witpen jún. 22. 18:57:51 Előzmény synthol01
(65/65)
Elmebeteg
csabaga jan. 20. 18:46:26
(64/65)
Ez nekem elsősorban egy 150 perces videóklip...

Nem tudja valaki, hány vágás van benne, szerintem rekorder.
Erika Racz jan. 20. 15:50:05
(63/65)
Nő vagyok,megpróbáltam szeretni a focit, de nem sikerült..Annyit tudtam, hogy ilyesmiről szól a film,de az amerikait még kevésbé ismerem.Na, jöjjön!! Persze, Al Pacino az egyik nagy kedvencem, és moccanás nélkül néztem végig. Al szinte végig a színen volt, és megint lenyűgözött..Biztosan vannak benn hibák, --és bocsi a ffi focirajongóktól, --de nekem nagyon tetszett.!! Nekem így is 10/10..
proklima 2015 ápr. 01. - 18:10:40
(62/65)
Szeretem az amerikaifutballt.
Hiába játszanak benne híres színészek, lehetett volna jobb is.
Nekem jobban tetszett pl. a We are Marshall, vagy az Erõpróba, a Rudy...
Nálam a 10-es skálán 8 pont (ts:8)
10/10
Baggio011 2014 máj. 28. - 19:11:44 10/10
(61/65)
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni, hogy melyik szám megy a Cápák utolsó meccse elõtt, közvetlenül a Pacino lelkesítõ beszéde után? Nagyon hálás lennék a segítségért, köszönöm szépen! :) Amúgy megkérdõjelezhetetlen a film, 10/10
synthol01 2013 nov. 29. - 17:14:29 Előzmény Fülöp86
(60/65)
Ez a film, tele van szabadkõmûves jelképekkel!!!!
A mindent látó szem, a piramis, a sátán, a gonosz, a pokol folyamatos emlegetése, vérben úszó szemgolyó, stb.. Illuminati szimbólumok.. Nem fogjátok rettegésben tartani a világot!
Fülöp86 2013 szept. 11. - 23:45:42 Előzmény comlo
(59/65)
Kedves Comlo!
Egy kicsit el kell hogy keserítselek
Itt most spoiler özön következik!!

Igazad van eléggé túlzás, hogy a szezon végének pár hete alatt a fõszereplõ bejárja, a senkiházi cserejátékos-> nagymenõprofi -> alázatos csapatjátékos útját, de ebben a filmben legalább van jellemfejlõdés.
De a döntõben veszít a csapat, de nagyon. A magyar szinkronból ez nem nagyon derül ki, de az a meccs amire te gondolsz az elõdöntõ volt. Ez azért fontos, mert a film két órán keresztül arról szól, hogy (nem csak ez) a sport mennyire az üzletrõl szól és hogy kihalt belõle a játék szeretete, ahogy az egyik szereplõ mondja is, hogy visszamegy egy iskolába edzõsködni, mert ott még szívbõl játszanak. Aztán mikor ennek a gladiátorjátéknak az összes aljas dolgát körbe jártuk, a végén megmutatja, hogy milyen érzés egy csapat tagjaként valami közös dologért együtt küzdeni. Persze a sport itt párhuzamban áll az élettel magával, ahogy a dicsõbb múlt és sivár jelen is.
A végszóban pedig elhangzik a lényeg, az öreg D'Amato elmeséli, hogy találkozott egy régi játékossal aki azóta is visszasírja azokat a pillanatokat, amikor együtt küzdött társaival, Beamen pedig annyit mond magányosan állva a pályán, hogy fél. Fél az élettõl(karierje veszélyben a sérülése miatt) és a jövõtõl(hogy õ is csak egy kép lesz majd a falon, ha már nem játszhat).
comlo 2013 szept. 10. - 22:08:02
(58/65)
Régen láttam már, és most néztem meg megint, immár úgy hogy sokkal mélyebb filmes ismereteim lettek.

Tényleg egy helyenként lenyûgözõ alkotás. Talán az a legjobb kifejezés, hogyha egy jól elkülönülõ 10 perctõl el tudsz vonatkoztatni, egy a klisséket messze kerülõ, elgondolkodtató, talán azt is mondhatnám, szinte már nem sportfilmet láthatsz. Magyaráznám:

Átlag sportfilmnek a klissés felépítése talán a legkötöttebb a filmvilágban (gyenge csapat - csoda szerû változás - hullámvölgy, elsõ vereség a "nagy ellenféltõl" - újra felkapaszkodás, utolsó pillanatos fordítás - döntõben a "nagy ellenfél utolsó pillanatos legyõzése). Nos észre kell venni, itt nincs nagy ellenfél. A szereplõk saját magukkal, küzdenek meg, miközben olyan erkölcsi kérdések merülnek fel, mint a profi sport és az orvosetika, a profi sportolók problémás magánélete, vagy hogy hova vezethet egy ilyen élet, van-e élet a focin túl.

SPOILER

És igen aki látta a filmet mondhatja hogy "dehát ez is elég klissés". Nos igen. Szerintem a filmben ott ahol Cápa kinyitja a szemét, minden megváltozik a filmben. Addig a pontig egy tényleg érdekfeszítõ, komoly problémákat, drámákat felvonultató történet, onnantól a meccs végéig pedig, egy klissés sportfilm. Ez csak személyes vélemény, de mintha Stone is odáig tekintette volna a filmet, a tetõn keresztül mutatott lemenõ nap elég beszédes. Onnantól a karakterek is mind megváltoznak, minden szereplõ kifordul önmagából, és igazi Holywood-i happy end kerekedik belõle. Szerintem ezt egyszerûen így lehetett csak eladni.

SPOILER VÉGE

A zenék, a fényképezés, de fõleg a vágások, eszméletlen profik, talán a legjobb amit sportfilmben valaha láttam. Én csak ajánlani tudom, aki képes egy filmben a mögöttes értékeket keresni, annak még csak nem is kell sportszeretõnek lennie hogy tetsszen neki ez a film. A színészi játék pazar, dehát ilyen gárdával ezt nem is kell külön említeni.
9/10 de csak a vége miatt
6/10
Atis88 2013 júl. 14. - 20:16:32 6/10
(57/65)
Szokásos Amcsi focizós lelkesítõ film, semmi extra. 6/10, de csak a színészek miatt.
lotto 2013 febr. 03. - 14:58:10 Előzmény Hangyulus
(56/65)
Egyetértek, én még ennó láttam, de arra emlékszem hogy baromi unalmas volt, pedig Pacino-t+ Diaz-t is csípem nagyon, de ez a film nagyon nemjött be.
5/10
Hangyulus 2013 jan. 21. - 12:21:00 5/10
(55/65)
Régóta terveztem, hogy megnézem a filmet. Többet vártam tõle, annak alapján amit olvastam, hallottam róla. Nem azt mondom, hogy rossz film, de számomra unalmas volt.
10/10
somliv 2013 jan. 12. - 20:52:52 10/10
(54/65)
Nagyon nagy film! Al bácsi naggyá tette! 10pont !!! :)
10/10
Deepwide 2013 jan. 09. - 05:48:08 10/10
(53/65)
Evek ota nezem az NFL-t, tisztaban vagyok a szabalyokkal, de itt egy jelenet sem volt, ahol szukseg lett volna ilyesfajta ismeretekre. A feszultsegbol rajohet mindenki, hogy eppenseggel sikerult a tamadas vagy sem. Az valoban idegesito, hogy a magyar szinkronnal kb 20 filmben hatved a QB. Am nem rossz film.
MolnarErik 2012 nov. 07. - 22:03:38
(52/65)
Érdekes, h mindenkinek az utsó meccs lelkesítõ beszéde a kedvence, nekem viszont az a jelenet, mikor Beaman a szaunában összefut a Cápával, akinek épp akkor mondták, h mi vár rá, és épp az élet értelmén gondolkozik (exjátékosként Lawrence Taylor tökéletesen hitelesen hozza a jelenetet). Mikor még nem ismertem a játékot (már akkor is a film rajongója voltam, szal nem igaz, h a film élvezetéhez ismerni kell a játékot), leginkább az zavart, h miért rakták be a döntõ meccsbe azokat a lehetetlen utolsó pillanatos dolgokat, azóta már tudom, h fordulónként átlag 3 ilyen meccs van :) Pont ezért imádom az amerikai focit :) És már azt is tudom, h az amcsik miért nem tudják elképzelni a Soccert se utsó pillanatos izgalmak nélkül (minden amcsi socceres filmben ilyenek vannak). Hisz ezek a dolgok nem a véletlen mûvei, hanem a taktika részei: szorosan tartani a meccset, majd az utolsó pillanatban fordítani, h az ellenfél már nem tudjon válaszolni.
A kritikákkal kapcsolatban pedig annyit, h Greff és Bársony írásával az a fõ baj, h nem ismerték fel, h kultfilmmel állnak szemben, mert azt mondhatják, h nekik egyáltalán nem tetszett, de azt írni 1 kultfilmmé váló alkotásról, h C kategóriás tékatöltelék, nagyon gáz mellélövés. Hák ebbe a hibába ugyan nem fut bele, õt viszont a hátvéd félrefordítás vezeti meg teljesen, és nem érti, h ezekrõl a cingár színészekrõl, h képzelheti valaki is, h megállítják a 200 kilós játékosokat :)
wrossi 2012 okt. 14. - 00:20:11
(51/65)
Ez a film elég realisztikusan ábrázolja a major sportok világát,ez nem a cukormázas verzió amit már oly sokszor elkészítettek,más kérdés,hogy akarunk-e szembesülni a sokszor kegyetlen valósággal.
1/10
zsolti974 2012 okt. 13. - 22:07:59 1/10
(50/65)
Unalmas...el is kapcsoltam...
webulon 2012 okt. 13. - 16:34:38 Előzmény Mányi9
(49/65)
ott a pont ...Al bácsi tette nagyá ezt a filmet ..
10/10
Tako1952 2012 okt. 13. - 16:19:35 10/10 Előzmény greghouse
(48/65)
Baszki a különbözõ pozíciók amerikai fociban (egyébként máshol sem) nem hierarchikus rendszer alkotnak. A játékosok nem váltogatják a pozíciókat, mintha valami elõléptetésben részesülnének. Mindenkinek megvannak azok a tulajdonságai, amik eldöntik mely posztot töltik be a legnagyobb hatékonysággal. Nem lehet ilyet kijelenteni hogy a QB poszt a legmagasabb szint. Totál egyenrangú minden poszt. Egyik sem létezhet a másik nélkül. Nyilván fizetésben meg népszerûségben vannak különbségek, de a csapatjáték, a stratégia és a csapat sikere tekintetében nem lehet különbséget tenni. Nem helyénvaló ilyen kijelentéseket tenni.
Mányi9 2012 márc. 24. - 21:32:32 Előzmény Ford Mustang
(47/65)
Zseniális? Azért túlzás, de jó!!
Mányi9 2012 márc. 24. - 21:31:45
(46/65)
Al Pacino hozza a szokásos formáját. Jól kidolgozott filmecske ez.
Swing Karácsony Gájer Bálinttal
Swing Karácsony Gájer Bálinttal

Gájer Bálint először ad koncertet a MÜPÁ-ban december 7-én.

Jegyvásárlás