10/10
vleri 2016 szept. 05. - 22:46:54 10/10
(19/19)
Ha valaki nem tudja a filmet megérezni,nem tud empatikus lenni egy 30-as években élõ nõ személyével, nem olsvasott errõl a korról, nem áll közel hozzá, persze, hogy nem tetszik neki, én teljesen a rabja lettem már most az elején, alig várom a folytatást..nem utolsó szempont a fõszereplõ személye.
5/10
Igazgató1 2016 szept. 05. - 22:26:52 5/10
(18/19)
A közepesnél is gyengébb sorozat, a többit már meg sem nézem.
8/10
convar 2015 júl. 28. - 17:04:31 8/10 Előzmény Kreszcencia
(17/19)
"Mit rontott el Mildred?"

Én is nagyjából Véleményem szerint véleményén vagyok. Mildred is hibás, több okból is. Egyrészt mert Veda el lett kényeztetve. Másrészt ha már el lett, éppen ezért csak láthatta volna idõvel hogy mivé fejlõdik a lánya, merthogy az nem egy nap alatt ment végbe.

Mindezek persze még nem mentik fel a lányt, ahogyan azt sem mondhatjuk hogy emiatt meg is érdemelte az anya amit kapott.
8/10
convar 2015 júl. 28. - 16:44:51 8/10
(16/19)
Ez egy minden szegmensében jó (mini)sorozat: történet, rendezés, alakítások, jelmeztervezés, zene, egyszerûen minden a helyén van benne. És van néhány igazán nagyszerû jelenet is benne... az egyik méghozzá sztem annyira nagy, hogy simán megkockáztatom minden idõk egyik legnagyobb jelenete, legalábbis "pofára esés" témában. Arról a pillanatról van szó amikor


SPOILER!!!!


Mildred rajtakapja Monty-t és Veda-t, magyarán amikor az asszony megtudja, hogy férje a saját lányával csalja meg.... fel is töltöttem, egy kis emlékidézõnek mindenki számára:
http://indavideo.hu/video/Mildred_Pierce_2011_-_a_teljes_dobbenet

Egyszerûen zseniális ahogyan meg van rendezve. Méghozzá minden, az a kísérõzene, aztán a fiatal nõ meztelen testének látványa, ami elvileg egy kellemes látvány volna (hisz gyönyörû) de itt mégis, annyira hideg, rideg, borzongással teli élmény még az is. Hát még amikor és ahogy a nõ rágyújt arra a cigarettára.... Én is annyira megdöbbentem, sõt, sokkoltak a látottak mint még talán soha semmi egyetlen film vagy sorozat alkalmával sem. Szószerint libabõrös lettem közben, de még most is hatással van rám ha újranézem a jelenetet.


SPOILER VÉGE


Kegyetlen nagy alakítás volt Evan Rachel Wood részérõl. Itt abszolút felért az övé Winslet-éhez, ami pedig nem kis szó. Mármint hogy bárki bármiben bármikor is fel tudja venni a versenyt Kate-tel :)


De hogy akkor miért csak 8 csillag? Nem véletlen az elején a "jó" jelzõ. Igen, jó, és azért jó, mert nem "kiváló". Mert egyébként hiányoltam a készítésbõl néha egy kis vagányságot, vmi rendkívülit, vmi formabontót, legalább egy-egy alkalommal. Amolyan profi iparosmunka jellegû a dolog (itt is szintén mindent beleértve), amolyan "gyerünk gyerekek, csináljuk meg!" célzattal. De tény hogy hamár profi akkor legalább nagyon profi, szal azt mondom ilyen kosztümös témában soha rosszabbat.


8/10
3/10
Filmfanatic 2015 máj. 27. - 01:00:40 3/10
(15/19)
Nem olvastam vissza, úgyhogy elõre is elnézést kérek,ha megismétlem valaki szavait.

Elég száraz és vontatott sorozat lett.
Kate Winslet teste kapja benne a legtöbb szerepet...
(lehet, hogy kikötötte a szerzõdésben,hogy látszódnia kell, milyen jól néz ki még mindig)
A játéka elmegy, a lányát játszó színésznõ viszont modoros ( bár lehet, hogy a szerep indokolta,de szerintem túlzás)
Az eredeti, régi verziója a filmnek jobb szerintem.


Spoiler

Véda karaktere több, mint idegesítõ. Ott nyafog, hogy egy nyavalyás kunyhóban lakik, közben egy hatalmas, szépséges házban él...
Irreális, hogy operaénekessé képzik pár hét alatt. Micsoda hülyeség ez! Nagyon sok évbe telik, mire egy "nyers" , képzetlen hangot olyan fokon kimûvelnek, mint az övét, tehetség ide vagy oda. A tehetség, az csak az alap.
Teszka 2011 okt. 30. - 00:52:51
(14/19)
Nem volt rossz,de sokkal jobbat vártam.A 3.résztõl kicsit untam már a sorozatot.Szeretem a kosztümös filmeket,de ez annyira nem fogott meg,számomra 1 x nézhetõ sorozat volt.10/7
Ford Mustang 2011 szept. 30. - 14:19:44
(13/19)
Igen.
Coleoptera 2011 szept. 30. - 12:49:03 Előzmény Arbat
(12/19)
5 részes volt?
Arbat 2011 szept. 29. - 20:05:53
(11/19)
Kar,hogy vege,szivesen neztem volna meg.Kate Winslet nagyon jol jatszott benne.
Kreszcencia 2011 szept. 21. - 19:34:19
(10/19)
Most néztem végig, és azt kell mondjam nagyon jól megcsinálták. Megérdemelték a díjakat.:)
*spoiler*
Utána azon gondolkoztam hogy a saját gyereked esetében hol az a pont, amíg az ember megbocsáthat neki vagy felmentheti, mert megindokolható amit tett, még ha nem is helyes. Én ez elõtt a film elõtt azt gondoltam, hogy a gyereked esetében nincs ilyen pont, mert feltétel nélkül, még ha fatális hibákat követ is el. De úgy látszik elég fantáziátlan voltam, mert meg tudtam érteni Mildredet…
Lehet, hogy elsõre õ tûnik ’tök idiótának és egyszerûnek’, de szerintem meg pont hogy Veda inkább. Minden tehetségét és intelligenciáját meghazudtolva felszínes, egysíkú, rosszindulatú és igazságtalan… Kiráz a hideg a gondolattól, hogy ’oké’, hogy mondjuk idegenek ennyire félreértenek vagy kihasználak, de hogy aztán a férjed majd a gyereked is… Mit rontott el Mildred? Mért nem értette meg senki? Vagy a világ szar?
10/10
NADALFAN 2011 szept. 20. - 15:38:19 10/10 Előzmény sisteryes
(9/19)
nekem + tetszik ahogy szivatja a tök idióta és egyszerü mamit :)) akinek meg mégis jók a paraszti meglátásai hogy valamiben nagyon tehetséges a lánya.
10/10
sisteryes 2011 szept. 12. - 23:10:45 10/10
(8/19)
Véletlenül keveredtem a filmhez.Nagyon jó.Aki teheti pótolja,a héten még a 3.részt adják,jövõ hétfõn ha jól látom a záró 4.epizódot.Tényleg érdemes.
Még egy olyan irritáló jelenséget ,mint az a Veda brrrrrrrrrr
offtopic
Ford Mustang 2011 szept. 12. - 20:20:50
(7/19)
Na ja.
10/10
NADALFAN 2011 szept. 12. - 20:14:51 10/10
(6/19)
ez igaz-én is több jó filmet találok a cinemaxon ,szerencsére itt nem az amerikai filmeket nyomatják többségben.az tényleg jó ötlet volt hogy régi nagy sikereket elövettek ,na meg sok olyan náció alkotásait amit itthon max. art mozikban láthatunk.
Ford Mustang 2011 szept. 12. - 19:47:30
(5/19)
Igen, de azért vannak jó filmek is. :)) Már várom a Salt ügynököt vasárnap. :)) Meg a Cinemaxon valamikor állati jó filmeket vesznek elõ. :))
10/10
NADALFAN 2011 szept. 12. - 19:44:57 10/10 Előzmény Ford Mustang
(4/19)
az eddigi részek zseniálisak voltak! a sorozatok mostanában az hbo lejobb dobásai, trónok harca-borgiák. nem mintha zavarna- meg egyébként nagyon jó szinésznõ winslet-de nincsen film sex jelenete nélkül, ami együtt jár hogy élvezehetjük bájait is:)))
Ford Mustang 2011 szept. 05. - 17:05:36
(3/19)
A múlt század harmincas éveinek elején járunk. A férjével, Berttel való szakítás után Mildred Pierce egyedül marad a két kislányával. Évek óta már csak otthon dolgozott, süteményeket készített és árult a barátaiknak és a szomszédoknak. Most azonban állást kell vállalnia, hogy eltarthassa önmagát és gyermekeik, és a gazdasági válság éveiben nem válogathat. Végül kénytelen egy étteremben pincérként dolgozni. Gyermekei elõtt igyekszik titkolni a korábbi polgári, középosztálybeli életükhöz nagyon nem illõ foglalkozást, és nem adja fel, továbbra is készíti csodálatos süteményeit, ami hamarosan új lehetõséget teremt a számára.
Az HBO saját gyártású, 21 Emmy-díjra jelölt minisorozata James M. Cain '40-es években megjelent regényébõl készült.
COCCOLINOMACIKA 2011 szept. 05. - 15:43:07
(2/19)
Amiben Kate játszik, az csak igényes és jó lehet.
dakarina 2011 aug. 19. - 13:36:41
(1/19)
Egy adaptáció a régi Mildred Pierce filmbõl. A sorozat 5 részes, én még csak a 2. részt láttam ( éppen most fejeztem be ), de egyszerûen fantasztikus. Elképesztõek az alakítások, remek sorozat. Én feliratosan angolul nézem, mivel az HBO majd csak késõbb kezdi el sugározni, de megéri és így szerintem hitelesebb is, mint szinkronnal. Mindenkinek csak ajánlani tudom. :)