adamnagysweetmovie 2012 okt. 22. - 21:14:13 Előzmény aggodalmas
(8/8)
Most már az Újszínház új rajában láthatjuk a rendezõt...
10/10
Thich 2012 febr. 26. - 08:40:26 10/10
(7/8)
Sokkal több ilyen film kéne...
aggodalmas 2012 febr. 26. - 00:04:26
(6/8)
Mitagadás, érdekes drámai élmény. A tError háza
(is) kellõen hangulatkeltõ díszletnek sikeredett...

DE azért tényleg elkelne némi összehasonlítási alap...

...vajon a színházban is ENNYIRE eltúlzottak voltak a karakterek?

Az én ízlésemnek a jók túl jók, a naívak túlzottan naívak, a rosszak pediglen
túlontúl ördögiek (és/vagy pszicho/szociopaták) voltak. Részint túljátszottak is.

Kautzky "a nemzet narrátora" Armand szokás szerint ostromolta a ripacsi mélységeket,
de amennyire hihetünk a történelmi forrásoknak, valóban Lux Mindszenty karaktere tûnt
a legeltaláltabbnak, akit a Szentszék is kompromisszumképtelensége okán "mondatott le."
9/10
sanderb 2011 nov. 12. - 19:48:54 9/10
(5/8)
Csak sajnálni tudom, hogy színházban nem láthattam... Egészen különleges, ahogyan Az ember tragédiájá-hoz hasonlóan - bár itt az idõsík lineárisan halad - épül fel a mû. Kitûnõek a színészi alakítások, s az egész olyan, mint egy mûvészi tripp. Egyedi. 10/9
10/10
BicskaMaxi 2011 aug. 25. - 21:15:31 10/10
(4/8)
Ez a hét a Duna tévén Lux Ádám hete. Holnap lesz a születésnapja. Isten éltesse sokáig!
10/10
BicskaMaxi 2011 aug. 25. - 21:05:34 10/10 Előzmény Johann
(3/8)
Kezdõdik...
9/10
Johann 2010 dec. 30. - 12:51:54 9/10 Előzmény Elsie Beckman
(2/8)
Igen, én is kíváncsi voltam rá. Fõleg, hogy a színdarabot is láttam, még jó pár évvel ezelõtt, amibõl készült most ez a filmváltozat. (Egyébként fel nem foghatom, hogy miért nem képesek feltüntetni itt a film szereplõi között például Ifj. Jászai Lászlót, miközben a darabban is játszott, ott még szerepel is, itt a filmben pedig elég sok szerepet õ alakít: Szálasitól Rákosin keresztül egészen Péter Gáborig.)
Egyébként nekem a színdarab valahogy jobban tetszett. Persze, a legtöbb esetben ez történik, ha egy más mûfajú mûbõl filmet készítenek, az eset itt most talán azért különös, mert a színdarab írója, Pozsgai Zsolt vitte filmre, nem más. Sajnálom, hogy már egyik színházban sincs mûsoron a dráma, megnézném szívem szerint újra. Egy-két dolog mintha máshogyan lenne itt, a filmben, de túl sok idõ telt el, hogy a halvány emlékeimre hagyatkozzak. Olyan embert pedig még nem találtam, magamon kívül, aki látta volna a filmet is, meg a színdarabot is. Pedig szívesen megkérdeznék - megbeszélnék ezt-azt.
Elsie Beckman 2010 okt. 27. - 20:25:53
(1/8)
Erre kíváncsi vagyok, merész vállalkozás...