Téma: Mikve

10/10
gobbi hilda 2011 jan. 30. - 08:27:27 10/10
(5/25)
8-an láttuk a darabot a barátainkkal és mindenkinek egyöntetûen tetszett a darab. (ez ritkán fordul elõ)
Tetszett, hogy a témának a mai napig van aktualitása, nagyon szép volt a darab képivilága (fürdõzõs és az öltözõben játszódó jelenetek), klassz volt a díszlet és a darab végén a fényjáték. Nekem Kovács Patrícia alakítása volt a leges legemlékezetesebb, de mindig lenyûgöz Pap Vera, Börcsök Enikõ és Eszenyi profizmusa. Már egy hete láttam a darabot, de nem telt el nap, hogy ne jusson egy kis részlet eszembe belõle. A zene sokkoló volt, de ezt az egyet megbocsájtom...
9/10
sub_rosa 2010 dec. 08. - 19:29:00 9/10 Előzmény ienysiv
(4/25)
Fantasztikus, nagyon kemény színház, kitünõ színészi játékkal.

A darabban 8 nõi karakter szerepel és az a megdöbbentõ, hogy mind a 8 karaktert megtaláltam a lelkemben, ráismertem bizonyos helyzetekben az érzéseimre, gondolataimra. Minden karakter valamilyen mértékig megtalálható minden nõben. Mindenki lehet "megalkuvó, mindent szõnyeg alá söprõ"/"igazságért bármi áron kiálló"/ "intrikus"/"nagy titok terhét viselõ"/"megalázott" stb.

Úgy gondolom ezért érinti meg a nõi lelket a darab és ezért ad okot kis befelé fordulásra és lélek vizsgálatra. És persze ezért nem igazán tudott a darabbal mit kezdeni a férjem, hiszen a nõi lélek ilyen töményen nem egy könnyed szórakozás:)
10/10
Szlepi 2010 nov. 29. - 00:11:40 10/10 Előzmény danzsu
(3/25)
csatlakozom az elöttem szólókhoz! Egy héten beül kétszer láttam és mindkétszer fantasztikus volt! Nem volt még ilyen mélységû színházi élményem!!! Sírtam nevettem és már a legelején elfelejtettem, hogy színházban vagyok, szinte együtt lélegeztem a színészekkel. Fergeteges színészi játékot láthattam mind a 9 színésznõtõl! Az egyik legmegindítobb jelenet, az volt mikor Eszenyi Enikõ egyedül merítkezett: ahogyan és amit imádkozott az könnyfakasztó volt! Már elsõre azt gondoltam, ezt nem lehet fokozni, hát lehetett.... Életem meghatározó élménye volt! Még fogom látni párszor!
danzsu 2010 nov. 25. - 23:04:02
(2/25)
Abszolút egyet értek az elõzõvel!

Az utóbbi évek legnagyobb színházi élménye! Remek témaválasztás, életközeli szituációk. zseniális színésznõk egytõl egyig. Érezhetõ, hogy "szívügy"-ként kezelték ezt a darabot. Szinte senkit nem lehet kiemelni.

Aki csak egy kicsit is szereti a valódi, jó,
érzelmekre ható, felkavaró színházi élményt, az már induljon is!
10/10
ienysiv 2010 nov. 06. - 20:41:28 10/10
(1/25)
Megrázó,felkavaró,fantasztikusan jó darab,káprázatos színészi játékkal!Mind a nyolc színésznõ briliánsan játszott,amikor én láttam a néma kislány szerepét Stefanovics Angéla alakította,zseniálisan!Minden elismerésem Docekal rendezõ úrnak,nagyon nagyon jó elõadást csinált!:))Mindenkinek csak ajánlani tudom!