10/10
fresia 2008 aug. 06. - 10:41:20 10/10
(524/11664)
Arra elmulasztottam reagálni, hogy én úgy tudom, hogy szerveznek a helyi IBUSZ-nál is buszos, csoportos színházlátogatásokat, de kötve hiszem, hogy a "kurrens" darabokra... :((( De majd folyamatosan ott is fogok tájékozódni...
Az elõzõ üzimet is neked szántam, csak eltéveszthettem a "gombot"! :)
10/10
fresia 2008 aug. 06. - 10:22:06 10/10
(523/11664)
Valóban "keresztezõdnek" az üzenetek, nagy a forgalom ! :D

Még hogy csak "esetleg" /lehet,hogy nem is ez a szót írtad pontosan?! :)/ kapnánk Tõled jegyet!!! :D

Köszi azt is, hogy válaszoltál az offtopick-kal kapcs-ban,
nálam ez már "régóta" így mûködik, már egyszer fel is hoztam, nem tudom miért van ez így, olyan egyszerû, ezt talán még én sem tudom rosszul "csinálni"! :)))

De, így, egymás "szavába" vágva is értjük egymást, még az a szerencse... :D
10/10
fresia 2008 aug. 06. - 10:09:58 10/10
(522/11664)
Én is köszönöm a részletes választ, azt pedig külön, hogy én is eszedbe jutottam a nyaralás alatt, még ha csak a "boszorkányságom" okán! /De hidd el, ha az is vagyok,"tudat alatti", "jó boszorkány" ! :D/

Az "útvonaltervezést" is köszönöm! Lesz még idõm felkészülni, fõleg "lelkileg" :) novemberig, addig "fejben" és térképen végig próbálom járni a "nagy" :D utat! Ebben tipikus nõ vagyok, nekem, sajnos nem jó a tájékozódó képességem, most hirtelen nem is tudom, a bal vagy a jobb agyfélteke, ami ezért is "felelõs", mûködik másként a nõknél, mint a "férfi népnél"! :)))

Igen, én is egyfolytában /mikor épp nincs más gondom! :D/,azon aggódom, hogy fog ez az egész, közös, Zolis színházlátogatás/ok/ végül összeállni??? :-/

Nehéz dió, az biztos!
Tegnap felhívtam az itteni IBUSZ irodát, ahol azt mondták, hogy náluk még nincsenek "fennt" ezek az elõadások... , de ez bármikor változhat. Ráadásul azt is közölték, hogy nem MINDEN elõadásra árulhatnak jegyeket /gondolom, a kevésbé látogatottakra lehet csak náluk vásárolni - ez nem a "mi elvárásunk" !!/ és arról,hogy milyen szereposztással "megy" aktuálisan egy darab, soha nem is kapnak Õk infrmációt!
Szerintem így "helyileg" a jegyvásárlás nem fog összejönni! Csak az Interticketnél vagy a Madáchnál lehet majd próbálkoznunk..., majd szept.elején felhívom megint mindkettõt!
"Sietnünk" kellene elcsípni a darabokat, míg Zoli ebbõl is ki nem "száll"...
10/10
marteeka 2008 aug. 06. - 09:55:24 10/10
(521/11664)
Azt, hogy rajtatok sokat nem segítene az iroda, úgy értettem, hogy az én elképzelésem szerint nem csak szimpla jegyiroda kellene, ezt már az interneten elég jól el lehet intézni, hanem komplett utazásokat/csoportokat kellene szervezni, mondjuk busszal, így a vidékieknek sem probléma a Bp-re jutás, késõi hazaérkezés, a magas költségekrõl nem is beszélve.

Persze ha egyszer csinálok egy ilyet (bár úgy lenne :D), elsõkézbõl Nektek szólok, és kedvezményes tiszteletjegyet esetleg kapnátok valami Zolis elõadásra. Esetleg :D
10/10
marteeka 2008 aug. 06. - 09:49:07 10/10
(520/11664)
Azt hiszem, hogy keresztezõdtek az üzik, mármint idõben :)

Persze, nagyon szeretnénk mi is az Anna Kareninára is elmenni, de mint az elõbb írtam a szereposztás a mérvadó, mert mindkettõt csakis Zolival óhajtjuk megnézni :)

Szóval ha lesz Zoli, és jegy is, ott a helyünk nekünk is.

Az irodával kapcsolatban egyébként vicc-nem vicc, de tényleg elkélne egy ilyesmi. Annyira bosszantó a vidékiek korlátozottsága a kultúrához való hozzáférés tekintetében! Persze egy dél-alföldi iroda a Ti helyzeteteken sokat nem segít :(
10/10
marteeka 2008 aug. 06. - 09:42:47 10/10
(519/11664)
Naná, hogy megyünk! Már hetek, talán hónapok óta tervezgetjük, szóval csatlakozz hozzánk :)
10/10
marteeka 2008 aug. 06. - 09:32:32 10/10 Előzmény fresia
(518/11664)
Az offtopik megjelenésével-eltûnésével nem tudom mi lehet, nálam mûködik rendesen. Alapból a megjelenítés van, így látok mindig mindent, de ha rákattintok az elrejtésre, akkor tényleg eltûnnek, de újabb kattintással visszajönnek. Szóval fogalmam sincs Nálad mi lehet a gond, de azt nem hiszem, hogy mások kattintása egyidõben a te gépeden befolyással bírna.
10/10
marteeka 2008 aug. 06. - 09:22:32 10/10 Előzmény fresia
(517/11664)
Kedves Fresia, köszönöm az üdvözlést, az akklimatizálódás :)))))) könnyen ment, elég jól és gyorsan alkalmazkodó típus vagyok, az idén meg valahogy olyan fura volt, már az út végén éreztem, hogy na, pont ennyi elég is volt, éjjel hazaértünk, ki is pakoltam, másnap "korán" reggel ott folytattam a hétköznapjaimat, mintha el sem mentem volna otthonról :)

A darabokra vonatkozóan úgy rémlik, hogy adott hónap elején, vagy a megelõzõ hónap végén szokott felkerülni az aktuális (tervezett) szereposztás, szóval szerintem most még az októberi elõadásokra nem hiszem, hogy adnak ki infót. Bár egy próbát lehet, hogy megér :)

Mi is figyeljük árgus szemekkel, hogy mikor kerül fel, mert Édeskettest is és Anna Kareninát is szeretnénk, de persze csakis Zolival.

Nem tudom, hogy jön össze, mert egyrészt kicsit "sûrû" is lenne, meg egyébként is erre a kevés elõadásra, fõleg a Zolis elõadásokra, biztosan "ölni kell" a jegyekért :((((
Az Édeskettest muszáj, míg játsszák, az Anna Kareninát még sosem láttam, pont azért :) Szóval én, vagyis mi "vállalkozó szellemûek" vagyunk bármelyikre :)

A Müpa az M5-rõl kicsit egyszerûbb, de az M1-rõl sem ördöngõsség, tulajdonképpen ha Budaörs után kijössz, akkor nyílegyenes út a Lágymányosi híd felé, amarra nem tudom pontosan, de gondolom kicsit forgalmasabb lehet, ha végig bejössz az M1-en. Szerintem ne "félj" tõle, úgy rázódsz bele, ha gyakorlod, és hidd el 2-3 alkalom után fel sem veszed, hogy a fõvárosban vezetsz. Én sem oda születtem jogosítvánnyal a kezemben, de 2-3 alkalom után ügyesen belerázódtam az ottani lendületbe, na jó, néha ma is még eltévedek, de szerencsére jó az "iránytûm" :)


Az utazással kapcsolatban még, igen, gondoltam is Rád "boszorkány", mikor a "rossz" idõvel szembesültem, de szerencsére nem tartott sokáig :)

Az útikönyvben megnéztem Ravennát, elég alaposan felkészültem mindenbõl, de tényleg annyira szoros volt a hét, hogy az plusz egy napot elvett volna. Így legalább jövõre is marad még valami :)
10/10
fresia 2008 aug. 06. - 09:19:16 10/10
(516/11664)
A utazási+jegyiroda jó ötlet! Legalább lenne egy "bennfentesünk"! :D

Egy, a mai napokban Margitnak írt üzenetemben Neked is írtam, többek között azt kérdeztem, hogy jönnétek-e az Anna Kareninára /is - vagy?/ a barátnõddel?
10/10
fresia 2008 aug. 06. - 09:13:49 10/10
(515/11664)
Sokat foglalkoztál valóban a "témánkkal" ! :)))

Kicsit a topikot is, ha van kedved, olvasd "vissza"!
Mi már, amirõl írtál, régebben "bõven" kitárgyaltuk.
Ettõl függetlenül, köszi! :)))
10/10
marteeka 2008 aug. 06. - 09:01:12 10/10
(514/11664)
Üdv Napsugár!

Csak most csatlakozok az elõttem szólókhoz, sok újdonságot már nem tudok, kb. azokról a dvd-krõl tudok én is, mint amit írtak a többiek. Viszont az Édeskettest nagyon sajnálom, hogy nem adták ki (még), nagyon jó darab, no meg Zoli...
Azért egyszer valahogy próbálj egy elõadást megnézni élõben, megéri az utazással járó macera és költségek. Mi is vidékiek vagyunk nagyrészt, de idõnként beütemezünk egy ilyen estét.

Lassan nyitok egy utazás-színházlátogatós-szervezõ irodát, úgy tûnik növekszik a kereslet :D
10/10
fresia 2008 aug. 06. - 08:00:09 10/10
(513/11664)
Én nem mondhatom, sajnos,hogy régóta a Zolit jól ismerõk, kedvelõk közé tartozom. Tk. a CSAF- ban figyeltem fel rá, még a nevét sem tudtam. De akkor rögtön megszerettem, elsõsorban a szép hangjáért és a jellegzetes, sokszínû elõadásmódjáért.
Kerestem a CD-it, de, most már tudom, hogy szóló lemeze nincs, Miller Zoltán néven nem találtam az üzletekben.
Azután "találtam" rá a port- ra, ahol a Zolit kedvelõk és nálam sokkal jobban ismerõk segítségével tudtam meg sokkal
többet róla, nagy örömömre! :)))
10/10
fresia 2008 aug. 05. - 12:23:05 10/10
(512/11664)
Nem, eddig még nem tudtam mit jelent ez a jel, köszi! :)
off.
10/10
fresia 2008 aug. 04. - 20:00:03 10/10
(511/11664)
Napsugár!

Irhatnál egy keveset arról, hogy mióta és miért kedvelted meg Zolit, ha szeretnél! :)
off: egy "privát" kérdés: mit jelent a - :$$ -jel?
/Vagy nem jól emlékszem, nem is így írtad?/
10/10
fresia 2008 aug. 04. - 19:47:59 10/10
(510/11664)
Javítok: " útitárs ", bocs!
10/10
fresia 2008 aug. 04. - 19:44:42 10/10
(509/11664)
Örülök, hogy tetszett a kép, szerintem is nagyon helyes rajta /melyiken nem? :)/, pedig én sose voltam egy "nagy vadász", a szó egyetlen értelmében sem! ;)) / Ami, részben sajnos :(/.

Akkor számíthatok Rád az Anna Kareninára is?

Remélem,tényleg jó utitársnak bizonyulok majd, akár milyen "eszközzel" megyünk! :)) / Azért a színházaknál az lenne az optimális, ha egy 15 órai elõadást sikerülne "elcsípni". Megpróbálok holnap az itteni jegyirodáknál is érdeklõdni és ha mód van rá, jó lenne ha értesítenének a jegyvásárlási lehetõségekrõl, mihamarabb, nem szeretnék lemaradni!!/

Maarteka!
Benneteket az "Anna" nem érdekel? Tudjuk, hogy a barátnõd Zoli lelkes "híve" és most már Te is eléggé "megfertõzõdhettél" ezzel a kórral, ennyi rajongó között?! ;))
off.
Az offtopikra vonatkozó kérdésem is "áll": most is nagy nehezen tudtam ill. nem is én "tudtam" elõcsalni, nagy sokára valamitõl megjelent. Lehet az, hogy ilyenkor mások is "kattyolnak" a gombra és azért nem mûködik rendeltetésszerûen?
10/10
fresia 2008 aug. 04. - 09:11:51 10/10
(508/11664)
Újra "csak" én: kihagytam a "Made in Hungária"- át, lehet,hogy az is meg van valakinek.... :))
10/10
fresia 2008 aug. 04. - 08:56:30 10/10
(507/11664)
Üdv!
Elnézést, hogy a nevedben is "válaszoltam" kicsit Napsugárnak!:))
Látod, bepótolom a "hiányzásomat", tegnap még egy privátot is írtam Neked, majd azt is nézd meg! :)

Erre a képre nem emlékszem Zoliról, nem új, lehet, hogy már "fenn" volt?
10/10
fresia 2008 aug. 04. - 08:45:37 10/10
(506/11664)
Elõször is, üdvözöllek köztünk Napsugár!

Sajnos, nekem nincs DVD lejátszóm, csak videóm, ezért DVD-im sincsenek...
De, szerintem a most "futó" darabokat még nem hiszem,hogy DVD-én kiadták, legalábbis nem "szokás"... üzleti szempontból sem lenne logikus, sajnos! :( /Gondolok, a Fantomra, Édeskettesre/
Az 56 csepp vér, az Aranycsapat viszont biztosan kapható DVD-én vmint az Anna Karenina mostani felújítása elõtti változata talán...

Viszont Margit majd biztosan válaszol Neked a "Napba öltözött leány" c. rockoperával kapcsolatban...

Egyébként nekem is az a "szívfájdalmam", hogy én sem láttam még Zolit színpadon, élõben... :((( De nagyon "igyekszünk" itt együtt egyszer megnézni, semmiképp
sem tudnál csatlakozni, ha végre "összejönne" hozzánk?
10/10
fresia 2008 aug. 04. - 00:35:09 10/10
(505/11664)
Nagyon "hosszú" lett az elõzõ üzenetem, elnézést..., nem is gondoltam volna!
A másik: ez az "offtopic elrejtése" ill. "megjelenítése", hol mûködik, hol meg nem! :(
Van mikor többször is rákattintok a "megjelenítésre" és nem "jön elõ", máskor meg egyszerûen ott van az "offos" üzenet?! Ennek mi lehet az oka, Ti talán tudjátok?