Téma: Mindenki

Kutasi Kovács Zoltán 2017 márc. 04. - 22:53:18
(214/294)
Hahóóó! Jó estét kívánok! ALAPELV! PRINCÍPIUM!
Az emberek nem változtatnak az alapelven, a vezetõk meg pláne nem.
Hát ezért!


u.i.: Hihetetlen. Lételemetek a példálózás... :) Pont errõl beszéltem az elõbb.
csincsilla72 2017 márc. 04. - 22:35:08 Előzmény Kutasi Kovács Zoltán
(213/294)
Miért ne diszkriminálhatna?
ERika néni helyében szépen leültem volna a fõnökkel beszélgetni és felvilágosítottam volna arról, hogy
- a gyerekek felének se hangja, se hallása
- ha SIKERES kórust szeretne, és nem lehet az alkalmatlanokat kitenni, akkor õk nem vehetnek részt a versenyeken.
Ennyi. Jöttem volna egy váltófutóverseny példájával, azt talán megérti. Ha nem, akkor vezesse õ a kórust. Hidd el, felfogná.
Kutasi Kovács Zoltán 2017 márc. 04. - 17:41:02
(212/294)
Hogy? Nem diszkriminálhatsz! Az igazgató így fogalmazott a folyosón ugye: "Mindenkit szívesen látunk a kórusban. Ez az egyik alapelvem" ALAPELV! Te sem szívesen konfrontálódnál az igazgatóval. Igaz? A logikus döntés persze az lenne, amit felvázoltál, de akkor Te kerülhetsz egy olyan helyzetbe, amibõl szerettél volna kimaradni. Erika néni persze a maga módján "megoldotta" a kérdést némi kockázatvállalással. Ugyanakkor tudjuk, hogy ez hova vezetett.

Más alternatíva?


u.i.: Én nem tudom, hogy mit tettem volna ebben a patthelyzetben.
7/10
giggs1985 2017 márc. 04. - 17:18:03 7/10
(211/294)
Én majdnem ugyanazt, amit õ. Csak annyi különbséggel, hogy nem vittem volna magammal versenyezni azokat, akik nem ütik meg a szintet. Segítettem volna nekik, hogy a legjobbak lehessenek, a többieknek meg marad az iskolai éneklés, és a "hobbikórus".
Kutasi Kovács Zoltán 2017 márc. 04. - 15:40:02
(210/294)
Szerintem Deák Kristófnak gõze sem volt arról, hogy a magyar nép belekeveri majd a filmjébe a Reált, meg a brazilokat. Szerintem emeljetek ki egy-egy jelenetet vagy cselekményt és azt tárgyaljuk át, de ne gyertek már a gyenge érvrendszerre épülõ példáitokkal.

1. Erika néni nem volt rosszindulatú és korrupt sem. Meglehetõsen kockázatos vállalkozásnak tartanám, ha 10-12 éves gyerekeket szeretne valaki Melba kockával lefizetni. Nevetséges ezért valakit korruptnak nevezni.
2. Erika nénivel az volt a baj, hogy nem mert szembe menni az igazgatóval és megmondani neki, hogy ez így nem vállalható ill. technikailag tele van buktatókkal. Ugyanakkor meg tök rendes volt, hogy a kevésbé tehetséges gyerekeket is szerette volna kivinni magával, -ha nyernek persze- Svédországba.
3. Deák Kristóf meg csak szimplán bakizott egy nagyot azzal, hogy pontosan ugyanazt csinálta, mint Erika néni. TÁTIKÁZTATTA a gyereket az esetleges siker reményében.

Azért az érdekelne, hogy Ti mit csináltatok volna Erika néni helyébe?
7/10
giggs1985 2017 márc. 04. - 15:03:58 7/10
(209/294)
Komolyan nem értem, hogy miért azt támogatjátok, hogy a tehetséges gyerekek ne érhessenek el sikereket, csak azért, hogy a kevésbé tehetségesek elindulhassanak egy olyan versenyen, amin semmi esélyük?
Ha egy szimpla mezei iskolai kórusról van szó, akkor persze menjen mindenki és lalalázzon. Jó élmény, tiszta sor. Legyenek boldogok.
De ha felvetõdik az, hogy országos versenyt nyerhessenek, akkor miért kell elvenni a kimagasló tehetségûektõl az esélyt, amiatt, hogy pár olyan gyerek is színpadra állhasson, aki soha a büdös életben nem fog eredményt elérni az éneklésben? Így annyit elérünk, hogy elindulnak egy versenyen, és nem érnek el eredményt, és a tehetséges gyerek ugyanúgy hazakullog, mint aki nem tud igazán szépen énekelni. Miért? Miért nem támogatjuk a valóban kimagasló tehetségeket? Miért vesszük el tõlük az esélyt?
Attól még a rosszabb hangú gyerek is énekelhet hobbi szinten nyugodtan, hogy nem énekel versenyen...
7/10
giggs1985 2017 márc. 04. - 14:58:09 7/10
(208/294)
Azért bíztam benne, hogy érthetõ a kommentem, de látom ki kell fejtenem jobban...
Akkor ne a Real Madridot vedd alapul, hanem egy nyugati középcsapatot. Vagy akár az NBI-et, ha már a focis példánál maradunk. Ha csak azért játszatod a csapatodban a gyenge képességûeket, hogy azok boldogok legyenek, akkor a jó képességûek nem tudnak olyan szinten teljesíteni, amilyenen képesek lennének, hisz a gyengébbek visszahúzzák õket. Így lehet, hogy azok, akik biztosan nem fognak ebben a "sportban" semmit elérni az életben, boldogok lesznek, de akik elérhetnének valamit, azokat visszarángatod, és nem futnak be karriert.
Ugyanaz a helyzet a kórusnál is. A nem kimagasló hangú gyerek ellalalátik a színpadon (de minek, ha esélye nincs nyerni?), és magával rántja a siker kapujából azokat is, akik a tehetségük alapján nyerhetnének egy Európa bajnokságot. Ez fair szerinted?
kisspall 2017 márc. 04. - 14:12:54
(207/294)
"És értem, hogy a rendezõnek eleve olyan szereplõt kellett volna választania"
Olyat is választott. Eredetileg a szerepek fordítva voltak és a lányok kérték valamiért hogy inkább így legyen. Ezt õk nyilatkozták valahol. Aki végül a filmben hamis volt, õ nyugodtan énekelhetett volna a saját hangján is. Tehát hogy más énekelt a a filmben, abból így nem származott semmi trauma, hiszen õk akarták így. A rendezõ esetleg azért hibáztatható, hogy belement ebbe a cserébe. (ez csak egy kis kiegészítõ információ, semmi több)
R.mara 2017 márc. 04. - 11:36:54
(206/294)
Teljesen egyetértek. :)
A sportnak az egészségrõl, a zenének az örömszerzésrõl kellene szólnia. Csakhogy a versenysport már nagyon régen nem errõl szól.
A fórumot olvasva pedig azt a tendenciát látom, hogy sokan a zenélést is beáraznák. Csak tudjátok mifelénk elég gyakran hívnak meg különbözõ kórusokat nyaranta, és vicces módon, a legnagyobb sikerük nem mindig a szuper hangú énekkaroknak van, hanem azoknak, akikbõl árad a lelkesedés, akikkel szíved mélyén azonnal együtt énekelnél.
10/10
Éhenkórász 2017 márc. 04. - 03:40:09 10/10
(205/294)
A focipélda belekeverése eléggé abszurd annak a fényében, hogy valójában a labdarúgás Magyarországon nagyon fel van értékelve (hatalmas sikert értünk el az EB 13-ik hellyel, egy ország állva tapsolt a csapatnak). A sikeres filmek (pl. Oscar díj!) pedig le vannak húzva, ha egyes érdekeket sértenek.

Én személy szerint 1 Ft-ot sem költenék focira, nemhogy 100milliárdot.

A Mindenkire visszatérve pedig kiakadhatunk azon, hogy miért nem egy elit kórust preferálnak a gyerekek, felháborító, igaz? Miért nem csak a zsenik kerülhetnek be a kórusba? Az oktatásnak a kimagasló tehetségekrõl kellene szólnia, vagy a mindenkirõl?
A foci magyar vonatkozásában az történik, hogy olyan csapatoknak is fizetnek a TAO-ból, ahol még edzés sincs, cigarettáznak, isznak, elmennek a meccsre, és felveszik a pénzt. Aztán vannak a komolyabb klubok. Sikertelenek, de dõl a lé az államkasszából (vagy abból a pénzbõl, aminek oda kéne kerülnie). Aztán van a válogatottunk, amire dicshimnuszt lehet zengeni hogy a 45 európai országból 13-dikak lettünk az EB-n. Semmi közöm hozzájuk, miért veszik el a pénzem?
De ha a tömegsport támogatásáról lenne szó, azt preferálnám én is. Mert mindenkinek hasznos a sport, kellemes idõtöltés a csapatjáték (pl foci), egészség, stb.
Viszont az "élsport" arra jó, hogy több százezer ember punnyadjon a fotelben, kezében sörrel.

Szerintem tudat alatt minden filmnézõ érzi, hogy van alapja a gyerekek lázadásának (elsõ reakció),
aztán az újra nézések alkalmával fellázad a tudat, hogy "nehogy már!".
N_J 2017 márc. 04. - 01:17:45
(204/294)
Bocsánat, a film NEM a Bakáts téri Zeneiskoláról szól, hanem egy fiktív iskoláról, ahol speciel énekkar is mûködik. Énekkar gyakorlatilag minden iskolában mûködik, tehát ez nem egy akkora szenzáció!

Egyébként, olvastam a korábbi hozzászólásaidat, nekem ennél cifrább élményeim is voltak, mert nálunk, nem önkéntes alapon ment az énekkar, hanem, ha valakit kiválasztott az énektanár, annak mennie kellett (õ volt az igazgatóhelyettes is, nem nagyon mert neki senki ellentmondani) és megmondta elõre, hogy itt nincs olyan, hogy valaki kilép, mert aki megpróbálja, annak azt õ nem felejti el. Amikor elkezdett mutálni a hangom, akkor énekelni már nem énekelhettem ugyan, de minden fellépésre velük kellett mennem, "a kabátokra vigyázni", mert, ugye, kilépés nincs. Az nem is érdekelt már, hogy nem léphettem fel, mert addigra miatta megutáltam az egészet, de az, hogy utazgassak, majd órákig üljek az öltözõben, az egyáltalán nem tetszett. Végül egy másik tanár segítségével sikerült tõle megszabadulnom, de még évekig utazott rám, nyolcadikban apró csínytevésért majdnem kirúgatott, de szerencsére az akkori osztályfõnököm kiállt mellettem. Évekbe telt, amíg újra meg tudtam szeretni a komolyzenét, annyira nem tudtam elvonatkoztatni tõle, hogy õ ezt szerette, tehát ez jó dolog nem lehet. Egy jó tanár megszerettethet tantárgyakat egy diákkal, de egy rossz meg is utáltathat.
N_J 2017 márc. 04. - 01:01:51 Előzmény Vacskamati12
(203/294)
""Dorottya, drága csillagom, nekünk itt a film végén nagyon karcsú ez a te szólóéneked, mi az Oszkárra pályázunk, mennénk Losziba, nagyot kell ütnie annak a dalocskának, hogy belesajduljon a nép szíve. Úgyhogy lécci tátikázzál, majd a Rebeka felénekli helyetted."
Méltó és stílusos büntetése lett volna a rendezõnek, ha mondjuk a komplett stáb másnap nem jelenik meg a forgatáson...."

A dolog egyik része, hogy ez egy meglehetõsen rosszindulatú megközelítés, a film elkészítésekor még aligha volt nyilvánvaló, hogy "mennek Losziba" az Oscarért. Igen ambiciózus elsõ filmes rendezõnek kell ahhoz lenni, hogy valaki így álljon neki a filmkészítésnek, ez egyáltalán nem életszerû.
A másik, hogy azt azért ne feledjük, hogy a színész feladata, hogy illúziót keltsen, akkor jó, ha el tud játszani egy olyan szerepet, ami teljesen más, mint a saját személyisége. Ha úgy tud tenni, mintha...
OK, persze, De Niro is kigyúrta magát a Dühöngõ bika miatt, majd felszedett 25 kilót, amikor a már elhízott Jake La Mottát alakította, de ettõl még nem lett profi bokszoló, csak úgy csinált, mintha...
Egy énekesnél viszont ez egyáltalán nem erény, ha csak úgy csinál, mintha tudna énekelni, nekik bizony ki kell(ene) tudni énekelni azokat a hangokat a valóságban is.

És értem, hogy a rendezõnek eleve olyan szereplõt kellett volna választania (biztos, hogy olyan sok jól éneklõ gyermekszínész van?), aki alkalmas erre, vagy kivárni, amíg a fõszereplõ megtanul annyira énekelni, de azért maradjunk már a realitás talaján, ez csak egy 25 perces kisfilm, amit 6 nap alatt vettek fel! Nyilván azt sem várjuk el, hogy ha van benne esõs jelenet, de a forgatás idején pont nem esik, akkor addig várjon a stáb amíg a valóságban is megered az esõ. És még véletlenül sem alkalmazhatnak trükköket.
Tudom, tudom, a film nem az esõcsinálásról szólt, hanem az éneklésrõl..., lehet, hogy át kellett volna írni, hogy Erika néni inkább színjátszókört vezessen és az egyik kislány legyen tehetségtelen és ne léphessen fel velük. És akkor, ha az õt játszó gyerekszínész történetesen nem annyira jó, akkor mindenki elégedett lenne, hogy nem baj, hiszen pont errõl szól a film. :-)
7/10
Nótárius 2017 márc. 04. - 00:55:19 7/10
(202/294)
Azért ezt a "falábú" kórusos dolgot jobb lesz ha nem tudja meg a Bakáts Téri Ének-Zenei Általános Iskola kórusa, mert abból joggal komoly bántódás esnék. ;-)
Mint lejjebb (46, 51, 156) részletesen leírtam ( e történettel átélt analógiában) anno én is ott végeztem az általános iskola utolsó két évfolyamát és minõsített alkalmakkor, számomra is természetesen, engem ugyancsak megkértek (a tanárnõ és társaim is), hogy hang nélkül "énekeljek". ;-)
N_J 2017 márc. 04. - 00:05:46
(201/294)
OK, csakhogy a Real Madrid kaliberû futballklubból van 10 a világon, iskolai kórusból viszont több százezer. Az iskolai kórus az amatõr szint, kb. a Duna Cipõ futballcsapata, ahol bizony vannak falábúak is. Nem ugyanaz a szint! És a Real Madrid ifibõl sem fog mindenki felnõttként is ott játszani (sõt!), hanem, mondjuk 18 évesen abbahagyja a profi futballt és lesz belõle közgazdász, vagy pék. De attól még jól érezte magát, amíg ott focizhatott.
N_J 2017 márc. 03. - 23:54:09
(200/294)
"Ugyanis õ foglalkozik és fejleszti a gyengébbeket is, de megadja az esélyt a kiemelkedõ képességûeknek is."

Ez mibõl is derül ki? Abból, hogy Zsófinak is azt mondja, hogy majd szólok, ha énekelhetsz és ehhez képest kb. 6-8 másik gyerekrõl derül ki, hogy õk sem énekelhetnek? Pedig õk feltehetõen nem most érkeztek az iskolába, hanem évek óta oda járnak. És azóta nem fejlõdtek annyit, hogy énekelhessenek? Hát, akkor hol itt a fejlõdés lehetõsége? A jó alapképességû, családi minták miatt is zene iránt egyébként is érdeklõdõ Lizákkal nem nagy kunszt sikeresnek lenni, de ha a középszerûek maradnak középszerûek, akkor hol jelenik meg Erika néni munkája? Sporthasonlattal élve, ha én lennék a Barcelona edzõje, akkor én is nyernék velük 1-2 meccset, a Törekvés SE-vel meg Guardiola sem lenne BL-gyõztes.
Kutasi Kovács Zoltán 2017 márc. 03. - 20:16:05
(199/294)
Nincs prekoncepcióm!!!
A filmrõl beszélek, a filmrõl!
Állítok, alátámasztok, érvelek és megcáfollak.
Erre a Te reakciód az, hogy... Kettes pont.

\"Javasolnám, -bocs, hogy ilyen nagyképû stílusban- hogy látogass meg egy-két olyan oldalt, ahol a filmkészítés és azon belül a történetmesélés a fõ csapásvonal. Ha ezt megtetted, ráébredsz majd arra, hogy a csúcspontig sokat kell építkezni. Az nem úgy mûködik, hogy az egész film alatt egyetlen alkalommal sem utalunk az összetartozásra, aztán a végén, az úgynevezett csúcsponton meg rámutatunk, hogy mennyire összetartó ez a társaság. És ez a mondat kétszer aláhúzva.\"


Ki a franc beszél arról, hogy egy kisfilmtõl elvárható-e az a történetfelépítés, mint amit egy nagyjátékfilm elbír? És ezt még ki is emeled külön egy pontba? Én magáról a történetmesélésrõl beszéltem. Tök mindegy, hogy az egy kisfilm, nagyjátékfilm, egy mese a mesekönyvbõl, egy vicc, csattanóval a végén stb.

Elköszönök! Viszlát!

9/10
elemes 2017 márc. 03. - 19:30:36 9/10
(198/294)
De, nagyon figyelek, csak az az érzésem, hogy van egy prekoncepciód, ami részben a gyerekközösségek (vélt) viselkedésébõl, részben a filmes történetmesélés szabályaiból áll, és azt mutatod be, hogy a filmbeli történet nem felel meg ezeknek, tehát nem reális. Szerintem meg:

1. a gyerekközösségek viselkedése igen hasonló ahhoz, amit a filmben láthattunk.
2. egy rövidfilmtõl nem várható el az a történetfelépítés, ami egy nagyfilmben elfér.
3. a film mint mûvészi eszköz még azt is megteheti, hogy az üzenet érdekében és a film dinamikájához igazodva dramatizálja a valóságot.
4. a beszélgetésnek az a szála, amiben többek között csincsillával is összeakadtunk, a film mondanivalójának megítélése, vagyishogy az egyéni tehetség gondozása, vagy a közösség fejlõdésének támogatása a fontosabb.
Kutasi Kovács Zoltán 2017 márc. 03. - 19:03:36
(197/294)
"Biztos tök jó az a történetmesélés is. Egy rövidfilmben azért a keretek is mások. A közösség összeállását pedig a helyzet teremti meg - amíg nincs helyzet, csak szokásos gyerekek. Ebben a kb 24 perces filmben egy ilyen helyzetre jutott lehetõség. Megérdemelte az elismerést."

Hagyjuk szerintem, mert nem figyelsz! A filmre sem és rám se. :(

A helyzet már réges régen meg volt. Szerinted miért döbbent le Liza, amikor 6-7 gyerek emelte magasba a kezét? Odáig fogalma sem volt arról, hogy mi folyik ebben az "összetartó" közösségben.
9/10
elemes 2017 márc. 03. - 18:47:33 9/10
(196/294)
Az utsó bekezdésem nem személyes példa volt, hanem cihológiai tétel.
9/10
elemes 2017 márc. 03. - 18:45:36 9/10
(195/294)
Biztos tök jó az a történetmesélés is. Egy rövidfilmben azért a keretek is mások. A közösség összeállását pedig a helyzet teremti meg - amíg nincs helyzet, csak szokásos gyerekek. Ebben a kb 24 perces filmben egy ilyen helyzetre jutott lehetõség. Megérdemelte az elismerést.