Flamy 2008 okt. 27. - 14:21:09
(41/141)
Ezt a filmet egy hosszú utazás alkalmával láttam a buszon este. Hihetetlenül imádom, azóta is nagy kedvencem, sok emlék fûz hozzá és a történet sem agyonrágott és nem is túl csöpögõs.
fürmender 2008 szept. 02. - 14:07:01
(40/141)
Szeretem Nancy Meyers rendezéseit. Igényesen szórakoztatni csak nagyon kevesen tudnak, de Õ ezen kevesek egyike. A mai "akciós", "horror", etc. filmek világában jó ilyen filmet találni, amit ha bármikor beteszek a lejátszóba, garantáltan jókedvre derülök. Diane Keaton és Jack Nicholson alakítása igazi profi munka, remek beleérzéssel. Számomra Keanu Reves volt az igazi meglepetés. Ennyire hiteles és testreszabott szerepben még nem láttam. Feledtette velem a Mátrixban nyujtott, vattacukor ízû alakítását. Jó dolog, hogy még vannak ilyen kedves, felnõtt "mesefilmek". Nálam a film 10 -est érdemel, de elfogult vagyok, mert az egyik nagy kedvencem.
7/10
yippikaya 2008 aug. 19. - 12:49:00 7/10
(39/141)
Jó film,Nicholson és Keaton lubickol a szerepében,de a mellékszereplõk pillanatai már nem olyan ütõsek.
rajongo1 2008 aug. 07. - 17:08:15
(38/141)
A hozzászólásokat nézve, úgy látom a többségnek tetszett a film. Nekem is, mint minden Nicholson film. Egy pár filmjénél már leírtam, de itt sem hagyhatom ki: Jack Nicholson egy zseni, színészóriás. Nem tudom lesz-e valaha hozzá hasonló. Ez persze csak az én véleményem, de azt hiszem nem mondtam nagy hülyeséget, ha a mai "színészeket" nézzük! Ja és a filmet ajánlom mindenkinek. Kellemes kikapcsolódás, remek színészekkel!
nofrit 2008 jún. 13. - 10:49:15
(37/141)
A bömbölõs részt Keaton is kigúnyolja a filmben, amikor a lánya megkérdezi tõle: Te sírsz? S a színésznõ válasza: Igen, ez az új hobbim. Már abnormálisan lenyûgözõen megy.:D
norton15 2007 nov. 10. - 19:47:42
(36/141)
Hát... A környezetem többször is kijelenti, de mindegy.
kessy6 2007 nov. 09. - 23:12:42
(35/141)
Nekem abszolut kedvenc....
Hihetetlen mennyire atalakul egy film szinkronnal.
Bar tobbnyire jok a magyarok,ez is egy olyan film,ahol viszont nagyon nem.
Bar biztosan elfogult is vagyok,mert nagyon szeretem J.N. meg D.K. hangjat,de angolul az eredeti poenokkal nagyon helyen van.

A bombolos resz pedig....szandekosan csinaltak meg igy....mert lehet erezni a fajdalmat,de mivel vigjatekrol van szo ezert ezt csak igy lehet viccesse tenni...raadasul nagyon jo tukor is lehet,hogy milyen remesen es nevetsegesen tud az ember viselkedni.
A kommentarban ezt mind elmondja Nancy Meyers...
PEva11 2007 nov. 09. - 20:49:57
(34/141)
Pedig nem lenne rossz, csak D.Keaton-t legszivesebben felképelném benne a hisztijei miatt, és nem csak egy két jelenetre gondolok, végig a filmben.:)
norton15 2007 nov. 09. - 20:26:01
(33/141)
Eddig azt hittem, én totál hülye vagyok, de nekem se tetszett a film...
10/10
Adina22 2007 nov. 08. - 23:29:12 10/10
(32/141)
Jó film tényleg!!Nagyszerû színészek játszanak benne:)Az eleje nagyon jó utána tényleg kicsit unalmas lesz!!De nem baj!!Összességében jó film nagyon!!
Vikke 2007 nov. 05. - 15:45:50
(31/141)
Az a legjobb, hogy egy ilyen snassz történetet hogy feltud dobni két olyan csodás színész mint Jack Nicolson és Diane Keaton. A rendezés is nagyon a hején volt, Nancy Meyers nagyon érti ezt a mûfajt. És nagyon tetszett a kontrasz, a fekete és fehér a két fõszereplõ között.
8/10
kevinspéci 2007 nov. 04. - 14:14:08
(30/141)
Hmm.
A film elsõ órája fergeteges, nagyon sokat röhögtem rajta, de utána teljesen lelassult a történet. Az érzelmek bemutatása eluralkodott a filmen. Ez fél óra után kifejezetten untatott, idegesített. A film utolsó másfél óráját nyugodtan el lehetett volna mesélni fél óra alatt is...

A Lesz ez még így se sokkal jobb film Csekktõl.
danab1 2007 nov. 03. - 22:32:12
(29/141)
Szerintem jó kis film volt. Az élethelyzet, amit közvetíteni akart, szerintem pontosan átjött – még ha nem is vagyok ebben a korban.
Diane Keaton remek színésznõ! Lehet, hogy néhol elnagyoltak voltak a gesztusai, de a karakter talán pont ilyen "eltúlzott" színészi játékot kívánt meg. Jack pedig jó volt, mint mindig. De én dicsérettel illetném Keanu Reevest is.
A szinkronnal semmi baj nem volt. Bánsági Ildikó stílusa kicsit kiérezhetõ volt, de ez nem baj, mivel a szinkronnak alapvetõen nem utánoznia kell - ahogy azt egy másik ember írta. De ebben a témában némileg elfogult vagyok.

Ha hozzászólhatok a Kulka-House helyzethez is; én sem õt választottam volna. De persze bárki lett volna, mindenképpen hátránnyal indul, mert Szakácsit nem lehet és nem is kell pótolni vagy utánozni. Én egyébként László Zsoltot vagy Rátóti Zoltánt tudtam volna elképzelni. De Kulka is szinkronizált már ilyen cinikus figurát a Mátrixban.
Myo 2007 nov. 03. - 19:46:45
(28/141)
Megnézem majd eredeti nyelven is, mert addig nem tudok pontos összehasonlítást tenni.
Szerintem a színészi túlzásokért sokszor inkább a rendezõ a felelõs, nem a színész maga. A filmet ugyanaz a nõ rendezte, aki a forgatókönyvet írta, és mintha a forgatókönyv alapjául szolgáló színmûvek is Nancy Meyers munkái lennének. Keaton pedig megkapta érte a G Globe-ot. Meyers pedig egy sokat díjazott rendezõ, forgatókönyvíró is. Ugyanakkor a vígjátékai a "többször nézhetõ" kategóriába esnek, talán mert úgy aragad meg nagyon egyszerû, hétköznapi témákat, amelyek sablonmentesek, és a színészi klisék is kimaradnak belõle. Bár, színésze válogatja... Persze, a szakmai kritika, és a nézõi kritika kevésszer fekszik össze.
Amúgy, Keaton teljesen megváltozik ahhoz képest, amikor játszik, mint amikor ténylegesen beleéli magát, és azonosul. Olyankor meg is szépül úgy igazán.
Minden esetre, bömbölés ide vagy oda, a színészek hajlamosak túlzásokba esni, mi meg olykor elnézzük nekik..;o))
10/10
ildi76 2007 nov. 03. - 19:35:26 10/10
(27/141)
Ez a film egyszerûen fantasztikus volt. Amúgy is szeretem Jack Nickolsont, de itt nagyon nagyot alakított. Diane Keaton pedig - korához képest - annyira jól néz ki, irigylem az egész megjelenése miatt. Szóval, végre egy film amit végig tudtam nézni, nem volt olyan dög unalom, hogy elforduljak és inkább aludjak.
DafkeDinka 2007 nov. 03. - 19:19:00
(26/141)
Sztem nem a bõgéssel volt a baj hanem Diane Kaeton-nal, pedig jó színésznõnek tartom, de itt egy csöppet "elment".Ezen a szinkron nem ronthatott,és nem csak a bõgéssel ment el, hanem volt egy vagon más dolog... a bõgés mellesleg passzolt is, hiszen tök élethûvé tette a filmet.

House-zal kapcsolatban meg Kulka katasztrófa ... nála sokkal jobb "hangok" is vannak amik netán még hasonlítanak is az eredeti H.L. hangra, nem pedig a tömény nyál ami Kulkából kijön.(számomra sosem lesz megemészthetõ )
Myo 2007 nov. 03. - 14:23:23
(25/141)
Persze, hogy idegesítõ;o)Szerintem a szinkron miatt. Egyébként, teljesen illett a karakterhez. Fokozott érzelmi hatásra, amelyben ennyi ambivalencia van, ugyanezt produkálják az ilyen típusú, "dramatikus" (hiszteroid személyiségû) nõk, fõleg egy alkotási folyamat közben;o)))
Tudod mi ennek jó kontrasztja? A Híradó sztárjaiban Holly Hunter sírós jelenete a hotel szobai ágyon. Zseniális;o))


Egyébként szerintem teljesen úgy van megrendezve és megírva a film, mint egy színdarab. A párbeszédek viszik az egészet, és bár rendkívül egyszerûen, de nagyon töményen vannak megfogalmazva a gondolatok, érzések. És pont ezeket a finomságokat hozza ki a színészek játéka, az eredeti hangjuk. Érzõdött az egész film alatt, hogy mindezt egy szinkron akár fel is erõsíthet, akár el is maszkolhat. A magyar szinkronok jók szoktak lenni, de most hiányzott Nickolson "sármõr" hangfekvése, ez afinomság kimaradt a szinkronhang választásakor.

Mint mikor Szakácsi meghalt, és Dr. House hangja Kulka lett. Szeretem Kulka hangját is, de Szakácsinak az egész hangkaraktere tartalmazta azt a kimért, cinikus, ugyanakkor keserû-méz érzetet, amit House karaktere. Kulkának ez nincs a hangjában.

Szóval, rengeteg múlik egy jó szinkron hangon, és egy jó szinkron rendezõn. Báthory Orsolya, és meglepõ, de Bujtor István szinkronrendezéseit nagyon szeretem.
dark_angel 2007 nov. 03. - 13:03:03
(24/141)
vágom hogy a vinnyogással lehetett nevetségessé tenni a helyzetét,de akkor is idegesítõ volt,lehet hogy csak a magyar hang miatt
9/10
bayswater 2007 nov. 03. - 11:35:28 9/10
(23/141)
Pont ezt akartam írni. A szinkron pocsék volt!!!!!!!!!!!!!!!:o(((( BÁnsági úgy vinnyogott mint egy fürdõs... khmm... Keanu szinkronhangja is katasztrofális választásnak bizonyult.
Ezt leszámítva zseniális film. A jó öreg Jack a legtrébb filmet is elsõrangú mozivá varázsolja.
Kár hogy nem láttam az elsõ egy órát.
DafkeDinka 2007 nov. 03. - 10:26:55
(22/141)
Az a helyzet, hogy az egész valóságot Frances McDormand írta le halál pontosan(vacsi közben), mivel ez az élet! ( tapasztaltam! Hihetetlen mi?:D ) Igaz nem vagyok 40 felett, de jócskán elmúltam 30. Akár tetszik akár nem.
Diane Keaton-t láttam már jobb szerepben is, de Jack aratott;)