt a "cenzúra bigott válogatásáról" ír.Hát nem tudom,volt annak azért elõnye,hogy a limonádé fércmunkák nagy részét kiszûrték,mert azért az igazán jó filmek mint a példa mutatja bejöttek hozzánk is.Mint pl a 12 dühös ember,Legénylakás,Irma te édes,és sorolhatnám.Ha ez a "bigottság",akkor kár ,hogy most nincs.
Dimény Zsuzsa 2008 ápr. 16. - 15:09:48
(5/23)
Ez borzasztó, hogy minden jó film éjszaka megy,s még a videóm is elromlott!
yoyo444 2008 ápr. 16. - 07:53:41
(4/23)
Ha fenn bírok maradni én is megnézem. Kár, hogy az igazán jó filmek 11 után kezdõdnek.