7/10
stampo 2010 okt. 06. - 20:43:00 7/10 Előzmény kgyuri0
(30/70)
Kapaszkodj meg, az amerikai foci nagyon jó sport: a taktika, a technika, a gyorsaság és a fizikai erõ egészen különleges elegye. Neked persze jogod van a "világ leghülyébb sportjának" minõsíteni, csak éppen a véleményed keveset ér, hisz te magad írod, hogy még a szabályokat sem ismered. Maga a film más tészta, attól én se voltam elájulva, Al Pacino alakításától meg különösképpen nem.
1/10
E-gon 2010 okt. 05. - 13:16:07 1/10
(29/70)
De keserû és kiégett ember lehetsz.
kgyuri0 2010 okt. 05. - 11:24:04
(28/70)
Hoppá!
Most én meg fogalmazzak úgy, hogy nem sok értelme van annak, amit mondani akarsz?

1.Nem tudom, ki BársonyÉva
2.Én egy filmet láttam, és arról írtam.
3.Nem vagyok sem futballista sem rögbi-játékos, és, valóban, csapatsportoló sem. Ez bûn?
Ha igen,akkor ez a film egy új mûfaj: csak futballistáknak! – Ezt viszont tkp. minden vonatkozásban elfeljtették közölni a
gyanútlan nézõvel.
4. Rájöttem, ki BársonyÉva, mert elolvastam a film ismertetésénél megadott kritikákat. Minden állításával egyetértek.
Talán csak azzal nem, hogy ha értenénk az amcsi foci szabályaihoz, akkor nem tûnne unalmasan hosszúnak (magyarán: rossznak) a film, (már, ha az, hogy értenék a szabályokhoz, nem venné el a józan eszem és izlésem – remélem, érted,hogy értem). S mellesleg, ahogy írja: „egymásra torlódnak a közeli felvételek, állandó rohanásban és harcban mutatva a játékosokat”, ebben is igaza van, s szerintem, ha nagyon tudja is valaki a játékot, abból, amit a film mutat semmit nem tud meg egy meccsrõl sem, mert csak zajos és hatásosnak vélt pillanatfelétel szerû rövid vágások sorakoznak, hasonlóan ahhoz, hogy ha egy, mondjuk európai futball(„soccer”) meccsbõl csak a különbözõ játékosok ádáz arckifejezését mutatnák,pl a labdát soha sem.
1/10
E-gon 2010 okt. 05. - 08:58:06 1/10 Előzmény kgyuri0
(27/70)
Valószinüleg gõzöd sincs arról amirõl megpróbálsz beszélni, ahogyan a sokat hivatkozott Bársony Éva "kritikusnak" sem volt.
Nem ismeritek sem az amerikai focit, sem a rögbit, és feltételezem más csapatsportokat sem, ha ezekrõl így nyilatkoztok.
9/10
Lesco 2010 okt. 04. - 16:01:55 9/10 Előzmény kgyuri0
(26/70)
Szeretem az ilyen hozzászólásokat....
Miért kell "lehülyézni" egy sportot? Csak mert valakinek nem tetszik? Vagy mert nem ismeri?
Ez a fórum egy filmrõl szól, nem egy sportról. Hogy a film hogyan mutatja be, az egy dolog. De ez alapján megítélni szerintem nem túl célravezetõ. Én szeretem nézni az amerikai futballt, sokkal érdekesebb némelyik "európai" sportágnál.
És még a kézilabda is veszélyesebb... Ezt közeli tapasztalatból mondom.
kgyuri0 2010 szept. 30. - 01:43:44
(25/70)
A világ leghülyébb sportja az amerikai football, errõl nyilván a világ leghülyébb filmjét lehet elkészíteni, így is sikerült.
AlPacino szegény, ha beleül egy kád szarba, attól az még nen változik se gulyáslevessé, se csilibabbá, az csak szar marad.
A legendás fölgyorsított tempó és lendület egyedül azt sugallja , legalább is a normális, kultúrától mérgezett, európai nézõnek, hogy ostobaság az egész. Lehet, hogy az amcsik olvadoznak a gyönyörtõl s izgalomtól AlPacino “gyujtó” hangú buzdító beszédén, amely a film általános szintjén fogalmazott embernevelõ intés akarna lenni, mast föl sem tételzhetünk, amikor a mûvész hangján halljuk az ostoba közhelyek sorát, s egyszer csak azt látjuk, hogyí nem is mozog a szája(hasbeszél?).
Ilyen esetekben végsõ elkeseredésemben paródiának tekintem az egész filmipari terméket, ezt most is megtehetném, amikor azellenfél egy játékosának a kinyomott szemét kiskanállal szedegetik be egy nylonzacsiba, s utána a küzdelem folytatódik, mint ha mi sem történt volna, de ez annyira humortalan, abszurd, és gusztustalan, hogy ezen a förmedvényen már ez a parodisztikus fölfogás sem segíthet.
horas 2010 aug. 31. - 16:25:16
(24/70)
Ja és azért Al Pacino munkásságát igen nagy kultusz lengi körbe,ehhez persze hozzájárúl az is,hogy kultikussá váló filmekben játszott,az emberek szerentek iylen felszínes dolgok büvõletében élni és ezen keresztül feljavítani bizonyos dolgokat.
Amúgy elhiszem,hogy van valami Al Pacino kisugárzásban de jó faszinak ne nevezzük.
Vannak ilyen nõk is,akik egyáltalán nem szépek,de van bennük valami,de attól még nem szépek,csak van valami megfoghatatltan kisugárzásuk.
horas 2010 aug. 31. - 15:56:43 Előzmény hiden
(23/70)
Belefolyva ebben az Al Pacino miylen faszi témába.

Ebben a filmben kicsit ambivalens és zavaros Al Pacino karaktere,mert Al Pacino mindig,az ellenálhatatlan,ellentmondást nem tûrõ,agilis,szenvedélyes,mindenkinél okosabb és talpraesetebb figurával operál,itt hozza guyanezt a mgabiztos figurát miközben a kakaktere nem ilyen,rendre õ kezdeményez vitát és mindig õ van leosztva és a vita 3/!-ben - amit õ kezdett - csak kussol és nem tud viszavágni,közben meg egy vezért típusnak jön le.Ez nálam egy kicsit zavaros.

Visszatérve Al Pacino-ra mint karakterre.Al Pacino-ban szerintem az lehet a vonzó a nõknek,hogy rendkívül határozott és magabiztos kisugárzása van,és ezáltal van valami nagyon erõtlejes karizmája,amúgy Al Pacino fizimiskáljával rendelkezõ férfibõl minden kocsmában talál kettõt az ember,a munkásosztályban.Ezt minden rossz indulat nélkül mondom,szerintem mindenkinek van egy ilyen rekkett hagú,alacsony vézna nikotinista nagy dumás piás ismerõse,akitõl mindig hangos a hely vagy az adott társaság.
horas 2010 aug. 31. - 15:49:46 Előzmény stampo
(22/70)
Nem vágom a játékszabályokat,de nem is lényegesek a film szempontjából.
Viszont kicsit erõltetett és erõtlen a film,igazi drámaként nem éljük emg a történteket,annyira nem sikeredett hatásosra,pedig Oliver Stone emgetett mindent,a sztori szerintem sem túl erõs.
Viszont azért mindenképpen erõteljesebb,karakteresebb egyénibb a film mint 10 ból 8 átlagban.
Nekem tetszik,kcisit túl amerikai lett,tehát giccses de Stone vágásai megoldásai élményszámba mennek,még annak ellenére is,hogyha sokszor céltalannak és értelmetlennek tûnnek. 10/9
hiden 2010 aug. 31. - 02:14:01
(21/70)
Ja a film szerintem nagyon látványos.A színészek mind nagyot alakítottak.
7/10
stampo 2010 aug. 31. - 02:07:57 7/10
(20/70)
Nem szeretem fikázni a szinkront, de ez katasztrófa. A fordítás is. Az amerikai fociban vannak olyan kifejezések, amelyeket nem lehet átüteltetni, ebbõl csak sületlenségek sülnek ki. És annak, aki nem ismeri a szabályokat, nem lesz érthetõbb a játék. (Becsúszott olyan butaság is, aminek kifejezetten semmi értelme nincs. Mindegy) Bocs a rajongóktól, de idõsebb korában Al Pacino nekem túl modoros (csendben mondom: ripacs). A zene jó, a történet eléggé lapos, a bravúrosnak tartott felvételekrõl meg csak annyit, hogy tessék megnézni az NFL-meccsek heti összefoglalóit: az maga a mûvészet. Ezzel együtt nálam 10/7, de csak a feliratos változat.
hiden 2010 aug. 31. - 02:05:53
(19/70)
Abszolút egyet értek veled.:D Al Pacino eszméletlenül jó pasi,én is megõrülök érte...
horas 2010 aug. 30. - 18:37:03
(18/70)
Na végre!
Régóta vadászok errea filmre.
Nem egy klasszikus darab,de Oliver Stone stílusa nekem bejön,ez is egy erõteljes film,ha kicsit túl amerikai is lett,de a dolgok negatív oldalára rávílágítós jellege megvan ebben a filmben is,ugyanúgy mint szinte minden más Oliver Stone filmben.
Nagy film!
pc_x 2010 aug. 30. - 12:17:36
(17/70)
Azta, most olvastam el és nagyon nevetséges írás... gyûlölöm az olyan embereket, akik zéró ismerettel kritizálnak valamit... nagyon-nagyon szánalmas... Mellesleg a film hibátlan, aki valamennyire is követi a profi amerikai futballt, annak pedig kötelezõ ;)
fordjee 2010 aug. 30. - 11:56:56
(16/70)
Nem láttam a filmet, de látatlanban is meg tudom mondani, hogy Bársony Éva kritikéja kritikán aluli. A két sportág teljesen különbözõ egymástól, nem értem, hogy lehet úgy kritikát írni, hogy azt sem tudja, mi az, amit egyáltalán néz.
Jó lenne megnézni a filmet de, de hát majdnem hajnali 2-ig tart:(
Giraffe 2010 aug. 30. - 09:29:15
(15/70)
A film zseniális, de nem árt hozzá ismerni az amerikai footballnak legalább az alapjait, hogy valaki igazán élvezni tudja. Aki nem, az pedig élvezze Stone sajátos képi világát, a vágásokat és a jó zenét - és nézzen utána a szabályoknak pl. a bowl.hu-n.

A népszavás kritikáknál minimális szinten mentség lehet, hogy 10 évvel ezelõtt született, amikor azért itthon kevésbé volt ismert ez a sport, de egy újságírónak a feladatai közé tartozik, hogy utánanézzen annak, amirõl ír - amerikai football nem rögbi (nem használható szinonimaként), ahogyan a quarterback sem hátvéd!
10/10
agentT 2010 aug. 30. - 06:59:04 10/10
(14/70)
Szerintem ez a legnagyobb sportfilm.
Azt meg tényleg nem tudom megérteni, hogy miért írnak róla kritikát olyanok, mint a Népszavás arc, aki azt sem tudja, hogy az amerikaifutball és a rögbi két KÜLÖNBÖZÕ sport.
Vagy negyedmillió ember nézte legutóbb a Super Bowl-t Magyarországon legalább...
9/10
Beks 2010 jún. 17. - 16:49:46 9/10
(13/70)
Szerintem nagyon jó film, nálam 10/9. Oliver Stone megint odatette magát, ás a színészek is nagyot alakítottak, fõleg Al és Cameron. A közös jeleneteik baromi jól sikerültek, a feszültség szinte tapintható volt.
Tettszik a film szólimondó stílusa, ami nélkülözhetetlen lett volna a hieteles ábrázoláshoz.
Ami még bejött, az a zene, ami szintén emelte a film amúgy sem érzelemmentes hangulatát, és a párbeszédek:)
Nyilván nem egy Oscar-díjas alkotás, de ha jobban megnézi az ember, feltûnik, hogy itt nem is az volt a cél.
suriken 2010 febr. 21. - 17:36:28
(12/70)
Nagyon szívesen.. :)
suriken 2010 febr. 20. - 18:29:55
(11/70)
Gary Glitter - Rock and Roll (Part 1&2)