rockdobos 2008 szept. 16. - 17:45:37
(46/126)
Üdvözletem.

Én a felségemmel láttam a filmet 2 napja (2008.szept.14-én, vasárnap). Végig élveztük, õ romantikus alkat, én csak kicsit, vagyis azért én is örülök, ha mindenki boldog. Tetszettek végig a fordulatok, a karakterek, szerintem sem csöpögõs, egyszerûen megszeretteti a szereplõket, illetve fõleg a gyõztest. Úgyhogy mi azt vártuk, hogy...

---------------- S P O I L E R ------------------------

... a kedves April - aki ugyebár végig szerette - lesz az anyuka és a szerelmük viharos kiteljesedését újra átélve a férj, átértékelõdik benne a kapcsolatuk és valahogy viszacsinálja a válást (tudom, hogy õ kapta meg a keresetet) és újra összejönnek. Ez lehet, hogy túl nyálasnak tûnik nektek, de ez van.

Nos. Ennek ellenére nem õ lett az anyuka, viszont látszólag mégis happy az end, mert mégis végül egymáéi lesznek.

Na, ezen a ponton arra jutottunk (ismét hagsúlyozom, hogy maga film tetszetõs, élvezetes volt), hogy nagyon rossz az üzenete.

Mert mit is sugall? Azt, hogy az tök rendben van, hogy a régi szerelmedet egy kialakuló és megkötõdõ házasság, egy mindhalálig kizárólagos hûségfogadalom kimondása, egy gyermek születése, 10 évig való nevelése, és magában egy házasság 10 éve alatt is tartogatod, melengeted a szívedben, megtartod a hozzá fûzõ emléktárgyakat, vagyis a szívedben a feleséged és a gyermekeid mellett ott van egy másik nõ is. És, ha majd, na bumm, tönkremegy a házasságod, semmi gáz, ott a régóta fenntartott bé verzió.

NEM!!! Pont, hogy nagy valószínûséggel a házasság elromlásában és ellehetetlenülésében a titkos szívlakó is nagy szerepet játszott. Ahogy elnéztem, a feleség nem volt alkoholista, valszeg nem is csalta meg, hiszen a kislány új hírként újságolta apjának, hogy az anyja jár valakivel, sõt szerintem még szerette is Sarah a férjét, hiszen meg a karta simogatni, ahogy szokta a szeretteit, csak visszahúzta a kezét, hiszen milyen hülyén jött volna ki. Szóval nagyon úgy tûnik, valami megfoghatatlan oka volt a válásnak, ami meggyûzõdésem, hogy a férj szívbéli hûtlenségével összefüggésbe hozható.

És ez a film ezt úgy mutatja be, hogy a szerelem egy tõlünk független intelligens lény, aki korlátlan úr felettünk, amit õ cselekedtet velünk, abban minden legalizálva van, hogy a romantikus érzéseink (amik persze szebbek az ábrándokban, mint a mellettünk kócosan felébredõ évtizedes nõvel kapcsolatban esetenként) értékesebbek a hûségnél.
Pedig pont fordítva.

------------------- S P O I L E R ---------------------------

Szóval szerintem iskolapéldája ez a film korunk hazug értékrendjének, melyet megeszünk, mert szépen van csomagolva.

Na, ezt akartam leírni, ne ilyedjetek meg, ha az utcán találkoznátok velem, tök normálisnak tûnnék. Egy sima 34 éves családapa vagyok, aki szereti a Dream Theatert és ennyi. Még csak nem is olvastam soha pszihológiát...
:-)
sushi 2008 szept. 06. - 19:01:29
(45/126)
az ember nem mindig vár jót az amerikai romantikus vígjátékoktól, de ez nagyon jó volt:)...minden megvolt benne ami ehhez a kategóriához kell...néha még izgultam is....meg kíváncsivá tett...tökre tetszett hogy nem mondta meg a neveket és hogy a lányának mesélte el, ezért volt talán az, hogy nem egy tipikus romantikus vígjátékhoz volt szerencsém...:)
myatom 2008 aug. 27. - 17:12:46 Előzmény Lengyelb
(44/126)
Az mindig jó ötlet, de ennél a filmnlé különösen az lenne... Viszont nem könnyû megcsinálni, ha jól belegondolunk.
7/10
jelizaveta85 2008 aug. 22. - 00:01:57 7/10
(43/126)
Nekem összességében tetszett a film. Aranyos, romantikus, néhol vicces. Bár ahogy elõttem is írták, kicsit vontatott volt. Reynolds helyes volt benne, Abigail nagyon aranyos, csak weisz-szel nem voltam kibékülve, de hát ez már csak az én bajom! :) Kellemes kis vasárnap délutáni mozi... 7/10
emerald 2008 aug. 20. - 00:48:32
(42/126)
Végignéztem, mert érdekelt, hogy mi lesz a vége, de már akkor gyanús volt, mikor a kislány jött az "õ az aki mindvégig csak barát lesz" dumával. Ryan Reynolds-ot sem szeretem különösebben, és bár nem játszott rosszul, de nem is tett hozzá szerintem semmit a film értékéhez. Ha a történet szerint haladok tovább, bennem azt az érzést keltette, h úristen szegény csávónak eddig semmi sem sikerült, történjen már vele valami jó is, h nyugodt szívvel mehessek aludni. De túl vontatott volt, hosszú és kiábrándító. Három egymástól teljesen eltérõ nõtípus jelenik meg, talán ez volt az egyetlen, ami feldobta kicsit a filmet; de az már nem ok, hogy nem azért választja végül azt, akit, mert észhez tért, hanem mert a másik két lehetõség befuccsolt, és a 10 éves kislánya évek után elkezd kérdezõsködni. Az elnökös szál fontos szerintem, hiszen ez volt az egyetlen dolog, amiben Will biztos volt és hitt,fel akarta tenni rá az életét, aztán persze csalódnia kellett ezen a téren is. A zene, Isla Fisher és Rachel Weisz alakítása tetszett. De hiába mindez, nekem összességében nem tetszett a film.
8/10
nurdy 2008 aug. 10. - 01:15:04 8/10
(41/126)
szerintem nem rossz film, aranyos kis történet ^^ 8/10
8/10
ariadne87 2008 aug. 07. - 12:19:49 8/10
(40/126)
Tegnap este neztem meg a filmet. Nekem nagyon bejon. Nem az altalanos happy end-el vegzodott, aminek nagyon megorultem. Igaz, igyis minden jol sult el, nekem a vege kimondottan tetszett. A sztory is eleg valosaghu(csak ne lett volna benne annyi gyuru :P) Kar viszont, hogy a foszereplo csak sajat lanya reven jut el arra a pontra, hogy rajojjon mit is akar igazan, es mi volt fontos, ami mellett eveken keresztul elment(pedig az orra elott volt mindvegig) :)
8/10
8/10
Les 2008 aug. 06. - 20:20:27 8/10
(39/126)
Nagyon aranyos film, Abigail nagyon tehetséges és aranyos.

8/10
9/10
smalldave777 2008 aug. 06. - 19:44:59 9/10
(38/126)
Most néztem meg magyarul.
Szerintem egy nagyon kis kedves, aranyos film, romantikus lelkû (pasik beütésnek mondanák inkább) embereknek. A végét én is nagyon hiányoltam. Lehet hogy ennyire volt keret de egy két távolutalás szebben zárta volna le a storit.
Ajánlom mindenkinek.
dodo1994 2008 aug. 01. - 19:25:28
(37/126)
nekem tetszett,bár kicsit jobbra vártam.A vége felé lett egy fokkal jobb.
Lengyelb 2008 aug. 01. - 18:44:34
(36/126)
Majdnem minden hozzászólást elolvastam és elég sok olyan van, amivel egyet értek!
Szerintem is jó film, jó zene, meg a sztori, a sztori az valami elképesztõ, habár még csak 21 éves vagyok de .... Átéltem!
Viszont azzal is egyetértek, hogy lehetne jobb!
Én a végére pl: betennék egy fotomontázst!
Arról, ahogy a szereplõk leélik a további életüket!
Szerintem ez még hiányzik belõle!
8/10
beo71 2008 júl. 31. - 17:07:12 8/10
(35/126)
Ryan Reynoldsot nem különösebben kedvelem,de nem tudta lerontani az élményt,mert a történet nagyszerûen megírt és a rendezés is pontos.8/10.Valószínûleg ez is olyan film,ha kicserélnénk a szereplõket bárkire,akkor is mûködne a dolog,mert jó a sztori.Kellemes zenékkel,jó ízléssel.
10/10
tischan92 2008 júl. 27. - 21:23:39 10/10
(34/126)
Szerintem ez a film fenomenális, a szereplõk profik, a történet kaffa(nem lesz unalmas,monoton), zenék passzolnak a humor jó. Kell ennél több?
5/10
Norcsevit 2008 júl. 26. - 11:13:05 5/10
(33/126)
Szerintem kicsit kiszámítható a vége.Amúgy többet vártam volna ettõl a filmtõl, kicsit csalódtam benne, de egy esõs estére megteszi.
9/10
mihárman 2008 júl. 24. - 14:11:10 9/10
(32/126)
A legszebb szerelmek mindig nagy barátságokból alakulnak.Bár sokszor félünk belemenni egy kapcsolatba, mert ott a kockázat, ha véget ér a szerelem, a legjobb barátunkat is elveszítjük.A film felsorakoztat pár lehetõséget a szerelemre. Mire a végéhez ér, mindannyiunknak meglesz a kedvence, mint a kapcsolatot, mind a holgyet illetoen. Számomra a filmben bemutatott variáció tunik a legkedvesebbnek. Konnyed kikapcsolódás, lehetõség egy kis esti elérzékenyülésre,igazi csajos mozi . Érdemes megnézni.
zsuzsi76 2008 júl. 22. - 21:37:55
(31/126)
Nem készültem nagy filmre , s így nagyon kellemesen csalódtam. Nekem tetszett, nagyon kedves kis film.
10/10
Spastic 2008 júl. 21. - 22:21:59 10/10
(30/126)
Ez a film egyszerûen szuper. Engem nagyon megfogott. Tetszik az emberek közti viszony, a gyerekkel, a munkatársakkal, és hogy egy csipetnyi erõszak sincs benne.
Õszintén örülök, hogy manapság még csinálnak ilyen kellemes filmeket.
10/10
markosuz18 2008 júl. 19. - 23:05:29 10/10
(29/126)
Nem tudja valaki, hogy melyik az a rap zene ami az elején van a filmnek, az ipodban csak 2 mp-ig szól, nagyon kéne, köszi elõre is!
myatom 2008 júl. 12. - 13:12:38
(28/126)
>SPOILER
Itt a port.hu-n mindenfele lehet olvasni a definicióját, de mivel fontos, idemásolom.

"A spoiler filmekre vonatkozó olyan információ, amelynek idõ elõtti közlése elrontja, tönkreteszi a befogadás élményét. Leggyakrabban a végkifejlet elárulását jelenti, de kulcsfontosságú információk (fõleg hosszabb alkotások esetén) nem csak a mû végén találhatók."

>...irodalomóra...
PS: És akkor ez most jó vagy rossz? ;)
nikoXXX 2008 júl. 12. - 07:50:16 Előzmény myatom
(27/126)
myatom egy olyan szoveget vagtal le mintha irodalom oran lennek,es mit jelent a spoiler?azon kivul hogy autokon van???