3/10
nefefe 2021 jún. 20. - 20:17:22 3/10
(4/4)
A hasonló témájú filmeket általában az akciófilmek kategóriájába szokták sorolni. Erre nem merték kiírni, mert olyan lassú, hogy el lehet aludni rajta. Meg sem közelíti pl. a hasonló tematikájú Bosszúvágy c. (1974, Charles Bronson) vagy szintén Bosszúvágy c. (2018, Bruce Willis) filmet. Lehet, hogy lemaradtam valamiről: ez a tanár valamikor kommandós volt? Mert úgy próbált viselkedni. A filmben sok az irreális megoldás, rendezői hiba. Vinnie-től sokkal többet vártam. Gyenge film, csak ha nincs más, akkor egyszer - türelmes nézőnek - meg lehet nézni.
---- Spoiler --- említettem az irreális megoldásokat. Pl. az elején miért nem hívták azonnal a rendőrséget? Amikor a családot kiirtották, mindenkit fejbe lőttek, de a tanárt miért nem? A rendőrség ismert minden szereplőt, amikor a rosszfiúk hullani kezdtek, miért nem próbálták megállítani - vagy legalább megfigyelés alatt tartani - a tanárt? Egy, csak egy legény volt a rendőrségen, akinek ez eszébe jutott? És a golyóálló mellény sem divat? És még sorolhatnám...
3/10
kettyo 2020 jún. 15. - 13:56:48 3/10
(3/4)
Nem volt rossz, de a nyilvánvaló alapanyag Törvénytisztelő polgár sokkal jobb film. Egyrészt a főszereplő sokkal izgalmasabb karakter, másrészt...

...nem egy pszichopata mint itt Vinnie Jones. Csak egy pszichopatát tud érzelmileg ennyire hidegen hagyni ha a családját lemészárolják. Normális ember teljesen összetörik ettől, mint a Törvénytisztelő polgár főszereplője, aki csak sok évnyi készülődés után áll végül bosszút, és persze láthatóan sok év után is kattant.


seberla 2018 okt. 11. - 13:36:56
(2/4)
helyes! szemet szemért! hadd fogyjon a szemetje!

1/10
olahmiki1959 2018 szept. 14. - 12:28:29 1/10
(1/4)
Valami katasztrófa volt!
Nem hiszem el, hogy 2016-ban ilyen rossz filmet lehet csinálni!
10/1!