Téma: Mindenki

Lovely Rita 2017 febr. 22. - 16:44:10 Előzmény tompus
(14/294)
Ez ugye mindenhol úgy mûködik, hogy jön az énektanár, meghallgat, és eldönti, hogy jössz-e a kórusba, vagy sem. Itt tényleg igaz a mondás, hogy nem lehet mindig mindent, az élet igazságtalan, nem vagyunk mindenben a legjobban, de ez így tiszta és tisztességes, ezt meg kell értenie, és fel kell dolgozni a gyereknek, még ha nehéz is. Ez tényleg az élet része. De bevenni a kórusba valakit, majd közölni vele, hogy te nem énekelhetsz, csak tátoghatsz, a leggázabb dolog, amit tenni lehet, demotiváló és megalázó, igazi önértékelés-romboló.
9/10
elemes 2017 febr. 19. - 22:50:45 9/10
(13/294)
Ja a porthu ismertetõje a filmrõl .... Áááá.
9/10
elemes 2017 febr. 19. - 22:48:24 9/10 Előzmény pneklara
(12/294)
Jó kérdések, szerintem is megosztó, pedig ezekre a kérdésekre többnyire megvan a helyes válasz.
9/10
elemes 2017 febr. 19. - 22:47:06 9/10
(11/294)
Vov, nekem nagyon bejött a film.

A kórusvezetõ kicsit halvány.
7/10
sheworebluevelvet 2017 jan. 29. - 12:18:27 7/10 Előzmény alien1976
(10/294)
Itt is van valami címeres köpenyféle, de csak véletlenszerûen jutott néhány diáknak :-P
pneklara 2017 jan. 27. - 08:26:31
(9/294)
Ez is egy olyan film, amely alkalmas megosztani az embereket. És mivel a pedagógia is olyan, mint a foci, mindenki ért hozzá, saját szájíz szerint, homlokegyenest mást-mást gondolhatunk ugyanarról a dologról. 1. Van-e joga a megmérettetésre készülõ pedagógusnak minõségit követelni? 2. Mikor "szakszerû", ha kiteszi a gyengén teljesítõt - akkor fájdalmat okoz- , vagy tátogásra kéri - akkor megalázza? 3. Helyes lépés-e, ha a gyerekek "tetszenek forradalmat csinálni", s leégetni egy pedagógust nyilvánosan? Ha a pedagógus ezt nem teheti meg a gyerekkel, akkor õk igen? Nem tudtak parlamentáris formát keresni a sérelmük rendezésére? 4. Mi a mûvészeti nevelés célja? Öröm, élmény, ki ki a maga képességei szerint vegyen benne részt? Vagy versenyistálló, amiért viszont keményen meg kell dolgozni? 5. A tanár a saját önös érdekei miatt megy egy ilyen versenyre, hajszolva a gyerekeket is erõn felüli munkára? ....Sok kérdés felvetõdhet a film kapcsán. Remélhetõen a bírálók felfedezik ezt a szándékot. Azért látszik, hogy ez a régmúlt, mert ma a legtöbb iskolában se ilyen, se olyan énekkart nem lehet alakítani.
Motyika 2017 jan. 27. - 00:17:33
(8/294)
Végre egy magyar film, ahol jók a gyerekszereplõk. Helyesek, természetesek, és jól játszanak.
Nem nagyon vagyunk ilyesmivel elkényeztetve.
A tanárnõt alakító színésznõ is nagyon jó. Rettenetesen megutáltam, és ugye ez volt a cél.
Gratulálok az alkotóknak, és szurkolni fogok nekik.
(Tényleg ilyen rondák voltak belülrõl az iskolák akkoriban?)
10/10
Talise 2017 jan. 26. - 20:52:34 10/10 Előzmény tompus
(7/294)
Semmiképpen nem egy hazug látszatvilágot építeni! Vagy mindenki énekel, képességei szerint, abból kihozni a legjobbat, vagy felvételi a kórusba és csak a legjobbak kerülnek be.
Összetörni a lelkét, hazugságba kényszeríteni, szégyenbe, hogy õ kevesebb mint a többiek, nagyon sulyos.
Kiválogatni a tiszta hangokat, elhallgattatni a "nem elég jókat" - az élet bármi területén, fasizmus..
Azért vagyunk itt hogy örömmel tegyük amit teszünk, táncot, éneket, rajzot, ki ahogy tudja.. élvezze..
Csodálatos film, bájos, édes és közben mély és brutál! Tökéletes!
10/10
hildi76 2017 jan. 26. - 08:15:08 10/10
(6/294)
Szerencsémre még pont láttam, mielõtt levették a you tube-ról. De szívesen fizettem is volna érte, így megértem, ha legközelebb majd csak moziban vagy tv-ben látható. Mindenkinek ajánlom! Nagyon elgondolkodtató, egyszerre sírtam és nevettem. Imádtam.
Gratulálok! És további sok sikert!
Szaracén 2017 jan. 25. - 10:15:46
(5/294)
Tegnap megnéztem legfrissebb Oscar-jelölt filmünket, és zseniálisnak találtam.
Lám, még a kis Liza, a film angyali hangú szereplõje is tudja, hogy ha a hatalom valakit elhallgattat, mindenkinek el kell hallgatnia.
Vajon elhallgattak az egyházak, amikor elhallgattatták Iványi Gábort, vajon elhallgatott a sajtó, amikor megszüntették a Népszabadságot? És ki fog elhallgatni, amikor majd a civil szervezeteket hallgattatják el?
Nekem errõl szólt ez a film. Gratulálok az alkotóknak.
1/10
tompus 2017 jan. 25. - 09:23:49 1/10
(4/294)
Nagyon bugyuta történet, de biztosan én gondolom rosszul, ha Oscar-jelölt lett.


****SPOILER****
Mégis mi a fenét kellett volna csinálnia a tanárnõnek? Megmondani elsõ alkalommal, hogy kislányom, neked semmi hangod nincs, nem lehetsz benne az énekkarban. Vagy hagynia énekelni és akkor elveszítik az esélyt a gyõzelemre és ezáltal tönkreteszik azok munkáját, akiknek van hangjuk és megdolgoztak a sikerért?
A \"gonosz\" tanárnõ szerintem jó megoldást választott.
Törvénytelen 2016 dec. 12. - 14:48:55
(3/294)
én is?
7/10
pihes 2016 dec. 12. - 14:43:37 7/10
(2/294)
Szerintem, sokunknak vannak, ilyen v olyan emlékei, a kedves tanító nénikrõl...
Szép lenne, ha az ilyen korú gyerekeknél, meglenne, az ekkora összetartás.
10/10
alien1976 2016 dec. 06. - 16:06:35 10/10
(1/294)
Elsõnek is gratulálok mindenkinek aki részt vett a film elkészítésében, az Oscar legjobb 10 - be bekerüléshez.
A film kimondottan tetszett. A történet kedves, aranyos. A karaktereket a film ideje alatt is nagyon jól bemutatták. Röviden : Jó volt.
Sok sikert a film további meneteléséhez.
Kérdés bárkinek: 1991 - ben még nem volt kötelezõ az iskolai köpeny? Az általánost én 1990 - ben fejeztem be, de nekünk még kellett hordani nyolcadikban is. Csak úgy eszembe jutott.