Téma: Mintaapák

offtopic
guess.who 2021 dec. 22. - 17:19:03 Előzmény napraforgó
(4862/4882)
Az a baj, hogy TT-nél szerencsétlenül összeért a szerep kreténsége és a nem megfelelő színészválasztás.

Azt szerintem írtam már korábban, hogy Szabi Makranczival nekem tetszett másfél évadon keresztül - amit viszont LL megjelenése óta (és főleg a tőzsdézős baromsággal) műveltek vele, az katasztrófa volt, amivel a színész sem tudott mit kezdeni, nem "javíthatta fel" a totál debil figurát, bármennyire is igyekezett. Nála is bejött az, amit ezerszer leírtatok már: ha az elején felírják egy táblára az összes főbb szereplő jellemét és végig ahhoz tartják magukat, akkor sokkal normálisabb lett volna az egész. Ehelyett beleestek a DÖ debilvírusos hibájába, csak hogy szakmányban tudják írni a lehetőleg minél szimplább és gyorsan leforgatható, kétdimenziós figurákkal operáló jeleneteket. Szabiból is már csak annyi maradt, hogy ő "nőcsábász", de amúgy egy gondolkodásra képtelen idiótát csináltak belőle, ahogy TT-ből is. Mondjuk utóbbinál nem volt annyira feltűnő, mert már a második évadban is ilyen gyámoltalan kretén volt, aki Makit faggatta arról, hogy hogyan rúgja ki Mártást. Szabi karakterétől viszont sokkal többet vártam, dörzsölt ügyvédként, a csapat intelligenciájaként és kisgyermekes, egyedülálló apukaként.
offtopic
guess.who 2021 dec. 22. - 17:10:20
(4861/4882)
Igen, azért ilyentájt már legalább annyi el szokott hangozni, hogy "forgatják a következő évadot" (ami valójában ilyenkor már dobozban kellene, hogy pihenjen, hiszen alapvetően tavaszi-nyári-koraőszi időszakban forgatnak). Bár a második évad is ugyanígy, karácsony előtt lett "elvágva", aztán májusban adták le az elmaradt 15+5 részt, szóval még van öt hónapjuk, ha folytatni akarják. :) Ami miatt viszont kicsi a valószínűsége, hogy tavaly az elvágásnál nem ment le a végefőcím - most viszont eléggé egyértelműen az volt, lezárva az évadot, hiába is hagytak ezer dolgot függőben ebben az utolsó részben.

Nem tudom, hány év lehet a titoktartási szerződés? 2026 nyarán már várható, hogy Szávai Viki megszólal és elmondja, hogy mi is történt? Mert hát vele kapcsolatban is fura a tévékettő (és a bulvármédia) hallgatása, hiszen az előző turnus kirugdosása után folyamatosan gyalázták a volt alkalmazottakat, akik persze ugyanezen szerződés miatt nem reagálhattak semmit, nem védekezhettek...
1/10
zazee 2021 dec. 21. - 19:28:29 1/10 Előzmény guess.who
(4860/4882)
Igen, az biztos, hogy nem látszik az alkotás öröme ezen a "remekművön":) Szerintem megkapták a pénzt és valamit kellett virítani érte, ennyire futotta a tehetségtelenségükből!
4/10
napraforgó 2021 dec. 21. - 17:45:48 4/10 Előzmény guess.who
(4859/4882)
Sajnos a szereplők többségén is látszott, hogy únják az egészet. Amit végül is nem csodálok, hisz annyi szamárságot irtak nekik össze.
Leginkább Tamást forditották ki önmagából. megérkezett vidékről, mit bánatos özvegy, egy konszolidált állatorvos és mi lett belőle? Nem is találok jó jelzőt rá. Egy lezüllött kurvapecér.
Szabolcs nyomokban sem közeliti meg a kezdeti sármos sztárügyvédet, egy ostoba lúzer lett.
Maki nem sokat változott. Talán a vége felé nem hazudozott annyit, mint a történet elején.
És Géza a nagyon macsó exfocistából egy megalkuvó, megtört ember lett.
A nőkön szerencsére nem változtattak annyit, ők csak lassan elfogytak.
offtopic
guess.who 2021 dec. 21. - 17:20:21 Előzmény zazee
(4858/4882)
Azért én tényleg kíváncsi lennék, hogy mit gondolnak az írók/rendezők, miközben az egyre gagyibb epizódokat készítik. Persze nyilván soha az életben nem jelenne meg egy ilyen helyen egyikük sem (meg valószínűleg saját titoktartási szerződésük is kötelezi őket, hogy némák maradjanak), de azért érdekelne, hogy vajon érzik-e, hogy milyen alacsonyra lőtték be az utolsó 10-20-30 rész szintjét, hogy vajon szándékosan csak összecsapták az egészet, csak hogy végre túl legyenek már a kötelező penzumon?
Mert nagyjából az évad felétől már feltűnően ordított az egészről, hogy nem türelemmel, odafigyeléssel, netán örömmel készítették...
7/10
luci87 2021 dec. 21. - 11:29:15 7/10 Előzmény napraforgó
(4857/4882)
Én varom, sokkal jobban bejott,mint ez, viccesebb is volt, és a szineszek is jobban alakitottak szerintem.
4/10
napraforgó 2021 dec. 21. - 03:25:54 4/10
(4856/4882)
Ünnepek után folytatódik a Körösztanyus, aminek még annyi köze sincs a valósághoz, mit a Mintaapáknak. no de legalább lesz mit kiesézni!
1/10
zazee 2021 dec. 20. - 22:15:56 1/10
(4855/4882)
Na megnéztem most a záróepizódot, nem csalódtam, ugyanolyan gáz volt, mint az egész évad, semmitmondó, kínosan idétlen és humortalan!:) az egészben az ért valamit, hogy itt elmés, szellemes kommenteket olvashattam róla, ami igazán szórakoztató volt!:)
3/10
janderka 2021 dec. 20. - 19:37:40 3/10
(4854/4882)
Első esténk Apócák nélkül... Brühühűűű :(
7/10
offtopic
luci87 2021 dec. 20. - 17:04:23 7/10
(4853/4882)
Igen, nezem, szep kis film..
offtopic
guess.who 2021 dec. 20. - 16:27:33 Előzmény napraforgó
(4852/4882)
Igen, elég nehéz igazságot tenni ebben, hiszen Jandinak abszolút igaza van abban, hogy az egész fiktív (még ha esetleg az írók saját életükből, vagy rokonokéból, barátokéból merítettek is ötleteket hozzá), hiszen még a lakások is csak egysíkú díszletek (nem is értem, miért nem toltak le egy részt "kulisszák mögötti" felvételekkel, werkfilmmel, bakikkal stb. - bár végülis még szilveszterre időzíthetik, az ilyennek azért általában nagy sikere szokott lenni).
Azonban a gyenge poénok (már ha egyáltalán) és a karakterek sokszor ostoba reakciói ellenére az is igaz, hogy az alapszituációk életszagúak...

...lennének, ha nem rontanák el sokszor irtózatosan gagyi hülyeségekkel, amikből leginkább az látszik, hogy arra is lusták az írók, hogy két percet rááldozzanak és kiguglizzák, hogy hogyan is működik egy tőzsdei befektetés vagy egy "gazdasági igazgatói" poszt. És szerintem a harmadik évadban az egész mű elvi gerincét adó gyerek-felnőtt viszonyt is háttérbe szorították, tényleg csak beszélő statisztákká degradálva a (kisebb) gyerekeket. Hiszen a mintaAPÁKnak jórészt csak útban voltak a büdös kölykök: nem tudtak csajozni vagy esténként iszogatni nyugodtan (kivéve Makit: ő golfozni nem tudott; és kivéve Ádámot, akinek még gyereke sincs).
3/10
offtopic
janderka 2021 dec. 19. - 21:57:30 3/10 Előzmény Elhaym
(4851/4882)
Igen, valami szerelmes sztori. És ami vicces, hogy van pár ismerős karakterű szereplő is benne. Ez a mi Zitánk (Gombó Violetta) pl. simán elketyegne ott, mint török csajszi (vagy inkább fordítva).
De ment nyáron a Tv2 Comedy-n egy szakácsos-szerelmes orosz sori is. Az konkrétan vicces volt. Csak már túl későn kapcsolódtam volna bele, így nem tudtam ki kivel van es hamar le is vették műsorról. Talán mert magyarítani fogja a retekklub. Sajnos - tekintve, hogy az egyenlő lesz az elkúrással.
Elhaym 2021 dec. 19. - 21:38:20 Előzmény janderka
(4850/4882)
Ami ott megy most, az még nézhető és magyarul csak 55 részes lett.
3/10
offtopic
janderka 2021 dec. 19. - 19:46:17 3/10
(4849/4882)
Végső kétségbeesésemben már én már megnéztem volna a Tanárt is, de csak kódos módban lehetne - az meg nincs. Illegálba meg már nem rakja fel senki.
7/10
luci87 2021 dec. 19. - 19:27:44 7/10
(4848/4882)
Rtl+Most on allitolag elerheto lesz az uj magyar sorozat, Sisi... (egy s el.. :)! )
Leh h megnezem...
4/10
napraforgó 2021 dec. 19. - 18:02:21 4/10 Előzmény janderka
(4847/4882)
Igen, a Life szokott ilyen könnyed sorozatokat adni, egyet én is láttam. Egy bajom van velük, a magyar változatot kb. 200 részre darabolják.
3/10
offtopic
janderka 2021 dec. 19. - 17:28:26 3/10 Előzmény napraforgó
(4846/4882)
A LifeTv-n mintha menne valami könnyed kortárs török sorozat ami - saját megrökönyédesmre - tetszeni próbál. Pedig elvi bajom volna velük. Ugyhogy erővel elkapcsolok, ha belefutok, pedig valszeg semmivel sem rosszabb topikunk szeretve gyűlölt tárgyától.
4/10
napraforgó 2021 dec. 19. - 17:07:13 4/10 Előzmény janderka
(4845/4882)
Értem én, hisz engem is idegesitenek a hihetetlen és főképp a hiteltelen dolgok. És sajnos nincs nagy választék, főleg a normális magyar sorozatokból., De még a külföldiekből sem, leginkább csak a 30 éves darabokat lehet újranézni. Vagy vannak a török borzalmak, a mexikói ezeréves limonádék, amiket nem is akarok megnézni.
3/10
janderka 2021 dec. 19. - 16:06:49 3/10 Előzmény napraforgó
(4844/4882)
Nem is ezért tettem be, csak mint érdekesség. Hogy már akkor is csak a baj(om) volt vele :))) Aztán mégis máig a rabja maradtam - igaz, ehhez a konkurencia silánysága is nagyban hozzájárult.
4/10
napraforgó 2021 dec. 19. - 15:31:20 4/10 Előzmény janderka
(4843/4882)
Persze, én is tudom, midenki tudja, hogy a sorozat kitalált történet, a szinészek csak szerepet játszanak - ki jobban, ki rosszabbul.
De nem lehet úgy nézni, hogy még csak el sem képzeljük, el sem akarjuk képzelni, hogy a történet valamelyest valóságos, vagyis akár meg is történhetett volna.
Ha egy könyvet olvasok, akkor is megpróbálom beleképzelni magam az adott korba adott szituációkba, adott karakterek életébe. Igy van ez a filmekkel is.
Csak kis fantázia kell.