myatom 2008 júl. 11. - 17:08:53
(26/126)
:o)))

>Talan megfogtal, mert konkret csopogos jelent nem jut eszembe, de ugy erzem most is, hogy vegig ott leselkedett

Az én - elsõsorban zenerajongó eredetû - esztétikai "filozófiám" szerint sokszor nagyon szûk a mesdgyehatár a zseniális és a giccs között. Egy dal lehet szép, fülbemászó, tömegeket-megmozgató _sláger_, ami egyúttal szép és értékes. (Marha nehéz ilyet írni, szvsz). Azt hogy értékes és nem giccs, azt egyedül a nóta belsõ kifinomultan komplex lelke határozza meg.

Azaz - végigvive az analógiát - nagyon nem mindegy, hogy csak leselkedett vagy ott is volt tettenérhetõen a csöpögés-problematika (releváns arányban). Most csak általánosan, teoretice nézve a kérdést.

A konkrétumok szintjén:

A 30-ig számolás, a _kislány_ miatt van, és ezért nehéz egyértelmûen azonosítani a csöpögést. Számomra teljesen emberi és reális, hogy a kislány egyrészt valamit nagyon akar, másrészt valahogy korlátok közé kell szorítani a túlburjánzó idealizmust.

A könyvvel odamenés, majd dolgavégezetlenül elmenetel már sokkal problémásabb téma, de szerintem megint csak nem a csöpögés aspektusából.

! ! ! ! S-P-O-I-L-E-R O-N ! ! ! !

A probléma - az én felfogásomban - egyrészt maga a szituáció, másrészt a filmbeli indoklása. Én ha magamból és eddigi életembõl indulok ki, ha már egyszer sikerült rátalálnom _a_ könyvre, akkor minden körülmények között odaadom, tûzön-vízen át. Egyszerûen nincs érv, ami letéríthetne (leszámítva olyan extremitásokat, mint például haláleset). Azaz az elsõ hiba már itt volt, de mivel mi férfiak, ugye, mi sem vagyunk egyformák :o), ezért meg kell engedni, hogy más ezt nem feltétlen így gondolja....

A filmbeli érvelés, viszont már sokkal nehezebben védhetõ, ami hatásos, elsõ ránézésre tetszetõs, viszont mélyebben belegondolva, egy óriási, értelmetlen, célt nem érõ, rosszul kivitelezett önzés. Szimplán forgatókönyvírói és/vagy rendezõi hiba. Arra persze azért jó, hogy a nézõ elgondolkozzon, hogy hány "húzd meg ereszd meg" játékot játszott az életében, és mikor min múlott, hogy mivel végzõdött az adott játék.

! ! ! ! S-P-O-I-L-E-R O-F-F ! ! ! !
myatom 2008 júl. 10. - 21:25:52
(25/126)
Egyszerûen nem értem. Annyian mondják, hogy csöpög, pedig ahogy egy másik fórumban mondta valaki:

"Ez a film éppen nem a "csöpögésrõl" szól. Lehet érdekes, lehet lapos sztori, lehet tetszik valakinek lehet nem, de semmiképp sem csöpögõs, arra van elég példa, ez nem az."

És tényleg: rengeteg problémát fel lehet hozni a filmmel kapcsolatban, a csöpögés szerintem a listának még a végére se fér fel.
myatom 2008 júl. 10. - 10:51:27
(24/126)
Igazi finom mestermunka, szvsz. Azt gondolom, hogy baromi nehéz romantikus mozi kategóriában akárcsak megközelítõleg is valamennyire jót alkotni, minél jobban elkerülve a kliséket és minél inkább megtöltve minél szellemesebb és szívhezszólóbb tartalommmal.
Elismerem ebben a filmben is van néhány vadhajtás és a végefelé talán el is fogyott némileg a szufla az egész történet ütõs lekerekítésére. Ezért is értem meg, hogy eléggé megoszlanak a vélemények. De káprázatosan finom ötletek garmadája vonul fel, nagyon jól van vágva/rendezve az egész. Arról már nem is beszélve, hogy milyen csinosak a szereplõ hölgyek. Azért az kell mutasson valamit, amikor egy romantikus filmbe több hölgynek is jut jó szerep. :o)
lacee83 2008 jún. 22. - 16:48:06 Előzmény Metfogamma
(23/126)
OFF
A New Worldot 200x? :-) 1x sem birtam feladtam 40 percel a vége elõtt annyira eseménytelen volt. Szép tájak jó zene forgatókönyv 0. Inkább a Pocahontas rajzfilmet néztem meg helyette.
lacee83 2008 jún. 22. - 16:43:19
(22/126)
Abigail Breslin (a kislány) még sokra viheti szerintem jó színész lesz belõle.Az tetszett hogy nem igazán volt kiszámítható a történet a vége. Bár egy kicsit hosszúnak éreztem a filmet, 7 pontot a 10-bõl szerintem megérdemel.
10/10
perfi 2008 jún. 19. - 21:06:04 10/10
(21/126)
Nekem nagyon tetszett a film!
Karolka 2008 jún. 19. - 10:53:17
(20/126)
Aranyos,érdekes film és eléggé meglepett a benne lévõ színészi játék!
5/10
Csacsa88 2008 jún. 15. - 01:19:46 5/10
(19/126)
Ryan szerintem egyáltalán nem jó színész. A nõknek biztos tetszik, azért jutott el idáig. Nincs benne semmi ami felkelti az érdeklõdést, vagy ami szórakoztató lenne. A kislány viszont nagyon tehetséges.
Noncsa 2008 ápr. 28. - 12:06:16
(18/126)
Nekem nagyon tetszett, elszórakoztatott, üdítõ volt, kellõ helyeken poénos és romantikus. A végére meglepõ módon nem jöttem rá, mint a legtöbb filmnél mostanában, csak a hosszúsága nem tetszett. A Clintonos részt szerintem is ki lehetne vágni, meg az állatkertes sem volt vmi lényeges. Egy ilyen típusú filmnek szerintem hosszú a majd' 2óra.
De amúgy 9/10
9/10
timoca 2008 ápr. 02. - 21:23:16 9/10
(17/126)
Hát igen, elõttem szólók mindegyikében van valami igazság, magam is így látom, alapvetõen tetszett és nagyon szórakoztató volt!
A végéért megegy plusz csillag, nem volt elõre tudható, sem elhúzott, sem lecsapott... happy is volt, nemis, bár a kislány szerepe sztem nem ilyen nagy, hogy ráhallgassanak..:)
másrészt a szereplõk is jól játszottak:)
Éljen ryan rynolds!!:)
5/10
Caline 2008 márc. 30. - 15:05:31 5/10
(16/126)
Jól "kajálható" amerikai film, ami talán csak arra való, hogy egy fárasztó nap után semmi másra gondolni nem akaró ember végignézze. Nem sok gondolkodnivaló van rajta, de igazán humorosnak sem nevezném, mert talán csak egyszer nevettem rajta, vagy kétszer. Egy két jelentõsebb arc, mint Rachel Weisz, megfordul benne, de semmi extra nincs benne. Ja, szép ruhák (hölgytársaknak. Egy-két poén, nevelõdési-regény kezdemények... he-he.
Metfogamma 2008 márc. 24. - 09:12:22
(15/126)
"aki happy end-et akar annak is jó, és aki nem akar happy end-et annak is jó ez a film."

Én untam a filmet, és kizártnak tartom, hogy egy ennyi idõs kislány arra ösztönözze a saját apját, hogy egy másik nõvel jöjjön össze, aki nem az anyja. Ilyen nincs.USA idealizmus.:)

Egyszer nézhetõ, de nem valami nagy szám, engem untatott.

Inkább A New World-öt nézem meg 200 szor.:)
10/10
csövi én vagyok 2008 márc. 20. - 19:17:56 10/10
(14/126)
elég nyálas de sztem király
10/10
Aaron87 2008 márc. 18. - 22:20:57 10/10
(13/126)
Szerintem jó. Van néhány rész amit ki lehetett volna hagyni (szerintem az egész Bill Clintonos szál kissé fölösleges volt.) de azért 10/10.
8/10
mordoN237 2008 márc. 13. - 09:40:23 8/10
(12/126)
Szerintem jó film annak ellenére hogy a többség aki beül nem azt kapja amit vár mert vigjátéknak nem nevezném... inkább romantikus 'dráma', de abban a mûfajban sztem egészen jó...
chhaya 2008 márc. 11. - 10:40:41
(11/126)
engem pont a barátom vitt el, mert õ látta korábban, és velem is meg akarta nézni. =) szerintem aranyos film, bár tény, hogy nem olyan hûdeizgalmas. a vége kicsit furcsa, az nem tetszik annyira.
5/10
amilan 2008 márc. 10. - 11:59:06 5/10
(10/126)
Amikor a bemutatóját elõször láttam, felkeltette az érdeklõdésemet, azonban amikor a teljes filmet kellett végigülnöm, enyhén szólva némi csalódottságot éreztem. Talán túl sok volt az unalmas rész, ezért is csak közepesre tudom értékelni a filmet.
Rorirori 2008 márc. 06. - 13:47:23
(9/126)
Hát tényleg nem az a hahotázós film, de szerintem ettõl függetlenül nem rossz, aki egy aranyos, könnyen emészthetõ filmre vágyik (a jobb fajtából), annak ajánlom, aki az év filmjét akarja látni annak nem.
judit45 2008 márc. 06. - 08:29:06
(8/126)
megnéztem, nem kellett volna.Valami kis könnyed szórakozásra vágytam, de igazából 1-2 poén sem volt, nem is tudom mitöl volt vigjáték.
Az egész nagyon gyenge, sajnos. :-(((
-moncika- 2008 márc. 05. - 12:02:20
(7/126)
Ja, és egyébként szerintem jó film! :) Nekem bejött!